Gönderen Konu: AMATÖR TELSİZ CİHAZI İTHALATI  (Okunma sayısı 68034 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA8AKS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 2
  • İsim Soyisim: FATİH AKSU
AMATÖR TELSİZ CİHAZI İTHALATI
« : 15 Şubat 2012, 11:25:54 »
409shop'tan kg uvd1p telsiz almıştım. Malatya gümrükteymiş aradım telsiz için emniyetten yazı alıp fakslamanız gerekiyor dediler. Ne iştir anlamadım.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2436.0
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2015, 13:37:24 Gönderen: TA3CY »

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
Ynt: Gümrük emniyetten yazı istiyor
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2012, 11:43:25 »
Allah allah ilk kez duydum böyle birşey Fatih bey.Zaten sorunsuz gitse şaşardım  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Telsiz Radyo Amatörleri Cemiyeti - TRAC Ankara Şube Başkanlığı

Çevrimdışı TA8AKS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2012, 13:46:16 »
Valla bilmiyorum nerde bir cinslik var zaten beni bulur.

Çevrimdışı TA8AKS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2012, 13:53:16 »
Acaba emniyette hangi birim ilgileniyor bunla?

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2012, 13:53:39 »
Bizimde aynı şekilde, başına bu şekilde bir olay gelenler de konuyla ilgilenirlerse seviniriz.

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2012, 13:55:47 »
Bu konuda Emn.Person. olan abilerimize sormak lazım yazıyı okuyorlarsa cevap vereceklerdir, ama şu an görevde olduklarından biraz geç yazabilirler.Daha önceden hiç bu tür bir sorunla karşılaşmadığım için bende anlamadım  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  inşALLAH kısa sürede sorununuz düzelir.

Çevrimdışı TA8AKS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2012, 13:57:25 »
Şimdi gidip soracam emniyete. Kıyı Emniyetinin verdiği belge ne o zaman arkadaş. Süs olsun diye mi aldık. Bir de Malatya terör bölgesi olduğu için adamlara da hak vermiyor değilim. 

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2012, 14:00:57 »
Kanaatimce telsizin size ait olup olmadığını öğrenmek ve ne için getirildiğini belki sormak içindir.Olabilir aslında şimdi sizin yazınıza istinaden, belgenizi ibraz ettiğiniz taktirde sorun çıkacağını sanmıyorum.Fakat ek bir yazı da isterlerse bilemem..Sorunsuz halletmenizi dilerim Fatih bey.

Çevrimdışı TA8AKS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2012, 14:02:42 »
Telsizi aldığım yerden çıktı alıp onaylatmamı istediler.

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #9 : 15 Şubat 2012, 14:08:44 »
Küçük çaplı bir araştırma yaptım bazen rastlanır bir durummuş.Muhtemelen konuştuğumuz gibi oldu.Kimlik ve amatör belgenizle birlikte onaylanması gerekiyor sanıyorum ki, bir sürü kişi okuyor ama kimse yorum yazmıyor duyarsız kalmayalım LÜTFEN.

Çevrimdışı TB3CMT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Murat TALAZGİL
« Yanıtla #10 : 15 Şubat 2012, 14:54:41 »
16 yıldır meslekteyim böyle bir yazı duymadım görmedim. Gümrük Müdürlüğü yazı istiyorsa, amatörün ikamet ettiği mahallin kolluk kuvvetine resmi yazı ile sorar "ilgili şahsın cihazı amatör faaliyetlerde kullanıp kullanmayacağı hususunda" bilgi talebinde bulunur. Kolluk kuvveti cevabını olumlu yada olumsuz olarak gönderir...  Kolluk kuvveti; bu konuda şahıslara belge örneği vermeye yetkili değildir. Ancak Gümrük müdürlüğü resmi yazıyla sorarsa mutlaka bir cevap verilir...

TA1HZ
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 15 Şubat 2012, 16:05:22 »
Değerli Arkadaşlar,
ne yazık ki sapla saman karıştırılıyor. Gümrükteki değerli memur emniyetten ne yazısı istiyorsa bunu YAZILI olarak size veya gerçek, devlet yazışma adabına uygun şekilde emniyete yazsın göndersin. Gümrük bir eşyanın yurda sokulup sokulamayacağına elindeki mevzuat hükümlerine göre karar verir. Bir eşya ya yurda sokulması yasaktır, hiç bir şekilde vergisini ödesende, bedelsizde sokamazsın(Uç örnek ama uyuşturucu madde benzerleri); ya ilgili kurumdan uygundur yazısı alınmak suretiyle ( ilaç hammadesi için Sağlık Bakanlığı, cep tel veya telsiz için BTIK, silah için Emniyet/Genel Kurmay Başkanlığı) vergisi ödenerek veya bedelsiz olarak; ya da tamamen Gümrük listelerine bakılarak uygun başlık altına kaydedilerek vergisi ödenerek ithaline izin verilir.
Sizin çattığınız işi "çok bilen" memurlara öncelikle Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap debulunan yazının bir kopyasını elinizdeki KEGM TİM den almış olduğunuz belgeniz ile bir göstermeniz. Ayrıca Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap yazısıda Emniyet Genel Müdürlüğünün ilgili dairesinin "amatör telsizcilik  faaliyetlerinde ibraz edilmesi gereken evrak " hakkındaki görüşü mevcut. Bütün bu anlatılanlardan sonra Dış ticaret ve Gümrük Müsteşarlığına (adı değişmiş olabilir) şahsen yazı yazıp bir görüş daha isteyeceğim. Cevap geldiğinde sizlerle ya buradan yada TCSWAT web sayfasından paylaşırım. 
73 de TA1HZ

