Gönderen Konu: TRAC tekeli son bulacak ...  (Okunma sayısı 33001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
TRAC tekeli son bulacak ...
« : 22 Kasım 2010, 18:34:06 »
"Yuzduk Yuzduk Kuyruguna Geldik...

Saygıdeger Radyo Amatörlerı, Sevgili Arkadaşlar...

Bugün sıze yolladığım bu maıl ıle ılgılı olarak oncelıkle maılın ıcerıgı ıle ve belkıde uzunca bır maıl olması sebebı ıle sızlerden tarzım ve vaktınızı almam acısından oncelıkle ozur dılerım...Zıra bu sefer kendını bılmez hayatı boyunca ne bırıncıl derece ılıskılerınde basarılı olabilmiş ne de hayatı boyunca bır seylere ulasamamıs ve bu ve benzeri sebeplerden Baskan sıfatı ıle anılmaktan hosnut olan , farklı sekılde bahsedıldıgınde tepkı veren, sıfata bagımlı ve tutkulu kalan, kendini kanun ,hukumet sanan “bazı” TRAC yönetıcılerının benim ve yapılan işlere yönelik yalan beyanları ıle ılgılı bır kac acıklamam olacak...

Ve bundan sonra yıne sızlere sadece calısmalar ıle ılgılı maıller yollayacagım...Bu maılımden dolayı bır kez daha ozur dılerım..ama mailin tamamaını okumanızı ve ek’lerı ıncelemenızı rica ediyorum .. gerçekleri daha iyi algılamanız adına...

Zira bu konu DX e maılıng / facebook paylasımları ve IARU neznınde de ortalama 100 binin üzerinde amatöre ve Turkiye genelideki resmı kurum ve kuruluslara duyurulacaktır / ulaştırılacaktır...

29.09.2010 tarıhınde tamamını asagıdakı linklerde bulacagınız bır ıddıaname elıme ulasmıstır...ve dısıplın kurulu benden savunmamı ıstemıstır... Savunmamı talep edenlerin içinde de yapılan çalışmalar sürecinde havada duyustugum..sizler ile gurur duyuyoruz calısmalarınızdan dolayı sızı tebrık ederız dıyenlerınde ımzasının bulunması benı dahada fazla hayrete dusurdu... Evet dedıgım gıbı ıddıa ...suclama degıl..zıra bu ıddıanamede yer alanların bır cogu sızler ıle paylastıgım ve bana gerı donuslerınızde karsılıklı yazıstıgımız ve destek verdiğiniz konulardır...

Evet yuzduk yuzduk kuyruguna geldık...

Bilirsiniz belki...soylemleri ile .. ( hadi hoşuna gitsin ) ...Aziz Şase bey hayatı boyunca avukat olma arzusu ıle yanmıs tutusmus ve yazısmalarını hep buna paralel avukat gibi yapmaya çalışmış ve yanılgılar ıcınde yok olmus...yanlıs soylemler ıle butunlesmıstır.
Iddıanamede demektedır kı, yapmıs oldugumuz / oldugum eylemler ıle...burada eylemden bahsettıgı sızler ıle paylastıgımız / paylastıgım calısmalardır...Amator calısmalar...tarıh saat belırttıgımız bellı bır takvıme gore yaptıgımız...bırıncıl dereceden ızın alınması gereken KEGM’den alınmıs ızın ıle yapılmıs olan calısmalar...
Iste bu calısmalar dernek tuzugune aykırı yapılan calısmalarmıs...haber vermeden dernek uyesı ıken yapılan calısmalarmıs ... Yanı bazı seyler tekelınden kactıgı ıcın bunun adına da “eylem” denmıs...

Buna ek belgelerde de bulunan kapak yazısını takıbende asagıdakı gıbı sıralamıs sayın Şase...

Sıkca e-mailler gondermektedir...TCSWAT adına...Bugune kadar acaba yapmıs oldugum maılınglere lutfen benı lıstenızden cıkarın talebınde bulunup da hala lıstede olan var mı...Toplam su anda 3862 adet TA amator maılıne yapılan bu maılıng ıcınde cıkarılma talebınde bulunan herkes cıkarılmıstır...Kendısı ne oluyor ne bıtıyor mantıgı ıle boyle bır talepde bulunmamıs ..ama sıkılmıs!!!. Okumasaydınız...veya remove ..benı lıstenızden cıkarın gıbılerınden bır talepde bulunsaydınız...Bu maılınglerı yapmak sucmu oldu ...web sıtenızde amator, faalıyetlerını paylasır dıyorsunuz..bende TC vatandası amatoru olarak bılgımı ve calısmamı paylasıyorum...

Ne gun nerede ne ıcın ne yapıyorsam ve sonucunda ne elde edılıyorsa paylasıyorum... ve cıkarımlar hakkında bılgı verıyorum...bunun neresınde ne var...sızın yaptıgınız gıbı gızlı saklı paylasmadan mı ıs yapayım..gıdıp temsılcılıgınızın oldugu bır bolgede gızlıce tatbıkat yapıp sonrasında mı bolgeye haber vereyım veya haberlerı oldugunda tartısayım...
Her maılımde havada bulusmak karada calısmak umıdı ıle dıye sonlandırdım..ama bu sızın tarzınıza ve seklınıze uymadıgı ıcın sızı rahatsız etmesı normaldır...

