Gönderen Konu: GOOGLE MORS ALFABESİ EĞİTİMİ  (Okunma sayısı 4540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA5KEA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Eray AYDIN
GOOGLE MORS ALFABESİ EĞİTİMİ
« : 30 Temmuz 2019, 12:02:11 »
Selamlar, Google tarafından "Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap" sitesinde verilen hizmet ile ilgili alıntı:
"Google’un sunduğu hizmet ile Mors alfabesini bir saat gibi bir sürede öğrenebilirsiniz.

Google tarafından geliştirilen ve iOS, Android işletim sistemlerinde hizmet veren Gboard uygulaması için Mors alfabesi modu paylaşıldı. Bu mod sayesinde klavyenizi kullanarak Mors alfabesini kullanabiliyorsunuz. Fakat dev platformun çalışması bununla sınırlı kalmadı. Mors alfabesini kullanıcılara öğretebilmek için keyifli ve kolay bir işleyiş sunan Google, bir saat gibi kısa bir sürede kullanıcıların alfabeyi rahatça öğrenebileceklerinin üzerinde duruyor. Hazırlanan site ile kullanıcılara yardımcı olmak isteyen Google, eğitim sürecini oldukça keyifli bir hale getirmeyi başarmış.

morse.withgoogle.com adlı siteyle kolay bir şekilde eğitim düzenleyen ekip, harflerin vuruşlarını da akılda tutacak şekilde uygulamayı kullanan kişilere öğretiyor. Harfleri birkaç defa tekrar etmenizin ardından yeni harfleri eklenerek eğitiminiz devam ediyor. Renkli arayüzüyle kısa sürede tüm alfabeyi öğrenmeniz mümkün kılınılıyor.

Alfabafeyi çözdükten sonra Gboard uygulamasını Android veya iOS işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarınıza yükleyerek kullanabilirsiniz."

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6346.0

Çevrimdışı TA2NXI

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: B. Armağan Celkan
Ynt: GOOGLE MORS ALFABESİ EĞİTİMİ
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2019, 13:57:59 »
Ben şahsen sınava hazırlanırken çok faydasını görmüştüm bu uygulamanın. Adım adım yaklaşımı ile ilerliyor ve kesinlikle sıkmıyor, aksine eğlenceli ve akılda kalıcı. 

Çevrimdışı TA5LHI

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Hakan Kocahan
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz 2019, 00:46:07 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Selamlar, Google tarafından "Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap" sitesinde verilen hizmet ile ilgili alıntı:
"Google’un sunduğu hizmet ile Mors alfabesini bir saat gibi bir sürede öğrenebilirsiniz.

Google tarafından geliştirilen ve iOS, Android işletim sistemlerinde hizmet veren Gboard uygulaması için Mors alfabesi modu paylaşıldı. Bu mod sayesinde klavyenizi kullanarak Mors alfabesini kullanabiliyorsunuz. Fakat dev platformun çalışması bununla sınırlı kalmadı. Mors alfabesini kullanıcılara öğretebilmek için keyifli ve kolay bir işleyiş sunan Google, bir saat gibi kısa bir sürede kullanıcıların alfabeyi rahatça öğrenebileceklerinin üzerinde duruyor. Hazırlanan site ile kullanıcılara yardımcı olmak isteyen Google, eğitim sürecini oldukça keyifli bir hale getirmeyi başarmış.

morse.withgoogle.com adlı siteyle kolay bir şekilde eğitim düzenleyen ekip, harflerin vuruşlarını da akılda tutacak şekilde uygulamayı kullanan kişilere öğretiyor. Harfleri birkaç defa tekrar etmenizin ardından yeni harfleri eklenerek eğitiminiz devam ediyor. Renkli arayüzüyle kısa sürede tüm alfabeyi öğrenmeniz mümkün kılınılıyor.

Alfabafeyi çözdükten sonra Gboard uygulamasını Android veya iOS işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarınıza yükleyerek kullanabilirsiniz."

Evet süper bir uygulama olmuş. Gerçekten çok yardımcı oluyor. Teşekkürler tekrar dan paylaşım için 73

Çevrimdışı TA1ODM

• (Dayı)
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 20
  • en iyisini siz bilin, biz böyle iyiyiz.
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2019, 20:24:08 »
Merhaba,

Google deneme ekibi güzel bir iş çıkarmış. Geçen evde ta4lyl Yiğit Bey'in morse paylaşımına bakıyordum yahu dedim az merak salayim derken arifin mençistira attığı golü bulmuş gibi bu proje çıktı karşıma.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Güzel paylaşım için teşekkürler. 73 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2019, 20:26:25 Gönderen: TA1ODM »
Sistem Ağ - Veri Güvenliği / TB1PKW

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
MORS ALFABESİ

Başlatan TA3DN

3 Yanıt
8535 Gösterim
Son İleti 29 Mart 2011, 18:21:36
Gönderen: TA3V
xx
Mors Alfabesi artık sorulmayacakmış...

Başlatan TB2CZQ

8 Yanıt
5514 Gösterim
Son İleti 06 Ekim 2015, 19:22:43
Gönderen: TA5SE
xx
Bir bakışta hepsi (Öğrenmeyi kolaylaştıran MORS Alfabesi)

Başlatan TA2AOG (SK)

0 Yanıt
5106 Gösterim
Son İleti 28 Kasım 2010, 21:41:59
Gönderen: TA2AOG (SK)
xx
SINAV EĞİTİMİ

Başlatan TA3E

4 Yanıt
6826 Gösterim
Son İleti 14 Mart 2020, 09:08:51
Gönderen: TA7NTA