Gönderen Konu: YALNIŞ TA ROLE BİLGİLERİ:  (Okunma sayısı 5010 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 55
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
YALNIŞ TA ROLE BİLGİLERİ:
« : 08 Kasım 2010, 11:14:06 »
Sitemizde yayınlanan TA ROLE BİLGİLERİ LİSTESİ TA3CY Yücel arkadaşımızın yoğun çalışmaları ve bölgelerinden güncel role bilgilerini ileten amatör arkadaşlarımızın çabalarıyla sürekli güncelliğini korumakta ve en doğru role bilgilerini amatörlere sunmaktadır.İnternet ortamında yayınlanan diğer bir role listesi ise tamamen güncellikten uzak ve eksik bilgilerle dolu olmasına rağmen neden düzgün güncellenmiyor ve hala yalnış haliyle sitelerde de yayınlanıyor anlamak mümkün değil. Seyahat eden amatör arkadaşlarımızı ve yabancı amatörleri yanlış veya eksik bilgilendirmenin Ta amatörlüğüne ne kadar hizmeti olur doğrusu tartışılır.
 Eğer çok yoğun işlerinizden dolayı bu liste ile uğraşamıyorsanız verin onuda bize biz güncelleyelim doğru bilgilerle.
Küçük bir kaç yalnışlık örneği:
Boluda olan bir role listede yok.
Bursada olan bir role listede yok.
İnegölde olan bir role listede yok.
İstanbulda olan bir role listede yok.
Ton değişiklikleri ve ilaveleri eksik yada yalnış olan roleler var.Falan, falan, falan....
Hadi listeyi düzeltmiyorsunuz ,hiç olmazsa yiğitliğe  ....  sürdürmemeyi bırakın da doğru yapılan bir işin arkasında olun...Tabi amaç AMATÖRLÜKSE???

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=525.0

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Bilgiyi Paylaşmayacaksan, ÖĞRENME !
  • İsim Soyisim: Murat DEMİRTAŞ
Ynt: YALNIŞ TA ROLE BİLGİLERİ:
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2010, 15:05:56 »
Merhaba,

Bu konudaki tespite sonuna kadar katılıyorum. Ben bile daha amatör olmadan önce bu ve buna benzer başka bir kaç konuyla ilgili olarak genel tespitler ve şikayetler yapmıştım, ancak sitelerinde sadece "nasıl amatör olunur", "kimler amatör olabilir" gibi başlıklardan başka faydalı şeyler bulunmayan bir sürü amatörün kendilerinin amatörlüğe hizmet ettiklerini zannetmiyorum.
Bu konu gündeme gelmişken birde forumda "sitenizi tanıtın" gibi bir başlık açalım ve amatör telsizcilerin yayınladığı sitelerini toplamaya çalışalım.

Saygılar..
Eski:TA1ADM Yeni:TA2NL
www.muratdemirtas.net.tr

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2010, 00:03:52 »
Ben artık bir şey söylemek istemiyorum.Çünkü söylenecek bir şey kalmadı.Hadi gerçekten güncel tutmaya çalışmak gerçekten zor.Şaka bir yana hakikatten zor.Birileri yapacak ki biz bu işi bir şekilde görev edindik.Elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz.Lütfen amatörlük adına,cebinizde taşıdığınız belge aşkına yapılana saygı gösterinde "burda güncel bilgi var" deyip linklerimizi yayınlayın.Ama nedre...Olurmu o  zaman sitelerinin reytingi düşer.Bakış açıları bu...Çünkü kafaları bu...

Bu işi bu şekilde düşünmeyip,her şey TA diyen sitelerde var yok değil işte onlardan bazıları...

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
(Doğru ve güncel röle bilgilerini çok dahat görebilmeniz için kocaman Türkiye haritasını koymuş )

( Burda da gayet mantıklı ve herkezin göreceği bir şekilde TA RÖLE diye belirtmiş)

(Eh artık ejnebi bile anlamış)....   Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

« Son Düzenleme: 09 Kasım 2010, 00:15:00 Gönderen: TA3CY »

Çevrimdışı TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 55
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2010, 12:52:59 »
Başka bir platformda Ta amatörlüğünde bazı şeylerin hakkıyla yapılması için ve kemikleşmiş " bizden olmayan düşmandır" görüşünün değişmesi için  2-3 nesil geçmesi lazım demiştimde bazıları üstüne alınıp tepki vermişti.Al sana en güzel örnek. Adamlar bilgiye bakıyor kimin hazırladığı yada nerde hazırlandığı ikinci planda kalıyor.Çok çalışmamız lazım çooookkk.....

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
TOROİD BİLGİLERİ:

Başlatan TA3DN

8 Yanıt
13459 Gösterim
Son İleti 22 Eylül 2011, 16:33:45
Gönderen: Nebil
xx
GENEL İLKYARDIM BİLGİLERİ

Başlatan TA3HS

11 Yanıt
6473 Gösterim
Son İleti 10 Temmuz 2017, 23:12:32
Gönderen: TA1CX
xx
CB telsiz konnektörleri teknik bilgileri.

Başlatan TA2ARS

0 Yanıt
4547 Gösterim
Son İleti 08 Ekim 2010, 23:42:57
Gönderen: TA2ARS
xx
AMATÖR BAND FREKANS BİLGİLERİ

Başlatan TA3HS

19 Yanıt
16271 Gösterim
Son İleti 31 Ocak 2018, 14:06:52
Gönderen: TA2UAB