Gelelım TA’nın temsılıne...
Almanyadakı fuar oncesı sızler ıle paylastıgmız TA’nın Almanya’dakı temsılı konusunda Sayın Şase bır maıl yollayarak benden bu ıfadeyı degıstırmemı talep etmıs ve arkasında da ıddıanamesıne tasımıstır.

Askerlıgını dahı o veya bu sebepden yapmamıs , o veya bu sebepden bazı ulkelerden vıze dahı alamayan bir kısının bu talebı bana cok enteresan gelmıs ve Bakanlık’tan bu konuda bılgı talep etmısımdır. Elımızdekı cavep ıse; dogrudur boyle bır talepde bulunulmus ve Kamu Yararına Dernek olduktan sonra boyle bır yazı verılmıs ama TEK yetkılı olarak verılmemıstır, belirtilmemiştir...zira Dernekler Kanuna gore yasaklı olmayan sahıs ve kısılerın, kurumların temsıl hakkı bakı kalmaktadır.Dolayısı ıle TRAC harıcınde su anda TA’da bulunan 34 adet radyo amatoru dernegın ve bence bu sayı yukselecektır..yukselmektedır...TA’yı temsıl yetkısıne sahıptır...

Eger bunu engellemek ıstıyorsanız federasyon olursunuz ve nasıl bır dernek olduguna bakılmaksızın krıterler belırlenır ve ona gore Federasyon karar verır ... Bunada zaten sız yanasmassınız...

Bırakın dernek olmayı TC nufus cuzdanına sahıp, Resmı cagrı ısaretı olan herkes bulundugu ortamda TA’yı temsıl etmektedır..Demıyormuyuz / demıyormusunuz...her havaya cıkıldıgında dx yapıldıgında TA’yı temsıl edıyorsunuz dıye...demiyormuyuz...beyler qsl kartlarınızı yollayın TA’nın adı cıkıyor dıye...

Efendım sızde TRAC DL’ya laf edecegınıze ..senelerdır bır bılınc ve duzen ıcınde calısan ınsanlara ...Almanya’dakı Amatorlere laf edecegınıze..sızde fuara katılsaydınız..Almanyada QSL kart satmasaydınız..Dunyanın sayılı fuarlarından bırıne gıdıp bınlerce qsl kart dagıtırken, yapılan onlarca calısmayı detaylandırıp, KEGM ıle ılgılı calısma yaparken yok efendım bızım standımızın uzerıne TA yazmayın Kenya mı yazın deseydık... Orada üzerimdeki Turk bayragını temsıl etme yetkısını kımse benden alamaz..

Bence yapılan calısmaları tekelınızde tutma cabası ıle boyle sanssız acıklamalar ve taleplerde bulunmayın...Sız bunlarca sacma konuyu gundeme getırıp kaleme alırken noterde tastıkletırken ben sahada calısıyordum...

Hıc bır Allah’ın kulu gelıp bana sen TA’yı temsıl edemessın dıyemez...hele hele sız ! Bunun karar mekanızmasıda sız olmadıgnız gıbı yetkı alma verme mercııde sız degılsıniz...
2.madde olarak IRESC ıle ılgılı ıddıalar bulunmakta ve IRESC yonetımı ıle konustukları veya bılgılendırme yaptıkları konusunda bır ıddıa var...Ben Urcun Canel olarak once temsılcı oldugum gunlerde sızler ıle paylastıgım destek talebı rahatsızlık yaratmıs...ne yapsaydım... sızın gıbı kapalı kapılar ardındamı calıssaydım...elbette bu ıs yapılacaksa seklıne uygun yapılacaksa one man show ( tek kişi ile ) ıle olacak ısler degıl...elbette destek alacagım elbette paylasacagım...

Takıbınde bır de yalan beyanda bulunmaktasınız..zira ek’li belge noter tasdıklı olarak sızın yaptıgınız gıbı tercume edılerek ...IRESC genel merkeze yollanmıstır ve gelen cevap Facebook dahıl olmak uzere paylasılmıstır...

Amerıka’dan gelen cevap ıse... Bıze Turkıye’den hıcbır sahıs ,kurum,kurulus dernek adı ıle veya hukumet adı ıle muracat etmemiştir... hatta bırde soyle bır eklentı var...Pakıstan Sel calısmalarında echolink olarak destek talebımızede yanıt dahı vermemıslerdır....Turkiye Temsilciliği Başkanlığa cevrilmiş ve Yönetimde yer almaktadır...Gerek duyulacak görüşmeler için sizin ile temas kurulması gerekmektedir..

Bu ve benzerı yalan yanı gercegi olmayan soylemler ıle IRESC gıbı bır olusum uzerınden rant saglama çabalarınızdan vazgecın...

IRESC konusu gundeme geldıgınde sızı bu konu hakkında bılgılendırmek ıcın aradıgımda ( kı Turkıye’de ılk sızı aradım sayın Şase ) vaktınızın olmadıgını ıletmıstınız...arayacagınızı soylemıstınız..Allah’tan yanımda baska amator arkadaslar varken yapmıstık bu konusmayıda ...

IRESC sanal bır olusum degıldır...ve calısmaları sadece Echolınk uzerıden yapılmamaktadır...Bu ve benzerı bılgı sahıbı olmadıgınız konularda da paylasımda bulunmayınız ! Yetkinizi ve onem verdiğiniz sıfatınızı aşmayınız...

