Gönderen Konu: Telsiz önerisi (WLN KD-C1-C2)  (Okunma sayısı 2423 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı radyoaktif

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Volkan Tatar
Telsiz önerisi (WLN KD-C1-C2)
« : 01 Şubat 2018, 12:31:40 »
İyi günler arkadaşlar.

Bilişim personeli emniyet mensubu olduğumuz için, her ne kadar pek ihtiyacımız olmasa da gene de kenarda dursun diyerek portatif bir telsiz alma ihtiyacı duyduk ve araştırma yaparken bizden baya bir arkadaşın da kullandığı başlıktaki WLN KD-C1 ile C2 modeline rastladım lakin ikisi de aynı model mi karar veremedim zira görselleri aynı gözüküyor diye bir de bu işler ile ilgilenen siz değerli arkadaşlara sormak istedim. Aynı portatiflikte başka bir telsiz de önerebilirsiniz.

Ayrıca telsizi yurt dışından sipariş etmeyi düşünüyorum. İlk defa sipariş edeceğim için sorma gereği duydum. Amazon, AliExpress yada Ebay'dan hangisini tercih etmeliyim? Sipariş ettikten sonra kanal yükleme işini kendim yapabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5938.0

Çevrimdışı TA1LSE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 53
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Suat Emre Tezer
Ynt: Telsiz önerisi (WLN KD-C1-C2)
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2018, 14:07:20 »
İyi günler, anladığım kadarı ile PMR frekanslarda kullanım amaçlı alacaksınız. Yani iki adet kendi arasında veya diğer PMR cihazlar ile görüşme sağlayacak.

Benim görüşüm; WLN gibi çin malı bir cihaz yerine 20-30 TL fazla vererek Motorola TLKR-T60 almak daha mantıklı. Hem daha kaliteli hemde daha performanslı bir cihaz WLN'ye göre.
Kara da görüşmek, Hava da duyuşmak dileği ile...

Çevrimdışı radyoaktif

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Volkan Tatar
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2018, 17:22:07 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
İyi günler, anladığım kadarı ile PMR frekanslarda kullanım amaçlı alacaksınız. Yani iki adet kendi arasında veya diğer PMR cihazlar ile görüşme sağlayacak.

Benim görüşüm; WLN gibi çin malı bir cihaz yerine 20-30 TL fazla vererek Motorola TLKR-T60 almak daha mantıklı. Hem daha kaliteli hemde daha performanslı bir cihaz WLN'ye göre.

Cevap için teşekkürler üstadım. Kendi aramızda derken, teşkilat kanallarımız dinlenecek yani İstanbul içindeki polis kanalları diyelim. Pek telsiz ile işim olmayacağı için çok para da vermek istemiyorum doğrusu, sadece bir kenarda dursun diye alıyorum. Bu ihtiyaçlara göre de en mantıklı seçim F/P olarak WLN KD-C1 gözüküyor. 16 kanal yükler kullanırım.

Peki sizce C1 ile C2 model aynı mı bir de onu sorayım?

Çevrimdışı TA2MVX

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 4
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Toygar Varlı
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2018, 22:18:57 »
Volkan Bey merhaba ,

Sormuş olduğunuz frekans amatör frekanslara dahil değildir. Adı üstünde 'Emniyet Müdürlüğü' frekansı.

Bu yüzden de ilgili konuyu bağlı bulunduğunuz müdürlüğün muhaberat kısmında görevli memur arkadaşlarımızdan teyit ederek alacağınız cihazın işinizi görüp görmeyeceğini öğrenebilirsiniz.

Buradaki amatör arkadaşlarımızın da alenen X marka model cihazı alın işinizi görür demesi isteyen herkes temin edip polis telsizini dinlesin demesi ile eşdeğer olduğu da şahsi kanaatimdir.

Umarım sorununuzu en kısa sürede çözersiniz. 73.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Telsiz Önerisi

Başlatan TA4MLU

52 Yanıt
13068 Gösterim
Son İleti 03 Nisan 2018, 01:22:47
Gönderen: TB7GYA
xx
TELSİZ ÖNERİSİ

Başlatan TB6DIY

29 Yanıt