Gönderen Konu: Ynt: İSTEDİĞİMİZ CİHAZI SONUNDA ALABİLECEĞİZ GALİBA  (Okunma sayısı 2053 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xwarrior
  • Ziyaretçi
Amatör market telsiz konusunda uzun zamandır satış ve destek hizmetleri vermektedir fiyatlar konusunda herkesi memnun etmek biraz zor ancak cihaz alırken teknik desteğide alabilmek önemli ucuz olsun bizim olsun mantığı ile cihaz almak baştan kaybetmektir alacağınız ürün için destek alamadıktan sonra ucuza almanız birşey ifade etmeyecektir herkes aynı görüşte olmayabilir ama mantıklı düşünmek gerek.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=1550.0
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2011, 15:27:33 Gönderen: TA3CY »

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Hakan Şen
Ynt: Ynt: İSTEDİĞİMİZ CİHAZI SONUNDA ALABİLECEĞİZ GALİBA
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2011, 15:11:13 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Amatör market telsiz konusunda uzun zamandır satış ve destek hizmetleri vermektedir fiyatlar konusunda herkesi memnun etmek biraz zor ancak cihaz alırken teknik desteğide alabilmek önemli ucuz olsun bizim olsun mantığı ile cihaz almak baştan kaybetmektir alacağınız ürün için destek alamadıktan sonra ucuza almanız birşey ifade etmeyecektir herkes aynı görüşte olmayabilir ama mantıklı düşünmek gerek.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Acaba ürünleri hong kongtan sipariş verip temsilciyiz diye geçinmek ama kesinlikle böyle bir durum olmaması , 51 dolarlık telsizin piyasa fiyatına 175 dolar demek size özel 125 dolar (taksitle sanalpazardan 210 lira) demekmidir mantıklı olmak?

bence sitenizin reklamını başka yerde yapın

cevap bekliyorum sizden
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2011, 15:21:16 Gönderen: TA9AHS »
Eski:TA9AHS

xwarrior
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2011, 15:35:44 »
Telsiz konusunda uzun zamandır satış ve destek hizmetleri vermektedir fiyatlar konusunda herkesi memnun etmek biraz zor ancak cihaz alırken teknik desteğide alabilmek önemli ucuz olsun bizim olsun mantığı ile cihaz almak baştan kaybetmektir alacağınız ürün için destek alamadıktan sonra ucuza almanız birşey ifade etmeyecektir herkes aynı görüşte olmayabilir ama mantıklı düşünmek gerek.
Bazı arkadaşlar macera aramayı seçip bu gibi ürünleri yurt dışından getirerek heyecan arıyorlar ucuzmu evet peki muhatap bulabiliyormusunuz?
Kredi kartı bilgilerinizin yurt dışında tehlikeli ellere geçmeyeceğini garanti edebiliyormusunuz veya kişisel bilgilerinizin başka kişilerin eline geçmeyeceğine nasıl bir güvence verebilirsiniz.
İşte bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için fiyatlar ülkemizde yurt dışından daha pahalı, örneğin İphone 4 yurt dışında 1.500 TL ye satılırken ülkemizde 2.500 TL fiyatlarla satılmaktaydı bunun gibi örnekler var neden yurt dışından gelen kaçak telefonlara itibar etmiyor vatandaş çünkü akıbeti belli olmayan bir yola çıkmanın nekadar tehlikeli olacağını biliyor.

Yurt dışında ucuz olması ülkemizde'de ucuz olacağı anlamına gelmemektedir, nitekim bu cihazlar ne bizim ülkemizde üretiliyor ne de komşu ülkemizde, örneğin en yakın komşularımızdan Bulgaristan'da akaryakıt fiyatları bizimle neredeyse yarı yarıya farkla satılmaktayken bizde tam iki katı fiyatla satılıyor ne yapıyorsunuz akaryakıtı Burlgaristan'danmı getirtiyorsunuz?
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2011, 21:10:03 Gönderen: xwarrior »

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2011, 15:42:25 »
sayın xwarrior

Diğer konudada size mesaj attım ama cevap verme gereği duymadınız.

1. Sitenize daha önce bakmıştım hatırlarsanız hong kong temsilcisiyiz demiştiniz ama iletişim bilgilerinin radioshop888.com adlı siteye ait olduğunu söyledim size anında ters yapıp alakası yok falan diyerek hemen siteden iletişim bilgisini sildiniz. Birinci olarak siz evinizden sipariş verip insanların adreslerine gönderiyorsunuz kimseyi kandırmayınız.

