Gönderen Konu: Cihaz konusunda yardım edebilirmisiniz ?  (Okunma sayısı 3226 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

By Mami
  • Ziyaretçi
Cihaz konusunda yardım edebilirmisiniz ?
« : 16 Haziran 2013, 20:56:15 »
Merhabalar ben arıza yeni katılan bir amatörüm. Sınavdan başarılı oldum evraklarımı gönderdim ve belgemi bekliyorum ve bu süre zarfı içerisinde kendime el telsizi araştırması yaptım ve birtane hoşuma giden başlangıç için bir cihaz seçtim , siz değerli arkadaşlarım bu cihazı bana önerirmisiniz ben ankarada yaşıyorum bu cihaza kolaylıkla program atıp sizlerle konuşabilirmiyim ? şimdiden teşekkür ederim.

cihaz ; Kirisun NPMR LİSANSSIZ AĞIR GÖREV EL TELSİZİ

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=3580.0

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 61
  • Hayati YAZDIRAN KM69KW ANKARA
  • İsim Soyisim: Hayati YAZDIRAN
Ynt: Cihaz konusunda yardım edebilirmisiniz ?
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2013, 21:24:48 »
Muharem bey en kısa zamanda belgenizin  elinize ulaşması dileği ile ayrıca tebrik ederim hayırlı qso lar,
Burada önemli olan cıhazla ne yapacağınız noktasından bu konuya bakmalı,eğer sürekli aktif olarak cihazla görüşmeler yapacaksanız,güce ihtiyacınız olacaktır.
eğer aracınıza mobil bir cihaz takacaksanız,yine güce ihtiyac duyacaksınız,ölü bölge dediğimiz yerlerde el cihazları genellikle yetersiz kalmakta role girisleri kısıtlı olmaktadır.yani güçleri yetmemektedir bu her bölge ve yer için aynı olmamakla birlikte,öyle yerler olurki cihazınızın güçlü olmasını istersiniz tabi buna uygun anten uygun besleme kaynaklarını dahil etmek gerekir iyi bir anten olmadan,veya kötü bir antenle istediğiniz çıkışı elde edemezsiniz başka bir konu bulunduğunuz yer role bölgesine ters kalırsa yani size sinyal ulaşmayıp pas gecerse el cihazları buralarda işe yaramayabilir ,Radyo amatörü gerektiğinde güçün özelliklerinden yararlanabilmeli yazınızdan anladığım kadarı ile yeni bir radyo amatörü olacaksınız ağır pahalı cihazlar yerine ilk acemilik atlatılasıya kadar fazla pahalı olmayan cihazlara yönelmenizi tavsiye edilebilir,cihazın özelliklerini öğrenisiye kadar bir zaman geçer,bu zaman zarfında zaten kullanmış olduğunuz cihazın performansını öğrenmiş olursunuz yukarda bahsettiğiniz cihazı tanımıyorum belki aynı türde cihaz kullanan arkadaşlardan bilgi alabilirsiniz yapabiliyorsanız en pahalı demiyorum en iyi performansı size verebilecek cihazlara yönelmelidir.iyi çalışmalar
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

By Mami
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2013, 21:31:57 »
Teşekkür ederim hayati bey. Evet yeni bir amatör olacağım o yüzden bende biraz ucuz vir cihaz seçmek istedim araştırdığımda gördüm. Haklısın biraz daha araştırma yaptıktan sonra insan bilgi sahibi olabiliyor , o yüzden benim ankara içerisinde araştırma yapıp röleler nerelerden daha iyi çeker onları öğrenmem lazım ve ardından bir cihaz almam lazım tekrardan teşekkür ederim ilgiliniz için.

Bu yazmış olduğum cihaz ile ilgili bilgisi olan arkadaşlarım varsa  benide bilgilendirebilirlerse çok sevinirim..

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 61
  • Hayati YAZDIRAN KM69KW ANKARA
  • İsim Soyisim: Hayati YAZDIRAN
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2013, 10:29:41 »
pmr olarak görülüyor yani hiç bir şekilde amatör frekanslarda çalışmaz

Kirisun NPMR Lisanssız El Telsizi • 16 KANAL
• PROFESYONEL YAPI
• PMR446 KANAL DÜZENİ
• YÜKSEK VE KALİTELİ SES
• LİTYUM İYON POLİMER BATARYA
• CTCSS / DCS TON SİSTEMİ
• VOX SESLE GÖNDERME ÖZELLİĞİ
• UZAKTAN DEVRE DIŞI BIRAKABİLME
• GELİŞTİRİLMİŞ KANAL TARAMA

By Mami
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2013, 18:41:24 »
hımm anladım çok teşekkür ederim sağolun..

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

question
Halk Bandı DX Cihaz Seçimi Konusunda Yardım

Başlatan TA2BXX

2 Yanıt
2712 Gösterim
Son İleti 21 Mayıs 2016, 15:38:27
Gönderen: TA2BXX
xx
CİHAZ KONUSUNDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

Başlatan TA2ILN

5 Yanıt
3610 Gösterim
Son İleti 18 Kasım 2012, 16:51:19
Gönderen: TA3TT
xx
lc metre konusunda yardım???

Başlatan TA1OZH

0 Yanıt
2818 Gösterim
Son İleti 24 Nisan 2014, 23:55:40
Gönderen: TA1OZH
xx
İKİNCİ EL TELSİZ ALDIM DENEMESİ KONUSUNDA YARDIM

Başlatan TA4ZG

8 Yanıt
5629 Gösterim
Son İleti 16 Ocak 2015, 15:57:10
Gönderen: TA2OM - 3C3CA
clip
RF Yükselticiler konusunda deneyimi olanlar..Yardım Lütfen.

Başlatan TA2AWO

7 Yanıt
6438 Gösterim
Son İleti 24 Ağustos 2013, 23:51:38
Gönderen: TA2T (sk)