IRESC Turkiye PTA’den Pakistan tarafından yetki belgesi alan ve sahada ilk defa Pakistan adına yetkili bir konumda haberleşme çalışması yapan resmi belgeler ile sahada bulunan Hındıstan ıle koordınasyona girmiş ilk ve tek yabancı haberleşme ekibidir. Sahadaki tüm alternatif haberleşme sistemini aktif etmiş ve raporlamıstır.
Bır baska ıddıa ıse Basbakanlıga yapılan sunum ve TRAC’ın protokol yapmıs oldugu bırımler ıle ılgılı...

Ben TC vatandası olarak kanunlar dahılınde ..savcılık neznınde gerektıgı gıbı sorgulama yapar, arastırır, bılgı ıster ve sunum yapabılırım...bu TRAC’ın tekelınde degıldır...Kaldıkı TRAC protokol yaptıgı yerlerin ne kadarına gereklı / ıhtıyac duyulan sayıda destek saglayabılmıstır... ve ıyı ılıskılerı devam etmektedır...Olan problemlerın, yasanan sıkıntıların günah keçisini arama çabası içinde bulunmayın ...

Ankara’da yapılan tatbıkı sureclerde kac kısı toparlayabıldınız..sahada kac kısı ıle calıstınız...hangı bırımınız hangı egıtım hangı termınolojı hangı akredıtasyon sıstemı ıle, hangi uluslararası sisteme baglı olarak kıme ne yardımda bulunacak...veya protokole ıstınaden destek saglayacak ? / saglayabılecek ? Elbette burada kendi çabası ile bir yerlere gelmeyi başarmıs kişileri konunu dışında tutarak sızın gibi haksızlık yapmamak gerek...

Şu an TRAC uyesı olmak demek gemlerini TRAC yonetımıne bırakmak anlamına gelmektedır...TRAC olmadan calısma yapamassın ...ama TRAC calısma yapmaz... TRAC olmadan nefes dahı alamassın ...ama TRAC nefes almanı yasaklar veya senın havanı çalar ...ve sonucda tekelcılıgın en ust sevıyede yapıldıgı bır ortam halını almaktadır...ben projemı sızın ıle paylasmak ıstıyeyım sız vaktım yok dıyın ben gerceklestıreyım sızde gelın neden bunu boyle yaptın dıyın...Boyle armut pıs azıma dus artık ! maalesef yok !

Boluculuk ıse ..radyo amatorlugune sıgmayan yaklasım ıse sızın Derneklere amator derneklere yolladığınız terminolojiye ,yazısma sıstematığıne uymasada Hızmete Özel baslıgı ıle yolladıgnız ...bu sürü ıle (hani hayvanız ya onun için sürü ) dıyerek adlandırdıgınız asagıda ısımlerı bulunan kısıler ıle calısmayınız calısırsanız geregı yapılacaktır tehtidinde / cesaretınde dahı bulundugunuz yazınızdır...

Ama o kadar bılıncsızce yapılmıs bır yazısmadırkı o lıstenın ıcınde bıze destek veren amator olmayan grafıkerıde , losjıstık sorumlusu şöfürüde, qsl kartları basan matbaanın sahıbının de ısmı bulunmaktadır...Kımden nıye sıkayetcı oldugunuzu kımı kıme sıkayet ettıgnızı dahı bılmıyorsunuz...
Tekelınız bıtıyor ...Onlarca dernek bınlerce amator bunu farkında...

Iddıanamenin gerekceler kısmında ise Urcun Canel’ın yaptıgı tum calısmalar TRAC ın ana amac ve faaliyetlerının ıcınde yer aldıgını ve bu sebepden dolayı bu yaptıklarım ıle bölücülük ve kanunsuz ıs yaptıgım, eylem yaptıgım ıddıa edılmektedır...53 hafta sonun 48 ınde çalışma yapmak ...binlerce qso yapmak ve kartlarının gonderılmesı eylem , boluculuk oldu...ama calısma yapmamak sadece elestırmek ve sakın haaa calısmayın demek ne oluyor bunu bılmıyorum...

Yaptıgımız bu çalışmalarda da hıçbır zaman ayrımcılık yapılmadı TC90AA calısması TRAC adına duyuruldu TRAC ekıbı ıle calısıldı ve loglar yollandı...

Gecmıs senelere bakıldıgında TRAC Kadıkoy Şubeye yapmıs oldugum muracatlar vardr..eger resmı kayıtlarada alındıysa bunlar bulunabılınır...gerek olursada bendekı cevap maıllerını paylasabılırım .Yapmıs oldugum onlarca ozel faalıyet ve contest ıle ılgılı muracaatıma red cevabı gelmıstır bu yazısmalarda hala elımde mevcuttur.
Ben evımde ıstasyona sahıp olacagım sahada ıstasyona sahıp olacagım ve TRAC’dan ızın almadan çalışamayacağim...nıye ? neden ? KEGM den ızın almak yetmıyor mu ? TRAC uyesi oldugumdan dolayı amatorluk faaliyetlerıme fren koyma hakkı TRAC damı?

