Gönderen Konu: OSİLOSKOP,SİNYAL JENARATÖRÜ.ANTEN ANALİZİ.SWR NİN ÖLÇÜLMESİ, GİBİ KONULAR  (Okunma sayısı 6463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 61
  • Hayati YAZDIRAN KM69KW ANKARA
  • İsim Soyisim: Hayati YAZDIRAN
Değerli arkadaşlar cihazların ,test edilmesi,tamiri,bakımı,analiz edilmesi, osiloskop, sinyal jenaratörü kullanımı,dikkat edilmesi gereken hususlar,telsiz cihazlarının çıkış güçlerinin ölçülmesi ,deviasyon ayarları,ve buna benzer ölçümlerin nasıl yapılacağını, video,resim,yazılı anlatım,yani bire bir yapılan,uygulamaları site yöneticisinin de yönlerdiği bir yerde açılması ve ellinde bilgi belge ve dökümanı olan arkadaşların bu konuları bir yerde topması bu konuları hiç bilmeyen arkadaşlarımıza büyük,yardımları olacağı,yol göstereceği,düzgün ölçümlere yönlendireceği kanatindeyim.belkide biraz bu konulara el atılması gerekir.bu konulara vakıf olan arkadaşlarımız hazırladıkları dökümanları site yöneticininin de uygun göreceği yere göndermeleri daha güzel olur diyorum yeni başlayanlara, hiç bilmeyenlere,mutlaka yol gösterecektir saygılar,hayırlı çalışmalar     

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2818.0
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
Selamlar
Bilgi paylaşımı adına bu kategori başlığı altında yapılabilir.Arzu edilirse uygun kategori yok ise yeni kategori ouşturulabilir.Bu güne kadar değinilmiş bir konu değildi güzel paylaşımlar çıkabilir.

Çevrimdışı TA3CB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 18
  • İsim Soyisim: Mehmet Gültekin
Böyle bir kategoride,yazı resim bilgi paylaşımı yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Ben kendimce ençok merak ettiğim bir soruyu sorarak başlamak istiyorum.Rölelerde kullandığımız,dublexer(kaviti) lerde antene bağlantı için yapılacak T bağlantının kablo ölçüleri kaç CM dir.Veya hesablama formülü nedir.Bilen arkadaşlar lütfen açıklasın.Gerçekten bu soruya mantıklı bir yanıt kimseden alamadım.Marka:CELWAVE 6 LI gurup.Hem pas Hemde Notch içeren Tüpler.Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap??.Ben 1/4 dalga boyu ölçüsü diyorum.Fikri olan söylesin.Herkese 73..
KORSAN

Çevrimdışı TA2AOG (SK)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Osman Güler
Böyle bir kategoride,yazı resim bilgi paylaşımı yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Ben kendimce ençok merak ettiğim bir soruyu sorarak başlamak istiyorum.Rölelerde kullandığımız,dublexer(kaviti) lerde antene bağlantı için yapılacak T bağlantının kablo ölçüleri kaç CM dir.Veya hesablama formülü nedir.Bilen arkadaşlar lütfen açıklasın.Gerçekten bu soruya mantıklı bir yanıt kimseden alamadım.Marka:CELWAVE 6 LI gurup.Hem pas Hemde Notch içeren Tüpler. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ??.Ben 1/4 dalga boyu ölçüsü diyorum.Fikri olan söylesin.Herkese 73..

Abi elimde bolca döküman vardı ama şu an bulamadım, internetten bir karıştırınca farklı birkaç model için anlatım var, ingilizce, vakit olunca tercüme ederiz.

« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2012, 00:01:38 Gönderen: TA2AOG »

Çevrimdışı TA2T (sk)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: A.Tahir DENGİZ
CELWAVE Duplexer üreticisinin verdiği orijinal kablo boyları tablosu ekte. Anlaşılır şekilde tercüme ettiğimi sanıyorum. Bazı dökümanlarda kavite aralarındaki kablo boyları için 1/4 dalga boyu, Uçlarda T konnektörlere giden kablo boyları için de 1/2 dalga boyu olarak yazan amatörler var ancak bunları değil; firmanın orijinal tablosundaki boyları dikkate almalıyız.
Bu kablolar için; Hız faktörü nedeniyle, mutlaka sözü edilen cinsteki kabloyu kullanmak gerekir. Aksi halde sonuç alamayabilirsiniz.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
A.Tahir DENGİZ, TA2T
Gölbaşı - ANKARA

[eklenti yönetici tarafından silindi]
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2012, 00:01:12 Gönderen: TA2T »
A.Tahir DENGİZ, TA2T, ANKARA, KM69JS

Çevrimdışı TA3CB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 18
  • İsim Soyisim: Mehmet Gültekin
Tahirbey.Teşekkürler.Bayağı aramıştım.şimdi 9 inç ölçüsüne göre çalışma başlatacağım.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
SİNYAL JENARATÖRÜ NEDİR NE AMAÇLA KULLANILIR?

Başlatan TA1ISW

13 Yanıt
20553 Gösterim
Son İleti 18 Aralık 2012, 21:28:05
Gönderen: TA3CB
xx
2012 AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI (BİRLEŞİK KONULAR)

Başlatan sozen

68 Yanıt
20222 Gösterim
Son İleti 19 Haziran 2012, 14:03:01
Gönderen: TB2POZ
xx
Acil Durum Afet gibi Durumlarda Kullanılacak Frekans Hakkında Bilgi

Başlatan TA1AKN

10 Yanıt
11662 Gösterim
Son İleti 22 Ağustos 2015, 20:09:43
Gönderen: TA3OAS