Gönderen Konu: AMATÖR TELSİZCİMİYİZ,AFET HABERCİSİMİ...  (Okunma sayısı 14222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
AMATÖR TELSİZCİMİYİZ,AFET HABERCİSİMİ...
« : 10 Ekim 2011, 14:03:23 »
Keş ile Bolu aynı kaderi yaşadı! Yazıcıoğlu'na mezar olan kazanın koordinatını veren telsizci Bolu'daki helikopter faciasında da iş başındaydı. Efe adlı telsizcinin her iki olayda da yanlış yönlendirme yaptığı ortaya çıktı

Tarihler 25 Mart 2009'u gösterdiğinde Kahramanmaraş korkunç bir kazaya sahne oldu. BBP'nin merhum lideri Muhsin Yazıcoğlu ile 5 kişiyi taşıyan helikopter, Keş Dağı'na düştü. Kaza sonrasında yapılan araştırmalar ise enkazdaki karanlık noktaları bir bir gün yüzüne çıkarttı. İşte TAKVİM o zincirleme kazalardan birine daha ulaştı. Yazıcıoğlu'na mezar olan enkaz, bu kez Bolu Dağı'na çakıldı. Film gibi tesadüf ise Yazıcıoğlu'nun öldüğü kazadan iki ay önce yaşandı. Sağlık Bakanlığı tarafından alınan ambulans helikopter 30 Ocak 2009 günü Ankara'ya gitmek üzere İstanbul'dan havalandı. Kokpitte pilot Süleyman Kıyak ve Polonyalı pilot Endrew Inojewdzki vardı. Ancak Bolu yakınlarında helikopterden haber alınamaz oldu. Bu arada Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği (TRAC) Bolu şubesi üyesi Efe Özçağlar, helikopterin düştüğü bilgisini dernek üyelerine haber vererek harekete geçilmesini istedi.Ancak Özçağlar'ın verileri üzerine harekete geçen ekipler 1 gün sonra helikopterin enkazına ulaştı.

Devamı  > Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

-------------------------------------------.-----------------------------------------------.-------------------------------
Ankara- Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazası ve kurtarma çalışmalarının tüm yönleriyle araştırılarak benzer durumların yaşanmaması için alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla ikinci kez kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AKP Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak başkanlığında toplandı. Komisyon, helikopter enkazının yer tespitiyle ilgili Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Nihat Oktay, Denizcilik Müsteşarlığı Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi Daire Başkanı Hakan Durmaz, Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti Başkanı Aziz Şasa ile amatör telsizciler Efe Özçağlar ve Engin Uygun’u dinledi.

'Muhtemel dinleme yeri' yerine 'muhtemel kaza yeri' denmiş

Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti Başkanı Aziz Şasa, helikopter kazalarının ardından sivil toplum örgütü olarak harekete geçtiklerini ve telsiz sinyallerinin alınabildiği ‘muhtemel dinleme yeri’ tespitinde bulunarak arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi. Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından da Gaziantep’de bulunan amatör telsizci Efe Özçağlar’ı görevlendirildiğini belirten Şasa, Özçağlar’ın da yaptığı çalışmanın ardından Kahramanmaraş Valiliği’ne bilgi verdiğini ancak yanlışlıkla ‘muhtemel dinleme yeri’ yerine ‘muhtemel kaza yeri’ ifadesi kullandığını söyledi. Toplantıya katılan amatör telsizcilerin verdiği bilgilere göre yanlışlıkla ‘muhtemel kaza yeri’ şeklindeki ifadenin ardından resmi arama kurtarma çalışmalarının belirlenen koordinatlarda yürütüldüğü iddia edildi.

Resmi bir görevlendirme yok

Komisyon üyesi CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir ve MHP Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir ise amatör telsizcilere “Sizi kim görevlendiriyor, çağrılıp mı bu tür durumlarda harekete geçiyorsunuz?” sorusunu yöneltirken, amatör telsizciler ‘sivil toplum örgütü’ olduklarını ve bu tür kazalarda resmi bir görevlendirme olmadan harekete geçtiklerini dile getirdiler.