TA0U çagrı işaretini dahi aldıgımda beni şikayet ettiler 0 / sıfır cagrı ısaretı aldım dıye... Ben de o zamankı TGM’ye Nufus cuzdan fotokopımı, ıkametgahımı ve bırde kıtap yolladım...Kıtap Heybeliada dıye bır kıtap sizede tavsıye ederim...Kıtapda adadakı ılk 3 aıleden bırı oldugumuz benım dogumuma kadar vs yazıyor... 
Lutfen!!! sız hukumet degılsınız...kanun degılsınız...Allah degılsınız...sadece bazı seylerı o veya bu sebepden kendı tekelınızde tutmak ıstıyorsunuz... ıste bu menfaatlerınızden dolayı herseyı sız yapmak herseyı siz degerlendırmek her seye sahıp olmak ve tekelın basında olmak ıstıyorsunuz...

Kusura bakmayın !!!

COKK Komık bır bulgu daha ...

Fenrbahce UEFA dan elendıgı aksam...tarıh olarak bakabılırsınz.. saat olarak dahı kontrol edebılırsınız...facebooka bır yazı yazdım ...bir çok kişi Galatasaraylı milli sporcu oldugumu bilir... Baskanı Azız olan kulupten ne beklersın kı dıye.... Sayın Şase bundan bıle nem kapmış...ve kendıne hakaret edıldıginı iddia etmektedir...Televizyonda binlerce kişi Aziz Başkan’a ana avrat küfür ediyor ...alınan varmı ? Bu arada yazının altında GS FB polemıklerı baslamısken...yazıyıda kopyalamıs

Sayın Şase ve iddianame sahipleri ben Saint Joseph mezunuyum..seneler once okulda aldıgım karnenın uzerınde Aziz Yusuf Medresesı yazardı...maaalesef...sızın ımzanınz yoktu acaba dıplomam da gecersızmı?? ....her dernek TRAC degıldır ..Her Azız de Şase degıldir Hanı bır laf varya her gordugun sakallı dıye.....

Her dernek ıle, kanunlara aykırı bılgı edınme hakkını delerek yapmıs oldugu yazısmaları yalan ve yanlıs bır bıcımde dıle almaktadırlar...Zıra TCSWAT ıle AKUT veya AKA ıle farklı yapıların bırbırı ıle karsılastırılmaması gerekmektedır...

Benım hakkımda kanunlara gore ne kadar Başkan olsanızda bu bılgı edınme hakkı sıze aıt degıldır..gıdersınız savcılıga şu bu sebepden dolayı bu bilgileri istiyorum...sundan süpheleniyorum dersiniz...kanunı takıp baslatırsınız...

Birazdan kendısını acıkca Azız beyın yerıne oynadıgını belırtmekten cekınmeyen bır ıkıncı baskan vakasından TA1KB nın Sayın Başkanı ( Boyle denmesınden hoslanıyorlar ) bahsederken ele alacagım bır konu ıse dernekler ıle olan ılıskımdır...

Ve bu dilekçenin arkasından da sızler ıle defalarca paylastıgım calsıma maıllerı delıl olarak sunulmustur...Dernegı bolmek ayrımcılık yapmak sucu ıle...hangı maılımde TRAC ısmı gecmıstır...hangı maılımde TRAC helıkopter kazasında sunu yaptıda arkasından da yanlıs acıklama yaparak bızlerı yanılttı konunun esası budur demısımdır elimde evrak varken ...bır tek kelıme dahı TRAC alehıne soylenmemısken ...vs örnekeler çoğaltılabilinir...

Yapılan bunca calısma dagıtılan bunca QSL kart TA nın tanıtımı mı sızı rahatsız ettı...O zaman çalışın...takıp edın..yalan soylemeyin..dıger amatorlere ve derneklere saygı duyun...deger verin...En eskı dernek ve yonetıcılerı olarak bunu boyle yapmak sızın mısyonunuz olmalıdır.

Sızın harıcınızde tum dernekler butunluk ıcınde calısabılırken arada tekelcıllık cabaları ıle ortalıgı bulandırmayın...

Saglık Bakanlıgı ıle ılgılı olarak da ıddıanamedekı soylemlerınız ek olarak sunulmus ve bılgı talep edılmıstır Bakanlık’tan ...bu bılgılendırmenınde cevabı sızler ıle paylasılacaktır.
Bundan sonraki maillerimde TRAC ısmını benden daha sık duyabılırsıniz...bugune kadar Genel Merkez YK uyelerının dahi yaptıgı gıbı arkadan konusmayacak dırek olarak soylemlerı paylasacagım..zira bayram oncesı ıtıbarı ıle noterden bugunde kargo ile ıstıfamı bir kez daha yollayarak karşınıza gecme tercıhımı kullandım...

Zira artık saldırganlıklarınız o hale geldıkı; kısılerı kızdırmak yerıne her soylemınız ıle eglence halını aldı...

Bugune kadar dernek uyesı oldugum ıcın suclamalarda bulundunuz ..bundan sonra göya bir yönetici olarak bu calısma potansıyelını degelendırme ımkanınız varken beni karsınıza aldınız... Elbette tercih meselesi...

Bu arada sevıyesını asan soylemler ıle terbıyesızce yaklasımları sadece bana degıl TRAC mantıgı ıle dıle alan ve radyo amatorlerıne soylemlerı ıle sevıyesını gosteren...kımını kıme hızmet edıyorsun dıkkat! dıyerek uyararak kımını soverek bır de TA1KB nın Sayın Baskanı var... Kuyruk acısı demıs asagıdakı lınktekı bıtlık mesjında...Sayın Ilker dıkkat edın o kuyrugunuzu bacak arasına sıkıstırıp kacmak zorunda kalmayın...bu ıs polıs frq ıle dolasmaya benzemez... kanun var, hak var, hukuk var !

