Gönderen Konu: Bebek Telsizi 1 Alıcı 5 Verici  (Okunma sayısı 3119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lsari86

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • www.fuzzscript.com
  • İsim Soyisim: Levent SARI
Bebek Telsizi 1 Alıcı 5 Verici
« : 28 Mart 2012, 22:45:03 »
Herkese merhabalar,
öncelikle sorumu buradan sordugun icin kusura bakmayın.
keza aranıza yeni katıldım ve genel anlamda sorumun hangi baslık altında daha iyi olacağından emin olamadım
şimdi benim yapmak istedigim sey klasik bebek telsizi dediğimiz şey ama bana 1 alıcı 5 verici lazım.
konu ile ilgili forumda yazılanlardan bir şey elde edebilir miyim diye araştırma yapınca 27 mhz halk bandı denen bir sistemi gordum. yalnız çok yeni ve bilgisiz oldugum için pek anlayamadım.
daha dogrusu benim soruma cözüm olabilecek birsey mi yoksa değil mi bilemiyorum?
keza ben evin içindeki odalara yerleştirmek için istiyorum bu sistemi.
mesafe oalrak kısaca sadece cevre odalar olacak.(100mt2 alan içeriisnde yani)
kısaca her odaya bir verici ve calışma odama da bir alıcı yerleştirmek istiyorum.
bu  tip bir sistem için nereden ve nasıl başlaya bileceğim konusunda bana yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
kolaylıklar Levent

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2540.0

Çevrimdışı TA3CB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 18
  • İsim Soyisim: Mehmet Gültekin
Ynt: Bebek Telsizi 1 Alıcı 5 Verici
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2012, 23:05:02 »
Değerli kardeşim.Neyapmak istediğini tam olarak bilemediğimden size sadece PMR diye tabir edilen Küçük telsizlerden önerebilirim.Fakat aynı anda 4-5 cihazı neden dinleyeceksin bilemiyorum .Ancak tarama özelliğinden yaralanırsın.Sistem 8 kanal sen bu sistemde ton larıda uygun kullanırsan bir sorun yaşamazsın.Verici olacak cihazlarda vox devresini aktif edersin.vs vs.konu uzun vede geniş.Uzaktan yardım bukadar olabiliyor.Kolay gelsin.özelden sormak istersen adresim sitede var.73.
KORSAN

Çevrimdışı lsari86

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • www.fuzzscript.com
  • İsim Soyisim: Levent SARI
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2012, 23:34:07 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Değerli kardeşim.Neyapmak istediğini tam olarak bilemediğimden size sadece PMR diye tabir edilen Küçük telsizlerden önerebilirim.Fakat aynı anda 4-5 cihazı neden dinleyeceksin bilemiyorum .Ancak tarama özelliğinden yaralanırsın.Sistem 8 kanal sen bu sistemde ton larıda uygun kullanırsan bir sorun yaşamazsın.Verici olacak cihazlarda vox devresini aktif edersin.vs vs.konu uzun vede geniş.Uzaktan yardım bukadar olabiliyor.Kolay gelsin.özelden sormak istersen adresim sitede var.73.

Abi konuyu detaylandırmadığım için kusuruma bakma.
Olayı biraz daha açıklamak gerekirse oturduğum semt biraz guvenliksiz bir  yer.
Bu telsizleri evin mutfak ve diğer odalarında belli yerlere bırakacağım.
böylelikle akşam yatarken diğer odaların birinde oluşabilecek herhengi ufak bir patırtıyı daha rahat duyabileceğim.
keza son donemde semtte hırsızlık olayları fazla yasanıyor kendimce bir emniyet tedbiri almış olacağım.
işte bu yuzden en basit ve ucuz çözüm olarak bu geldi aklıma çünkü insan yatıp uyusa bile sese duyarlı oluyor.
malum bu bebek telsizleri epey sesi buyuterek veriyor dısarıya.
o yuzden bu bebek telsizlerinden bir alıcı 5 verici turetmeye calıştım.
ama elbette piyasada ucuz ve hazır olan sistemler varsa bunlardan da alabilirim.
dediğim gibi amacım yatarken evin diğer odalarında ki sesi dinleye bilmek çünkü uyurken diğer odaların kapılarını kapatıp kilitliyorum.
kolaylıklar Levent..

Çevrimdışı TA3ATA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 6
  • KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE BİR MUM DA SEN YAK!!
  • İsim Soyisim: Mehmet Turgay Nalbant
« Yanıtla #3 : 29 Mart 2012, 00:52:50 »
Değerli arkadaşım..

Bu hususta Telsizlerle uğraşma derim ben nacizane...
Harekete duyarlı alarm sistemleri sizin işinize daha çok  yarar kanımca..

Saygı ve sevgilerimle...
KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE BİR MUM DA SEN YAK!! .....

Çevrimdışı TA3HF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: Murat Anlayan
« Yanıtla #4 : 29 Mart 2012, 04:18:32 »
Selamlar;

Gerekli bilgiler değerli büyüklerim tarafından verilmiş; bende küçük bir not olarak şunu belirteyim. Radyo frekanslı 1 alıcı aynı frekansta aynı anda sadece 1 vericinin yayınını alabilir. Bir vericinin sinyali diğerini(lerini) bastıracağından sadece en yakın olanı dinlersiniz.

Sonuç olarak da ekstra ayar ve özellikler kullanmadan istediğiniz sistem telsiz sistemi ile çalışmayacaktır.

Bunun yerine basit bir ses mixeri yapıp 5 adet mikrofonu odalara yerleştirmeniz de mümkün olabilir. Lakin sadece hırsızlık için ise ve her ne kadar sese duyarlı da olsanız yeterli olmayacaktır. Sesi duysanızda müdahale etmeniz riskli bir durum.

sn. TA3ATA'ya katılarak telsiz sistemi yerine basitde olsa bir alarm sistemi kurmalısınız. Ve bu sistemi elektronik bilginiz yeterli ise sensor kullanarak yapabilir yada elektrikçilerde satılan harekete duyarlı (hassasiyeti de ayarlanan) hazır lambalar ile oldukça da ucuza mal edebilirsiniz.
Işık yanması yeterli olmaz derseniz lambaya paralel bir de siren bile bağlayabilirsiniz. Bu hırsızın gelir gelmez gitmesini teşvik edecektir Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kolay gelsin

73's;

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
147 Mhz yön bulma alıcı verici

Başlatan admka

5 Yanıt
2623 Gösterim
Son İleti 20 Haziran 2017, 02:47:24
Gönderen: admka
xx
fm radyo alıcı ve verici devresi