Gönderen Konu: SÜRESİ DOLAN AMATÖRLÜK BELGESİNİN YENİLENMESİ(YENİ)  (Okunma sayısı 19793 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TB3LC
  • Ziyaretçi
Süresi dolan Amatör Telsizcilik belgesinin Yenilenmesi 01.03.2012 tarihinde sona erecektir
Süresi dolan Amatör Telsiz arkadaşın yapması gerekenler.
Kıyı Emniyeti Genel müdürlüğünü arıyorsunuz 0212 5809898 dahili numara 133 Nuri Bey
(Yada başka birileri de olabilir sorun değil) J
Amatör Telsizcilik Belgemin Süresi doldu para yatırıp yenilemek istiyorum diyorsunuz sizin adınıza Tc kimlik numaranıza Hesap açıyor Herhangi bir Vakıf banka para yatırmanızı söylüyor vakıf bankasındaki arkadaş sizden REFERANS numarası isteyecektir hesaba para yatırmak için REFERANS numarası TC Kimlik numarasıdır 50TL yatırıyorsunuz dekontla birlikte 2 adet resim eski belgeniz Banka Dekontunun aslı bir zarfa koyup kargo İle (Daha çabuk daha garantili) Kıyı Emniyeti Genel müdürlüğü Adres Meclisi-i Mebusan Cad No:18 Kat:4 Salıpazarı /İstanbul Adresine Kargo ile yoluyorsunuz
Örnek Dilekçe Ektedir

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2458.0
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 02:35:21 Gönderen: TA3CY »

TB1PTI
  • Ziyaretçi
Ynt: Süresi dolan Amatör Telsizcilik belgesinin Yenilenmesi (YENİ)
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2012, 16:47:18 »
benim belgenin arkasın da 10 yıl süre ile geçerlidir diyor

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Hakan Şen
« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2012, 20:52:50 »
Ayrıca adreste bir hata var yanılmıyorsam adres
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü
Atatürk Havalimanı E Kapısı SEFAKÖY/İSTANBUL

yani yanılıyor olmamam aslında hem telefonla sordum hemde kendim belgemi yeni gönderdim bu adrese.

saygılar
Eski:TA9AHS

Çevrimdışı TA2T (sk)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: A.Tahir DENGİZ
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2012, 06:20:55 »
Değişen tek nokta şu.

1- Eskiden evrak gönderiliyordu ve tahakkuk yapılıyordu sonra da yatırılan paraya ait evrak ayrıca faxlanıyor veya postalanıyordu. Bu iki evrak buluşunca işlem tamamlanıyordu.

2- Şimdi ise Telefon ediyorsunuz, adınızı ve Vatandaşlık numaranızı bildiriyorsunuz, o anda bilgisayarda tahakkuk işlemi yapılıyor, Bankaya (Vakıfbank) gidip Vatandaşlık numaranızı söyleyerek KEGM Kurumsal hesabına ilgili parayı yatırıp dekontu da dilekçenize ekleyip evrakı postalıyorsunuz/kargoluyorsunuz. Böylece iki kez posta/kargo işi olmamış oluyor.

Adrese gelince bu işlerin yapıldığı yer Safaköyde, Havaalanı arka kapısı yakınında. Yani KEGM nün web sayfasında Telsiz İşletme Müdürlüğü Amatör İşlemler bölümündeki adres doğru adres.  Mektuplarınızı Salıpazarı adresine gönderirseniz oradaki irtibat bürosuna gidiyor, sonra da kurye ile hava alanındaki ofise gönderiliyor. Yani zaman daha da uzuyor. Merak etmeyin sonunda geç te olsa ellerine geçiyormuş.

Not: Bu arada özellikle 1.Mart.2012 tarihine kadar olan yoğunluktan ve hemen yakın bir binaya taşınmaktan dolayı oldukça dolular. Adres yine aynı kalıyormuş. Adreste değişiklik yok. Bir de bende iki-üç gündür KEGM Web sitesine ulaşılamıyor. Benim kullandığım DNS sunucusunda veya KEGM Sunucularında hata olabilir. Yakında düzelecektir umarım.

A.Tahir DENGİZ, TA2T, ANKARA, KM69JS

Çevrimdışı TA2T (sk)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: A.Tahir DENGİZ
« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2012, 06:56:37 »
1.Mart.2012 tarihine kadar yapılması gereken işlemler ile ilgili olarak mevcut yönetmelikteki ilgili maddeler aşağıda:

Eski belgelerin geçerlilik süresi
GEÇİCİ MADDE 1 –
(1) Bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden önce alınan amatör telsizcilik belgeleri, süresi sonuna kadar geçerlidir.

(2) Bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden önce alınmış ve geçerlilik süresi dolduğu halde yenilenmeyen amatör telsizcilik belgelerinin,  1/3/2012 tarihine kadar  yenilenmesi zorunludur.
 Uygun olmayan çağrı işaretleri

GEÇİCİ MADDE 2 –

(1) Bu Yönetmeliğin yayım tarihinden önce tahsis edilmiş ve Yönetmelik kapsamındaki düzenlemelere uygun olmayan çağrı işaretlerinin  1/3/2012 tarihine kadar  KEGM’ne müracaat ile Yönetmeliğe uygun hale getirilmesi zorunludur.

Süresinde yapılmayan işlemler
GEÇİCİ MADDE 3 –
(1) Bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren geçici 1 inci maddenin ikinci fıkrası ile geçici 2 nci maddede belirtilen tarihe kadar yenilenmeyen belge ve uygun hale getirilmeyen çağrı işareti resen iptal edilmiş sayılır.

