Gönderen Konu: AMATÖR TELSİZCİMİYİZ,AFET HABERCİSİMİ...  (Okunma sayısı 14224 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Bilgiyi Paylaşmayacaksan, ÖĞRENME !
  • İsim Soyisim: Murat DEMİRTAŞ
Ynt: AMATÖR TELSİZCİMİYİZ,AFET HABERCİSİMİ...
« Yanıtla #15 : 12 Ekim 2011, 10:26:25 »
Merhaba,

Kaza meydana geldikten bir süre sonra arama çalışmaları başladı, pek çok kişi ve kuruluş bu çalışmalarda yer aldı. Spekülasoynlar yapıldı koordinatlar verildi, aramanın ilk zamanlarında Radyo Amatörünün yaptığı bu çalışmayı TRAC olarak pek çok yerde lanse ettiklerine şahit olmuştum. Şimdi merak ediyorum bu işin sonucu başarılı olsaydı, Amatör Telsizci arkadaşımızın yaptığı çalışma gerçekten başarılı olsaydı! Bunu kim sahiplenecekti?
İş başarıya ulaşsaydı, TRAC bunu sonun akadar kullanırdı (zaten kullanmaya başlamıştı) ama başarısız olunca TRAC elini çekti.

BİZ RADYO AMATÖRÜ (AMATÖR TELSİZCİ)'YİZ, AFET HABERLEŞME UZMANI DEĞİL!

sELAMLAR
Eski:TA1ADM Yeni:TA2NL
www.muratdemirtas.net.tr

TB2BBK
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 12 Ekim 2011, 21:53:01 »
konu amatör telsizcilerin ne hale hangi sebeplerden dolayı geldiğini anlatmak için yazılmış ki burada ders çıkaralım. ama konu okadar alakasız yerlere kayıyorki yanlış anlaşılmalara sebebiyet vererek bizlerin bir birimize karşı olumsuz eleştiri ler yapması neticesine doğru gitmekte. Çağrı işaretleri olan amatörlerin BİR oluşumda QSO çalışması suç muş gibi anlatılması, türkiyenin en büyük camiasını kötülenmesi ( öyle bir şey yok )iddiasına kadar. amatör telsizcilerin evrensel hobiyi bir devlet memuru sıfatıyla kamu kurum çalışmalarına katılmasınına kadar farklı konuları açmak bizleri sebepsiz yere amatörlükten uzaklaştırmaktan öteye gidemez yücel beyin açmış olduğu konu sorunun aslında cevabını da içinde vermiştir. hepimize bol QSO lar 73

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #17 : 13 Ekim 2011, 20:19:51 »
BİR KONUYU YİNELEMEKTE FAYDA VAR BEN ORADAYDIM...

Çevrimdışı TA3OM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • İsim Soyisim: Mustafa Tayış
« Yanıtla #18 : 14 Ekim 2011, 01:38:41 »
Merhabalar,
Hiç bir dernek üyeliğim yoktur, kafama tavayı yemeden önce belirtmek istedim...

TA3EL Ali abi aynı gemideyiz lafına ben pek katılamıyorum maalesef. Sebebine gelince, radyo amatörü olduğumdan beri bu trac ve diğerleri kavgasına her platformda şahit oluyorum.
Trac veya rad-resc-mad-trak vs.vs  ekli herhangibir oluşum içinde olmadığım için dışarıdan daha objektif olarak bunu gözlemledim.
Fakat artık olay benzetecek olursak, aynı fenerbahçe şike vakasına döndü. Ortada yanlış yapan birileri var sanırım (trac da), olabilir insan faktörü olan her camiada kötü polisler vardır, camianın büyüklüğü arttıkça doğru orantılı olarak çürük elmalarda artar. Ama diğerleri de (rad-resc-mad-trak'çılar) o kadar düşman olmuşlarki bu trac a inanılmaz bir karalama var. Bu sitedeki konuların bir çoğu da bunlardan oluşuyor.
Ha birde bu trac cıların sanal alemde bir buluşma noktası olan diğer site var.
Şimdi anlayamadığım şey ise, neden trac cı sitede rad-resc-mad-trak'çılar sürekli eleştirilmiyor, yerden yere vurulmuyorda ? bu sitedeki bir çok oluşumdan arkadaşlar hiç üşenmeden durmadan tracı ve traccıları haşlamaya çalışıyorlar ? Demek bilmediğim bir şeyler var, bu yüzden daha fazla yorum yapmadan gözlemimi belirtip bu konuyu kapatıyorum.
Bir de bu site tıpkı bir ağlama duvarı gibi... Trac bana şunu yaptı hoop koş radyoamatorleri.com da paylaş.
Umarım bir gün bende böyle birşey yapmam  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ayrıca TA3EL Ali abinin bu konu başlığında paylaştığı mı desem yakaladığı mı desem bilemiyorum, şu acil afet haberleşme tatbikatı konusu  oldukça komik geldi bana  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap uzun süre güldüm, paradoksmu desem, ironi mi desem bilemedim ? aman kimse alınmasın...Benim dediğimi yap, yaptığımı yapma gibi birşey olmuş. Olsun herşey TA için değil mi?