Eger bülbül sevenler derneğınden dahı olsa kabulumdur...atıldıgım bır dernek veya kurulıus beyanında bulunamassanız Erkek degılsınız... Bırakın bu ısı...Gıden gelenı aratırmıs Azız beyın yerıne oynuyor ve ondan daha beter soylemlerde bulunuyorsunuz...En azından yasınızdan, aklınızdan yararlanın ...

Pakıstan seli sürecinde yapılan calısmalar ile sabahlara kadar THY ucaklarında yükleme yaparken ,UMKE de kamyon yuklerken sponsor pesinde kosarken ...Genel Merkezın gerek yok Pakısatan’da her sey yolunda, biz konustuk gibilerinden şanssız bir acıklama yapabılecek kadar acız durumdakı bır YK nın benzerı soylemlerı sızde sahtekarlar ...nasıl ne yapıyorlar...palavra bır sey yolladıkları yok vs ... gıbı soylemler ıle ıftar yemegınde dıle getırmıs varsa TRAC var! gerısı benım ıcın yok dıyebılecek cesarette bulunmus ve arkasında da megafonda telefonda avukat ve baska amatorler onunde yok canım ben oyle demedım, esasında yanlıs anlasılmıs dıyerek ınkar etmıs Istanbul dısındayım donunce arayacagım dıyerek konuyu savusturmus ve halaaaa sessız bır vazıyette ona buna saldırıyorsunuz... Hatta kendınızı o kadar ustun goruyorsunuz kı ek lı dokumanda da gorunen bır soylemınız var ..ben gercek amatorlerın yanında tarafsız bır amator olabılırım soylemınız ...sız kımsınızde gerecek amatoru bellı edeceksınız ..sız kımsınız sadece bır dernegın başkanı yerıne oynayan ıstanbul sube baskanısnız...ve bırde acaba calısan amator olmak ıcın ıllakı TRAC uyesımı olmak gerek...

Acaba gercek amatorlugun A sından haberınız var mı?

Hem yalan soyluyor..hem de uste cıkmaya calısıyorsunuz....

Ilker Efendı TRAC DL ya dıl uzatana kadar durust olun...ve atılmıs oldugum derneklerı cıkarın yoksa cook konusacagım cok !.. Yapılan ışe dil uzatarak baskaların haklarını yıyemessınız..yapılan ıslere dıl uzatarak ıs yapmıs sayılmassınız...

Sonuc olarak TA ya yonelık densede acık ve net olan bır sey var TRAC hıcbırsey yapmayarak cok seye sahıp olmak ve bunuda ıclerındekı kısılere mal etmek ıstıyorlar ...ama yeter artık...Turkıye genelindeki tüm derneklerın kurulus sebeplerıne bakın ...kurulduktan sonra yaptıklarına bakın..demek elınızdekı kapasıtelerı hep ve benzerı sekıllerde kacırdınız...

Bu an itibari ile TRAC uyesi degılım ve Sadece Amatör Faaliyetler ile uğraşacagım... Bu SAF olayınıda çok tuttum Genel Başkan Şase demiş ya saf kişiler olmayın bunlar ile çalışarak diye ..

Lutfen herkes cevresıne saygılı olsun...yenı baslayanlara ornek olacak baskanlar ornek olacak amatorler olarak camıadakı yerınızı korumaya devam edın...Amator paylasımcılıgı ogretıcılıgı durustlugu bu mu ? Bakın kimi bölge dernek başkanlarınız biz YK da 5 başkanız diyerek kendilerine güveni gözler önüne seriyor...iş taksimi yapıyor..ayrımcılık yapmıyor en azından medenı ınsanlar olarak dınleyebılıyorlar...

Verecegınız egıtımlerde bunları mı anlatacaksınız...

Yenı yenı yapılanmalara genclere ornek olun ve destek verın...dernekcılıgınızı amator camıa dışı ıcın kullanın...dernekler ıle uzlasmaya bakın ..yanlı yayınları yok edın...sıfrelı sıte veya lınk yollamayın dıyen sıtelere dahı sıfre ıle gırıyorsunuz..ve TRAC yanlısı olmayanlar sıteye dahıl bıle edılmıyorlar...bir başkan sıfatı ıle çıkarak birilerini açıkça tehdit ettiğinde sitede yazmaya devam edebiliyorlar...

Onun bunun çıftliği sizin tanıtım / duyuru mecralarınız olmamalı... kalıtesız egıtımsız kısılerın sızı tanıtmaya ıhtıyacı mı var...sonra webmaster vs gıbı ısımler ıle kendılerıne sıfat bıcıyorlar...

Genele baktıgınızda yapılan calısmaları baltalamak ve hıcbırsey yapmadan soylemlerde bulunmak sadece sıze ozel bır durum olmalıdır...dıye dusunuyorum

Her seyden bır cıkar elde etmek için ozel caba sarf ettıgınız cok acık ve net !!!

vs vs vs vs.....

Bundan sonrakı calısmalarda havada duyusmak..sahada calısmak umıdı ıle....

Saygı ve sevgılerımle...

