Gönderen Konu: TELSİZ RUHSAT, AMATÖR TELSİZCİLİK, ÖDEMELERİNDE ONLİNE TAHSİLATA GEÇİLMİŞTİR.  (Okunma sayısı 19253 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Bilgiyi Paylaşmayacaksan, ÖĞRENME !
  • İsim Soyisim: Murat DEMİRTAŞ
TELSİZ RUHSAT, AMATÖR TELSİZCİLİK, İNMARSAT ABONELİĞİNE AİT ÖDEMELERDE VAKIFBANK İLE ONLİNE TAHSİLAT İŞLEMİNE 13/01/2011 TARİHİ İTİBARIYLA BAŞLANMIŞTIR.VAKIFBANK ŞUBELERİNE GİDİLEREK ÖDEME YAPILMAKTADIR.

RUHSAT VE İNMARSAT ÖDEMELERİNDE RUHSAT NUMARANIZI, AMATÖR TELSİZCİLİK İLE İLGİLİ ÖDEMELERDE TC KİMLİK NUMARANIZI BİLDİREREK ÖDEME YAPABİLİRSİNİZ.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Selamlar

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=1075.0
Eski:TA1ADM Yeni:TA2NL
www.muratdemirtas.net.tr

besyom2
  • Ziyaretçi
tekrar merhaba murat hocam;
 bugün sınav başvuru için vakıfbanka gittim. cep telefonuna gelen msj. gösterdim ve sınava gireceğimi söyledim.  online tahsilar sisteminden bu sınavla ilgili herhangi bir bilginin olmadığını söyledi. kısaca başvuru ücreti olan 40 tl. yatıramadım. sınav için başka hesap numarası varmı yada bu sorunu nereye başvurarak çözebiliriz. teşekkürler.

Çevrimdışı TA2AOG (SK)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Osman Güler
Başka bankadaki hesabınızdan EFT yapabilirsiniz ve bunun dekontunu print edip kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı TA1TD

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 12
  • TA1ATD
  • İsim Soyisim: Tezcan Delibay
merhabalar
ben internet üzerinden başvuru formunu doldurdum ve vakıfbanka gıttım. TC kimlik nosunu girdiklerinde otomatik olarak sınav harc bedeli diye çıktı ve ödeme yapabildim. Başka şubeden tekrar denemelisiniz bence.
TA1ATD

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
Merhaba,

Arkadaşlar bu durum sadece o şubedeki arkadaşların bilgisizliğinden kaynaklanıyor. Siz ısrarcı olun ve T.C. kimlik numarasıyla ödeme kegm sıanv ücreti yatıracağını beyan edeceksin, arkadaşlar bu ödemeyi bu şekilde alcaklar. Almak zorundalar, öyle birşey yok diyemez çünkü var. Kendinin bilmediği şey konusunda yok demeyim daha kolay buluyorlar arkadaşlar.
Hatta bende bugün ödeme yapıcam belki benimde başıma aynı şey gelebilir, banada şans dileyin. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Selamlar

TB3CCE
  • Ziyaretçi
14 Arkadaşımızın ödemesini bu şekilde yaptık, ancak ilk günlerd sorun vardı. Şimdi Yok.

besyom2
  • Ziyaretçi
evet en sonunda bugün parayı yatırabildim. dediğiniz gibi şubedeki arkadaşların bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor. sınava girecek arkadaşlara başarılar.

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
Merhaba,

Bankadaki memurların bu konudaki bilgisizliğini sizin telafi edebilmeniz için bankodaki memura "Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Amatör Telsiz Sınav Harcı" olarak borç ödemesi yapacağınızı beyan edin o zaman işiniz kolaylaşır.
Çünkü banka ekranlarında ödeme bu isimle gözükmekte, ben gittiğimde de memur bana böyle ödenmiyordu hesap numarası olmazı lazım dedi, bende hayır deyip kegm' den gelen mesajında bu şekilde ödeme yapacağımızı yazdığını ve mutlaka görebileceklerini söyledikten sonra, bir kez daha t.c. kimlik numaramı isteyip baktı veeeeee hayırlı olsun...