CHP’li Özdemir ise yaşanan hatanın ve sonuçlarının ‘devletin arama kurtarma çalışmaları’ndaki aczini ortaya koyduğunu belirtirken tepkisini de “Yeniden böyle bir kaza birimizin başına gelse aynı akıbetle karşı karşıya geliriz” sözleriyle dile getirdi.

Devamı > Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

YORUMSUZ KALMAK SADECE YAŞANANLARA ÇANAK TUTMAK OLUR.BU DURUMA NE ZAMAN BİRİLERİ DUR DİYECEK?
"AMATÖR TELSİZCİLİK YAPALIM ARKADAŞLAR" ACİL DURUM MUHABERESİ BİZİM İŞİMİZ DEĞİL...

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2011.0

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
Ynt: AMATÖR TELSİZCİMİYİZ,AFET HABERCİSİMİ...
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2011, 14:22:15 »
Alıntıdır : TA3CY

YORUMSUZ KALMAK SADECE YAŞANANLARA ÇANAK TUTMAK OLUR.BU DURUMA NE ZAMAN BİRİLERİ DUR DİYECEK?
"AMATÖR TELSİZCİLİK YAPALIM ARKADAŞLAR" ACİL DURUM MUHABERESİ BİZİM İŞİMİZ DEĞİL

Yorum : Master

Yücel abi söylediklerine kesinlikle katılıyorum, bu konuda ne yapılması gerekiyorsa yanınızdayım.Amatör telsizcilerin ; ne acil durumla, ne de Emniyet ve Jandarmanın kanallarıyla yakından uzaktan bir bağlantısı olamaz, bizler "Amatör Telsizciler" olarak yaptığımız işin bilincide olmalıyız.Yorum yazmayacaktım konulara ama sen açtığın için burada olmak istedim, bu önemli bir mevzu o yüzden.Mevzuat belli, yasalar belli.Hani bir laf vardır ya "Kurunun yanında, yaşta yanıyor"
Böyle insanların yüzünden, tüm camia zarar görüyor.

Saygılar                                 73

Master
Telsiz Radyo Amatörleri Cemiyeti - TRAC Ankara Şube Başkanlığı

Çevrimdışı TB1BHG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 23
  • İsim Soyisim: Gökhan Köseoğlu
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2011, 15:01:44 »

Her iki arkadaşımızın da  görüşlerine katılıyorum.fazla söze gerek yok.Biz amatör telsizciyiz ve hobi amaçlı olarak bu işi yapıyoruz.Durumdan vazife çıkarmaya gerek yoktur.Konu ile ilgili devlet birimleri vardır.Gerisi boş laftır.73..
 Not: 17 ağustos 1999 depreminde,deprem bölgelerinden  kendi imkanlarıyla HF  görüşmeyi sağlayan Değerli amatör telsizcileri saygıyla anıyorum ve onları tenzih ediyorum.

H.Gökhan Köseoğlu. KN41MF

Çevrimdışı TA1API

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 22
  • Bol DX ler
  • İsim Soyisim: Samim Akbulut
« Yanıtla #3 : 10 Ekim 2011, 18:14:33 »
Bizler amatör telsizciyizve bu işi hobi olarak yapıyoruz.Devletin gerekli birimleri bizlere gerek gördüğünde verilecek görevi sadece alınan bilgileri diğer görevli birime nakletme olarak yerine getiririz
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap / Eski:(TB1CPI)

