Gönderen Konu: Antenden şikayet  (Okunma sayısı 422 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2OM - 3C3CA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 26
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ersoy Yılmaz
Antenden şikayet
« : 16 Şubat 2024, 11:33:44 »
Ve aracımı park edip, karakola girdim.

Adım şu, hakkımda şikayet varmış.

Zira ben mesaideyken komşum aradı. Polis ekibi gelmiş. Şikayet üzerine beni görmek istemişler.
İşte olduğumu, her şeyimin legal olduğunu bildiğini filan söylemiş daha evvelinde.

Buyurun kimlik kartım, telsiz ruhsatım, kurumsal kimlik kartım.

Oradaki hoş sohbetimizde neler konuştuğumuzu anlatamam. Ama keyifliydi doğrusu.

Tutanak hazırlandı. Falan filan çağrımız üzerine polis birimimize gelerek, almış olduğu ruhset çerçevesinde amatör telsizcilik haberleşmesi yaptığını beyanla....

Amatör telsizcilik haberleşmesi yapmasam da anten dikebilirim o ayrı konu.

Tutanağı imzaladık hep birlikte ve evime döndüm.

Yan apartmandaki "komşu" denen zat ile benim gerçek komşum bu olaydan evvel konuşmuştu.

Bu arada kendini mağdur ilan eden "şahıs" nedense gelip benimle konuşmuyor. Zira ben ona arzda bulunacakmışım !! 

İnsanları ünvanlarına filan göre şeetmem ama, burada bir arzlık durum varsa, benim öndegelimin sana birazcık basar be kardeş !!

E ne oldu şimdi?

Mesut, mutlu, bahtiyar mı oldu yan apartmandaki "şahıs" ?

Hele lo şahıs, Google Maps'te bile yenilediğim antenin yerinde 2 metre direk üstüne 2,5 metrelik anten olduğu görülüyor yıllardır. Tamı tamına 10 yıldır orada 4,5 metrelik bir dikey bir şey duruyordu zaten.

Ama beni polise şikayet etmek, ekip göndermek ne demek ya !!

Ya ben sana ne yapayım?

Şimdi bilmem ne korkusundan yağan yağmurdan bile beni sorumlu tutacak cehalet abidesi belediye yetkilisinden ben de şikayetçi olabilirim. Ama işi "taciz" boyutuna vardırırsa, ki öyle bir potansiyeli olduğunu anlıyorum, bakacağız artık. Ama ben herhangi bir şekilde aktif olmayacağım.

Ama üzerine gitmem.

Ha ama bir raha bir çöp atarlar benim bahçeme, ha bir daha kar yağarsa o da yağarsa teraslarındaki karları benim bahçeye (ben orada mıyım değil miyim diye bakmadan) kürek kürek üzerime atarlarsa....O zaman belki..

Benim birinci derece komşularım, balkon antenleriyle uğraşmayın, çatıya kurun diyen insanlar. Hepsine saygım var. Onlarda herhangi bir enterferansa asla mahal vermek istemem. Ama birinin göz zevki için -unutmayın 10 yıldır orada bir vertikal anten vardı zaten - yeni kurduğum anteni de sökmem.

Esasında ben yagi veya cubical quad kuracaktım. Belki "komşum" dikeyden rahatsız. Rahatsız olan, rahatsızlık kaynağı olarak gördüğü benimle konuşmaya tenezzül etmiyor ki. Neymiş, mahalli idarede bilmem ne görevindeymiş.

Böyle olmalıydı. Evime ekip göndermemeliydi. Hoş, gerçekten nazik ve hoş sohbet memurlarla tanıştığım için de mutluyum. O da ayrı bir konu. Kısa günün karı olarak görüyorum.

Bakalım bizçim kümesteki tavuklar daha ne yumurtalar verecek.

Sevgiili Moderatör, kullandığım sözcükleri dikkatle seçmeye çalışıyorum. Yine de uygun bulmayacağınız bir ifadem olursa, beni doğrudan uyarabilir, mesajımı gönül rahatlığıyla silebilirsiniz.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=7085.0
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 57
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
Ynt: Antenden şikayet
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2024, 13:34:35 »
Selamlar Ersoy bey.
Öncelikle yazınızda silinmeyi gerektirecek bir abeslik yok bence.
Konuyu her ne kadar özenli ve karamizahi bir dille anlatsanızda bir amatöre yaklaşım ve yapılanlar hiç hoş değil. Sabrınız için sizi tebrik ederim.
Bazılarının daha çoooook ekmek yemesi lazım demekki..

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
CB antenden VHF/UHF antene

Başlatan TA5ACC

1 Yanıt
2667 Gösterim
Son İleti 23 Eylül 2011, 21:45:57
Gönderen: TB3PSU