Gönderen Konu: 2015 1. DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR.  (Okunma sayısı 32502 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA1LSE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 53
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Suat Emre Tezer
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Arkadaşlar,

Geçmiş sınav sorularına nereden ulaşabilirim ?
Birçok elektirk ve elektronik ile ilgili konular var..

Her sene aynı sorular mı geliyor..

Bilgilendirmenizi rica ediyorum

İyi günler,

Son yıllarda hep K.E.G.M. sitesindeki örnek soruların aynısı çıkmaktadır. Topla soru adedi C lisans için 280, A ve B lisans için 400 dür. Bu soru setlerinin sınavda rasgele örneklem ile 50 adedi sorulmaktadır. İnternette araştırma yaparsanız sorulara ilişkin çözümleride konuları ezberlemek yerine öğrenmek adına bulabilirsiniz.

Şimdiden sınavda başarılar, aramıza hoşgeldiniz...
Kara da görüşmek, Hava da duyuşmak dileği ile...

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
Arkadaşlar,

Geçmiş sınav sorularına nereden ulaşabilirim ?
Birçok elektirk ve elektronik ile ilgili konular var..

Her sene aynı sorular mı geliyor..

Bilgilendirmenizi rica ediyorum

Bu bölüme bakabilirsiniz

Çevrimdışı TA3LSD

• Levent S. Dikmen
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 19
  • Amatör telsizci
  • İsim Soyisim: Levent Dikmen
Ynt: 2015 1. DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV TARİHİ
« Yanıtla #32 : 19 Mart 2015, 18:51:14 »
2015 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavının birincisi 09 Mayıs 2015 Cumartesi günü yapılacaktır.
Amatör Telsizcilik Sınav başvuru ve sınav giriş ücreti ödemeleri 22 Nisan 2015 Çarşamba günü mesai bitiminde sona erecektir.
Güzelyalı - Konak

Çevrimdışı TA2YK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Köksal
Merhabalar,

Ben 2015 yılının sınavı için 01.03.2015 tarihinde ilk açılır açılmaz kayıt yaptırdım. aradan 1 ay 6 gün geçmiş. Hala kontrol ettiğimde değerlendiriliyor yazıyor. Başvurum onaylanmadı bende ücreti yatırmayı bekliyorum.

Bir problemmi var acaba 36 günde onaylanmaması normal mi? Yeniden başvuru yapamıyorum zaten. Yoksa bi telefonla görüşmem gerekiyor mu.?

Çevrimdışı TA4ZG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 10
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Şaban Zihni GÖNEN
Vakıfbank a gidip ücretini yatırmanız gerekiyor. banka bulamazsa eski menüye baksın
Icom7300, Icom5100, Icom2820, IcomE92D,YaesuFTM350

Çevrimdışı TA2YK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatörleri
anladım araştırdığım yazılarda hep onaylandıktan sonra ücretinizi yatıracaksınız yazıyordu bende ondan bekliyordum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 22 nisan son galiba bir an önce yatırayım. teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı TA2YK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatörleri
Merhabalar,
Bu sınav ile ilgili Ankara'da derneklerimizden veya, gönüllü diğer arkadaşlardan sınav için bizlere yardımcı olabilecekler varmı? Yani bir kurs bir eğitim bir önçalışma gibi. Yardımcı olabilecek kişilere şimdiden teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım. Genel olarak var olan sorulara çalışıyorum.

Çevrimdışı TA2OAB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 1
  • İsim Soyisim: B. Çolak
Sınav yerleri belli oldu mu arkadaşlar?

Çevrimdışı TA2YK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatörleri
Galiba henüz belli değil

Çevrimdışı TA2OAB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
Sınav yerleri belli olmuş arkadaşlar, sınava giriş belgesi sınav yerinde mi veriliyor?

Teknik muaf olanlar kaç soru üzerinden sınava giriyor ve puanları nasıl hesaplanıyor bilgisi olan var mı?

Saygılar...

Çevrimdışı TA2YK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatörleri
Evet benimde belli oldu.
Ankara yenimahalle mimar sinan teknik ve anadolu lisesi.
Herkese başarılar.

Çevrimdışı TA1LSE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Radyo Amatörleri
Sınav yerleri belli olmuş arkadaşlar, sınava giriş belgesi sınav yerinde mi veriliyor?

Teknik muaf olanlar kaç soru üzerinden sınava giriyor ve puanları nasıl hesaplanıyor bilgisi olan var mı?

Saygılar...

Öncelikle tüm sınava girecek yeni amatör arkadaşlara başarılar dilerim. İnşallah herkesin sınavı başarılı geçer.