2.  Demişsinizki alışveriş sitemizin fiziki yeri yoktur. Aslında var eviniz!

3. Satılan ürünlere fatura kesemiyorsunuz bu durumda hangi garantiden bahsediyoruz biz. Evet doğrudur radioshop888 veya 409 shop garanti veriyor doğrudur. onu kullanarak işlemi hallediceğiniz çok belli

EĞER CİDDEN BİR DÜKKANINIZ VE VERGİ LEVHANIZ OLSA İSTERSENİZ 500 LİRA DİYİN TELSİZ İÇİN, AMA SİZ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ.

GÖRÜLEN O Kİ SİZ HAKSIZ KAZANÇ ELDE EDİYORSUNUZ, İSTERSENİZ SİZ TEMSİLCİLİK VE YASAL BELGELERİNİZİ HAZIRLAYIN BENDE MALİYEYE KONU İLE BİLGİ VEREYİM

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
Ynt: İSTEDİĞİMİZ CİHAZI SONUNDA ALABİLECEĞİZ GALİBA
« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2011, 16:11:49 »
Sevgli arkadaşlar,
Lütfen "xwarrior" dan gelecek cevabı bekleyin.Bahse konu olan firma ticari bir firma olabilir.Kimsenin zan altında kalmaması ve herhangi bir ticari geçmişi olan firmayı kötülememe adına lütfen şimdilik yorum yazmayın.
Cevaba göre hareket ederiz.

"xwarrior"arkadaşımızın zaten 2 adet mesajı bulunmakta ve ikiside tam anlamıyla reklam içerikli olduğu için bloklanıp tek bir konuda tarafımdan toplanmıştır.

xwarrior
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 19 Haziran 2011, 21:05:13 »
Sn. HAKAN ŞEN,

SİZİNLE POLİMİĞE GİRMEK GİBİ BİR NİYETİM YOK ANCAK SİZ BURADA İNSANLARIN KAZANCINA TİCARETİNE NE KADAR KAZANIP KAZANMADIĞINA NEYİ NEREDEN NASIL GETİRİP SATTIĞINA VEYA ALDIĞINA NE KADAR KAR NE KADAR ZARAR ETTİĞİNE EVDENMİ İŞ YERİNDENMİ ÜRÜN SATILDIĞINA KAFA YORACAĞINIZA, ..................

KİMSEYE ZORLA ÜRÜN VERMİYORUZ ALMAK İSTEYEN ALIYOR ALMAK İSTEMEYEN ALMIYOR NEDEN SİZİN BUKADAR ZORUNUZA GİTTİĞİNİ ANLAMAK MÜMKÜN OLMADIĞI GİBİ ANLAMAYADA ÇALIŞMAMAKTAYIZ.

SİZİN GİBİ BİR ŞAHSİYETİ BÖYLE ORTAMLARDA KİŞİLERİ TEHDİTKAR BİR TAVIR İÇERİSİNDE GÖRMEK ÜZÜCÜDÜR YAKIŞMIYOR.

REKLAM YAPMAK GİBİ BİR AMACIMIZ YOKTUR!
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2011, 21:57:22 Gönderen: TA3CY »

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #6 : 19 Haziran 2011, 21:15:34 »
Ferdi bey,
Hakan bey siteniz ile ilgili bir takım sorular sormuş.Yaşadığı sıkıntıyı dile getirmiş ve bir amatör telsizci olarak bunları bizimle paylaşmış.
Doğal olarak bende bir malzeme satın alacaksam faturası,garantisi nerde kim ytarafından satılıyor bilmek isterim(Her amatör gibi)

Konu dışına çıkmadan yazışmalarınızı devam ettirmenizi öneririm.

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2011, 21:22:04 »
..................

..............

SENİN SİPARİŞ ETTİĞİN YER BELLİ DEĞİLMİ? BANA BİR TANE BELGENİ GÖSTER İTHALAT YAPTIĞINLA İLGİLİ OLARAK

AYRICA BEN TEMİN ETTİĞİM ÜRÜNÜ AMATÖR BİR TELSİZCİ OLARAK YASAL OLARAK KULLANIYORUM ACABA SİZ AMATÖR OLMAYAN ARKADAŞLARA SATIL YAPIYORMUSUNUZ YAPMIYORSUNUZ? BENDEN PARA ALDIĞINIZDA BEN AMATÖRMÜYDÜM DEĞİLMİYDİM? YADA BENDEN BAŞKA KİMLERE SATIŞ YAPTINIZ?

....................

BU SİTEDEKİ HERKESİN AMACI TÜRKİYEDE AMATÖR TELSİZCİLİĞİN GELİŞMESİDİR. SİZİN GİBİLERDE BU ŞEKİLDE YAPTIKLARI SAYESİNDE TELSİZCİLİĞİ BALTALIYORSUNUZ.