Yukarıda, özellikle altı çizili olan hususlara dikkatinizi çekmek isterim. 3. maddenin sonunda belirtilen : "uygun hale getirilmeyen çağrı işareti " Tüm derneklerimize ait TA ile başlayan çağrı işaretlerini, Tahsis edilmiş ise APRS tekrarlayıcılarının çağrı işaretlerini, Bir dönem sınavlardan sonra verilen ve son eki tek veya iki harfli olan B sınıfı çağrı işaretlerini, A ve B sınıfı lisansa sahip olup son eki uygun harfle başlamayan lisansları da kapsamaktadır. (En azından Yönetmelik yazımından bu anlaşılmaktadır.)  Arkadaşlarımızın bu konuya titizlik göstererek gerekli başvuruyu yapmalarında fayda olduğunu düşünüyorum.

Bu arada kişisel olarak "Uygun hale getirilmesi" talep edilecek olan çağrı işaretleri için bir harç bedeli ödenmemesi gerektiği görüşündeyim. Hala geçerlik süresi içinde olup da amatör arkadaşlarımızın elinde olmayan sebeple yapılacak bu değişikliğin bedeli, KEGM tarafından belge yenileme harcı olarak talep edilmemelidir. Bu işlem, bir belge yenileme olmayıp Belge düzeltme işlemi olarak değerlendirilirse sorun olmayacaktır kanaatindeyim.

Tüm arkadaşlara amatörce çalışmalarında başarılar.

A.Tahir DENGİZ, TA2T
ANKARA

« Son Düzenleme: 23 Şubat 2012, 07:03:13 Gönderen: TA2T »

Çevrimdışı TA3CB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 18
  • İsim Soyisim: Mehmet Gültekin
« Yanıtla #5 : 23 Şubat 2012, 18:12:10 »
Arkadaşlar tahir bey gayet güzel açıklamış.bir anlatımda benden.Çağrı işareti P olanlar(PT Pİ )vs.ayrıcaTB3CTO Gibi B sınıfı olupta işareti B ye uygun olmayanlar,P olanlar lisansları yenide olsa değişecektir denildi.Bizden 6 arkadaş lisansını yeniliyor.Bilginize.Arayın KEGM Yi Sorun,durumunuzu yetkili kişiden öğrenin hemde müracaat etmiş olursunuz.73.
KORSAN

Çevrimdışı TB6DO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Dursun Öcal
« Yanıtla #6 : 23 Şubat 2012, 22:34:44 »
arkadaşlar ben belgemi gönderdim zaten süreside 6. ayda doluyordu değişim için hemde tb6do sonu iki harf olduğu için değişecek düşüncesi ile oradaki yetkili seninki değişmeyecek 2 fark kalır dedi bakalım ne olacak sonuç gelince yinede yazarım 73 ler  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 55
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #7 : 24 Şubat 2012, 18:53:24 »

Selamlar.

Adres konusunda TA9AHS Hakanın yazdığı adres geçerlidir arkadaşlar. Bende süresi dolan belgemi telefon teyidi de alarak Hakanın yazdığı adrese yolladım. 73...

TB3LC
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 29 Şubat 2012, 14:07:56 »
vallah bende benim yazmış olduğum adrese gönderdim kargo ile dün itibari ile belgem geldi işaretim aynı belgem yenilendi 10 yıllık Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TB6DO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
ewet arkadaşlar belgem geldi eski çağrı işaretim ile aynı ve 10 yıllık olarak.

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #10 : 03 Mart 2012, 23:35:43 »
Kaç günde geri gönderdiler?

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Hakan Şen
« Yanıtla #11 : 04 Mart 2012, 01:10:15 »
Bende merak ettim şimdi kaç gün sürdü belgenin gelmesi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

saygılar

Çevrimdışı TB6DO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #12 : 04 Mart 2012, 23:44:16 »
Arkadaşlar ben yozgat tan 20 şubat ta yurt içi kargo ile yolladım çünki bu kargo onlara çok yakınmış kendilerinin beyanı.Tekrar belgenin hazırlanıp yozgat a gelmesi 2 mart. Yani tatil günleride dahil git gel 11 gün

TA2AOF
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 05 Mart 2012, 00:01:33 »
YOGUNLUGA BAGLI OLARAK BİR HAFTA İLE BİR AY ARASINDA GELİYOR TABİ  KART BASKI CIHAZI ARIZALANMASSA

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Bilgiyi Paylaşmayacaksan, ÖĞRENME !
  • İsim Soyisim: Murat DEMİRTAŞ
« Yanıtla #14 : 05 Mart 2012, 09:48:22 »
Merhaba,

Asıl bundan sonra ne olacak?
Belgesi iptal edilenler kimler?
Belgesinin iptal edildiğinden haberi var mı?
Belgesi iptal edildi peki istasyonu kapalımı, havaya çıkıyor mu?
Mevcut amatör telsizciler havada duyduğu bir istasyonun belgesinin iptal edildiğini nasıl anlayacak?

Selamlar
Eski:TA1ADM Yeni:TA2NL
www.muratdemirtas.net.tr

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
SÜRESİ DOLAN AMATÖR LİSANSLARIN YENİLENMESİ İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ:

Başlatan TA3DN

4 Yanıt
6993 Gösterim
Son İleti 16 Aralık 2011, 00:34:36
Gönderen: TA3MEN
xx