Gönderen Konu: Hangi Siteden alış / veriş yapalım.. ?  (Okunma sayısı 5203 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TB2BKU
  • Ziyaretçi
Ynt: Hangi Siteden alış / veriş yapalım.. ?
« Yanıtla #15 : 18 Temmuz 2011, 22:30:34 »
O zaman paybal parayı bloke ediyorsa ürün elimize ulaşmadığı zaman gümrükle uğraşmaya gerek yok. ürünü almadık diyerek para iadesi sağlarız mı ?

ben wouxun getirtim sorun yaşamadım toplam 135 dolar 409 shop'a ödedim ama 5 dolar fazla aldı paybal 139.5 dolar ödeme yaptım.

şimdi 199 dolarlık bir sipariş daha verdim, mesaj da atmadım ürünün fiyatını düşük gösterin diye, 7 gün oldu bakalım gelecek mi ?

Çevrimdışı TA5AEK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: ertuğrul kıraner
« Yanıtla #16 : 20 Temmuz 2011, 22:19:46 »
409 dan 7 tane cihaz getirttim sorun yaşamadım
73

TB2BKU
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 20 Temmuz 2011, 22:27:06 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
409 dan 7 tane cihaz getirttim sorun yaşamadım
73

7 sini aynı andamı getirtiniz ? Yoksa tek tek mi ?
Fiyatları nasıldı ?

Çevrimdışı TA5AEK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #18 : 23 Temmuz 2011, 16:36:39 »
7 tanesini 20 gün içinde getirttim ama 2 si benim adıma diğerleri arkadaşların adına paypaldan ödeme  yaparken hediye olarak seçim yapılarak arkadaşının adına istiyorsun direk onun adına geliyyor

TB2BKU
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 23 Temmuz 2011, 18:58:28 »
7 tanesini 20 gün içinde getirttim ama 2 si benim adıma diğerleri arkadaşların adına paypaldan ödeme  yaparken hediye olarak seçim yapılarak arkadaşının adına istiyorsun direk onun adına geliyyor

Evet benim YAESU FT-60R de dün elime geçti, not yazmamıştım 100 dolar üzerinden fatura kesin diye ama mesaj atmadan onlar kutuya 10 dolar yazmışlar zaten Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Demekki 409shop gümrüğe takılmaması için çaba sarfediyor. Bu işi güzel yaptığını gösterir. Sizin yöntemde güzel olmuş, hediye olarak göstererek getirtmeniz.

TB2BKU
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 01 Ekim 2011, 21:24:32 »
Artık gümrük işleri değişti, hediyede olsa en fazla 5 ayrı ayrı 5 hediye getirtebilirsiniz, bunun haricindekiler gümrüğe takılıyor.

TB2BBK
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 02 Ekim 2011, 01:01:39 »
yeni gümrük yasası bugün den itibaren yürürlüğe girmiştir. konunun devamını getirecek arkadaşlarımız var. eski durumları unutun (kendine ek gelir yapmak isteyenler yurt dışından getirdikleri ucuza ürünü internet sitelerinde kafalarına göre fahiş fiyata satamayacaklar onlara DARBEE...kazandıkları gelirleri cebe atamayacaklar vergi kaçırıyorlardı çünki DARBEE...
büyük işletmelere darbe koyuyorlardı şimdi bu işi gerçek anlamda yapan ticari işletmeler darbecilere DARBE koyacak.. konuyu takip etmeye devam edelim arkadaşlar yapılan kanuni yaptırımlar hepimiz yararına olacak bir şeyin fiyatı neyse o olacak doğru olanda aslında bu değilmi? yeni kanunun içeriği şu 75 euro nun altındakiler gümrüğe takılmadan geçer,75 euronun üstündekiler gümrüğe takılır gümrüğe takıl üren ne olursa olsun değeri üzerinden %18 KDV alınır %2 GÜMRÜK VERGİSİ alınır toplamı %20 olur. konu geniş derin ama ucu bucağı belli olan konudur. paylaşım yapmak isteyen arkadaşlarında görüşleri bekliyorum.  klavye arkasından amatörlüğü paylaşmaya devam ama cihazları olan lar neden havada değil. amatörlüğü birazda havada paylaşmaya herkezi davet ediyorum.

Sesini değil sözünü yükselt. Yağmurlardır büyüten yaprakları gökgürültüleri değil..