Son olarak gazetede trac kelimesi geçtiği için yazı aynen paylaşılmış bence gayet normal, ama herkese açık bu sitede yinede daha hassas olabilirdiniz. En azında buraya copy paste yapılmadan sadece haber linki verilebilirdi. Bu radyo amatörleride her bir şeyden nem kapıyorlar canım, orda öyle trac yazınca direk karalama zannediliyor herhalde !
Sağlıcakla kalın.

Herkese kucak dolusu 73.

En dip not: Bu yazdıklarımı silerseniz, trac cı siteye yazarım ahanda bunları sildiler derim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #19 : 14 Ekim 2011, 12:58:56 »
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Farkımız şu diğer sitelerde bizim yazı yazmamıza hiç izin vermezler.Bir sefer denedik ve kendimizi kapının önünde bulduk.Bir dahada uğraşmadık
Burdaki mevzu tracmı değilimi tekrar tekrar değinmeme gerek yok.
Genel anlamda yorumum yukarıdadır.
Kafamızıda kumdan çıkartıp öyle yorum yapmak lazım.

Bu haberi copy pastede yapsanız sadece haber linkinide verseniz.Karşınızdaki insanın anlayacağı sadece kapasitesiyle sınırlıdır.Yinede çekmek istediği yere çeker.

Ben İzmire geldiğimden beri Trac Konak şubesi ile sıkı fıkıyımdır,yaptıkları her amatör aktiviteye sağolsunlar davet etmişler bende katılmaya çalışmışımdır.Bir çoğunada katıldım.Çokta keyifliydi...

Ali bey TA3EL Traç İzmir şubesi başkanı...Ben ise sadece Traç Konak şubesinin çalışmalarında katılıyorum.Biraz düşünün yorum sizlerindir.

Not:Rahat ol silinmez...

ta2ve
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 20 Ekim 2011, 02:11:28 »
Hiçbir Radyo Amatörü olağanüstü bir durumda olanlara sırtını dönemez.Ancak internette site site dolaşıp T.R.A.C. ne saldırıp afetçi olunmaması gerektiğinden bahseden kişinin İzmir'de afet tatbikatında görüntülenmesi kişinin dengesizliğini gösteriyor.Amatörleri birbirine kırdırmaya çalışan PRAVOKÖTÖRLERE lütfen dikkat edelim

Çevrimdışı TA1TD

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 12
  • TA1ATD
  • İsim Soyisim: Tezcan Delibay
« Yanıtla #21 : 20 Ekim 2011, 10:29:35 »
Çok komiksiniz ya Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kaç gündür orada burada savaşan insanlar görüyorum dayanamadım yazma ihtiyacı duydum.