Başarılar diliyorum tekrar herkese.

Selamlar

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
Öncelikle işlemler nasıl işliyor kıyı emniyetinin sitesine girip başvuruda bulunuyoruz, sonrasını bilmiyorum, başvuru yaptıkdan sonramı parayı yatırcaz.Birde Amatör telsiz parası var galiba, telsiz alırkenmi alıyorlar yoksa elimizdeki mevcut telsizemi para istiyorlar:) iyice karıştırdım ben bunları.Buralarda kimsenin bildiği yok,Amatör telsiz belgesi alcam diyorum dalga geçiyorlar.Memur olsam biliyorum bende Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap önce kıyı emniyetinin sitesinden müracat ediyoruz.Peki öğrencileri neye göre değerlendiriyorlar bilginiz varmı?
Sonrasında vakıfbanka gidiyoruz ve kıyı emniyeti için amatör telsiz belgesi harcını yatırıyoruz dıyoruz yok desede zorluyoruz sonrasında:)
Çok soru soruyorum ama bılmek ıcın sonrasında ortada kalmayalım dıye.
Telsiz Radyo Amatörleri Cemiyeti - TRAC Ankara Şube Başkanlığı

besyom2
  • Ziyaretçi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Öncelikle işlemler nasıl işliyor kıyı emniyetinin sitesine girip başvuruda bulunuyoruz, sonrasını bilmiyorum, başvuru yaptıkdan sonramı parayı yatırcaz.Birde Amatör telsiz parası var galiba, telsiz alırkenmi alıyorlar yoksa elimizdeki mevcut telsizemi para istiyorlar:) iyice karıştırdım ben bunları.Buralarda kimsenin bildiği yok,Amatör telsiz belgesi alcam diyorum dalga geçiyorlar.Memur olsam biliyorum bende Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap önce kıyı emniyetinin sitesinden müracat ediyoruz.Peki öğrencileri neye göre değerlendiriyorlar bilginiz varmı?
Sonrasında vakıfbanka gidiyoruz ve kıyı emniyeti için amatör telsiz belgesi harcını yatırıyoruz dıyoruz yok desede zorluyoruz sonrasında:)
Çok soru soruyorum ama bılmek ıcın sonrasında ortada kalmayalım dıye.

merhaba arkadaşım, kısaca cvp vereyim.

evet dediğin gibi ilk önce siteden başvuru yapıyorsun,  daha sonra başvurun kabul edildi diye verdiğin cep tel mesaj geliyor ( 1 gün sürebiliyor mesajın gelmesi) daha sonra gelen mesaja istinanen vakıfbanka gidip 40tl sınav harcı yatırıyorsun.  daha sonra bekleme süreci 10 gün önce sınava gireceğin yer belirleniyor siteden(kgm) sınav yerini öğreniyorsun.
diğer konu sınava girdin geçtin bnm edindim bilgiler istedikleri belgelerle birlikte 50tl para yatirıyorsun. posta ile çağrı işaretin geliyor. sınav soru bankasındaki sorulardan çıkıyor ona çalışman yeterli. umarım faydalı olmuştur. sınavda başarılar.

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
Merhaba,

Arkadaşımın da özetlediği gibi işlem sırası; Başvuru, Onay Bilgisi, Sınav Harcı Yatırılması (40 TL), Sınava Giriş, Kazanırsan Ehliyet Ücretinin Yatırılması (50 TL) ve Belge Beklenir. Öğrenci olduğunu nasıl belirliyorlar sorusuna cevap, Başvuru sırasında Öğrenci olarak seçim yaparsan aşağıda bir liste daha açılıyor ve orada belirtiyorsun daha sonra yine aşağıda vesikalık resim altında bir alan daha açılıyor ve orada öğrenci belgesinin taranmış resmini gönderiyorsun.

