Gönderen Konu: CB Araç ve El Cihazı Tavsiyeleri  (Okunma sayısı 21542 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

P.M.R
  • Ziyaretçi
Ynt: CB Araç ve El Cihazı Tavsiyeleri
« Yanıtla #15 : 29 Kasım 2012, 22:11:31 »
İş güç daha kuramadım bile.... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1AYY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 2
  • İsim Soyisim: Yakup SAYIN
« Yanıtla #16 : 29 Kasım 2012, 22:19:39 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
İş güç daha kuramadım bile.... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Cobra 19DX IV dıye bı cıhaz var. Aynı cıhazın fason uretımı olarak Voyager VR-119 var. Voyager ın cıkısları 6W. Teleskopik anten ıle (midland 145 mesela) bu watt farklarının mesafeye ne kadar etkı ettıgını gercekten cok merak edıyorum.

Bir de benım cıhazı kurmayı planladıgım lokasyon emnıyet mudurlugunun bıtısıgı. Adamların telsızıne sarkmayalım, ya da onlar bana sarkmasın dıye de yasal lımıtlerı zorlamak ıstemıyorum. SMPS psu bakınıyorum, komık rakamlar var. leddeposu.com da super uygun fıyatlar. 29A lık olanının fiyatı mobilcom un fıyatlarının tam yarısı kadar. Guc kayangını leddeposundan alacagım. Ama hala cihaz konusunda kesın kararımı veremedım. 278 bakıyorum distributoru olan DNSOnline da stok yok dıyor. 248 de istemiyorum. Albrecht ı dusundum de o kadar parayı CB ye vermek de ıstemıyorum sanırım. 857D yatırımı ıcın bu farkları bırıktırmekte fayda var Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2UKC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 7
  • İsim Soyisim: Cem Burak KOCAK
« Yanıtla #17 : 30 Kasım 2012, 10:05:56 »
801 cok iyi bir cihazdir hatta yari HAM olarak da nitelendirilebilir.

Dns te olmasi lazim Ozan`i arayip bor sorun derim

PSU icin dikkatli ol derim her PS uzerinde yazdigi akimi vermez genelde peak degerini yazarlar internet sitelerinde. O yuzden gorerek al bence.

Menevse han da ismini hatirlayamadigim bir dukkan var tek isleri ps ithalkat imalat vb. Bir oraya bak derim.

Ek olarakda 13.2 V alabilecegin bir ps al. Cunku cihazlar 13.2 nominal voltaja gore imal edilir 11.5 ila 15 V arasinda calisir (genelde) cunku araclarda ki gerilim bu aralarda seyreder. Dusuk voltaj daha fazla akim demektir  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2012, 10:15:11 Gönderen: TA2UKC »

Çevrimdışı TA1AYY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 2
  • İsim Soyisim: Yakup SAYIN
« Yanıtla #18 : 03 Aralık 2012, 02:52:13 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
801 cok iyi bir cihazdir hatta yari HAM olarak da nitelendirilebilir.

Dns te olmasi lazim Ozan`i arayip bor sorun derim

801 derken? 8001 mı demek istedin? ıskalamayayım. HAM için Wouxun UV6D ile başlayıp, lisans alana kadar dinlemede kalmayı ve usul erkan adap ogrenmeyı planlıyorum. Bu dinlemelerın bana sınavda da yardımcı olacagını dusunuyorum. Dolayısıyla "yarım HAM" a yatırım yapmak yerıne dogrudan saglam bır tam HAM almayı planlıyorum sanırım (bılıncaltımda). O yuzden Midland 78 e karar verdım CB icin ve onun da ıkıncı el dusmesını beklıyorum. Şu an tum planlarımı beklemeye aldım ozetle.

Yılbası alısverıs cılgınlıgı gecınce DX ten Wouxun sıparısımı verecegım. O esnada da sahıbınden de 78-278 ılanlarını takıp edecegım. duserse CB alırım. Düşmezse almam.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
BİR RADYO ALIRKEN RUS AMATÖRÜN TAVSİYELERİ

Başlatan TA2VW

1 Yanıt
2764 Gösterim
Son İleti 07 Eylül 2014, 18:21:03
Gönderen: TA1LSE
xx
ARAÇ TELSİZİ VE ARAÇ RUHSATI HK

Başlatan TA2UBW

30 Yanıt