Sınav giriş belgeleri sınav salonunda dağıtılacak olup, sınava giriş sınıfları bina dışına liste şeklinde asılmaktadır. İlgili yönetmelik gereği "Haberleşme, elektrik, elektronik ve fizik dallarından birinde en az lisans düzeyinde yüksek öğrenim görmüĢ olan adaylar, teknik konulardan sınava tabi tutulmazlar." Sınavda toplam teknik konular-15, işletme-15 ve  uluslararası-20 olmak üzere toplam 50 sorudur. Teknik konulardan muaf olan arkadaşlar 35 soru üzerinden sınava tabi tutulurlar. Puanlama konusunda çok bir bilgim yok ama mantıken 35 sorunun %60'ını geçen C, %75'inin yapılmasında ise A ve B lisans alma hakkı kazanılıyor olabilir.

73 de

Çevrimdışı TA2OAB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
Öncelikle tüm sınava girecek yeni amatör arkadaşlara başarılar dilerim. İnşallah herkesin sınavı başarılı geçer.

Sınav giriş belgeleri sınav salonunda dağıtılacak olup, sınava giriş sınıfları bina dışına liste şeklinde asılmaktadır. İlgili yönetmelik gereği "Haberleşme, elektrik, elektronik ve fizik dallarından birinde en az lisans düzeyinde yüksek öğrenim görmüĢ olan adaylar, teknik konulardan sınava tabi tutulmazlar." Sınavda toplam teknik konular-15, işletme-15 ve  uluslararası-20 olmak üzere toplam 50 sorudur. Teknik konulardan muaf olan arkadaşlar 35 soru üzerinden sınava tabi tutulurlar. Puanlama konusunda çok bir bilgim yok ama mantıken 35 sorunun %60'ını geçen C, %75'inin yapılmasında ise A ve B lisans alma hakkı kazanılıyor olabilir.

73 de

Teşekkür ederim, sınav süresi örnek belgede 45 dakika yazıyor. Bu teknik muafın onaylandığını gösterir değil mi? Birde sınava giderken yanımızda neler getirmeliyiz? Ösym sınavları epey ciddi oluyor son dönemlerde, aynı durum kıyı emniyetinin yaptığı sınav içinde geçerli mi?
Saygılar...

Çevrimdışı TA1LSE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Radyo Amatörleri
Teşekkür ederim, sınav süresi örnek belgede 45 dakika yazıyor. Bu teknik muafın onaylandığını gösterir değil mi? Birde sınava giderken yanımızda neler getirmeliyiz? Ösym sınavları epey ciddi oluyor son dönemlerde, aynı durum kıyı emniyetinin yaptığı sınav içinde geçerli mi?
Saygılar...

İyi günler,

Sınav süre bilgisine göre değilde KEGMden telefonla teyit alsanız daha iyi olur bence. Sınava giderken TCKN içeren kimlik belgesi (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport), kalem, silgi, birde aklınızdaki bilgileri götürmeniz yeterli olur Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2YK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatörleri
Merhabalar, Sayın üstadlar benim bir sorum daha olacak ama yanıtlarsanız çok sevinirim.

Ben ilk defa sınava gireceğim, kıyı emniyeten a/b diye seçim yapmıştım. Sınava gireceğim belge sınıfı sistemde a/b diye gözüküyor.

Kegm in sitesindeki soru bankasındaki sorulara çalışıyorum bol bol tabiki a-b kısmına. Birde o dökümanlar içerisinde C sınıfı  soruları var a-b den farklı.. Bizim sınavda C sınıfının soruları içerisinden soru gelme ihtimali varmıdır?

Yoksa sadece a-b olan pdf lere çalışmam yeterlimidir?

Saygılarımla.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

exclamation
2015 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR.

Başlatan TA4ZG

4 Yanıt
4075 Gösterim
Son İleti 14 Eylül 2015, 15:10:34
Gönderen: TA2LEK
exclamation
2. Dönem (2017/2) Amatör Telsizcilik Sınavı Başvuruları Başladı.

Başlatan TA2UBW

30 Yanıt
10414 Gösterim
Son İleti 01 Ekim 2017, 15:33:41
Gönderen: TA2UBW
thumbup
2017 YILI BİRİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR.

Başlatan M0IZH

6 Yanıt
2530 Gösterim
Son İleti 22 Mart 2017, 20:42:46
Gönderen: TA1QQ
exclamation
2013 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR.

Başlatan TA5YY

16 Yanıt
8337 Gösterim
Son İleti 25 Eylül 2013, 22:40:44
Gönderen: TA5EZ
exclamation
2012 1.donem sınav başvuruları başlamıştır.

Başlatan TB1CYZ

104 Yanıt
26410 Gösterim
Son İleti 29 Mart 2012, 11:41:00
Gönderen: TA3TT