TB2BKU
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 02 Ekim 2011, 10:47:42 »
Bilal abicim, o zaman bu anlamda fiyatlar daha da yükselecektir demektir.
Örnek verecek olursak wouxun Türkiye'de 385 TL ye satılıyor, gümrük ödemeden satılanlar 240 - 270 arası satılıyor. (Kendimden biliyom Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ) şimdi gümrük ödeyince bu rakam 300 TL gibi olacaktır.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA5AEK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #23 : 02 Ekim 2011, 22:30:30 »
Artık gümrük işleri değişti, hediyede olsa en fazla 5 ayrı ayrı 5 hediye getirtebilirsiniz, bunun haricindekiler gümrüğe takılıyor.
ayrı ayrı 5 hediye getirtilebilir diyorsunuzda ama ürünler gelirken değişik isimlere geliyor gerçek sipariş veren kişi belli değil bu nasıl olacak adı ortada bile görükmüyor ürünün üzerinde sadece alıcı adı var falanca hediye olarak yolladı diye bir uyarı yada yazı yokki

TB2BKU
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 02 Ekim 2011, 23:30:33 »
ayrı ayrı 5 hediye getirtilebilir diyorsunuzda ama ürünler gelirken değişik isimlere geliyor gerçek sipariş veren kişi belli değil bu nasıl olacak adı ortada bile görükmüyor ürünün üzerinde sadece alıcı adı var falanca hediye olarak yolladı diye bir uyarı yada yazı yokki

Aynı kişi 5 hediye getirebilir, dolayısı ile farklı isimlerde (saklı kişi) dilediği kadar farklı isim kullanarak getirtebilir. Yanlız o farklı kişi ile ilgili bir problem olsa, gümrük şüphe duyup koliyi açtığında (ki yetkisi var..) gümrük ödemesi ister, dolayısı ile alıcıyı ister eğer alıcıyı tanımıyorsa (gerçek kişi) ürün gümrükten geçmez (hele birde hiç tanımıyorsa eyvah eyvah) bu seçenek tamamen risk... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA8AKS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 2
  • İsim Soyisim: FATİH AKSU
« Yanıtla #25 : 25 Ocak 2012, 15:47:58 »
Dün bir telsiz sipariş ettim ama hala Shipping Date boş görünüyor. Yani hala birşey girilmedi. E-mail attım cevap da gelmedi.

Çevrimdışı TA5AEK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #26 : 25 Ocak 2012, 23:48:03 »
Dün bir telsiz sipariş ettim ama hala Shipping Date boş görünüyor. Yani hala birşey girilmedi. E-mail attım cevap da gelmedi.
hemen görünmez 2 yada 3 gün içinde görünür. umarım gümrükte sorun yaşamazsın biz adana gümrüğünden hiçbir şekilde cihazlarımızı alamıyoruz. gümrüğünü ve trt bandrolunu dahi ödeyerek alma şansı yok. cihazı vermiyorlar şu an türkiye genelinde keyfi uygulama var memura kalmış batı illerin de gümrüğünü ödeyerek cihaz alınan yerler var ama biz alamıyoruz. yasa varsa herkese var. cihazlar ya her yerde  verilir yadaverilmez yasalarımızda keyfiyet varmı bilmiyorum. Yani kısaca memurun keyfiyetine göre iş yapılıyor demekki yasada esneklik var.

73

Çevrimdışı TA8AKS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 2
  • İsim Soyisim: FATİH AKSU
« Yanıtla #27 : 25 Ocak 2012, 23:50:39 »
ya adama o kadar e-mail attım hala cevap vermedi. Gümrük memuru getirsin ondan satın alalım. Biz ne yapalım kardeşim yok memlekette telsiz yok. Fotoğraf makinasında da aynı sorun mevcut memlekette lens yok mecbur getirtiyorsun.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

angry
Gmail rehberinizi yanlışlıkla sildiniz. Ne yapalım?

Başlatan TA3ST

2 Yanıt
968 Gösterim
Son İleti 26 Şubat 2019, 02:35:59
Gönderen: TA3UBD
question
BU SİTEDEN ALIŞVERİŞ EDEN OLDU MU ?(www.radiogearpro.com )

Başlatan TB3BAK

10 Yanıt
5852 Gösterim
Son İleti 22 Şubat 2016, 22:48:39
Gönderen: TA1QQ
xx
HANGİ FREKANS HANGİ ODAYA BAĞLI?

Başlatan TA2ITJ

6 Yanıt
7593 Gösterim
Son İleti 30 Ocak 2015, 01:10:54
Gönderen: TA2IKY