Çevrimdışı TA3CB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 18
  • İsim Soyisim: Mehmet Gültekin
« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2011, 22:30:26 »
Arkadaşlar.Bende yazmak istemiyordum ama yukarıdaki bir satır benide meraklandırdı.17 ağustos depremindeki amatör telsizcileri kim görevlendirmişti.???Tamam herşeye limon maydanoz olmayalım ama.Bana ne sana ne lerlede nereye varacağız.Ben sadece bilinçli olalım,haddimizi bilelim neyaptığımızı ve nasıl davranacağımızı İYİCE ÖĞRENELİM diyorum.73.Not.Bugün saat 13 sıralarında dursunbey e bağlı hondular ve kavak köylerinde meydana gelen hortumda bir çok ev , ahır, samanlık yıklımıştır.sadece 1 köyde hortum yüzünden yıkılan ağacın altında kalan 1 vatandaşımız ölmüştür.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2011, 22:36:25 Gönderen: TA3CB »
KORSAN

TA3FB
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2011, 22:44:36 »
"muhtemel dinleme yeri"
İnternetteki sözlük sitelerine girdim, biraz araştırdım.
Türkçe ve haberleşme literatürüne giren yeni bir kavram olduğunu gördüm. Açıklaması aynen şu şekilde.

Muhtemelen evde (QTH) dinliyorum, ama evdemiyim değilmiyim bilmiyorum, ben acaba rüyadamıyım, 5 dk sonra muhtemelen evde dinlemede olacağım ama araba arıza yaparsa sokak başında da dinlemede olabilirim, bizim karıyla kavga ettik beni eve almıyor kapı önünde muhtemel dinleme yerindeyim.......

Hakikaten geldiğimiz nokta çok üzücü. Sapla samanı ayırmanın ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.
73
Barış

Çevrimdışı TA2AOG (SK)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Osman Güler
« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2011, 15:46:20 »
Sanıyorum ki "durumdan vazife çıkaranlar" için açılmış bu başlık. Kimisi yangında polis telsizine müdahale eder, kimisi kayıp için yanıltıcı koordinat verir.

Daha geniş DDK raporu,
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2AOG (SK)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Osman Güler
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2011, 18:15:57 »
Alıntı
Başkasına tenkit ettiğin şeyi kendinde yapmayacaksın. Acil durum haberleşmesi bizim işimiz değil de hemde acil durum çalışmasına katıl. Sonra adama sorarlar amatörmüsün afet habercisimisin diye

Alirıza Bey, yorumda ve daha ötesi eleştiride niçin acele ve ısrar ediyorsunuz. Yücel Bey de biliyor amatörlük ila acil haberleşme arasındaki ilişkiyi, onun bunları bildiğini biz de biliyoruz. İfade eksikliği olduğu besbelli. Belki yorgunken, belki dalgınken, belki acele ile yazdı ve konuyu eksik bıraktı. Sabırlı olmalı, ne demek istediğini açıklayacaktır.

TA3FB
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2011, 23:00:13 »

Ali Rıza kardeşim
Yukarıdaki yazıyı okumussundur. Çalışmaların ne kadar iyi niyetli yapıldığını herkes biliyor. Ama insanların takıldığı nokta, iyi niyet insan hayatını kurtarmaya yetmiyor. Araba kazasında adamı araçtan çıkartıyorlar ama adam felç oluyor. TRAC bu camianın değerlerindendir. Sorun bu değeri iyi niyet maskesi altında değersizleştirmeye çalışanlardadır. Her iki olayda bir çok amatör işin içindeyken, hatta son olayda TV lere çıkıp bir kişi röportaj verirken (sonra bu kişi hakkında bir sürü konu oldu) kurumun başkanı nerededir. APRS yazışmalarını findu.com dan takip etmiştim o günlerde, kaydını almamıştım, keşke alıp buraya koysaydım.
Sözün kısası, ihale bir kişinin üzerine yıkılmaya çalışılıyor ki bu son derece yanlıştır. Genç, hayat tecrübesi az, korumasız, zayıf kişilerin üzerine yüklenmek işin kolayıdır. Bir anda telsiz literatürüne yeni kavramlar kazandırıverirsiniz. Bir kurumda bir memur hata yaparsa amiride o kadar suçludur, çünkü en son imzayı amiri atar. Yeri geldiğinde hizmete özel, yeri geldiğinde bana özel durumları olur.
Ayrıca bahsettiğin gemide ben yokum, amatör telsizcilik hobisi evrenseldir, kişiseldir ve uluslararası belli kuralları vardır, türkiyede bu kurallara uymakla yükümlüdür. O nedenle size rotanızda iyi yolculuklar dilerim.
Son sözüm Yücel kardeşime
"Ele verir talkımı kendi yutar salkımı" atasözü duruma güzel bir açıklama olur.
73
Barış