şimdi ;

Öncelikle trac bir iktidar partisi, bu sitedeki ve herhangi bir oluşumda yer almayan arkadaşlarda muhalefet sıralarındaymış gibi davranmayalım. Ne trac iktidar partisidir nede diğer amatörler muhalif. Öncelikle belirtmek isterim her oluşumda her grupta her toplulukta farklı görüşler ve fikirler bulunur. Bulunmasıda en doğal olanı. Sorun bu topluluk içinde gruplaşmaya gidenlerdir. Senin rengin kara, senin gözünün üstünde kaşın var, senin kulağın kısa gibi gruplaşmalar bu toplulukların içine özellikle yeni katılan arkadaşları korkutur ve uzaklaştırır. Ortada sorun çıkartıp ortamı provake edenler aslında bu oluşturulan grupların avukatlığını üstlenip her ortamda bilip bilmeden okuyup anlamadan savunmaya geçen avukatlardır.
Trac denilen oluşum türkiyenin gurur duyduğu ve çok güzel işlere imza aran bir kuruluş. İçerisinde hepimizin arkadaşları ve dostları var veya olacaktır. Çünkü arkadaşlık ve dostluk kurumlar üstü bir yapıdır. Benim arkadaşımın trac üyesi olup çalışmalarında yer almasından ve başarı kazanmasından gurur duyarım.
Ancak her oluşumda olduğu gibi Trac gibi her şehirde hatta ilçelerde şubeleri bulunan bir oluşumda da elbette çürük yumurta olacaktır, buda çok doğal. Ve elbetteki bu çürük yumurtalar içinde Trac ın avukatlığına soyunan (bu yetki onlara verilmeden ve Trac dan habersiz) insanlarda çıkacaktır.

Ancak unutulmaması gereken bir noktada bu insanların Trac a yarar değil zarar vermesidir. Siyasi partilerde genel başkandan yada parti kurullarından habersiz partiyi savunacağım diye orada burada konuşup partisine zarar veren vekiller gibi trac içinde de yetkisiz ve üzerine düşmeyen avukatlık olayına soyunan insanlar, amatörlüğe yeni başlamış insanların kafasında soru işaretlerinin oluşmasına sebep olmaktalar. Sürekli savunma halinde olan bir oluşumda dışarıdan bakıldığında bir kusur aranmaya başlanır.

Benim trac üyesi sokakta yada havada tanıştığım dostlarım var. Sürekli trac içindeki faaliyetlere gelmem konusunda davetlerde bulunmaktalar. Fırsat olmadığı için gidemedim ayrı. Ancak bu insanlar yani dostlarım orada olduğu için trac a giderim veya faaliyetlerine katılırım. Tıpkı burada da arkadaşlarım ve dostlarım olduğu için bulunmam gibi. Tıpkı yücel arkadaşımızın da trac konak şubesinde yaptığı gibi. Çünkü bu faaliyetler grup olarak yapılır yani insan faktörü ile. Sevdiklerinizle yaparsınız bu etkinlikleri sevmediklerinizle değil.

Trac ile sorun yaşadım diyerek serzenişte bulunan arkadaşlar bu sorunlarını sorun yaşadıklarının kurum değil bir şahıs olduğunu hatırlayarak o şahısla çözmeye çalışsınlar. Burada yazılan bir yazıdan rahatsız olan Trac üyesi arkadaşlar yazıyı yazanla sorunlarını çözmeye çalışsınlar. Dikkat edin tüm çözümler aslında çok basit ve şahıslarda bitiyor. Genel ortamlarda polemiklere girmeden ve konuyu uzatmadan çözülebilecek sorunlar kendi kendine görev biçmiş arkadaşlar nedeniyle çok daha fazla büyüyor.

Yapmayın insanları bu hobilerinden soğutmayın. Kişisel ilişkiler kurmak zor değildir. İnsanları ilk gördüğünüzde dostunuzmuş gibi konuşmaya başlarsanız bir çok sorun ortadan kendiliğinden kalkar. Kimse kimsenin düşmanı değil.
Lütfen arkadaşlar çok büyük olan aynı zamanda da çok küçük olan amatör radyo camiasına zarar vermeyin. Gereksiz polemikler gereksiz savunmalar yapmayın.

Bu hobi yada bazılarımız için yaşam felsefemiz olan amatörlüğün Trac a, Ramad a, radyoamatörleri.com a, telsizforum.com a ve diğer tüm net üzerinde yada reelde bulunan oluşumlara ihtiyacı var. Bırakın tekerlek dönsün çomak sokmayın, bir kere durursa tekrar döndürmek için çok uğraşmak gerekir.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2011, 11:12:00 Gönderen: TA1ATD »
TA1ATD

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 57
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #22 : 20 Ekim 2011, 10:31:42 »
 Ercan Süzer Bey.
Öncelikle """NEİDÜBELİRSİZ 3-5 KİŞİNİN SİTESİ""" dediğiniz sitemize hoşgeldiniz. Avatarınızın altında dikkat ettiyseniz tüm üyelerimiz gibi sizdede sitenin sahibi yazar. Bunu hatırlatayım öncelikle.

