Gönderen Konu: mcl sbl-1 mixer  (Okunma sayısı 6558 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

klax
  • Ziyaretçi
mcl sbl-1 mixer
« : 15 Kasım 2011, 13:08:44 »
slm arkadaslar herkeze merhaba
eskı bır nokia arac telefonundan mcl sbl-1 mixer soktum.bunu tv tuner ıf katında mixer olarak kulanabılırmıyım.bu tıp mixerlere yabancıyım bılgım yok.38.9mhz tv if  cıkısını 10.7mhz dusurmekte kullanmak ıstıyom.icinde ring dıyot var.diyotlar bılındıgı gıbı 0.7v sonra iletime geciyor.Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2166.0

TA2ASO
  • Ziyaretçi
Ynt: mcl sbl-1 mixer
« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2011, 16:18:04 »
Kullanabilirsiniz fakat pek randımanlı olacağını zannetmiyorum.Geniş frekans aralıklı bir mixer, IF 500 mhz e kadar ama sizin için randımanlı frekans aralığının dışında kalıyor.Çeviri kaybı 6.7 db civarı, lokal osilatör vswr değeri 2.9 gibi. Daha dar bandlı birşey olsaydı daha iyi olurdu. Kolay gelsin

klax
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2011, 16:25:12 »
ok saol

Çevrimdışı TA2AOG (SK)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Osman Güler
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2011, 23:37:25 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
eskı bır nokia arac telefonundan mcl sbl-1 mixer soktum.bunu tv tuner ıf katında mixer olarak kulanabılırmıyım.bu tıp mixerlere yabancıyım bılgım yok.38.9mhz tv if  cıkısını 10.7mhz dusurmekte kullanmak ıstıyom.icinde ring dıyot var.diyotlar bılındıgı gıbı 0.7v sonra iletime geciyor.Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Kullanamazsınız.

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2011, 11:54:19 »
Kullanamazsınız.

Bu soru otomatik olarak gelecektir Neden kullanamayız Osman hocam?

Çevrimdışı TA2AOG (SK)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Osman Güler
« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2011, 18:15:30 »
Kısa cevap vermeyi sevmem ama mecburen böyle dedim, çünkü cevabı çok uzun ve fazla teknik detaylı.

Yine de iki kelimeyle dersek linkteki yalnızca bir component, TV tuner IF katı ise komple bir blok sistem.

klax
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2011, 01:05:33 »
tv tuner ıf cıkısına 2 mikserli bir sistem ekleyerek darband fm ve am ssb modulasyonları dinlemek mumkun.
linkte acıklamalar ve semalar var.yanlızca darband fm ve am katı eklenecek.ben sorunu cozdum deneme yapacam.hurda radyolardan soktugum mixer entegrelerı yapacam.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter