Gönderen Konu: Teknik Bölümden Muaf Olanların Sınavı  (Okunma sayısı 6564 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2LFM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Fırat K.
Teknik Bölümden Muaf Olanların Sınavı
« : 24 Mayıs 2019, 11:02:36 »
Merhabalar.Ben elektrik elektronik muhendisiyim ve sinav basvurumda diplomamin taratirmiş halini yukleyerek basvurumu yaptim.Sinavda teknik konulardan muafim ama kafami kurcalayan bi kac sey var.Sitede baktim baya ama bulamadim benzeri konu acani.Varsa da affiniza siginiyorum.Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Simdi toplamda 50 soru var ama teknik olmayinca soru sayisi mi dusmekte ve A sinifi belge icin gereken 75 puan basarisi nasil degerlendirilmektedir? 50 sorudan 38 yapmak gerekirken,mesela 38 sorudan 29 mu yapmak gerekiyor.

Birde sinav esnasinda teknik bolumun sorulari ekranima gelmekte ve ben bos mi birakacagim yoksa o bolum direk kapali olarak mi karsima gelecek. Yada sinav salonuna girince, gorevli personele muafiyetimi mi belirtmem gerekiyor?
Cevaplariniz icin cok tesekkurler simdiden

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6280.0
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2019, 11:05:13 Gönderen: xkvtx »

Çevrimdışı TA5MRG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 12
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Murat Gül
Ynt: Teknik Bölümden Muaf Olanların Sınavı
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2019, 14:53:05 »
Merhaba,

Benimde aklıma takıldı. Acaba 30 puan cepte şeklinde mi oluyor bilmiyorum. Aksi halde sorulacak 35 sorunun her biri 2.857 puan eder.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1CX

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Ahmet Can ÖZKAN
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2019, 20:42:36 »
Bence rakamlara takılmayın yanıtlayabildiğiniz kadar soruyu yanıtlayın.

Çevrimdışı TA2NFB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Fatih BALCI
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2019, 22:48:45 »
Teknik bölümde ki soruların hepsine doğru yanıt verdiğiniz kabul ediliyor, en azından benim sınavım bu şekilde hesaplandı.

A/B ve C olmak üzere 2 farklı soru kitapcığı mevcut. Size de teknik bölümün yer aldığı soru kitapcığını verecekler ve teknik bölümü boş bırakacaksınız.

Çevrimdışı TA2NRL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 4
  • X
  • İsim Soyisim: Nurol Kurt
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2019, 01:25:34 »
Teknik bölümde ki soruların hepsine doğru yanıt verdiğiniz kabul ediliyor, en azından benim sınavım bu şekilde hesaplandı.

A/B ve C olmak üzere 2 farklı soru kitapcığı mevcut. Size de teknik bölümün yer aldığı soru kitapcığını verecekler ve teknik bölümü boş bırakacaksınız.

İyi akşamlar. Sınavda çıkan soru bölümleri ayrı mı olacak

Mors teknik işletme vs vs . 73

Çevrimdışı TA2LFM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2019, 10:54:22 »

Çok teşekkurler hocam yardiminiz icin

Çevrimdışı TA2NRL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • X
« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2019, 14:35:50 »
Buraya yazıyım daha sonra bakanlar için soru işareti giderilir.

Sınav kitapcıgı 3 bölümden oluşuyordu ayrılmış olarak. Teknik bölümden muaf olanlar için süre 1 saat yerine 45 dakika idi. Teknik bölüm boş bırakılacak.

Çevrimdışı TA2LFM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #7 : 26 Mayıs 2019, 16:25:08 »
Bende muaf oldugumu diplomami gondermeme ragmen benim gibi bikac kisi daha bilgimiz yok siz muaf degilsiniz olarak geciyorsunuz dediler ve bize dilekce doldurttular sinavdan once ve ne olur ne olmaz diye teknik sorularida yapabildiginiz kadarini yapin zaten muhendissiniz dediler ve sonra sizinle iletisime gecilecek denildi.Telekom muhendisligi alaninda oldugumdan sinavdaki teknik kisimlara hic bakmadigimdan ve bilmedigimden,kendi bilgilerimle isaretledim.Sonucu bilmiyorum ama bu kadarda sorumsuzluk olmaz.Bunlari soylememin nedeni.Sonraki sinavlara kayit yapan arkadaslarin kesinlikle sinav tarihinden once telefon acip muafiyetlerini kontrol ettirip,sinava gitsinler diye tavsiye verme.Tesekkurler

Çevrimdışı TA1CX

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Ahmet Can ÖZKAN
« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2019, 21:21:49 »
Bende muaf oldugumu diplomami gondermeme ragmen benim gibi bikac kisi daha bilgimiz yok siz muaf degilsiniz olarak geciyorsunuz dediler ve bize dilekce doldurttular sinavdan once ve ne olur ne olmaz diye teknik sorularida yapabildiginiz kadarini yapin zaten muhendissiniz dediler ve sonra sizinle iletisime gecilecek denildi.Telekom muhendisligi alaninda oldugumdan sinavdaki teknik kisimlara hic bakmadigimdan ve bilmedigimden,kendi bilgilerimle isaretledim.Sonucu bilmiyorum ama bu kadarda sorumsuzluk olmaz.Bunlari soylememin nedeni.Sonraki sinavlara kayit yapan arkadaslarin kesinlikle sinav tarihinden once telefon acip muafiyetlerini kontrol ettirip,sinava gitsinler diye tavsiye verme.Tesekkurler

Yukarıda yazmıştım rakamlara takılmayın cevaplayabildiğiniz kadar cevaplayın diye. Neyse inşallah çözüm bulurlar. Hakkınızda hayırlısı.

Çevrimdışı TA1NCD

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: CEM DOĞRU
« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2019, 09:53:17 »
normal şartlarda sınava girmeden önce sınava hangi salonda gireceğinize dair liste asılır. o listede muafiyetiniz varsa belirtilir (teknikden muaf vb. bir ibare yazar).

eğer belirtilmemişse bu durum o zaman sınav sırasında teknik bölümü yapmanız gerekir.

Çevrimdışı TA2LFM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2019, 15:23:05 »
normal şartlarda sınava girmeden önce sınava hangi salonda gireceğinize dair liste asılır. o listede muafiyetiniz varsa belirtilir (teknikden muaf vb. bir ibare yazar).

eğer belirtilmemişse bu durum o zaman sınav sırasında teknik bölümü yapmanız gerekir.

Hocam konuda elektrik-elektronik muhendisi oldugumu soylemistim.Bende muaf degilsem hangi bolumu muaf ediyorlar o zaman ? Yada muafiyet olayini tamamen kaldirsinlar boyle soyleyip sonra sorun yaratacaklarsa.Neyse dilekce ise yaramadi zaten kendi yaptigim kadarini puanlamislar.84 geldi onemli degil A Sinifina yetiyor.Tek diyecegim muaflik bekleyen arkadaslar sinavdan 1 gun once arayip sorsunlar ve ne olur ne olmaz diye teknik sorularada goz gezdirsinler.Benden tavsiye

Çevrimdışı TA1NCD

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: CEM DOĞRU
« Yanıtla #11 : 30 Mayıs 2019, 13:21:02 »
kıyı emniyeti genel müdürlüğü amatör telsizcilik sınavı ve belgelendirme yönetmeliğinin 16. maddesinin sekizinci bendine göre haberleşme, elektrik, elektronik ve fizik dalları bitirenler teknik bölümden muaf sayılır. başvuru sırasında dijital olarak bu belge taratılarak sınav başvurusu yapılır.

dediğinize göre gerekli belgeyi yollamışsın aslında. belgenizi yollarken ve sisteme yüklerken muhtemelen bir hata oldu ve belge kıyı emniyetinin eline geçmedi. kısacası bir yanlışlık olmuş.

bundan sonra bu sınava başvuracak arkadaşların gerekli işlemleri yaptıktan eğer muafiyetleri varsa mutlaka kıyı emniyetini arayıp muaf olup olmadıklarını sınav öncesi teyit etmeleri gerekiyor.

Çevrimdışı muccuklu

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Serkan Akcay
« Yanıtla #12 : 20 Haziran 2019, 10:46:53 »
Merhaba, bende aynı durumdayım. İlgili yönetmeliği okuyunca teknik soruları yapmayıp boş bıraktım. Haliyle sınavı kazanamadım:)
Kıyı emniyetini aradığımda, dilekçe yazmamı ve diploma ile birlikte fax çekmemi istediler. Hala bekliyoruz bakalım.
Bu konuda bir uygulama problemi olduğu açık.
Selamlar

Çevrimdışı TA2NRL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • X
« Yanıtla #13 : 20 Haziran 2019, 14:09:10 »
2019/1 sınava girmiş biri olarak söyliyeyim

Teknik bçlümden muaf olan kişiler 60 dakika yerine 40 dakika veya 45 dakika süre alabiliyor.

Kitapçıkta bölünmüş olarak verilen bölümlerden teknik bölümü çözmüyor.

Size tavsiyem ise oturup zaten baştan sonra 3 kere doğru cevapları okuduğunuzda kokayca ezberleyebilmeniz.

Benim girdiğim sınavda muaf olmasına rağmen muaf gözükmeyen ve zorunlu olarak çözmek zorunda olan kişiler vardı. Hatalar olabiliyor. En iyisi her bölüme muaf değilmiş gibi çalışmak.

Saygılarımla

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
FREKANS TAHSİSİNDEN MUAF TELSİZ CİHAZ VE SİSTEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

Başlatan TA3DP

0 Yanıt
3931 Gösterim
Son İleti 12 Aralık 2018, 16:41:22
Gönderen: TA3DP
clip
Teknik A ve B soru ve cevaplarını PDF olarak derledim. Teknik (1-175)

Başlatan TA3ST

66 Yanıt
94175 Gösterim
Son İleti 07 Ekim 2018, 15:27:47
Gönderen: TKUNTER
xx
Teknik bilgiler - 1 -

Başlatan TA3AAA

0 Yanıt
4070 Gösterim
Son İleti 08 Ekim 2010, 16:25:04
Gönderen: TA3AAA