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2011, 23:33:46 »
Hepinize Merhabar,
Kendimi bildim bileli bakış acılarının ne kadar önemli olduğunu ve çeşitli bakış açılarının insanlara neler kazandırdığını anlamaya ve anlatmaya çalıştım.Kimi zaman başarılı olduk kimi zamanda sadece tepki aldık.E normaldir tabi.
Biraz olayı detaylandırıp,birazda bilgi vereyim.Gazetede ismi geçen ve olaya karışan o arkadaşımızı hiç tanımam tanımadığım içinde yorum yapmanın doğru olmayacağı kanatindeyim illaki tanıyan arkadaşlar vardır gerekli yorumları kendileri yaparlar.Basın bu şekilde yorumlamaz yorumlamıyor doğal olarakta okuyan ve bilgisi olmayan herkez amatör telsizci deyip geçiyor.
Bu gazete haberini ben yapmadım pişirip pişip önümüze koyuyorlar ve her önümüze koyulduğunda yaşadığımız sıkıntılar amatör telsizcilik adına katlanıp büyüyor.Çünkü bizim halkımız sapla samanı ayıramıyor(bazen)l.Bu sebeplede kim ben amatör telsizciyim derse bu günlerde sıkıntı pozisyona düşer.(haberler ortada)

2007 yılından bu yana Bursa Valiliği afet yönetim merkezi acil durum telsiz operatörüyüm aynı zamanda IRESC İzmir temsilcisiyim.
Her işin bilinçli,bilgili ve dikkatli yapılması taraftarıyım.Amatör telsizciliğim herşeyden önce gelir.Hangi birim ne konuda bana ihtiyaç duyarsa o zaman orda olmaya çalışırım.Bu benimde başıma gelebilirdi.Dediğim gibi herkez bu konuda bilinçlenecek,tecrübe sahibi olacak ondan sonra yapacak.(LÜTFEN SABIRLI BİR ŞEKİLDE AŞAĞIDAKİ YAZILARI OKUYUN)

Ülkemizde ve dünyamızda acil durum frekanslarını ve bu durumlarda ne yapılmasını gerektiğini bilmeyen bir çok arkadaş var.Bu arkadaşlarımızın hepsini her türlü tatbikatta baş sıralarda görmeniz mümkündür.Hatta bazıları tatbikatı bir yana bırakın bunu görev haline getirmiş o konunun uzmanı diye kendilerini tanıtmaktalar.

Sakın yanlış anlaşılmasın bu olayla ilgili şu,bu yanlış yapılmıştır demiyorum.Ama yaşanan olayın yansıması TÜM AMATÖR TELSİZCİLEREDİR.

Hepiniz haberleri seyrediyorsunuzdur helikopter kazanın sonucunda işin içinde siyasetçi ,asker terör bile arandı.Ne üzücüdür ki ihale AMATÖR TELSİZCİLİĞE kesildi.
Bizim ülkemizde atılan çamurlar malesefki kolay kolay temizenmiyor.
Bu sebeple amatör telsizci olarak bu tür konularda yüksek derecede dikkat göstermeliyiz.Bilinçsiz olarak yapılan her hareket faturası hepimizedir.
YİNELİMEKTE HAYFA VAR BU YAŞANAN OLAYDA EFE SUÇLUDUR,SUÇSUZDUR DİYE BİR YORUM YAPMIYORUM.Sadece onun adına ve amatörler adına üzülüyorum.

