Gönderen Konu: ANKARA İVEDİK TELSİZ HURDALIĞI BİLEN VARMI?  (Okunma sayısı 7142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TB2DKM
  • Ziyaretçi
ANKARA İVEDİK TELSİZ HURDALIĞI BİLEN VARMI?
« : 10 Ağustos 2013, 13:34:35 »
Arkadaşlar merhaba ; ben ankaradan yeni bir amatörüm facebook'dan falan duyduğum ankara ivedikde telsiz hurdalığı gibi biyer varmış galiba ,  buranın adresini bilen varsa verebilirmi teşekkür ederim. 73

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=3675.0
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2013, 10:01:11 Gönderen: TA3CY »

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 57
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
Ynt: Bilen varmı ?
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2013, 12:43:35 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu linkte olması lazım.

TB2DKM
  • Ziyaretçi
Ynt: Bilen varmı ?
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2013, 13:17:36 »
çok teşekkür ederim

Çevrimdışı TA6ABT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Benhür TEKEOĞLU
Ynt: ANKARA İVEDİK TELSİZ HURDALIĞI BİLEN VARMI?
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2013, 12:40:13 »
Muharrem bey Abidinpaşada bir şey yok. ivedikteki hurdalığa sanırım 13 ağustostu gittim baktım pek işe yarar bir şey yok çoğu parça parça olmuş, 4-5 hurdadan 1 cihaz çıkartayım diye düşündüm hurda kırık el cihazlarının tanesine 30, kırık araç cihazına da 100 TL dendi. Çalışıp çalışmayacağı da meçhul.

Hurdacı İzzet   05338102558 ivedik
Hurdacı Necmi 05303466388 abidinpaşa
TA6ABT

TB2DKM
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 27 Ağustos 2013, 10:16:25 »
anladım Benhür bey teşekkür ederim zamanım olduğunda uğrayacam eğer işe yarar cihazlar denk gelirse sizlerede haber veririm. 73

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 61
  • Hayati YAZDIRAN KM69KW ANKARA
  • İsim Soyisim: Hayati YAZDIRAN
« Yanıtla #5 : 27 Ağustos 2013, 12:34:29 »
Ankara hurdacılar sitesine karşıya mezarlığını geçtikten sonra aynı yolu takiben yaklaşık 3 kilometre daha ileriye gittikten sonra girebilirsiniz
aynı yerde pek çok malzeme bulmak mümkün su deposu araba motorları aklınıza ne geliyorsa bulmak mümkün ancak geniş bir araziye kurulu
olduğundan buradaki esnafın faliyet alanları değişik malzeler üzerinedir. kimisinde araba parcaları,kimisinde akla gelebilecek
her türde malzeme bulmak mümkün burada esas olan pazarlıktır. her türlü malzeme için adamların istediği fıyatı hemen vermemek gerekir. onun istediğinin
3 te birini teklif etmek eğer oluru var ise fiyatı biraz daha yükseltilebilir. tabi bu alıcıya kalmıştır.
bulunan malzemeler kırık dökük parca paca olabildiği gibi bazan da bir iki parcası eksik olarak da bulmak mümkün
sadece telsiz olarak düşünmemek gerekir çok çeşitli yerlerde test cihazları rf de kullanılan malzemeleri bulabilirsiniz
orada ne aradığınızı veya bulduğunuz malzemenin işinize yarayıp yaramadığına bakmanız gerekir. aldığınız malzeme
sağlam da çıkabilir bozukda bu sizin şansınıza kalmış eli ayağı düzgün gibi görünebilir ama malzemeyi alıp denediğinizde
bozuk da çıkabilir.
bazı yerlerde arkadaşların devir ettikleri cihazlar var ben bu devir edilen cihazlar ile ivediği karşılaştırıyorum arkadaşların devir ettikleri
malzeme ivedik hurdalıktan daha avantajlı hiç olmasa malzeme tam ve çalışır vaziyette olabiliyor
aralarında da pek fazla fiyat farkı yok gibi ivedikte malzemeye 100 tl der ne olduğu belli değildir paranı çöpe atarsın diğeri 200 tl der ama
sağlam ve çalışır duruda olduğunu görürsun tabiki her şeyde olduğu gibi devir edilen malzeme de de pazarlık esastır.
ivedik hurdalığı genelde her türlü malın sürekli giriş yaptığı bir yer
aranılan malzemenin nerelerde bulunabileceği bilinmeli sizin aramış olduğunuz malzemenin kimler tarafından
hangi esnaf tarafından satıldığı bilinirse zaman ve para kaybının önüne geçilmiş olur.
yapılabilecek olanlardan bir tanesi de
aradığınız malzemeyi satan esnafların telefon numaralarının
alınıp zaman zaman yeni malzemenin gelip gelmediğinin sorulması olabilir
oradaki esnaf amatör telsizcileri para babası olarak görmeleri nasıl olsa alacak
şeklinde düşünmeleri fiyatların yükselmesine yol açmış
10 kuruşluk malzemeye değerinin çok üzerinde 100 kuruş isteyebiliyorlar
bu yazı orayı merak eden ve gitmeyi isteyen arkadaşlarımıza
yol gösterici bir niteliktedir.
başka bir çözüm de şu olabilir eğer brokrasi yenilebilirse amatör telsiz lisansları
olan arkadaşlarımıza M.K.E kurumu tarafından sadece belgesi gösterilmek ibraz edilmek
suretiyle rf araç ve gereçlerinin amatörlere satılması bunun için uğrasılması durumunda
mke nin inadının kırılması durumunda
RF araç ve gereçleri bu kurumumuzdan temin edilebilir. bunun için bulunduğu konumu
itibariyle söz sahibi arkadaşlarımızın bu konuya el atmaları gerekmektedir.
hayırlı çalışmalar. 73   
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

TB2DKM
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 27 Ağustos 2013, 12:49:17 »
Hayati bey açıklamanız için çok teşekkür ederim. Bende bazı amatör arkadaşlardan duymuştum hurdalıkta sağlam malzemede çıkıyor diye ancak adındanda anlaşıldığı üzere hurda, ancak M.K.E için dediğiniz mantıklı çünkü kullanımı dolmuş yada dolmaya yakın olan malzemeler direkt M.K.E'ye gelip ordan ihale usulü hurdacılara satılıyormuş ben bunu M.K.E'nin internet sitesinden gördüm. Vaktim olduğu bir zamanda M.K.E'ye gidip bunun konuşmasını ve ricasını yapıcam böyle birşey olursa bizler için daha maliyetli olur ve enazından 2. yada 3. kişilerin eline geçen sürede zarar görmeden bizler alabiliriz. Teşekkürler 73.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
ANKARA İVEDİK HURDALIĞINA

Başlatan TA2VW

1 Yanıt
2524 Gösterim
Son İleti 24 Kasım 2014, 21:40:00
Gönderen: TA3IHP
smiley
BU TEST CİHAZINI BİLEN VARMI ?

Başlatan TA2BS

8 Yanıt