Gönderen Konu: AMATÖRLÜK BÖYLE OLMAMALI  (Okunma sayısı 37323 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA6FC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • TA6FC
Ynt: AMATÖRLÜK BÖYLE OLMAMALI
« Yanıtla #15 : 07 Ekim 2010, 18:09:48 »
telsizci2010
selamlar ben serkan ilçe afet sivil savunma ekip komutanıyım yazdıklarınıza tesekkurler bilmediğimiz şeyleride öğrenmiş olduk bilmemek değil malum öğrenmemek ayıp bu areda sivil savunma lav edilmıstır bıldıgınız uzere cihazı 2.el alıp 4 ortak kurumdan buraya kayıt ettırecegız 2. el arıyoruz bunla ılgılı fıkırlerınız nelerdır saygılarımla

TB2BEY
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 07 Ekim 2010, 18:10:42 »
Tarih: 06/09/2010 20:08
telsizci2010:
radyo amatörü böyle olmalı diyorsunuz sözüm meclisten dışarı sivil savunma acil ilçe afet yönetim merkezi olarak bir 0-30 arası hf bir cihaz bulamadık kimse oralı olmadı istanbuldan artı aselsan 4926 cihazımız var onuda adamlar programlamaya 40 milyon istiyorlar amatör oldukları halde bizde amatör telsizciyiz ama kimseden para istemedik istanbulunda hali bu şekilde ordada nasıl amatörlüktür gelin siz karar varin eskiden miş amatörlük şimdikiler a karneliler b olanlara selam bile vermiyorlar SÖZÜM BU FORUMDAKİLERE DEĞİL DİR SAYGILARIMLA

Bana Mail veya PM den ulaşırsan sana İSTANBUL'da ASELSAN desteği verecek Kişiyi Bildiririm.

TB2BEY
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 07 Ekim 2010, 18:11:13 »
Tarih: 06/09/2010 20:13
Bu facebook sayfasına ulaşılamıyor
acaba bende mi hata var....
kusura bakmayın..!!

Birde "HİZMETE ÖZEL" cümlesi bu yazıda varmı...!!
BU CÜMLEYİ sadece Belli kişiler ve İVEDİ , ( KİŞİYE ÖZEL ) KIRMIZI MÜHÜR ile gönderebilirler ( Yönetmelik ) ve DEVLET KURUMLARI HARİÇ bu Cümleyi kullanamaz

Bu yazı Hizmete Özel değil ise ve Bu İBARE kullanılır ise SUÇ tur...!!!
657 sayılı Devlet Memuurları Kanununda bu açıkça belirtilmiştir.

İlginize Teşekkür ederim
ATA

TA3FB
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 07 Ekim 2010, 18:12:19 »
Tarih: 06/09/2010 20:15
Serkan bey
Cihazı ikinci el alabiliyormusunuz bilmiyorum.Onu ayniyatçınıza sorun. Bende merak ettim bunu kendi birimimdeki ayniyat saymanına soracağım. Ama alacağınız cihazın (her ne cihaz, makina, techizat) mutlaka faturasının olması lazım. Faturasız cihaz ayniyata kaydedilemez suç işlemiş olursunuz. Başka kurum üzerine ayniyatı bulunan (demirbaş numarası verilmiş) cihazı alamassınız.Cihazın ayniyattan düşmesi için normalde hurdaya ayrılmış olması gerekiyor. Eğer önünüze bir tarafında demirbaş numaralı bir cihaz gelirse almayın (benim başıma gelmedi ama başka birinin geldi).
Dört ortak kurum tabirini anlamadım. Bir cihaz sadece bir kurumun bir birimine kaydedilir, ayrıca cihazda birinin üzerine zimmetlenir. Aynı iş yerindeki odanızda kullandığınız masa, sandalye bilgisayar vs vs gibi.
Sivil savunma özel idareye devredildi. Benim görüşüm; özel idare müdürüne, amiriniz aracılığı ile ulaşın ve bir kaynak bulun. Bir yeni HF cihaz (örn: FT-857) 2000-2500 TL aralığında diye biliyorum. Özel idare için bu rakam çok olmasa gerek. Önemli olan parayı verecek müdürü ikna etmek Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Sıfır cihazın garantisi ve servisi var. Kurum üzerine kayıtlı cihazların onarımı için bakım onarım kalemi diye bir harcama kalemi var. Buradan masraflar karşılanabilir.
Yanlışım varsa dahi iyi bilenler düzeltsin lütfen.
Bilmem ne kadar yardımcı oldum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
73
Barış

TA3FB
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 07 Ekim 2010, 18:12:56 »
Tarih: 06/09/2010 20:20
Malum yazıyı
Facebook ta
"bağımsız radyo amatörleri" grubunda tartışmalar başlığı altına ekledim.
iyi seyirler dilerim
73
Barış

Ayrıca Ata bey

Yazıda "hizmete özel" ibaresi vardır.
Gülünç değil mi?

