Gönderen Konu: KOLLUK KUVVETLERİ İLE YAŞANAN SORUNLAR!!!YARDIM.  (Okunma sayısı 2612 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA1ALL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Hakan Sadıklar
KOLLUK KUVVETLERİ İLE YAŞANAN SORUNLAR!!!YARDIM.
« : 19 Aralık 2013, 12:52:51 »
Değerli Arkadaşlar,
TA3LL beyfendinin 27 Aralık 2013 tarihinde Facebook sayfamızdan paylaştığı yazı beni fazlasıyla üzmüştür ve tedirgin olmamak mümkün değil.
Yazısında, aracında araç telsizi takılı amatörlerin kolluk kuvvetleri tarafından devamlı durdurulduklarını ve ailelerinin yanında, belgeleri olmasına rağmen el yada araç telsizi bulundurdukları için nahoş davranışlarla karşı karşıya bırakıldıklarından bahsetmiş. Ben yeni aranıza katılmış bir amatör olarak endişemi saklayamayacağım. Telsizimi ve belgemi devamlı yanımda bulunduruyorum ve amatör kanalları sürekli dinliyorum. Telsizi gizli kullandığım için dikkat çekmiyorum ama bir kolluk kuvveti beni durdurduğunda sıkıntı yaşayabilirim düşüncesi de açıkçası rahatsız ediyor.
Tecrübelerinizden istifade etmek adına öğrenmek isterim. Kullandığım telsizde(Nanfone-GF669) amatör kanallar ayarlı ve dinleme yapıyorum. Fakat telsizin tüm frekanslara açık olduğunu ve tuşlarsam kamu frekanslarına da girebileceğini düşünüyorum. Çünkü özelliklerinde Dual-band transmit(136-174MHz,400-470MHz) yazıyor. Forumdaki bazı yazılarda amatör bir telsizin, tüm frekansları dinleme özelliğinin olduğunu ama dinlenilmemesi gerektiği yazılıyor. Acaba frekanslarda bir kısıtlamaya mı gitmeliyim? Yoksa sizlerden gelecek başka tavsiyeler olur mu? Düzgün bir amatör olayım derken, kullandığım telsizin özelliklerinden dolayı problem yaşamak istemem.
Desteğiniz için teşekkür eder, hayırlı günler dilerim.73.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=3889.0

Çevrimdışı TA2AOG (SK)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Osman Güler
Ynt: KOLLUK KUVVETLERİ İLE YAŞANAN SORUNLAR!!!YARDIM.
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2013, 13:17:23 »
Amator Frekanslarının dışındakileri kapatın. Gerisini dert etmeyin.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
DMR ID alımı ve yaşanan problem

Başlatan TA2ECA

5 Yanıt
1617 Gösterim
Son İleti 03 Ocak 2020, 05:36:53
Gönderen: TB2GFL
xx
Guvenlik Gucleri ile Yasanan Anlasmazliklar

Başlatan TA3HS

17 Yanıt