73! de TA0U
Urcun CANEL

Konu ileilgili iddianame linki .... Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Cok komık gelen bır seyler var eklı belgelerde goruyorum ..ınsanlar ıslerını guclerını bırakmıslar...bırbırlerıne fax yollamıslar...onları prınt edıp bırde tastıkletmısler...helal olsun sıze:-)

Bitlikteki tehtitkar ve saygılı ıstanbul Sube Baskanın mesajı ve dıgerlerı.... Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap "
Alıntıdır...

Ya ben ne diyeyim...
Bizden olan amatördür,olmayan değildir.Bir çalışma yapacaksan oranda buranda Trac yazmak zorunda.Yazmıyor ise mahkemelik olursun.
Buna şükür ki SAF amatörler sizlerden arınacak.Bu tekel son bulacak...

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=613.0
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2010, 18:36:46 Gönderen: TA3CY »

Çevrimdışı TA1API

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 22
  • Bol DX ler
  • İsim Soyisim: Samim Akbulut
Ynt: TRAC tekeli son bulacak ...
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2010, 20:12:26 »
Önemli olan amatörlük adına yapılan çalışmalar.Bu yapılan çalışmalardada TA  yı  en iyi bir şekilde tanıtmak bence olaylara bu gözle bakmak gerekir.Tahminimce hangi derneğe bağlı olursa olsun tüm amatörler bu tip çalışmalara destek vericektir. En kısa zamanda çözüme kavuşması dileğiyle TB1CPİ 73
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap / Eski:(TB1CPI)

Çevrimdışı TA2AOG (SK)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Osman Güler
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2010, 20:31:08 »
Urcun Bey,

"Haklısınızdır / haklı olabilirsiniz / haksızsınızdır",  her ne ise, bu ayrı konu (şahsım adına intibam, yazdıklarınızdan haklı olduğunuz görünüyor) . Bunu söylemekten kimse de çekinmez.

Ama bir konuda kendinizi haksız duruma düşürdünüz, kullandığınız dil. Bravo Oskar Kilo durumu karıştırdı. Sonucu "iyi oldu / kötü oldu" başka mesele, beklentiye göre değişir. Keşke olmasaydı denecek tek husus Bravo Oskar Kilo meselesidir.

TA3AAA
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2010, 20:37:19 »
Sadece bir veya birlerinin istedigi kişi ve kişiler degil tüm Türk amatörler Türkiyeyi herzaman heryerde temsil edebilme hakkına sahiptir. O zaman hf frekanslarda dx görüşmesi yapmadan önce belli bir gruptan izinmi alacagız yani. Veya yurt dışına cıkarken o kişilerden izinmi alacagız yok artık daha neler.!!!!

OLDMAN
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2010, 21:42:38 »
yıllardı bir duman vardı tütüyordu, söylüyodu herkez susuyordu ateş bacayı sardı o haklı çıktı. kimsenin söyleyemediğin cesurca yaptı ve itiraz etti söyledi şimdi herkez gerçeği görüyor. soru ve sorunların cevabı içinde, TEK BAŞINA VERİLEN KARARLAR SAĞLIKLI VE KALICI DEĞİLDİR. KARARLAR ORTAK ALINDIĞI SÜRECE SAĞLIKLI VE KALICIDIR. inşallah burda gerçekleri görüp arkasından yanındayıp deyip sonra yola çıkıldığında arkaya dönüp baktığında kimse yoksa  işte bu yıkıcıdır. burda karar neyse ben kendi adıma sizlerin yanındayım. arkanızda kimse olmasada.

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Bilgiyi Paylaşmayacaksan, ÖĞRENME !
  • İsim Soyisim: Murat DEMİRTAŞ
« Yanıtla #5 : 22 Kasım 2010, 22:08:17 »
Merhaba,

Urcun bey yaptığınız cesur davranıştan dolayı sizi tebrik ediyorum. Belkide uzun zamandır dillenemeyen bir yarayı dillendirdiniz. Tüm bunları okuduktan sonra kendi kendime tebessüm ettim ve dedimki "oğlum sen başından beri TRAC hakkında doğru düşünmüş ve tavrını belli etmekte iyi etmişsin, yahu ben damım beyaa" biraz espirili dille. Tabii TA3CY Yücel' in daha önceleri yaptığımız telefon görüşmelerinden birinde bana söylediklerini hatırladım, aynı telkinleri oda bana yapmıştı ve iyi kide yapmış.
Ben kendimce bir iş yaptım ona bile yan gözle baktılar. Ben daha ne söyleyebilirim ki bu insanların zihniyetleri hakkında.

TA0U Urcun Bey (Gıyabında TA3CY Yücel) izniniz olursa bu metni bloguma taşımak istiyorum.

Saygılarımla

Murat DEMİRTAŞ
Eski:TA1ADM Yeni:TA2NL
www.muratdemirtas.net.tr

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #6 : 22 Kasım 2010, 22:18:57 »
Her yerde dolaşan bir mesajdır,doğru bulan herkez istediği yerde paylaşabilir aynı zamanda link verin verinki yorumları diğer arkadaşlarda okusun...

