Gönderen Konu: Türkiye İzcilik Federasyonu Amatörlerin Desteğini Bekliyor  (Okunma sayısı 3327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TB2POZ
  • Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,

TİF yani Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından resmi web sitesinde paylaşılan bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. TİF'e bağlı TİFAKE (TİF Arama Kurtarma) ekibi; amatör telsiz lisansına sahip, cihazı anteni bulunan ve destek olmak isteyen gönüllü amatör telsizci arkadaşların katılımını ve de desteğini beklemektedir.

Özellikle afet durumunda, afet alanında bulunan ekiplerle kriz merkezi arasındaki koordinasyonu telsiz üzerinden kurablecek, gönüllülük esaslı destek olabilecek arkadaşlar aşağıdaki adresten duyuruya ulaşarak web sitesindeki formu eksiksiz olarak doldurup TİF mail adresine iletebilirler.

Gönül isterdi ki TRAC ve TİF arasında da bir anlaşma veya protokol olsun, buradan yetkililere sesleniyoruz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Herkese desteği için teşekkürler, 73

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2678.0

Çevrimdışı TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 15
  • İsim Soyisim: AHMET AK
Ynt: Türkiye İzcilik Federasyonu Amatörlerin Desteğini Bekliyor
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2012, 16:40:14 »
Merhaba,

Verdiniz linkte bulunan yazı :

"  TİFAKE faaliyetlerimizde, afet mahalli ve merkez arasında, afet alanında ki ekipler ve kriz merkezi arasında ki her türlü haberleşmeyi sağlamak, büyük kamplarımızda kamp içi haberleşmeyi sağlamak, telli veya   mobil telefonların kullanılamadığı kamp tesislerimizde haberleşmeyi   sağlayabilmek, telsiz eğitimlerinde ve TİFAKE haberleşme komisyonunda   değerlendirilmek üzere Telsiz amatörü üyelerimizin bilgilerinin kayıtlara geçmesi gerekmektedir.  Bu amaçla Telsiz Amatörü izci, lider ve izci   gönüllülerimizin formu doldurup, aşağıdaki e-posta adresine yollamaları   önemle duyurulur. "

Benim anladığım kadarıyla TİF'e üye olan izci ve liderlerden amatör telsizcilik belgesine sahip olanların "Ben amatör telsizciyim" diye belirtmesi istenmekte.

Saygılar.

TB2POZ
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2012, 16:58:30 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Merhaba,

Verdiniz linkte bulunan yazı :

"  TİFAKE faaliyetlerimizde, afet mahalli ve merkez arasında, afet alanında ki ekipler ve kriz merkezi arasında ki her türlü haberleşmeyi sağlamak, büyük kamplarımızda kamp içi haberleşmeyi sağlamak, telli veya   mobil telefonların kullanılamadığı kamp tesislerimizde haberleşmeyi   sağlayabilmek, telsiz eğitimlerinde ve TİFAKE haberleşme komisyonunda   değerlendirilmek üzere Telsiz amatörü üyelerimizin bilgilerinin kayıtlara geçmesi gerekmektedir.  Bu amaçla Telsiz Amatörü izci, lider ve izci   gönüllülerimizin formu doldurup, aşağıdaki e-posta adresine yollamaları   önemle duyurulur. "

Benim anladığım kadarıyla TİF'e üye olan izci ve liderlerden amatör telsizcilik belgesine sahip olanların "Ben amatör telsizciyim" diye belirtmesi istenmekte.

Saygılar.

Selamlar,

ben TİF ile görüşmüş olduktan sonra burada haberi paylaştım. İzci gönüllüsü ve aynı zamanda amatör telsiz lisansına sahipseniz, gerek duyulduğunda izci faaliyetlerimize gönüllü olarak katılabilecekseniz başvuru yapabilirsiniz şeklinde bilgi verdiler. TİF'e üye olma şartı aranmıyor. Yani TİF'e de üye olabilirsiniz ancak üye olmasanız bile gönüllü izci iseniz veya gönüllü olarak izci kulüplerine amatör cihazlarınızla destek olabilecekseniz başvuru formunu gönderebiliyorsunuz diye biliyorum. Bilgi edinmek için +90 312 441 59 00 veya +90 216 472 34 34 numaralı telefonlardan, alper@tif.org.tr veya tifburo@tif.org.tr mail adreslerinden iletişim kurulabilir.

Saygılar, 73

Çevrimdışı TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 15
  • İsim Soyisim: AHMET AK
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2012, 17:57:41 »
Teşekkürler bilgiler için.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
KAZA MAHALLİNDE AMATÖRLERİN ÇALIŞMASI

Başlatan TA2VW

17 Yanıt
7358 Gösterim
Son İleti 23 Haziran 2013, 15:01:04
Gönderen: Heren
exclamation
ERZURUM'daki Amatörlerin Dikkatine

Başlatan TA7AAR

1 Yanıt
1312 Gösterim
Son İleti 20 Aralık 2019, 18:22:16
Gönderen: TA9SFY
xx
AMATÖRLERİN KEYİFLE İZLEYEBİLECEĞİ FİLMLER

Başlatan TA2AOG (SK)

5 Yanıt
5759 Gösterim
Son İleti 08 Şubat 2012, 15:42:54
Gönderen: TB1BHG
xx
ITUPSAT 10. YILINDA SİZLERİ BEKLİYOR

Başlatan TA5AHO

49 Yanıt
10009 Gösterim
Son İleti 27 Mayıs 2020, 04:03:30
Gönderen: TA3OAS
xx
Yunus Emre Anadolu Lisesi Amatör Telsiz İstasyonu Yardımlarınızı Bekliyor...

Başlatan TA2UUO

1 Yanıt
945 Gösterim
Son İleti 29 Ocak 2020, 19:27:49
Gönderen: TA2UUO