Gelelim Trac karalama meselesine (Konu hakkında cevap hakkım olduğu için)
Bilip bilmeden yorum yapmayın burada mevzu TRAC değildir.Eğer buraya atıf yaptığımı düşüneniz var ise (ki görüyorum var) Lütfen  Trac Konak şubesi ile irtibata geçip karalıyormuyum yoksa amatör telsizcilik faliyetlerine tam destekmi veriyorum ordan sorgulayabilirler.Yada yöneticiliğini yaptığımız sitede bu kuruma ne kadar yer verdiğimize göz atabilirler.İlginçtir ki karaladığımı düşünen arkadaşların "Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap" sitesinde yönetici oldukları TRAC şubelerinin reklamları boy boy vardır(tabi bu yazıdan sonra gidip silerler)

Daha geçen hafta ULUDAĞ da düzenlenen AMATÖR AKTİVİTE(Yaklaşık 400 QSO fm,ssb,qrp ve sstv) dönüşünde de TRAC KEMALPAŞA şubesi ziyaretimiz olmuştur.Sağolsunlar çokta güzel ağırlamışlardır(Teşekkürler Hüseyin hocam )
Yada şu şekilde son paragrafı bağlamak gerekirse aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi benim bütün fotoğraflarım antenler,vericiler,alıcılar ve direk tepelerindedir.(AMATÖR AKTİVİTELERDE)
112 Ambulans helikopterinin önünde değil hele böyle bir fotoğrafı profil resmi asla yapmam.
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Lütfen herkez yorum yaperken daha dikkatli olsun.Bu konun Trac ile hiç bir alakası yoktur

Konuya döneyim
Bu üzücü olayı yaşayan arkadaşımızda( EFE ) kendince gerekli cevabı vermiş.Gerek duyarsada ilgili mercilere başvurusunu yapar ve tekzip yayınlatabilir

Uzun lafın kısası şimdi tekrar sormakta fayda görüyorum
AMATÖR TELSİZCİ"MİYİZ",AFET HABERCİSİMİ ?
Arkadaşlar lütfen geniş düşünmeye çalışın bu konunun burda açılmasının asıl sebebi bilinçli yada bilinçsiz olarak düştüğümüz/düşürüldüğümüz konumdur.Malsefki üzücüdür...

« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2012, 13:55:09 Gönderen: TA3CY »

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2011, 23:37:04 »
Dip not: Yukarıdaki mesaj hem burdaki yorumlara hemde Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ta yayınlanan mesajlara cevapniteliğinde  yazılmıştır.

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Ekim 2011, 23:53:52 »
Merhaba.

Bu makale ve yazılar tamamen TRAC ' küçük düşürmek için yazılmıştır.

Hepimiz aynı gemideyiz fakat bu tür yazılar gemiyi batırıyor.

Boşuna TRAC ı karalamak yıpratmak için uğraşmayın başaramayacaksınız.

Sadece amatörlüğe zarar veriyorsunuz.

Bu başlığı atanlar kendileri daha geçen hafta afet haberleşme tatbikatına katıldı Bursada.

Haber linkte ayrıca resimleri ile birlikte 

1 Bu maleyi ben yazmadım
2 Başlığı lütfen güzel oku AMATÖR TELSİZCİ"MİYİZ",AFET HABERCİSİMİ
3 Uludağda yapılan çalışma bir amatör aktivite ve aynı zamanda bu OLUŞUMUN içinde olan guruplarla yapılan bir tatbiki haberleşme çalışmasıdır
Hiç bir resmi kurum ve kuruluş bu çalışmada yer almamıştır doğal olarak TATBİKAT değildir.Senaryolu yada senaryosuz hiç bir afet haberleşmesi gerçekleştirilmemiştir.Lütfen önce olşumu tanıyın sonra yorum yapın.

