Gönderen Konu: Akpınar'ın yöneticisi  (Okunma sayısı 507 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2OM - 3C3CA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 26
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ersoy Yılmaz
Akpınar'ın yöneticisi
« : 23 Ocak 2024, 10:29:09 »
Sadece apartman yöneticisi.

Biziem yöneticiyle haber salmış.
O çatıdaki anten neyin nesi, bu adam neyin nesi olduğunu gelsin bana bir anlatsın.
Buyurmuş.

Aslında ruh halim çok müsait ama ağzımı bozmayacağım.

O antenin yerinde iki metrelik bir direk üstünde iki buçuk metrelik (10 metre monoband HF anten) 10 yıldır vardı zaten.
Gözünün önündeydi be adam !
Tamam anten kısmı, fiber olan kısım geçtiğimiz yıllarda aşırı rüzgardan kırılmış. Ben yoktum.
Ve ben teleskopik anteni, yöneticilerin ve komşularımın da teşvikiyle çatıya koydum.

Ve ben gidip, kim olduğumu, ruhsatlı mı ruhsatsıaz mı olduğum arz edecekmişim.

Bizim apartman yöneticisi tepkime bozuldu. Epey bozuldu.

Çok isterse o gelir, bir çayımı içer. Merak ettiğini sorar dedim.
40 yıl önce yayınlanan telsiz kanunundan haberni yoksa,
İstersen Çankaya Belediyesinde çalışmayıp, başkanı ol..

Çok istiyorsa polis çacğırsın, jandarma çağırsın, kimi istiyorsa çağırsın dedim.

Geçenlerde evin önünde kaçak kazı yapan müteahhite, önce size sorayım, polise filan haber vermeden dedim.
Benden mi izin alacakmış - adıgeçen belediyeden izin zaten almamış- ekmek parasıyla oynayamazmışım, Ey müteahhit, sen bugün ruhsat almadan yamaçtaki apartmanın altını kazmaya başlarsan, bırak ekmekle oynamayı, sen bizim hayatımızla oynuyorsun.

Demeye kalmadı, okkalı bir küfür ama esaslı okkalı bir küfür sallayarak telefonu yüzüme kapadı.

Gördüm diyormuşum, o akşam da Facebook'ta ahlaklı insan profiline uygun veciz sözler paylaşmış.

Bizim komşu apartmanın yöneticisine dönecek olursak;

Ben ona gidip bilgi arzedeceğim, öyle mi !

Gerçekten böyle bir aptallık duymadım, diyeceğim de duydum.
Bir sürü yıl önce evde yaptığım inverted v anteni dağın başındaki sitenin bahçesinin dışında denemek istediğimde de birileri jandarma çağırmakla "tehdit" etmişti.
Ruhsatım cebimde. Çağırın dedim.

Bazılarının, bir çoklarının IQ'su gerçekten oda sıcaklığı değerine bile yaklaşmıyor.

Böyle...Daha çok hikaye var da yeter.
Futbolcu Hakan'ı bilir misiniz mesela?
Eski oyuncu. komşumdu.
Şimdi aramız iyi ama eskiden ho ho.
CB antenimin kablosunu kesmişti.
Falan falan.

Ya bana ne, ben size bulaşmıyorum, siz de bana bulaşmayın yeter.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=7075.0
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2OM - 3C3CA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 26
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ersoy Yılmaz
Ynt: Akpınar'ın yöneticisi
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2024, 10:10:10 »
Akpınar'ın mühim şahsiteyi malum, komşu apartmanda ikamet eyliyor.
İyi eyliyor.

Küçük apartmanımızda geçtiğimiz günlerde yaptığımız mini toplantıda, belediye ööööst makamda görev yaptığı iddia edilen yan komşu apartmanın yöneticisinin benim antenden duyduğu rahatsızlık da gündeme geldi.

Biri elektronik teknisyeni ya da mühendisi (bağışlasın unuttum) diğeri elektrik işlerinden çok iyi anlayan iki komşum, muhtemelen benim adamı yiyeceğimi düşündüklerinden biz konuşuruz onunla dediler.

Öyle de yaptılar.

Geri dönüş:

Komşum "Elçiye zeval olmaz" diyerek görüşmesini aktardı.

Elektromanyetik korku gitmiş adamda (zira o zaman çocuklarının elindeki tabletleri alsın önce demiştim, bunu söylemişler ona).

Televizyonunu, radyosunu, mutfak dolabını veya klozetini bozmuyorum enterferensa yol açarak.

E eee?
CİMER'e şikayet edecekmiş.
Komşum da demiş ki, adam zaten devletten aldığı lisansla bu işi yapıyor.
Olsun şikayet edeceğim.

Derdi "görsel"miş. Yani televizyon yayınını filan kastetmiyor görsel diyerek.
Antenimin görüntüsünü sevmiyormuş.

Haaa dalında zeybek oynarım senin. Diyeceğim de..

İki gün sonra da benim apartmanın önüne yeni bina yapılacak ve benim "manzaram" kapanacak. Ben ne yapayım?

Çatıdaki çanak antenlerden rahatsız olmuyor böyük komşum,
Çatıda on yıldır duram 2 metrelik ucube direğimin üzerinde duran 2,5 metrelik mono bant antenden rahatsızlık duymuyor böyük komşum.

Ha bir de benimle konuşmaya tenezzül etmiyor.

Abiii abiii ne olur sana kendimi takdim edebilir miyim?
Ben zavallı kulunuz bir anten şeeeedeyim demiştim.

Görsel rahatsızlık?!

Adam ana caddeyi kaplamış köpek sürüsünden rahatsız olmaz (geçen akşam bunlardan iki tanesi resmen arabama saldırdı, arabamı pataklamaya başladılar, canlarım benim ...)

İş görsele girerse muhterem, senin apartmanda çok çok çok ama çok görsel şikayet konusu var. Ne o lan her pencereden sarkan çanak anten?

Örneğin mesele ...

İnsanların çoğu gerçekten sıyırmış. Elmasızın hakkından arkmutsuz gelirmiş.

Deli deliyi görünce köprüden atlarmış. Dur bahah.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter