Gönderen Konu: APRS DIGIPEATER SEÇİMİ  (Okunma sayısı 6052 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
APRS DIGIPEATER SEÇİMİ
« : 12 Mart 2015, 10:07:10 »
Merhaba Arkadaşlar,

Dernek olarak yada şahsi olarak çalıştırdığınız digipeater tercihleriniz nelerdir?
Kullanan varsa bilgi verebilir mi?

Ben YM3KT olarak İzmir'de  bunu kullanıyorum.Hem digi hemde igate olarak çalıştırmaya gayret gösteriyorum.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu diginin ayarlarının yapılabilmesi için pc ile bağlantı kablosu (USB) içinde geliyor.Kullanışlı bir arayüz programı var.Ayarlarını yaptıktan sonra bağlantı kablosunu (USB) üzerinde unutursanız digipeater çalışmıyor.Bu sorun ya sadece bende var yada hepsinde durum aynı.İgate olarak sıkıntı yok çalışmaya devam ediyor fakat paket tekrarlaması yapmıyor.

Bunun bir çok sebebi olabilir.İgate olarak kullandığımız bilgisayarın yazılımsal problemleri ir,donanımsal problemler veya ben beceremiyorumdur. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

YM7KK Gitrad Karadeniz de bu digilerden sıkça kullanıyor.Bildiğim kadarı ile sadece tekrarlayıcı olarak kullanıyorlar.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap   

İnternette bir çok modeline rastlamak mümkündür,hatta sitemizde   Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap   böyle bir çalışmamızda olmuştu.Hazır hatırlamışken TA2AWO (Semih) tekrar teşekkürler.

Bu ve buna benzer deneyimler yaşayan arkadaşlar var ise konuya katılımlarını bekliyorum
Herkese iyi çalışmalar

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=4669.0

Çevrimdışı TA2KB

• Site Teknik Destek
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 17
  • eski işaret TA2ABD
  • İsim Soyisim: Abdülkadir Bozkurt
Ynt: APRS DIGIPEATER SEÇİMİ
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2015, 00:38:39 »
Bende konu açılmışken ekli fotodaki ürünü kullanan varmı ?

Varsa performansı , artıları  eksileri nedir diye  sorayım ?

malum digipeaterlari artirmaya basladik sira igate'lerde  ve tabii ki pc'siz igate cozumlerinde. Tabii baska onerileri de olanlar varsa paylasirsa sevinirim.

Sen doğru yolda ol da, varsın sanan eğri sansın.

Çevrimdışı TA2IKY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 43
  • YALOVA TEKNO
  • İsim Soyisim: Kadir AKKUŞ
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2015, 13:02:18 »
selam,

ustalar bir tane bende YALOVA ilimize yapayım bu sistemi, ne almam gerekiyor, ne yapmam gerekiyor bilmiyorum,

bir çok konu var amma bilmediğimden anlamak çok zor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

73
TC YALOVA TEKNO Merkez.  27.215 FM

Çevrimdışı TB3CWM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 2
  • İsim Soyisim: Berk KARATAN
« Yanıtla #3 : 26 Mart 2015, 13:52:31 »
Yücel bey merhaba,

Ben şahsen bölgemde Semih kardeşimizden aldığım digiyi çalıştırıyorum yaklaşık 1 seneyi geçti ve sorunsuz çalışmaktadır.
Bence digi çalıştırmak isteyenler semih kardeşimin yaptığı digilerden alınıp çalıştırılabilir diye düşünüyorum.

Abdülkadir bey,

Bende pcsiz çözümler üzerinde düşünüyorum malup pc ile çalıştırmak hem ekonomik değil hemde çok verimli olmuyor açıkçası ben aslında bu çin mallarına pek güvenmiyorum onun yerine hem digi hem i-gate özellikli microsat ürettiği wx3in1plus modeli gözüme çarpıyor onlardan bir tane edinip çalıştırmayı düşünüyorum.

