Gönderen Konu: 2015 1. DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR.  (Okunma sayısı 32499 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA4AZB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 34
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ali Ziylan
Fotoğraflı sınav giriş belgeni ancak sınav salonunda görüyorsun. Muafiyet tanınmış ise, bu belge üzerinde belirtiliyor. Bu konuda, daha önce de belirttiğim gibi, KEGM'yi arayıp muafiyet durumunu önceden teyit etmek şart.

Çevrimdışı TA2OAB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 1
  • İsim Soyisim: B. Çolak
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Hayırlı cumalar;
1- Bilmiyorum. Kıyı emniyeti ara, en sağlıklı bilgiyi onlar vereceklerdir. Ancak telefona bakan adam hat hut konuşuyor, yapısı öyle.
2- Başvuru ekranında ilgili bölüm var zaten orayı işaretliyorsun. Ayrıca belgelerini (Öğrenci, mezun olduğun teknik okulun diploması vs) kıyı emniyetine gönder. Hatta sınavda sorun yaşamaman için belgelerin ellerine ulaşıp ulaşmadığını teyit et. Sınav salonuna muaf olduğuna dair birşey gelmezse salon başkanı o soruları çözmen gerektiğini söyleyecektir.

1- Nuri Bey ile görüştüm, lisansüstü öğrencisi olduğumu belirttim. Öğrencilik belgen varsa ekle dedi, e-devletten alıp ekleyebilirim ama kabul görmezse bu sorun sonradan giderilebilir mi ?

2- Belgelerimi internetten eklemem yeterli değil mi? Kargo ile de yollamam gerekiyor mu? Birde sınav ücretini öderken ne dememiz gerekiyor? Bankaya hemen borç olarak düşüyor mu yoksa Nuri Bey onayladıktan sonra mı borç olarak gözüküyor?

Saygılar....

Çevrimdışı TA2OAB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
Fotoğraflı sınav giriş belgeni ancak sınav salonunda görüyorsun. Muafiyet tanınmış ise, bu belge üzerinde belirtiliyor. Bu konuda, daha önce de belirttiğim gibi, KEGM'yi arayıp muafiyet durumunu önceden teyit etmek şart.

Teşekkür ederim, evrakları internet üzerinden göndermek yeterli mi? Yoksa kargo ile de yollayayım mı?

Çevrimdışı TA4AZB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 34
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ali Ziylan
Ben belgeleri sadece internet üzerinden göndermiştim. Muafiyet konusunda neden aksaklık oldu, bilmiyorum.
Belgelerinizi gönderdikten bir iki gün sonra KEGM'yi arayıp herhangi bir aksaklık olup olmadıgını sormak bence en doğru yol olur. Hem bu sekilde sınav harcı olarak ne kadar yatıracağınızı da öğrenmiş olursunuz.

Çevrimdışı TA2OAB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
Ben belgeleri sadece internet üzerinden göndermiştim. Muafiyet konusunda neden aksaklık oldu, bilmiyorum.
Belgelerinizi gönderdikten bir iki gün sonra KEGM'yi arayıp herhangi bir aksaklık olup olmadıgını sormak bence en doğru yol olur. Hem bu sekilde sınav harcı olarak ne kadar yatıracağınızı da öğrenmiş olursunuz.

Şuan kıyı emniyetinin sorgulama sayfasında 20 TL gözüküyor borcum, öğleden sonra gidip ödemeyi düşünüyorum. Bir aksilik olursa 20 TL daha isterler herhalde en kötü ihtimalle, sınav hakkım yanmaz umarım.

Saygılar...

Çevrimdışı TA2OAB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
Arkadaşlar bugün başvuru işlemimi yaptım, sınav ücretini yatırdım. Yalnız ne yaparsam yapayım teknik sınav muafiyetini gerçekleştiremedim. Kıyı Emniyetindeki görevlide çok ilgilendi ama bir türlü olmadı. Lisansüstü öğrenci olduğum için 20 TL harç ödedim, ancak teknik muafiyetim bir türlü işlenemedi. Büyük ihtimalle öğrenci seçeneğini seçtiğimde otomatik olarak lisans mezunu değil işlemi görüyorum. Bilginiz olsun diye yazdım, eğer başarabilen varsa bana dönerse çok sevinirim.

Saygılarımla....

Çevrimdışı TA2OAB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
Akşam tekrar görüştüm arkadaşlar, evraklarımı tekrar istediler. Pazartesi günü tekrar görüşeceğim, sizleride bilgilendiririm.

Saygılar....