GÖREVİME KAFA YORDUĞUM KADAR ARKADAŞLARIMI SİZİN GİBİLERDEN KORUMAYADA ÇALIŞIYORUM.

EĞER DİYORSANIZ Kİ BANA YASAL OLMAYAN YOLLARDAN KAÇAK TELSİZ GETİRİYİYORUM İSTERSENİZ TELEKOMUNİKASYON KURUMU MALİYE BAKANLIĞI VE POSTA İŞLETMELERİNDEN KONTROL ETTİRELİM.

HODRİ MEYDAN

« Son Düzenleme: 19 Haziran 2011, 22:00:17 Gönderen: TA3CY »

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #8 : 19 Haziran 2011, 22:11:28 »
Sevgili Hakan
Hassasiyetin için teşekkür ederim.Arkadaşımızın amacı belli tamamen reklam ve ticari mantık.Her ne kadar raklam yapmıyoruz diye büyük puntolar ile yazsada zaten 2 mesajın ikisindede tamamen sitesi ile ilgili mesaj geçilmiş.
Daha önce sende bu site ile ilgili yaşadıklarını anlatmışsın.
Kulağımıza küpe olsun.
Arkadaşımızın bundan sonra yazacağı mesajların tamamı kontrol edildikten sonra yayına girecektir.

FORUM KURALLARIMIZ
14> Forumu Firma Adı ve Reklamı Gibi TİCARİ AMAÇLAR İçin KULLANAMAZSINIZ.Reklam vermek istiyorsanız lütfen gazetelere başvurunuz.Bu tür mesajlar yada ünvanlar otomatik olarak siliniz.Eğer edit yapılmış ise bu üyemize olan saygıdandır.

ÖzgürAK
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2011, 19:35:12 »
    Merhaba arkadaşlar, yeni bir amatör olarak üzgünüm. Bu tarz diyaloglar maksadı aşmamalıdır zira sorun büyümeden sakinleştirilmiş moderatör tarafından.

Bir amatör olarak Türkiyede bişeyleri öğrenmek de, cihaz ve yedek parça temin etmek de zor bunu en başından anladım, lakin zorlukları aşmak için kolay ve kanunsuz yollara başvurmak en kolayı açıkçası ben tüketici haklarımın olmadığı cihazı ve yazılımı almam bu dolaylı kaçakçılıktan başka birşey değil bana göre. Satış yapan arkadaş Bulgariştan örneğini vermiş; sanırım onuda pek bilmiyor Türkiye yakıtı Bulgaristan ile az bir farkla aynı paraya alıyor ama devletin koyduğu vergiler ile bu noktada. Keza Bulgaristan dan yakıtı ucuza getiren kişi de Türkiye de ucuza satıyor.

Ben isterim ki zamanında radyo amatörlüğünü yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuş birçok dernek artık bu amaçlarını kısmen unutmuş olsalar bile döner sermaye amacı ile amatör radyo cihaz ve aksesuarlarının satıldığı bir site yapsalar tadından yenmez ve bu polemiğe girilmesine sebep olan arkadaşa da kimse gitmez. TA9AHS arkadaşımın hassasiyeti tamamen amatör kanun ve kurallarına bağlılığından dır diye düşünüyorum.

aokuyumcu
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 20 Haziran 2011, 20:42:13 »
selamlar
TA9AHS hassasiyetiniz için teşekkürler
saygılarımla

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Bilgiyi Paylaşmayacaksan, ÖĞRENME !
  • İsim Soyisim: Murat DEMİRTAŞ
« Yanıtla #11 : 21 Haziran 2011, 10:50:59 »
Takipteyiz....
Eski:TA1ADM Yeni:TA2NL
www.muratdemirtas.net.tr

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: Nejat ARGADAL
« Yanıtla #12 : 21 Haziran 2011, 12:47:59 »
Amatör derneklerinin desteklediği ticari bir kuruluş olabilir, ancak bu derneklerin ithalat gibi ticari faaliyete girmesi bence gereksiz olacak ve amacını asacaktir.

İthalat artık daha zor bir süreç halini aldı. Kulaga zor gibi gelse de Yurdumuzda monte etmek/üretmek daha kolay bir süreç olacaktır.

Bu konuda ticari faaliyet yürütecek firmalara destek vermek derneklerin varoluş amacına sahada yatkın tabi böyle bir firmada yok.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
İSTEDİĞİMİZ CİHAZI SONUNDA ALABİLECEĞİZ GALİBA

Başlatan TB2BBK

3 Yanıt
3620 Gösterim
Son İleti 12 Şubat 2011, 22:06:53
Gönderen: TA2ANS
clip
Sonunda YAGİ antenim yerini aldı

Başlatan TA3LSD

11 Yanıt