Aynı zamanda aslında yeni yayılmaya başlayan linux tabanlı mini pc olan raspberry pi  ile de aslında çalışılanabileceğini düşünüyorum o yüzden bir tane rapsberry pi b+ modeli edindim ancak linux sistemini tam bilmediğim için ve işlerden dolayı  üstünde uğraşacak vaktim olmadığından bir kıyıda durmaktadır. Bu rapsberry ile hem i-gate hem echolinki aynı anda çalıştırmayı hedefliyorum bakalım sonuç ne olucak zamanla göreceğiz.

TA3IBE
Berk KARATAN 73!

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2015, 18:48:41 »
Yücel bey merhaba,

Ben şahsen bölgemde Semih kardeşimizden aldığım digiyi çalıştırıyorum yaklaşık 1 seneyi geçti ve sorunsuz çalışmaktadır.
Bence digi çalıştırmak isteyenler semih kardeşimin yaptığı digilerden alınıp çalıştırılabilir diye düşünüyorum.

Abdülkadir bey,

Bende pcsiz çözümler üzerinde düşünüyorum malup pc ile çalıştırmak hem ekonomik değil hemde çok verimli olmuyor açıkçası ben aslında bu çin mallarına pek güvenmiyorum onun yerine hem digi hem i-gate özellikli microsat ürettiği wx3in1plus modeli gözüme çarpıyor onlardan bir tane edinip çalıştırmayı düşünüyorum.

Aynı zamanda aslında yeni yayılmaya başlayan linux tabanlı mini pc olan raspberry pi  ile de aslında çalışılanabileceğini düşünüyorum o yüzden bir tane rapsberry pi b+ modeli edindim ancak linux sistemini tam bilmediğim için ve işlerden dolayı  üstünde uğraşacak vaktim olmadığından bir kıyıda durmaktadır. Bu rapsberry ile hem i-gate hem echolinki aynı anda çalıştırmayı hedefliyorum bakalım sonuç ne olucak zamanla göreceğiz.

TA3IBE
Berk KARATAN 73!

Berk merhaba,
Semih'in yaptığı projeyi gayet iyi biliyorum hem digi

hem de tiny trac projesini

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  buradakiaraştırmanın sebebi orjinal,fabrikasyon olan cihazlar içindir.

İlginize teşekkür ederim
73

Çevrimdışı TA2IBD

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Sinan ÖZMEN
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2015, 10:51:15 »

Bu diginin ayarlarının yapılabilmesi için pc ile bağlantı kablosu (USB) içinde geliyor.Kullanışlı bir arayüz programı var.Ayarlarını yaptıktan sonra bağlantı kablosunu (USB) üzerinde unutursanız digipeater çalışmıyor.Bu sorun ya sadece bende var yada hepsinde durum aynı.İgate olarak sıkıntı yok çalışmaya devam ediyor fakat paket tekrarlaması yapmıyor.

Bunun bir çok sebebi olabilir.İgate olarak kullandığımız bilgisayarın yazılımsal problemleri ir,donanımsal problemler veya ben beceremiyorumdur. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Yücey abi selamlar.

Sorun sende değil Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

USB kablo takılı ve PC ye bağlı iken cihaz kendiliğinden "ayar modu"na geçiyor. Aslında kontrol programından çıktıkdan sonra kablo bağlı olsada çalışması gerekir. USB işi böyle, COM portun gözünü seveyim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

73..
Sinan ÖZMEN | TA2IBD | KN50fs | SAKARYA Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2015, 11:58:10 »
Selam Sinan'ım
Bu İşe sayende bulaştım sende biliyorsun, bu sebeple Aprs konusunda senin tecrübelerin benim için çok önemli.
Evet dediğin gibi com port kaynaklı olabilir.
Bu şekilde kullanıcaz yok başka seçeneğimiz yok

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

clip
APRS Digipeater Nedir?

Başlatan TB2PMH

0 Yanıt
4531 Gösterim
Son İleti 22 Mart 2012, 15:13:54
Gönderen: TB2PMH
xx
Raspberry Pi ile APRS Digipeater yapımı