TB2BEY
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 07 Ekim 2010, 18:13:43 »
Tarih: 06/09/2010 20:22
Bir Başka alternatif daha var ama tabii komik... SPONSOR
Firma Cihazın bir yerine ( Görülecek ) 10*6 Cm Bir Etiket üzerine ( BU CİHAZIN BAKIMLARI CART ELEKTRONİK TARINDAN YAPILMAKTADIR Tel: 0 312 444... )
diyebilir
Fakat başka bir şey yazamaz ( Firma ADINI direkt yazamaz)
Bu Etiiketler Kamu Kurumları demirbaş eşya Yönetmeliği , Etiketleme ve Arşivleme bölümünde Madde haliinde Ölçüleri ile vardır
( Emniyet ve T.S.K ) gibi yerlerde bu etiketler görünür yerde olur , çünkü bu cihazlar ile ilgili sorunlar için TEKNİK DESTEK alınır.
ATA

Çevrimdışı TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 57
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #21 : 07 Ekim 2010, 18:14:40 »
Tarih: 06/09/2010 20:35
Yazıyı merak edenler için link:ta3fb ekleme.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap!/topic.php?uid=150429310725&topic=15308

Çevrimdışı TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #22 : 07 Ekim 2010, 18:15:09 »
Tarih: 06/09/2010 20:41
Sevgili serbes arkadaşım. Sakın ha sınava girmemezlik yapma. Türkiyemizdeki amatör radyoculuğun bu ve benzeri sorunları; camiaya katılacak yeni ve bilinçli fikirlerin yardımı ve amacı sadece TA amatörlüğü olanların birleşmesiyle aşılacaktır.Sınav hazırlıklarına devam.

serbes
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 07 Ekim 2010, 18:17:16 »
Tarih: 06/09/2010 20:53
Yazıyı nihayet okuyabildim...

Bu konuda 3+3 sorum olacak...

Yazıya yönelik:

-"Bu kişiler halen yoğun şekilde ve ısrarla (doğrudan veya katılım yoluyla dolaylı şekilde) TRAC’ı zora sokacak veya küçük düşürecek eylemler yapmakta olduklarından, "...

Bu zora sokan veya küçük düşüren eylemler nelerdir?

-"TA0U kaynaklı e-posta ‘’bilgilendirmeleri’’ dikkatle incelendiğinde, TRAC Ana Tüzüğünde yer alan çalışmaların TRAC çatısı altında gerçekleşmesi zorunluluğu mevcutken" ...

Bu çalışmalar nedir ve "zorunluluk" nereden kaynaklanmakta? Yani radyo amatörlük faaliyetleri arasında sadece Trac bünyesinde yapılması zorunlu olanlar mı mevcut?

- "Bu kişilerin bir kısmı henüz TRAC üyesidir, iki tanesi de 2008 yılı Genel Kurulu tarafından dernekten ihraç edilmiştir (TA2RX ve TA7EB)"

Bu arkadaşlar neden hala Trac üyesi kalmakta ısrar etmektedirler, anlayamıyorum, madem derneğin tarzını doğru bulmamaktadırlar ya propaganda yaparak/kendi doğrularını açıklayarak kongrede varolan yönetimi değiştirmeleri ya da kendi bağımsız oluşumlarını kurmaları daha doğru olmaz mı?

İşin yasal zeminine yönelik sorularım:

- Bir radyo amatörü Trac derneğine üye olmak zorunda mı?

- Bir radyo amatörü, herhangi bir dernek/kulübe üye olmak zorunda mı? Bağımsız kalabilir mi?

- Trac veya başka bir dernek, devlet kurumları nezdinde muhatap kabul edilerek radyo amatörlerini temsil etme hakkı var mı?

TB2BEY
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 07 Ekim 2010, 18:17:57 »
Tarih: 06/09/2010 21:01
Benim FACEBOOK um olmadığından birilerini arayıp Link'i paslıyacağım onlara
İlginize Teşekkürler
ATA

Çevrimdışı TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #25 : 07 Ekim 2010, 18:19:01 »
Tarih: 06/09/2010 21:05
1-Hiç bir amatörün hiç bir derneğe üye olma zorunluluğu ve yaptırımı KESİNLİKLE YOKTUR.Malum dernek bazı şubelerinde bunu böyle lanse etsede yoktur.
2-İsteyen amatör düşüncelerine uyan derneğe üye olur, istemeyen olmaz. Bu tamamen kişiye bağlıdır.
3-Trac ve diğer derneklerin ana görevi amatörlüğü sevdirmek,özendirmek.yaymak,yurtiçi ve dışı faaliyetlere katılmak ve Türkiyeyi tanıtmaktır. Bazı resmi kurumlarla dernekler arasındayapılan çeşitli protokoller vardır ve herhangi bir acil afet veya durumda;devlete bağlı birimlerin haberleşmesi kesilir veya aksar ise vede o kurumlardan istek gelmesi halinde radyo amatörleri haberleşmedeki kopukluğu tamamlar ve işi bitince yerine çekilir.Fakat bu olay malumlarınca öyle abartılmışdırki bir amatörün ve derneğin herşeyi neredeyse afet haberleşmesi üzerine kurulmuştur.Şube merkezleri ve birçok diğer birim tabelalarında bile artık afet haberleşme korrdinasyon merkezi vb. ibareler yazmaktadır. YALNIŞ...