Hiç kimse internette site site dolaşıp bahsettiğiniz derneğe saldırmıyor. Tam aksine bahsettiğiniz derneğin dışında olanlar tarafından yapılan herhangi bir amatör çalışmayı siz hazmedemeyip. herkesin diline sakız ettiği Trac düşmanlığı adı altına saklanıp şahsi egolarınızı tatmin yoluna gidiyorsunuz.

Hiçbir radyo amatörü acil durumlarda sırtını dönemez. Eksik yazmışsınız.Bence  hiçbir insan acil durumlara sırtını dönemez ama yapılan yardımlarlada reklamını  yapmaz.Radyo amatörlerinin yapmıyacağı konu ise sizin gibi ırkçı tabir edilebilecek düşüncelere sahip olmayıp,ayrım yapmadan ve her amatörün yaptığı çalışmayı bizden olmayan düşmanımdır kategorisine sokmadan incelemektir.

Bahsettiğiniz tatbikatlar tatbikat değildir. Önce bunu anlayın. Önceden hazırlanmış bir senaryoya ve başka kurumlarla birlikteliğe dayanmayan ;sadece ve sadece bir amatör çalışmadır.Ama çeşitli yazılarla dikte ettirmeye çalıştığınız ve birliktelik sağlanmaması gerekir dediğiniz amatör arkadaşlarla yapılan bir çalışmadır. Sanırım size bu dokundu.

Neidü belirsiz kişilerin sitesi dediğiniz bu sitede sizin yazdığınız yazı aslında tam bir PROVAKATÖRLÜK  örneğidir.
Hiç bir dernek ve şahıs ayrımı yapmadan sitemizce yürütülen roleler ve ruhsatlar adlı çalışmaya verdiğiniz ve Türkiyede sadece dernek olarak siz varmışsınız gibi lanse etmeye çalıştığınız tepkiler bunun en güzel kanıtıdır. Biz gerçekten bahsettiğiniz düşmanlık üzerine çalışıyor olsaydık en başta diğer bir sitede yazdığınız abuk sabuk yazılarınızı buraya taşır ve yayınlardık.

Bu camiada sizin dışınızdada amatör faaliyetler ve çalışmalar yapılmaktadır ve bu tutumlarınız yüzünden artarak ta devam edecektir. Önce bunu hazmetmeyi öğrenin ondan sonra sitelere çıkıp boy gösterin...

Biz bahsettiğiniz gibi düşmanlık yapıyorsak siz ve sizin gibi düşünenlerin bu tür yazıları bu sitede nasıl yayınlanıyor onu düşünün siz asıl.....
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2011, 10:55:29 Gönderen: TA3DN »

Çevrimdışı TB1BHG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 23
  • İsim Soyisim: Gökhan Köseoğlu
« Yanıtla #23 : 20 Ekim 2011, 15:43:22 »
 Sayın arkadaşlar site site dolaşıpta TRAC a saldıran arkadaşı bende merak ettim.Özellikle gezdiğim hiç bir sitede TRAC a saldıran bir arkadaşımızı ben göremedim.Zaten en baştaki yazı iyice okunursa kimsenin trac a saldırmadığı görülecektir.Ayrıca bu sitede bulunan ve yazı yazan  bizlerin kim olduğumuz çok bellidir. yazan kişiden ''ne idiğü belirsiz kişilerin ''kimler olduğunu ve ne maksatla bu şekilde hakaret içeren üslup kullandığını  açıklamasını istiyorum.Ayrıca ne idüğümüz belirsiz 3-5 kişiysek  sizin bizim aramızda ne işiniz var.
H.Gökhan Köseoğlu. KN41MF

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Bilgiyi Paylaşmayacaksan, ÖĞRENME !
  • İsim Soyisim: Murat DEMİRTAŞ
« Yanıtla #24 : 23 Ekim 2011, 11:33:39 »
Merhaba,

Sayın Ercan Süzer, öncelikle sizden ricam yazdığınız yazıları tekzip etmeniz ve ne idüğü belirsiz dediğiniz kişilerden Özür Dilemenizdir. Aksi Halde şahsım bu söylemleri üzerine alıp hakaret davası açacağımı bildiririm.

