Gönderen Konu: 2019 YILI ARA DÖNEM belge bekleyen  (Okunma sayısı 11127 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2UBW

• Real Men loves the Cats
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 20
  • Old callsign: TB2TBX
  • İsim Soyisim: Burak ARLI
2019 YILI ARA DÖNEM belge bekleyen
« : 03 Temmuz 2019, 09:49:10 »
Merhaba,

2019 YILI ARA DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR.

5809 sayılı Kanunun 43 ncü maddesi ile Amatör Telsizcilik Sınavlarının yapılması ve Belgelendirilmesi Kuruluşumuza devredilmiş olup,  30 Haziran 2019 tarihinde Adana, Ankara, Antalya, İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, İzmir, Rize, Samsun ve Sivas olmak üzere toplam  9 yerde başarı ile yapılmıştır.

İllere göre başarı oranı Adana %66.66, Ankara %81.44, Antalya %59.61,  İstanbul Anadolu Yakası %72.18 İstanbul Avrupa Yakası %71.48 İzmir %74.13, Rize %64.51, Samsun %70 ve Sivas %73.80 olup, Türkiye başarı ortalaması %72.15   dir.

Alıntı: KEGM Resmi website

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6316.0
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2019, 12:47:32 Gönderen: TA2UBW »
Kenwood TM-D710GE

Çevrimdışı TA2UBW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
Arkadaşlar merhaba,

2019/1 ile Ara sınav dönemi belge bekleyenlerin vermiş olduğu bilgilerin karışmaması adına SADECE ARA DÖNEMİ SINAVI ile ilgili belge durumlarını, güncel bilgileri burada paylaşabilirsiniz.

Sevgiler
73
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2019, 09:42:37 Gönderen: TA2UBW »

Çevrimdışı TA5LHI

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Hakan Kocahan
2019 1.dönem de ki C sınıfı  belgem daha gelmedi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ah bir gelse 2019 aradönem de ki kazanmış olduğum A sınıfı için tekrar göndereceğim baştan uğraş...

Çevrimdışı TA2UBW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
2019 1.dönem de ki C sınıfı  belgem daha gelmedi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ah bir gelse 2019 aradönem de ki kazanmış olduğum A sınıfı için tekrar göndereceğim baştan uğraş...

Merhaba,

KEGM ile görüşün bence, C iken hak kazandığınız belgeyi yeni belge başvurusu için talep edebilirler. ( normal süreçte belgeniz olup yeni bir sınava girip üst belgeye geçince mevcut olan belge iade ediliyor) Durumu açıklayıp, bilgi almanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı TA5LHI

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Hakan Kocahan
Merhaba,

KEGM ile görüşün bence, C iken hak kazandığınız belgeyi yeni belge başvurusu için talep edebilirler. ( normal süreçte belgeniz olup yeni bir sınava girip üst belgeye geçince mevcut olan belge iade ediliyor) Durumu açıklayıp, bilgi almanızı tavsiye ederim.

Evet C sınıfı belgem gelsin biraz tadına bakim o kadar süre bekledik  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ondan sonra A sınıfı için baştan başvuru yaparken eski belgemi de gönderirim.

Çevrimdışı TA7NTA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 25
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Tolga ASLANTÜRK
1.Dönemden belgesi gelmeyenler var iken ara dönem için ses çıkarmaya çekiniyorum ama var mı bir bilgisi olan ? Ne zamana gelirmiş ?

Çevrimdışı TA6AEG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Emre GÜR
Anlaşılan 2 aydan önce gelmez. 100 alana öncelik tanımıyorlar mı acaba? Şaka bi yana da 2 ay şimdi faaliyette bulunamaz mıyız? Telsizi aldık evden dışarı çıkarmaya çekiniyorum.

Çevrimdışı TA7NTA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
Anlaşılan 2 aydan önce gelmez. 100 alana öncelik tanımıyorlar mı acaba? Şaka bi yana da 2 ay şimdi faaliyette bulunamaz mıyız? Telsizi aldık evden dışarı çıkarmaya çekiniyorum.

Valla ben de aynı durumdayım. Ne zaman geleceğim belli değil aksi gibi adres olarak beyan ettiğim yerden ayrılacağım 2 ay yokum. Nasıl olacak bilmiyorum. Evde de kimse olmayacak...