Çevrimdışı TA5MET

• Eğitim Bilimleri Uzmanı
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 3
  • Türkçe Öğretmeni
  • İsim Soyisim: Metin ÖZTÜRK
Merhaba,
geçtiğimiz gün Kilis Vakıf Bank Şubesi'nde harcımı yatırmaya çalıştığımda Amatör Telsiz ile ilgili bir ekrana ulaşamadıklarını belirttiler. KEGM'nin ilgili birimini arayıp görevli arkadaşa verdim ve kendisini "Teller" yani bankanın eski yazılımına yönlendirdi. Oradan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü menüsünden Amatör Telsiz Harcı Ödemeleri gibi bir alt menüye yönlendirdi. Sıkıntı yaşayan olursa "Teller"dan KEGM'ye bakmalarını isteyebilirsiniz.
Umarım Nisan ayı sonrasında aranıza resmen katılmış olacağım.
Eski Çağrı İşareti: TA8IOM - Metin ÖZTÜRK - Hatay

Çevrimdışı TA1LUS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Tarık LUŞ
Hayırlı .... 73
sınav da sadece Soru bankasın daki sorularmı?
Geliyor... Teşekkür ederim

Amatör Olmak= Medeni İnsan olmaktır.

Çevrimdışı TA4ZG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 10
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Şaban Zihni GÖNEN
Aynısı çıkıyor
Icom7300, Icom5100, Icom2820, IcomE92D,YaesuFTM350

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
Sorular ve cevaplar

Çevrimdışı TA2OAB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
Aynısı çıkıyor

Sınav başvuru işlemlerimde aksaklık giderilmiş. Telefonla epey görüştük, kıyı emniyettekiler epey ilgilendiler sağolsunlar.

Yeni sınava girecek arkadaşlardan başvuru hakkında sorusu olan varsa cevaplamaya çalışırım.

Saygılar....

Çevrimdışı TA1OFD

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: FATİH DUMAN
Sınav başvurumu e-devlet üzerinden yaptım.Başvurumu sorguladığımda "Değerlendiriliyor" ibaresi var.Sınav duyurunda ise"KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar “ön kayıt işleminiz tamamlanmıştır” İbaresinden sonra, sınav giriş ücretini TC kimlik numarası ile vakıflar bankası şubelerinden herhangi birine yatıracaklar" yazıyor.Şu durumda sınav ücretimi yatırabilirmiyim, yoksa "değerlendiriliyor" ibaresi "ön kayıt işleminiz tamamlanmıştır" şeklinde değişecek mi?Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı TA2OAB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
Sınav başvurumu e-devlet üzerinden yaptım.Başvurumu sorguladığımda "Değerlendiriliyor" ibaresi var.Sınav duyurunda ise"KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar “ön kayıt işleminiz tamamlanmıştır” İbaresinden sonra, sınav giriş ücretini TC kimlik numarası ile vakıflar bankası şubelerinden herhangi birine yatıracaklar" yazıyor.Şu durumda sınav ücretimi yatırabilirmiyim, yoksa "değerlendiriliyor" ibaresi "ön kayıt işleminiz tamamlanmıştır" şeklinde değişecek mi?Yardımcı olursanız sevinirim.
Ben e-devlet den kayıt yaptıktan sonra parayı hemen yatırdım. Daha sonra kayıt işlemim tamamlandı. Bir kaç sorun yaşadım ancak o benim teknik muafiyet durumumdan dolayıydı.

Saygılar....

Çevrimdışı TA2IKY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 43
  • YALOVA TEKNO
  • İsim Soyisim: Kadir AKKUŞ
Sayın Nuri BODUR'un duyurusudur.

DUYURU!!!!!!

HAYIRLI SABAHLAR ARKADAŞLAR.....

2015-1 İNCİ DÖNEM YAPILACAK OLAN AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVININ TARİHİ 09 MAYIS 2015 CUMARTESİ OLARAK DEĞİŞMİŞTİR.

TC YALOVA TEKNO Merkez.  27.215 FM

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

exclamation
2015 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR.

Başlatan TA4ZG

4 Yanıt
4075 Gösterim
Son İleti 14 Eylül 2015, 15:10:34
Gönderen: TA2LEK
exclamation
2. Dönem (2017/2) Amatör Telsizcilik Sınavı Başvuruları Başladı.

Başlatan TA2UBW

30 Yanıt
10414 Gösterim
Son İleti 01 Ekim 2017, 15:33:41
Gönderen: TA2UBW
thumbup
2017 YILI BİRİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR.

Başlatan M0IZH

6 Yanıt
2530 Gösterim
Son İleti 22 Mart 2017, 20:42:46
Gönderen: TA1QQ
exclamation
2013 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR.

Başlatan TA5YY

16 Yanıt
8337 Gösterim
Son İleti 25 Eylül 2013, 22:40:44
Gönderen: TA5EZ
exclamation
2012 1.donem sınav başvuruları başlamıştır.

Başlatan TB1CYZ

104 Yanıt
26410 Gösterim
Son İleti 29 Mart 2012, 11:41:00
Gönderen: TA3TT