Aramıza Hoşgeldiniz..

Selamlar

TA0U
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 26 Ekim 2011, 18:48:40 »
Burada Ali Rıza bey e katılmamak imkansız...
Yukarıdakşi başlık esasında önemli değil " belkide " ama Ali Rıza bey in söylemi bence çok doğru ..buradakı ve bu aksam IRESC Basın ve Halkla İlişkiler PR şirketinden basına yayınlanacak ve yayınlandıktan sonra burada ve sosyal medyada paylasılacak olan basın bültenindede aynı içeriğe değindim...

TRAC Türkiyenin en eski derneklerinden TRAC türkiye nin en eski oluşumlarından TRAC içinde barınan nice idoller olmadı mı ..nice teknik öğretmenlerimiz buyuklerimiz olmadı mı ?

Hata nerede başlıyor !

Herkes hür iradesini kullanarak hobısı olan Radyo Amatörlüğünü yürütebilir !
Bende hemen hemen 16 sene kadar önce Marmarisde sevgili TA4BC Sami abinin bana verdiği bilgiler ile Radyo Amatörlüğünü kendime hobi olarak belirledim..İlk olarak onun ile Bartg RTTY conteste katıldık...kendısınden çok şey öğrendim..teşekkürler...bir dönem ssb bir donem contestlerin pesinde kosturdum ..bu arada seneleer oncesınde eşimde sstv yapıyordu...yanı hobimizi icra ediyorduk...Taki ıkı senelik İtralya sürecimde Fiumicino havalimanında aldığım yangın eğitimine kadar.. İşte orada her şey değişti benim için INSERAG eğitimleri Hırvatıstanda Afet Haberleşme eğitimi takibinde Moskova ve Lyon'da Afet Haberleşme Eğitimi ve Türkiyede belirli yerlerdeki alınan ve verilen eğitimler...
IRESC sureci içn ise dünya genelinde ki 41 ülkenin oluşturdugu ve BM tarafından akredişte olmuş bir afet haberleşme koalisyonu..Şimdi benden ne bekleyebilirsiniz ki ..kimse kusura bakmasın ! Türkiyede olmayan bir sistemden bahsediyoruz sadece ahkam kesiler... Koordinasyon eksikliği ve herkesin yapması gerektiği bildiği işi yapması...

İş te bu noktada hata nokltasına yaklasıyoruz... Eger ben cıkıp ben arama kurtarma yaparım dersem ve ıddıa edersem ..evet yaparım eğitimini de aldım ama ben arama kurtarmacı değilim...ben anten yaparım dersem evet anten uzerınede egıtımler aldık afet haberlesmesınde yoksulluk ıcınde ama ben hobısını anten yapımında cok basarılı olmus ne bıleyım Gokhan arkadasımıza haksızlık yapmıs olurum.

Ben hobisi radyo amatörlüğü olan ..kendi çapında eylenen ...ama misyonu ve işşinden ailesinden önce görevi afet haberleşmesi olan ve bunun koordinasyonunu yapmak için eğitilmiş bir makinayım...Hemen hemen 7-8 sene önce sahaya çıkışımı şimdi komedi olarak görüuotum..istasyoın yarım günde aktif oluyordu..şimdi 10 dk ... Burada da tatbıkı calkısmaların cok onemı var...

Su anda TRAC kendı menfaatlerı ve egoları dogrultusunda yanlıslar yapan bellı baslı yonetıcıler tarafından yonetılıyorlar ve problemlerın ıcınden cıkamıyorlar... bu kısıler senelerın markası senelerın dernegı TRAC arkasına sakjlanıyorlar..savunacakları zamanda TA yı ben temsıl ederım dıyorlar...

İşte bizlerin hatası...bizler bu kişilerin hatalarını TRAC'a maal ediyoruz.. ben Ali Rıza bey beni ne kadar sevmesede kendisine katılıyorum... TRAC a yönelik değil eğer varsa gerçek kişiler üzerinde konuşmak gerek...TRAC gercekten yok edılmeyecek bır marka ve en eskı derneklerden biri...Sacma sapan yapılan seyler TRAC ısmıne maal edilmemeli ve bu isim kirletilmemelidir.