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 5
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Mehmethan ÜCEL

O sıkıntıyı her amatör yaşıyor kendimden örnek vereyim kendi şehrimdeyken belgem gelmedi haliyle en çok görüşme yapacağım yerde sadece dinleme faaliyetlerinde bulundum birde sağolsun dernekteki amatörler gece geç saatte fazla uzun olmamak şartıyla alıştırma amaçlı test operatör .... şeklinde 2-3 dklık görüşmeme müsaade ettiler.Aldığım telsiz gelene kadar gp300 vermişlerdi o kocaman telsizle şehir merkezinde çok dolaştım açıkçası tipimden dolayı kamu görevlisi sanıp telsizde motorolo gp300  olduğu için kimse çevirmedi ama başım baya belaya girerdi eminim en iyi ihtimalle cihaza el koyarlardı.Bir kaç kere kimlik sormaya gelir gibi oldu kolluk kuvvetleri telsizi görünce geri döndüler.Bu yaptığımı hiç bir şekilde doğru bulmuyorum ama o heyecanla cidden sabır etmek çok zor.Başka bir şehire geçtim orda kimliğim çıkmasına son 3-4 gün kala istediğim çağrı işarete uygun olacağı vereceklerini teyit edince kegm'den çıkış yapmaya başladım.7. haftanın sonunda belgem geldi.Bulunduğum yerde de herhangi bir amatör faaliyet yok.Kanallarda arama yapıp duruyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

İCOM 7300-YAESU FTM400-YAESU FT3D-ANYTONE 878PLUS

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 5
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Mehmethan ÜCEL
Valla ben de aynı durumdayım. Ne zaman geleceğim belli değil aksi gibi adres olarak beyan ettiğim yerden ayrılacağım 2 ay yokum. Nasıl olacak bilmiyorum. Evde de kimse olmayacak...

Bende de aynı durum oldu belge basımına yakın telefonla arayıp adres değişikliği yaptırdım.Diğer adreste uzun kalacaksanız 2 ay kadar oraya alabilirsiniz görüşüp yardımcı oluyorlar hatta şöyle birşey oldu ben ilk yollayanlardandım ama sonlara gitmişim arayıp adres değiştirtince üste koymuşlar erken geldi.

Çevrimdışı TA7NTA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
Bende de aynı durum oldu belge basımına yakın telefonla arayıp adres değişikliği yaptırdım.Diğer adreste uzun kalacaksanız 2 ay kadar oraya alabilirsiniz görüşüp yardımcı oluyorlar hatta şöyle birşey oldu ben ilk yollayanlardandım ama sonlara gitmişim arayıp adres değiştirtince üste koymuşlar erken geldi.

Bakalım hele basım aşamasına gelsinler o zaman duruma göre hareket ederim. Ben de belgeleri sonuçların açıklanmasından hemen sonra gönderdim yani başlarda sayılırım ama işte benimle beraber veya benden önce kim bilir kaç evrak daha teslim edildi o an Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
1.Dönem belgeleri 34. günden itibaren gönderilmeye başlamıştı, bizimki daha anca bir ay oldu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Beklemek zor iş, telsizim var ama çıkış yapamıyorum, ben telsize telsiz bana bakıp duruyoruz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Zor iş ama başka da çare yok.

Çevrimdışı TA7NTA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
1.Dönem sınavı için bir çok arkadaş vardı bilgi paylaşan, ara döneme giren ya da benim gibi heyecanlı kimse yok sanırım, ara dönem konusu hep pasif...

Çevrimdışı TA2UBW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
Merhaba,

evet bende fark ettim  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap sanırım katılımcı sayısı az ARA SINAV'a sitemizden..

73

Çevrimdışı TA7NTA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
Merhaba,

evet bende fark ettim  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap sanırım katılımcı sayısı az ARA SINAV'a sitemizden..

73

Bir haller var dediğiniz gibi ya sitede yoklar ya da sesleri çıkmıyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA6AEG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Emre GÜR
Bir haller var dediğiniz gibi ya sitede yoklar ya da sesleri çıkmıyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ben Samsun'da yaşıyorum. 15-20 kişi var yoktu sınava giren.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

exclamation
2019/1. Dönem belge bekleyenler

Başlatan TA2UBW

328 Yanıt
25964 Gösterim
Son İleti 29 Ağustos 2019, 17:02:54
Gönderen: TA3OCX
xx
27 Ekim 2019 2. Dönem Sınavı “Belge bekleyenler”

Başlatan TA5KEA

281 Yanıt