Gönderen Konu: Çerkezköy-Kapaklı-Çorlu-Silivri Bölgeleri  (Okunma sayısı 7266 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA1OAN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 6
  • Mustafa Kemal ATATÜRK
  • İsim Soyisim: Okan Ayan
Çerkezköy-Kapaklı-Çorlu-Silivri Bölgeleri
« : 27 Ağustos 2019, 09:08:50 »
Merhabalar,

Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum.
Çerkezköy'de yaşamaktayım ve hiç bir röleye ulaşamama gibi bir sorunum var. İstanbul TAMAD ve Tekirdağ Işıklar (VHF) rölelerine çok nadir  ve belirli yerlerden ulaşabiliyorum.
Bu bölgede çatıya anten koymadan veya sabit telsiz sahibi olmadan Amatör olmak zor.
Bu bölgedeki amatör arkadaşlara ulaşmaya çalışsam da röleden veya simplex kimseye sesimi duyuramadım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Çerkezköy-Kapaklı-Çorlu-Silivri civarında ya da buralara yakın bölgelerde olanlar bana özelden veya bu konu altında ulaşabilirse birlikte etkinlik toplantı gibi şeyler yapabiliriz.
(Bilmeyenler için; Çerkezköy, Kapaklı ve Çorlu ilçeleri Tekirdağ iline bağlı, Silivri ise İstanbul iline bağlıdır.)
73

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6380.0
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Çevrimiçi TA2NC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 196
  • Radyo Amatörü
  • İsim Soyisim: Oguzhan Kayhan
Ynt: Çerkezköy-Kapaklı-Çorlu-Silivri Bölgeleri
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2019, 16:48:46 »
Merhaba,
Amatolugun amaçlarından ve faydalarindan biri de bu tür durumlarda gerekli anteni yapmak ve normalde ulaşılamayan yerlere ulaşmaktır.

Amatör çalışmalar ya da amatör olmak roleye girebilmek değil, bu tür çalışmalarla zor başarmaktır.

Tam da bu yüzden mevcut şartlarınız gerçek anlamda amatörlük faaliyeti yapmanız için sizi zorlamış gorunuyor.

Bunu değerlendirmeye bakin

Güzel bir anten çözümü ile  çok daha uzaklara erişmenin tadını çıkarın

73

Blog: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1OAN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Mustafa Kemal ATATÜRK
« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2019, 08:46:19 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Merhaba,
Amatolugun amaçlarından ve faydalarindan biri de bu tür durumlarda gerekli anteni yapmak ve normalde ulaşılamayan yerlere ulaşmaktır.

Amatör çalışmalar ya da amatör olmak roleye girebilmek değil, bu tür çalışmalarla zor başarmaktır.

Tam da bu yüzden mevcut şartlarınız gerçek anlamda amatörlük faaliyeti yapmanız için sizi zorlamış gorunuyor.

Bunu değerlendirmeye bakin

Güzel bir anten çözümü ile  çok daha uzaklara erişmenin tadını çıkarın

73
Yorumunuz için teşekkür ederim. Söylediklerinizde haklısınız   Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Benim amacım da aslında bu çevrelerden amatör arkadaşlar edinip birlikte etkinlikler toplantılar ve faaliyetler yapmak Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
73

Çevrimdışı elviskilli

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: İrfan Killi
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2019, 20:27:25 »
Merhaba
Mesajını bugün gördüm. Ben Çorlu da oturuyorum. İsmim İrfan. Bildiğim kadarıyla sana yakın Mesut Keskin (TB1DMK) ve Hasan Çiloğlu (TB1HCI) oturuyor. Hasan abiyi tanıyorum , Çerkezköy de oturuyor. Mesut arkadaş ile şahsen tanışmadım ama sanırım Kapaklı da oturuyor. Hatta Mesut arkadaş facebook da  "Radyo Amatörleri Bit Pazarı"  adlı grubda üye. Oradan ulaşmayı deneyebilirsin. Bir de Çorlu da Remzi Sertaç Gümüş (TA1LRS) isimli bir büyük abimiz oturuyor. Onunla da bir hafta içinde tanışmayı düşünüyorum. Ben de senin gibiyim, çevremdeki amatörleri bulup tanışmak ve bilgi edinmek istiyorum. Şimdi hepimiz biraraya gelirsek 5 kişi ederiz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap . Hadi bakalım şimdi sıra sende.
(NOT :  Eger istersen sana yardımcı olmak adına kullanmadığım  yagi antenimi sana verebilirim. Bir yerden başlamış olursun.
Ne dersin ?

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 57
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2019, 09:57:10 »
Okan bey selamlar.
Arkadalarımızın yazdıklarına ilave olarak çatı anteni kullanırsanız Bursa 145.725 rölesinede rahatlıkla girebilirsiniz.