Eger bu birinci hata ise...radyo Amatörlüğünü veya daha halk dili ile telsizciliğide hobi kotu haber tellalı veya echolınk bılgısayarcılık vs dıye bolmemek lazım...ortada bvır hobıu var bunu ısteyen hobı gıbı ıcra eder ısyetende mısyopn olarak kabul eder..

Bırakın ısteyen ıstedıgını egıtımını alsın ..dogru soylemler dogru stratejıler dogru sekıller ıle ıcra etsın...haa ne olacak herkes ıstedıgı konudakı arkadası ıle huzur ıcınd gıdecek..neyın kavgası bu anlamıyorum...Dusunsenıze bunların bu anda konusulmaması gerek vanb da o kadar bızlere ıhtıyac varken ... bu ısı mısyon olarak kabul edenlerın onculugunde hobısı radyo amatorlugu olanlarında destegı ıle cozulur gıder...

Temel ıngılterede otobus soforudur !  Zencıler ıle beyazlar arasında sen onde otur sen arkada otur kavgası cıkınca sınırlenır...koyu yesıller one acık yesıller arkaya der...Bırakın herkes kendı bıldıgını yapsın...
Genelleme yaparak marka derneklerımızı kısılerın hatalrı ıle bırlestırmeyelım..yazılarınızı yazarken TRAC yerıne gercekı ısmı yazın ..IRESC den sıkayetcıysenız benım ısmımı yazacak kadar medenı olun...

Şİmdilik teşekkürlşer...Geç saatlerde basın bultenını paylasacagım..saygılar...

73 de TA0U

Not BB ıle yazdıgımdan ımla hatalarının kusuruna bakmayın basa donup duzeltemedım bıle uzunda yazmısım :-(

TA0U
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 26 Ekim 2011, 19:05:20 »
Sayın Ali Rıza bey...
Biraz önce söyledim ya...yanlıs soylemler hataları getırıyor ısımler yerıne hata yapan ısmler yerıne dernekler on plana atılınca sızde fanatık tarftar gıbı hayırrr asla olmadı olamayacak..haaha basaramayaksınız soylemlerınızde haklı gıbı duruyorsunuz..

Kucuk bır bılgı kacıncı sayfadakjı kacıncı mesaj bılemıyorum ama hanı arkada duranda TA3CY dedıgınız fotonun oldu gerde bu kısıde gecen hafta uludagdaydı yazmıssınız...
Kucuk bır  " bılgılendırme de " bulunmak ıstıyorum

tatbıkat ve tatbıkı calısmalar farklı amaclara yonelıktır... İÇERİĞİ VE METODOLOJİSİ FARKLIDIR.

TATBIKI CALISMALAR;
Buırsada yapılan calısmada Bursadaki derneğimizn ev sahipliğinde yapılırken IRESC HQ ve IRESC Izmır ın DX Afet Haberleşme Merkezleri ile yapılan çalışmalkarı içermektedir. Bızler afetın nerede ne zamn ne sekıdle olacagını bılmeyız.. ıste bu sebepden dolayı elımızdekı datayı sureklı guncellemek kendımız afete yonelık daha hazır hısstemek adına tatbıkı calısmalarımızda suna onem verırız ve datasını tutarız... OI gun Yunanıstan ve Israıl ıle Ereglı Mersın ve Antalya TUBITAK uzerinden hangı cıhazlar ıle hangı hava sartlarında hangı antenler ıle hangı cıhazlar ıle hangı wat ıle mevcut atmosferık sartşlara yonelıkde ne sonuc elde ettıgımıze bakarız ...Bu tatbıkat degıldır.. Zaten TA3CY nın onunde oturan benımde ıcınee oldugumuz daha genıs fotograflara bakarsanız verımlılıgını test ettıgımız ve yazılımını yapmıs oldugumu propagasyon harıtasında ( bunda ısteyenler ıle paylasmaktan mutluluk duyarız )=  yer alması adına ortalık anten tarlası gıbı ... evet bu tatbiki çalışmadır tatbikat değildir... Bu süreç içersindede bazı arkadaslarımıznı mikrofana alışması ıcın o mıkrofon heyecabını atması ıcın amator faalıyet yapılmıstır bos ıstasyonlarda...