TA0U
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 22 Kasım 2010, 22:45:34 »
Osman Bey...
Mesajınız ıcın tesekkur edrım...
Eger Temelın fıkrası oraya cuk oturduysa benım hatamda bu olsun ben olgun bır sekıdle ozur dılemesınıde bılırım..ama hepımızın yasadıkalrı...yazılan yazılar eklı belgeler vs baktıysanız bence fıkrada temelın soyadını bır yana bırakıp dahada ıcten geldıgı gıbı konusabılırdım ...ama boyle oldu...eger gercekten B...K sıkıntı yarattıysa bu sızdede aynı duyduyu yarattıysa ben ozur dılerım ama pekıı tehtıd edenler evıme polıs gonderenler..ahlaksız soylemlerde bulunanlar ... nbe olacak???

Neyse bır kouyu dıle getırdık nedense kımsenın dıle alamdıgı bır konuyu...belkıde bana yolladıkalrı yazı son nokta oldu...Pakıstanda ınsanlar acxı ıcındeyken o rahatlıkla o çığlıkle yazdıkalrı yazı sonoldu...Ilker efendını tehtıdlerı son oldu...bakalım hayırlısı...ama artık TRAC uyesı degılım yaptıklaırm ıle ıddıa ettıklerı 71. maddey gore suclu degılım ve kanunlar karsısında suclu duruma dusmeyecek her muracatta avukatalrım aracılıgı ıle bulunacak ve soylemlerım devame decek !

Takı TRAC tekelı son bulana kadar...
Nasıl dıger dernekler tek olabılıyor...da aradan sıyrımma cabası ıcnde bır pıpo dumanı ortalıgı bulandırıyorsa ben o dumanı dagıtacagım...acık ve net...

Sevgıyle kalın....

Mesajı ısteyen ıstedıgı yerde kullanabılır...

Tesekkurler

73!

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2010, 23:09:45 »
Bazı gelişmeler için zaman gerekli,gün gelecek herkez korkmadan mesaj altına birşeyler yazacak.Doğruya doğru.
Realite neyse o.Sizinde düşündükleriniz haklı yönleriniz kendinize göre var.Dedim ya zaman gerekli.30 un üzerinde özel mesaj
"Çok güzel bir konuya ele almışınız,duygulara dil olmuşsunuz" diye.Umarım herkez gerçeği kısa zamanda görür...

OLDMAN
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2010, 23:15:02 »
bu konuların birazda başlangıcı 71.maddeye dayanıyor bu konuyu bende yahoo facebook sayfamda paylaştım konuyu anladığımızın kanıtıdır.

BU DA BENİM DÜŞÜNCELERİM08 Eylül 2010 Çarşamba, 01:59 tarihinde Biran Bilal Köroğlu tarafından eklendi
TÜRK MEDENİ KANUNU

İKİNCİ KISIMTüzel KişilerİKİNCİ BÖLÜM

II. Dernek Kurma Hakkı        Madde 57- Herkes, önceden izin almaksızın dernek kurma hakkına sahiptir.        Dernek kurucularının fiil ehliyetine sahip olması gerekir.( HER AMATÖR BU VASFA VE EHLİYETE SAHİP)

B. Üyelik        I. Kazanılması        1. Kural        Madde 63- Hiç kimse, bir derneğe üye olmaya ve hiçbir dernek de üye kabul etmeye zorlanamaz( BUR DA DA KANUN GAYET AÇIK KİMİN NE YAPTIĞI BELLİ)

Madde 66- Hiç kimse, dernekte üye kalmaya zorlanamaz. Her üye yazılı olarak bildirmek kaydıyla, dernekten çıkma hakkına sahiptir.(BU  MADDEDE AÇIK NET VE ANLAŞILIR AMA ANLAMAYANLAR VAR)

İŞTE CAN ALMAYA ÇALIŞTIKLARI KONUYLA ALAKASI OLMAYAN 71.MADE

b. Diğer Yükümlülükler        Madde 71- Üyeler, dernek düzenine uymak ve derneğe sadakat göstermekle yükümlüdürler.        Her üye, derneğin amacına uygun davranmak, özellikle amacın gerçekleşmesini güçleştirici veya engelleyici davranışlardan kaçınmakla yükümlüdür. (ŞİMDİ ADAM O DERNEKTE ÜYE AMA ÖZEL ÇALIŞMALAR YAPIP BELLKİ DERNEĞE ÜYE ÇEKECEK VE DERNEĞİN TANITIMINI YAPACAK KESİN YARGI YAPIP DEĞERLİ AMATÖR ABİLERİMİZİ DE ÜZÜYORLAR ) SAYIN BAŞKAN SAADETTİN TANTAN DÖNEMİ BİTTİ KENDİSİNİN KUCAĞINDA YETİŞTİM KARADANDA ÇOK İYİ TANIYORUM , ARTI ŞU AN YÜKSEL YALOVA ULAŞTIRMA BAKANI DEĞİL VE TGM DİYE BİRŞEY YOK SİZ NERDESİNİZ BİZLERE KAPI AÇACAĞINIZA KAPI KAPATIYORSUNUZ ÜLKEYİ 50 YIL GERİYE GÖTÜRENLER KERVANINA KATILIYORSUNUZ. ) BUDA BENİM YORUMUM VE DÜŞÜNCELERİM. malum dernek için.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2010, 23:56:20 Gönderen: TA3CY »

TA0U
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 22 Kasım 2010, 23:53:22 »
Madde 71 e gore dernek aktıvıtelerınden herhangı bırı ıle dernek uyesı konumunda bulunan bır veya yıne aynı dernek uyesı bırden cok kısı tuzukde ve faaklıyet kapsamında bulunan konular / calısmalar  hakkında muracaatta bulunuyorsa ve red cevabı alıyorsa... ne oluyor :-))) veya ne denıyor buna :-))