Not:Başta sorduğun diğer 3 sorunun cevabını yazının sahipleri verebilir.

TA3FB
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 07 Ekim 2010, 18:19:44 »
Tarih: 06/09/2010 21:19
Site yöneticilerine bir not:

Buraya yazı yazanlar altına isimlerini yazarsa en azından tanışmış oluruz. Yazı yazılıyor isim yazılmıyor. Haksızmıyım??

Serbes bey kardeşim.
Yazıya yönelik sorularınızın cevabı çok uzun. En iyi cevabı esasen bu kişilerden alırsınız. Ama inanın 3-5 cümle ile yanıtlanması zor.
Diğer sorulara gelince;
1 ve 2 nin ortak cevabı: Bir amatör hiç bir derneğe üye olmak zorunda değildir....
3. Radyo amatörlerini temsil etmek hangi konuda olur, bu geniş bir soru. Ama derneklerin devlet kurumlarıyla yaptıkları protokoler var. Ama bu T.C devletinin tamamını kapsamaz. Bu gün bir çok sendika var ve devlet memur maaş artışlarında bile 3-5 sendika ile birlikte toplantı yapıyor. Sadece xxx sendikasını muhatap almıyor. İşçi sendikaları daha farklı...Böyle düşünün.
Amatör olun, lisans alın, kendinizi geliştirin, zevk aldığınız zamanlar ve zevk aldığınız modlarda çalışın.
Radyo amatörü=afet haberleşmecisi değildir. Konuya böyle dar açıdan bakmayın. Bizler sıradan insanlarız, herkesin ayrı düşüncesi, işi-gücü ve aile yaşantısı var. Devletle tek bağlantınız sınav, ehliyet alma ve yenileme için yazacağınız dilekçe olsun. Ben aynen böyle yapıyorum ve çok mutluyum.....

73
Barış

Çevrimdışı TA2UKC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 7
  • İsim Soyisim: Cem Burak KOCAK
« Yanıtla #27 : 07 Ekim 2010, 18:26:18 »
...

telsizci2010
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 07 Ekim 2010, 18:26:58 »
Tarih: 07/09/2010 11:26
kaymakam başınızın çaresine bakın derse siz olsanız ne yaparsınız ya bir kuruma yıkarsınız ya bir yerlere yalakalık yada kendiniz alırsınız bizim yaptığımız gibi okulu düşünün müdür ne diyor kayıta gelirken kartuş getir toner getir ucuz prınter getir

Çevrimdışı TA3DP

• Mevzuat Uzmanı
  • Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 97
  • ta3dp@hotmail.com
  • İsim Soyisim: Ramazan KURTÇU
« Yanıtla #29 : 07 Ekim 2010, 18:29:51 »
Tarih: 07/09/2010 12:16
Değerli Arkadaşlar, konu afet ve acil durum telsiz istasyonu ve haberleşmesi değil ama bu hususa da değinildiği için kısaca yazma ihtiyacını duydum.
Afet ve acil durum haberleşmesi de dahil olmak kamu kurum ve kuruluşlarına dayanak ve ilgili kanun ve yönetmeliklere göre yasal müracaat ve işlemler yapılıp gerekli izin alındıktan sonra telsiz istasyonu kurulabilir.
Telsiz istasyonu kurma ile ilgili yasal izin alınmışmı bilemiyorum, ancak herhangi bir yolla kısa dalga veya VHF ya da UHF bandlarda çalışan telsiz cihazı teğmin etmek, telsiz istasyonu kurma ihtiyaç ve sorununu çözmez.
Ayrıca finansmanı nereden sağlanırsa sağlansın telsiz cihazının yasal zeminde satın alınarak veya iligili kuruluşlardan mevzuata göre devir işlemiyle teğmin edilerek Taşınır Mal Yönetmeliği’ne göre kamu kurum ve kuruluşunun demirbaşına kaydedilmesi gerekir.
73
Ramazan KURÇU
İLGİ BİLGİ, KÜLTÜRLÜ BİLGİ GÜÇTÜR.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Böyle olmamalıydı

Başlatan TA2OM - 3C3CA

0 Yanıt
690 Gösterim
Son İleti 26 Aralık 2023, 14:34:39
Gönderen: TA2OM - 3C3CA
xx