Çevrimdışı TB3CMT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Murat TALAZGİL
« Yanıtla #12 : 15 Şubat 2012, 16:44:45 »
Gümrükler Genel Müdürlüğünün 06/07/2011 tarihli ve 2011/39 sayılı Genelgesinde kargo hariç değeri 150 Euro'yu geçmeyen posta/kolilerin gümrük vergisinden muaf olduğu, ve bu muafiyetin yılda en çok 5 defa kullanılabileceği alenen yazmaktadır.

Her ne sebep/kanun/genelge/yönetmelik gereği ise Gümrük Müdürlüğü bu muafiyeti 75 Euroya indirdi. Dayanağı nedir bilmiyorum, 75 Euro'dan bile kabul etsek, yurtdışından posta/kargo yoluyla gelen, kargo hariç bedeli 75 Euroyu geçmeyen ve yurda sokulması yasaklanmamış olan mallardan gümrük vergisi veya bununla ilgili herhangi bir belge isteyemezler...

Gümrük kafasına göre iş yapmasın, Bana kanunla tanınan hakkı, kafalarına göre sınırlandıramazlar...

Çevrimdışı TA8AKS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #13 : 15 Şubat 2012, 16:56:42 »
İlgi (b) yönetmelikte belirtilen teknik kriterler ve uygulama kısıtlamaları çerçevesinde olmak kaydıyla ... demiş yazıda.
Gümrük, cihazın bu kriterlerde olup olmadığını öğrenmek için mi yazı istiyor acaba? Benim cihaz KG-UVD1P 136-174 / 400-470Mhz.

TA1HZ
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 15 Şubat 2012, 17:28:47 »
Değerli Kardeşim,
o bilgiyi Emniyetten değil BTIK'ten isteyebilir. İlgili ilgisiz her konuyu emniyete sormak "salaklığından" vazgeşmeleri lazım. Ya BTIK'e ya da Dış Ticaret Müsteşarlığı Denetmenlerine sormaları lazım. Tıp doktoruyum, benim tıbbi yeterliliğim ile ilgili bir sorunun varsa a)Tabip Odasına b) Sağlık Bakanlığına c) Tıp Fakültesine sorarsın. Emniyet Müdürlüğü bu konuda sana cevap vermeye yetkin merci değildir. Çok meraklı ise YAZILI olarak başvursun, cevabını alsın. Ayrıca cihaz full band açık bile olsa eğer sen belli frekansları dinler/kaydedip 3. şahıslara pas eder durumda "suç üstü" yapılmaz isen emniyetin yine bu konuda söz hakkı yok. Frekans var dinleyebilirsin derlerse şu fıkra tam uyar:
Karı-koca kamp yapıp dinlenmek için göl kenarına giderler, adam sandalla gölün balık tutulan tarafında biraz balık tutar sonra çadırda dinlenmeye çekilir. Kadın kitabını alıp sandalla bu kez gölün balık tutulması yasak tarafına gidip sakin sakin kitap okurken göl güvenlik görevlisi gelir."Balık tutmaktan size ceza keseceğim" der. Kadıncağız "sadece kitap okuyorum ama " diye savunma yapınca görevli "ama sandalda balık tutmak için her türlü araç var"der. Kadında "karaya çıktığımızda bana saldırıp tecavüz ettiğiniz için şikayetçi olacağım". Bu sefer görevli "Elimi bile sürmedim" diye savunmaya geçersede kadın "Tecavüz için gerekli her türlü araç mevcut" diye baskın çıkar.
73

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
AMATÖR TELSİZ CİHAZI İTHALATI

Başlatan TA3DP

40 Yanıt
27806 Gösterim
Son İleti 08 Aralık 2023, 20:57:00
Gönderen: TA3TST
xx
AMATÖR TELSİZ CİHAZI İTHALATI MEVZUATI VE İŞLEMLERİ

Başlatan TA3DP