Gönderen Konu: KEGM ve Amatör Telsizcilik Sınavı  (Okunma sayısı 4652 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 15
  • İsim Soyisim: AHMET AK
KEGM ve Amatör Telsizcilik Sınavı
« : 14 Mayıs 2011, 11:27:40 »
Merhaba,
Az önce KEGM ' yi aradım.Sınav giriş belgesini ne zaman yayınlayacaklarını sordum .Ve sorduğum operatör aynen şunları dedi: "Yanlışınız var herhalde biz sadece ruhsat işleri ile ilgileniyoruz sınavla Liman Başkanlığı ilgileniyor onları arayın."
Ben bu cevap karşısında yıkıldım.Daha orada bize yardımcı olacak operatörlerin sınavdan haberleri yoksa, sınavın tarihinin niçin hafta içi olduğunu sorgulamamak gerekir... Rastgele sallamışlardır şu gün olsun hadi tamam diye.. İnşallah sınav sorularını bu şekilde baştan savarak yapmamışlardır..
73

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=1385.0

TA3BQ
  • Ziyaretçi
Ynt: KEGM ve Amatör Telsizcilik Sınavı
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2011, 12:37:44 »
Merhaba akahmet,
1. Amatörlükle ilgili her türlü sorunuz için KEGM Telsiz İşleri müdürlüğünü arayacaksınız.Orada da amatör işleri ile Nuri Bodur Bey ilgileniyor.Telefon numarası KEGM sitesindeki ilgili bölümde var.KEGM büyük bir teşkilat, aradığınız bölüm size cevap veremeyebilir böyle bir durum ortaya çıktığında  kızmak haksızlık olur...
2. Şimdiye kadar yapılmış tüm imtihanlar mesai içi günlerde yapılmıştır.
3. İmtihan soruları yayınlandı ve KEGM Soru bankasında var.İmtihanda da bu sorulardan seçilecektir.
4. Sizler şanslı amatör adaylarısınız çünki Mors imtihanı kaldırıldı.Amatör imtihanı "Armut piş ağzıma düş " oldu.Hiç ağlamadan sızlanmadan imtihanına hazırlan ve girip kazanmaya bak, hepimiz böyle yaptık.
5. Ben mors bilmediğim için imtihana 2 ay boyunca 20 saat mors çalışarak hazırlandım anlaşıldı mı kardeşim?.Bize sorulacak soruları bile bildirmediler, bırak sorulacak soruları ve soruların cevaplarının hazırlanmış PDF' sini önümüze sunmayı.
6. Soru bankası için KEGM'nin ilgili birimlerine müteşekkir olmanız gerekir düşüncesindeyim.

Kolay gelsin başarılar diliyorum.
73 de Özhan

Çevrimdışı TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 15
  • İsim Soyisim: AHMET AK
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2011, 12:44:17 »
Cevabınız için teşekkürler ancak her ilde hafta içi yapılmıyor.. Sonuçta bi sınav bu.Herkesin aynı anda aynı günde sınava girmesi gerekir.O zaman sınavın anlamı kalmaz.Daha önce sınava giren biri soruları yalayıp yutar, herkesede söyler.Her girende belgesini alır basar mandala.Sınavda formaliteden yapılmış gibi bir hal alır.. 73

TA3BQ
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2011, 13:06:05 »
Bu düşünce şekli de yanlış çünkü farklı yerlerde farklı zamanlarda yapılan imtihanlarda farklı sorular seçilir.KEGM Soru bankasında 500 den fazla soru var.50 soru sorulacağı bildirilmiştir yani 10 değişik tertipli soru hazırlanabilir..Böylece sizin tabirinizle birisinin sorulan soruları yalayıp yutup diğerlerine kopya için vermesinin önüne geçilir.Her il de hafta içi yapılmamasının da muhakkak bir sebebi vardır, imtihan mahallinin hafta içi kullanılıyor olması, imtihan görevlilerinin mesai zamanı başka görevlerinin olması gibi..
Kuşkularınızı bırakıp imtihana hazırlanın kardeşim.Kırk dereden kırk küp su taşımayı bırakın da
çalışın..Çalışın..... Çalışın....
Kim nerede ne yaparsa yapsın sizin göreviniz imtihan saatinde imtihan mahallinde hazır bulunmak, girmek ve kazanmak..Hepsi budur...
73

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI 04 11 2012

Başlatan TA2MR

5 Yanıt
6170 Gösterim
Son İleti 28 Kasım 2012, 11:56:38
Gönderen: TA2ANA
thumbup
CANLI Amatör Telsizcilik Sınavı

Başlatan TA2NL

146 Yanıt
140893 Gösterim
Son İleti Bugün, 17:21:28
Gönderen: TA2NL
xx
AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI HAKKINDA BİLGİ

Başlatan OfficalTY

4 Yanıt
3703 Gösterim
Son İleti 21 Şubat 2013, 22:16:06
Gönderen: OfficalTY
xx
2012 AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI (BİRLEŞİK KONULAR)

Başlatan sozen

68 Yanıt
20066 Gösterim
Son İleti 19 Haziran 2012, 14:03:01
Gönderen: TB2POZ
exclamation
AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI BAŞVURU FORMU DEGİŞTİ !!!!

Başlatan TA3AAA

1 Yanıt
4116 Gösterim
Son İleti 15 Ekim 2010, 21:10:16
Gönderen: TA4ASO