Selamlar

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
Tabiiki bilgiler çok yarayışlı oldu, ben soruyu sorarken yanlış sormuşum öğrenci belgesi değilde yani başvurudan sonraki işlemi neye göre belirliyorlar.
kimlikmi veriyorlar sonunda ? bir diğer sorum da hr yıl sınav oluyormuş, telsizleri yanımızda arabada taşıyamıyormuşuz ve her yıl sınava giriliyormuş veya yanlış anlamış olabilirim her yıl harçları varmış silah ruhsatı gibi benim elimde telsizler var onlarıda bir yere kayıt vs.yaptırmakmı gerekiyor.Hiç anlamıyorum neyse ben ders çalışayım hepsi zamanla olur.

Çevrimdışı TB1BHG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 23
  • İsim Soyisim: Gökhan Köseoğlu
 Mehmet merhaba. başvurun kabul edildikten sonra gerekli belgeleri kıyı emniyetine gönderiyorsun.  sana sadece sınavlara çalışmak kalıyor.sınav günü belirtilen yere gidip sınava giriyorsun.Hepsi bu kadar.Bu sınavlarda başarılı olursan  aldığın puana göre A-B-veya C sınıfı belge alıyorsun.ehliyet boyutlarında bir belge. Her yıl 2 kere sınav yapılıyor ama belge alanlar artık sınava girmiyor.ancak B veya C sınıfı belge aldıysan A sınıfına yükseltmek için girebilirsin .Kendi Amatör frekanslar yüklü olan cihazını istediğin yere götürürsün,arabanda'da bulundurursun, ancak belgeni de yanında taşımak şartıyla. sınavda başarılı olursan bu sefer de belge için tekrar harç yatırıyorsun.Her yıl harç parası yok . Kısaca bir kere sınava giriş harcı ve kazanırsan Belge için olmak üzere 2 kere harç yatırıcaksın bir daha 10 yıl harç yok.bu belgeler 10 yıl süreli 10 yılın sonunda yenileniyor o zaman tekrar harç yatırırsın.Elindeki telsizlerin ruhsat zorunluluğu yok o yüzden bir yere kaydettirmek gibi bir zorunluluk ta yok..Sınavda başarılar dilerim.Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2011, 17:57:03 Gönderen: TB1BHG »
H.Gökhan Köseoğlu. KN41MF

besyom2
  • Ziyaretçi
KEGM Web sayfasından elektronik ortamda başvuru yapan adaylara başvurularının   Kabul veya Red edildiğine dair E Mail ve/veya SMS mesajı gönderilecektir.   Başvurusu kabul edilen adaylar herhangi bir Vakıflar Bankası şubesine, TC kimlik   numarasını belirterek sınava giriş ücretini ödeyecek ve başka bir işlem   yapmayacaktır.

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
Gökhan abi yazdıklarınızdan oldukça fazla bilgi edindim, 10 yıl sonra kim öle kim kala süresi uzunca iyiymiş sevindim.Sınava hazırlanıyorum, bir sürü yanlışım çıkıyor ama olsun başarırım ben.
Araştırdım sizin söyledikleriniz gibi birşey yazmıyordu bu bilgiler çok iyi oldu.

Çok teşekkür ederim.

Hayırlı Akşamlar Dilerim.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
AMATÖR TELSİZ İSTASYONU İÇİN RUHSAT GEREKTİRMEYEN MEVZUAT

Başlatan TA3DP

0 Yanıt
5399 Gösterim
Son İleti 04 Aralık 2018, 10:16:17
Gönderen: TA3DP
exclamation
Amatör Telsiz Lisansı Online Başvuru hk.

Başlatan TB2DKG

15 Yanıt
6656 Gösterim
Son İleti 02 Nisan 2017, 05:01:19
Gönderen: TA1QQ
xx
Ruhsat

Başlatan TA1OES

3 Yanıt
1987 Gösterim
Son İleti 11 Ocak 2018, 19:30:35
Gönderen: TA5AE