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #12 : 12 Ekim 2011, 00:04:13 »
Sormak lazım şimdi siz amatör telsizcimi yoksa afet haberleşmecisimisiniz?

Geçen haftaki çalışmadan bir kare. Arkada beyaz montlu TA3CY

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ali bey yazdıklarımda kötü bir şeyler aradığınız her halinizden belli lütfen yapmayın.İnanın kötü şeylerden bahsetmiyorum.Çok acele edip yorum yazıyorsunuz konunu detaylarını bilmeden yazdığınız yazılar size zarar veriyor

Arkadaki beyaz montlu ben değilim Benim montum sarı ve gri dir diğer fotoğraflara bakın.
Ama içiniz rahat olsun bende o çalışmadaydım

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #13 : 12 Ekim 2011, 00:58:12 »
Alıntı
"AMATÖR TELSİZCİLİK YAPALIM ARKADAŞLAR" ACİL DURUM MUHABERESİ BİZİM İŞİMİZ DEĞİL...

Tepkim ve yazılarım başlık ve en üsteki mesaj içindir.

Facebook ve diğer tüm sayfalarda her gazeteyi ayrı bir manşet yazmak marifet değildir.

Başkasına tenkit ettiğin şeyi kendinde yapmayacaksın. Acil durum haberleşmesi bizim işimiz değil de hemde acil durum çalışmasına katıl. Sonra adama sorarlar amatörmüsün afet habercisimisin diye

Tekrar yinelememe gerek yok sanırım ama Uludağ çalışmasını detayalarını yapılan QSo ları kimlerle yapıldığını zamanı geldiğinde LOGDATA linkinden takip edersiniz.İfade ettiğim gibi yorum yapmadan önce araştırmak,ince eleyip sık dokumak lazım.
"Gazete haberlerini yayınlamak marifet değil" Tabikide değil ama düştüğümüz durum (Amatör Telsizcilik) ortada ise sessiz kalmak ve bu konuda yorum yapmaktan kaçınmakta bir o kadarda amatör telsizciliğe terstir.
İfadem şudur ki önce amatör telsizcilik yapılmalı, bununla doğru orantıda bu hobiyi yaralı bir şekilde insanlığa BİLİNÇİLİ bir şekilde sunmalı.
Destek olmalı,köstek değil.

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #14 : 12 Ekim 2011, 01:10:01 »
Alıntı
TA1ABG
Ali Rıza bey doğrudur, ben arada kalmayayım diye yazdım. çünkü bu konuda taraf değilim. Ben bütün amatör telsizcilerin Atilla Abimizin deyimiyle aynı gemide olduğunu düşünüyorum. bunu ifade etmek istedim. Eğer böyle bir durum varsa hazır durumda bekleyelim, kurumlara yardımcı olalım. Unutmayalım ki biz gönüllüyüz. 73

Burası radyoamatorleri.com birilerine taraf olmak/olmamak zorunda değilsiniz konu hakkındaki görüşlerinizi bildirirsiniz.
Hepimiz için geçerli tek dikkat etmesi gereken konu vardır oda geniş düşünmek.Dikkat ederseniz forumda yorum yapan arkadaşların hiç bir mesajına "edıt" yapmamaya özen gösteriyoruz.Haklı,haksız,suçlu,suçsuz aramıyoruz sadece tepkimizi dile getiriyoruz.

Siz gemi örneğini vermişsiniz bende elma ağacına benzeteyim.Bu ağaç sallanmaya devam edecektir ve çürük elmalar düşecektir.( Genel anlamda yazıyorum )

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

exclamation
AFET/ AFET HABERLEŞMESİ / HABERLEŞME AFETİ ÜZERİNE GÖRÜŞ

Başlatan TA1HZ

11 Yanıt
14819 Gösterim
Son İleti 04 Haziran 2018, 01:35:47
Gönderen: TA2VW
xx
AMATÖR AFET ACİL HABERLEŞME FREKANSLARI

Başlatan TA3DP

0 Yanıt