Çevrimdışı TB1TFO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 3
  • tb1tfo@yandex.com
  • İsim Soyisim: Fatih ÖNDER
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2019, 12:00:02 »
merhabalar.

sabit/mobil cihazınız olmasa bile (olsa iyi olur) j-pole gibi ucuz bir anten ve tcz500 gibi bir kablo ile, j-pole anteni çatınıza takarak  tcz500 veya rg213 gibi bir kablo ile 5 wattlık bir el cihazı ile çıkış yapmanız mümkün ama anten j-pole yerine arrow/yagi gibi yönlü bir anten olursa veriminiz oldukça artar.
saygılar...
73

Çevrimdışı TA1OAN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Mustafa Kemal ATATÜRK
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2019, 21:42:08 »
Cevap yazan herkese teşekkürler. @elviskilli arkadaşım özelden görüşme imkanımız varsa çok memnun olurum.
@TA3DN anten konusunda çok sıkıntım var en üst katlar dubleks. Çatı olarak değil teras olarak yapılmış. Bir şekilde anten için anlaşacağım dubleks daire sahiplerinden birisiyle. Balkona da takmamın bir anlamı yok iki bina arasında kaldığı için bir işe yaramıyor. En son çare evi değiştireceğim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
@TB1TFO abim de amatör telsizci. Onda yagi anten var onun anteniyle balkondan test ettim ama önü kapalı olduğu için çıkış yapamıyorum. Çatı konusu ise yukarıda yazdığım gibi maalesef Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1OAN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Mustafa Kemal ATATÜRK
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2019, 08:55:09 »
Merhaba @TB5GUR,

Olabildiğince çevremdeki amatör arkadaşlara ulaştım. Bu pazar için bir toplanma ayarlıyoruz ve birlikte neler yapabileceğimizi falan konuşacağız.
Daha çok amatör arkadaşa ulaşmak için çaba göstereceğim.
Size de tavsiyem çevrenizdeki amatörlere olabildiğince ulaşmaya çalışın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Saygılarımla.

Çevrimdışı TA1NSM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Şahin Mert Polat
« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2019, 22:47:10 »
Son durum nedir? Ben de Silivri'de oturuyorum ve henüz ilk telsizimi almadım, bu röle durumu da kafamı karıştırdı. Haberdar ederseniz sevinirim.

Çevrimdışı TA1CX

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Ahmet Can ÖZKAN
« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2019, 23:52:24 »
Silivri de sıkıntı yaşamazsınız kanısındayım. Özellikle 439.250 Tamad Esenyurt Rölesi gayet iyi o civarda geçen Çarşamba Şarköy den Sefaköy e geldim Şarköy daahil olmak üzere yol boyunca 439.250 Tamad rölesini gayet net duydum. Aynı şekilde 145.600 77tonlu Tekirdağ Işıklar Röleside gayet başarılı.

Çevrimdışı TA1OAN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Mustafa Kemal ATATÜRK
« Yanıtla #10 : 01 Ekim 2019, 07:56:31 »
Son durum nedir? Ben de Silivri'de oturuyorum ve henüz ilk telsizimi almadım, bu röle durumu da kafamı karıştırdı. Haberdar ederseniz sevinirim.

Merhaba,
Özelden görüşebiliriz.

Ayrıca röle işini dert etmeyin. Zamanla anladım ki amatörlüğün zevkli tarafı da kendi imkanlarınla bir şeyler yapmak, imkan yaratmakmış  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1OAN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Mustafa Kemal ATATÜRK
« Yanıtla #11 : 01 Ekim 2019, 13:35:12 »
Silivri de sıkıntı yaşamazsınız kanısındayım. Özellikle 439.250 Tamad Esenyurt Rölesi gayet iyi o civarda geçen Çarşamba Şarköy den Sefaköy e geldim Şarköy daahil olmak üzere yol boyunca 439.250 Tamad rölesini gayet net duydum. Aynı şekilde 145.600 77tonlu Tekirdağ Işıklar Röleside gayet başarılı.

TAMAD Rölesi ve Tekirdağ Işıklar Rölesine Şehir içinden ulaşamıyorum. Yüksek bir konumda veya arazide olduğumda sorun yok fakat her zaman bu şartları sağlayamadığımdan dolayı Çerkezköy ya da Çorlu civarında röle olması gerektiğini düşünüyorum.

Çevrimdışı TA1AQK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 2
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Nurettin Özsoy
« Yanıtla #12 : 01 Ekim 2019, 17:29:51 »
Merhaba arkadaşlar bende Çerkezköyde ikamet ediyorum 27 ekim de sınava gireceğim şimdilik c sınıfı bir belge almayı düşünüyorum ilerleyen zamanlar da yükseltmek gerekirse tekrardan sınava gireriz. Çerkezköy, Kapaklı, Saray, Çorlu ve Silivri civarında ikamet eden arkadaşlarla buluşup tanızmak onlar ile fikir alış verşi yapmak isterim

Çevrimdışı TA1ODM

• (Dayı)
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 20
  • en iyisini siz bilin, biz böyle iyiyiz.
« Yanıtla #13 : 06 Ekim 2019, 14:58:11 »
bereketbey merhaba, aramıza hoşgeldiniz.

8 eylülde bir buluşma gerçekleştirdik. epey keyifli, teknik konuştuğumuz ve bol anı içeren bir sohbet oldu. bir sonra ki buluşma tarihini arkadaşlarla kısa süre içerisinde kararlaştıracağız.

lokasyonu çorlu olarak seçmeyi düşünüyoruz.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

TA1ODM 73
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2019, 15:01:40 Gönderen: TA1ODM »
Sistem Ağ - Veri Güvenliği / TB1PKW

Çevrimdışı elviskilli

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: İrfan Killi
« Yanıtla #14 : 06 Ekim 2019, 20:29:19 »
Merhaba Bereketbey
Aramıza hoşgeldiniz. Bir sonraki toplantıya katılmanızı bekleriz.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Çerkezköy Amatör Röle

Başlatan TA1OAN

9 Yanıt
2118 Gösterim
Son İleti 03 Mayıs 2020, 15:53:39
Gönderen: TA1OAN
xx
Çerkezköy Diamond X510 Anten Kurulumu - Sabit İstasyon

Başlatan TA1OAN

8 Yanıt