Umarım bana kızma ama IT de son sorumlu IRESC Baskan yardımcısı Serkan Abacı bundan ıkı sene kadar once soyleyeceklerını dahı karırsıtırıken su anda net kontrol operatorlugunde uluslararası platformda en opnde gelen kısılerdendır...net kontrol operatorlugunun ne demek oldugunu herkesın bıldıgını dusnerek detayını ve zorlugunu acıklamayacagım...

Sonucda sadece gecen sene 52 hafta sonun 48 ınde ( evden kovulacaktık hepımız ) dısarıda tatbıkı calısmalar yaptık tabıkı buda sahadakı hakımıyetı cogalttı o dag senın bu dag benımn ..o denız kıyısı sehır ıcı ..farklı yerler farklı zamn vs vs vs BU TATBIKI CALISMADIR

TATBIKATLAR
Tatbıklatlar ıse tatbıkı calısmalar suresınce ogrenılen test edılen benımsenen sıstemler uzerıne haberlı veya habersız   yuapılan bır senaryo uzerıne zamöna hedefe karsı yapılan bır calısma mantıgıdır ...

tatbıkı calısma yapmaz koordınasyon detaylarını belırlemez stratejın olmaz yetkı vermez hesap sormassan zaten tatbıkat yapmana gerek kalmaz ..

Evet dedıgım gıbı içeriği ve metodolojisi farklı olan bu iki hatta amator faaliyetide içine katarsak ..genel konusmada

ne oldu yanı TA3CY de gecen hafta uludagdaydı soylemınızı cok ozur dılerım gercekten anlamadım...

73!
TA0U

TA0U
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 27 Ekim 2011, 14:52:58 »
Bu arada yeni fark ettim...Arkadakı TA3CY degıl :-))
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap linkten farklı bır kare secebılırsınız...

Bu arada tatbıkı calısma fotograflarını gormemıs olanlarda fotografların tadını cıkarsın ve ıyısallah bır dahakı sefere hepberaber ...

73! TA0U

TA0U
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 31 Ekim 2011, 10:42:22 »
Aliriza bey ve site üyeleri...
Bizler hephayatımız boyunca karsımızdakılere laf sokmaktan pek ıs yapamamıs bir kavimden gelmekteyiz ve heeep nedense kendı egomuza yonelık calısmısızdır...
Klavye arkasında tartısmayı son zamanlarda marıfet bılmısız ve klavyenın duyguları aktarmamasından dolayıda hep tartısmısız....

Bunu nıye yazdımasagıdakı soylemlerım ve sorum gercekten yanıs anlasılmasın diye....
Kotu nıyetyok dıye...pişti oldu diye değil...

Gerçekten öğrenmek istediğim için....

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap!/photo.php?fbid=10150352224404536&set=o.166531054239&type=1&theater  linkindekifotograflara bakarak Sayın Alirizabey esormak ıstıyorum...Fotograflardakı kısılerı sız harıc tanımıyorum...

Bu fotograftakıler Radyo Amatorumu Afet Haberleşmecisimi ( Bu arada termınolojıde afet haberleşmecisidiye birşey yoktur )

Eger bu konu ıle ılgılenen bırı oldugumdan bana yardım edersenız sevınırım...

Hangı termınolojı
Hangı metodoloji ve hangı sistemler ve lojistik kavramlar ile çalışıyorsunuz ?

Saygılarımla...tesekkurler...

Urcun Canel

TA0U
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 31 Ekim 2011, 10:43:54 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap!/photo.php?fbid=10150352224404536&set=o.166531054239&type=1&theater

link nedense tamçıkmamaış komple copy paste ederek alabılırsınız...

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

exclamation
AFET/ AFET HABERLEŞMESİ / HABERLEŞME AFETİ ÜZERİNE GÖRÜŞ

Başlatan TA1HZ

11 Yanıt
14820 Gösterim
Son İleti 04 Haziran 2018, 01:35:47
Gönderen: TA2VW
xx
AMATÖR AFET ACİL HABERLEŞME FREKANSLARI

Başlatan TA3DP

0 Yanıt