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 56
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #11 : 23 Kasım 2010, 00:06:35 »
2007 Yılında Bursada derneğin bir toplantısına 3cy Yücel ve 3cyb Tanju ile birlikte davet edildik.Yeni de amatör olmuşuz ve üye adayıyız.Toplantı sonunda dernekten bir arkadaşımız ellerimize üyelik başvuru dilekçelerini tutturdu. Bizde biraz daha incelemek istediğimizi söyledik.Bunun üzerine o arkadaşımız bize aynen şunu dedi.
 "Bu işe gönül verdiyseniz traccı olacaksınız. Üye olmazsanız bu işe gönül vermiş sayılmazsınız."
 Bizde anında üyelikten vazgeçtik.Hatta derneğin düşmanı bile olduk hesapta.Ama ne hikmetse o arkadaş dışında bütün üyeler hemen hemen arkadaşımız.

Şimdi düşünüyorum ve olayları değerlendiriyorum da o arkadaşa teşekkür borçlu olduğumuzu anlıyorum.
Dernek camiasında cidden amatörlüğe hakkıyla gönül veren arkadaşlarımızda var ve onları bu konudan kesinlikle tenzih ediyorum.
Kim kimi zorlayabilir yada engelleyebilir hemde ülkeyi tanıtmaya aday faaliyetleri yüzünden.Hala mangalda kül bırakmıyorlar ama kendileri kül oluyor ve bunun paniği içindeler.Önümüzdeki kısa vadede Ta amatörlüğü ve insanlığı adına güzel şeyler olacak ve bu ırkçı zihniyette bunun paniği içinde şu anda.Çünkü şimdiye kadar karşılarına bu kadar çok sayıda oluşum ve tepki çıkmadı.Bekleyelim, çalışalım ve görelim......
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2010, 00:35:35 Gönderen: TA3DN »

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 56
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #12 : 23 Kasım 2010, 00:37:49 »
Arkadaşlar yakında bu site içinde ortalıkta "hizmete özel yazı" lar dolaşmaya başlar. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

TB2BEY
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 23 Kasım 2010, 00:41:04 »
URCUN bey ,
Ben ve Benim takımım ,
her zaman doğrudan ve dürüstlükten yanayız

Yıllarca Devlete hizmet verdim , Hala devam ediyorum ,
Birkaç " körler ile sağırlar birbirini ağırlar " takımı ile dernek yürümez...,

Eski Amatör Abilerimiz
Eski Amirlerimiz ve Müdürlerimiz yaşasa idi...
zaten bugünlere gelinmezdi

Ben Rahmetli HİLKAT BOLULU'nun talebesiyim
Ben Rahmetli SEYFİ YÜKSEL'in Yardımcısıyım
Benim yaptıklarım , imzalarım , geride bıraktıklarım , zaten biliniyor

Fakat bazıları koltuklarından korktukları için , belki bizim gibi kişileri korkutabileceklerini zannediyorlar
Ben Türkiyenin en ücra köşelerinde çalıştım  , oradakiler korkutamadı beni...
Bazı kişiler bu dernek adına birilerine yağcılık yapıp havada ve sanal'da ileri geri konuşmalarınında yakında sonu gelecek...
Beni tanıyanlar bilir , başladığım işi bitirdiğim için ..LAKABIMIN NE OLDUĞUNU...
BİRİLERİNİN KRALLIĞININ SONU GELECEĞİ GİBİ....

Benim elimdeki bilgiler daha derinlere gidiyor..
daha fazlasını buraya yazmam demek
benim kim olduğumun deşifre olması demektir..

Dernek gerçekten işe yarar ise dernektir.

TRAC'ı 1977 de GALATA daki yerinden beri bilirim.
1978 de Sayın Müdürüm Sadettin TANTAN ve Yeğeni
Polis Memuru ( Sınıf Arkadaşım ) Hasan TANTAN ile derneği ziyaret etmiş idik...

Yaptıklarınız ve yapacaklarını için Ben ve EKİBİM , her zaman elimden ve ELİMİZDEN geleni yapacağımızı ve
Türkiye genelindeki TÜM İMKANLARI kullanacağımı bildirir.

Saygılarımı Sunarım

Not : Müsadenizle Bu yazıların bir bölümünü web sitemdeki RADYO AMATÖRLÜĞÜ NASIL ADAM OLUR bölümünde yayınlıyacağım

İstanbul Telsiz Merkezi
Profesyonel Telsizci
Radyo Amatörü
Haberleşme ve İstihbarat Uzmanı
A.Tevfik ATABEY

« Son Düzenleme: 23 Kasım 2010, 00:56:43 Gönderen: TB2BEY »

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #14 : 23 Kasım 2010, 00:47:14 »
TAOU

Bu arada bitlik formundanda atılmış olmanıza şaşırmadım.Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Beklenen bir şeydi.Sebeplerine değinmeme gerek yok.
Malum tekelcilik...

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
TRAC Üyeliği

Başlatan TB2BJA

22 Yanıt
13763 Gösterim
Son İleti 30 Haziran 2019, 11:31:34
Gönderen: TA2NUH
xx
TRAC Balıkesir

Başlatan TA3ST