Gönderen Konu: ANKARADA TRAC SUBESİ VARMI ?  (Okunma sayısı 6975 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı saitöztürk

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: salih öztürk
ANKARADA TRAC SUBESİ VARMI ?
« : 01 Haziran 2016, 16:15:04 »
Merhabalar Ankarada TRAC subesi varmı..internet üzerinden baktığımda (FatihSultan Mehmet Bulv.No:290 Batıken (İstanbul yolu 10.Km.) ANKARA ) seklinde bir adres var dün bu adrese gittiğimde orda olmadıkları söylendi..acaba Subenin adresi nerde bile varmı? birde nasıl irtibata geçebilirim..simdiden tskler..

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5270.0

Çevrimdışı TA2LJS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Mustafa Kemal Atatürk
  • İsim Soyisim: Can Konca
Ynt: ANKARADA TRAC SUBESİ VARMI ?
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2016, 16:17:55 »
Bence en aktif bölgelerden biri denilebilir, olmaz mı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Çevrim listeleri alırlar, sürekli muharebe yaparlar.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap İrtibat için özel mesajınızı kontrol edin.
" Bütün umudum gençliktir. " - ATATÜRK

Çevrimdışı TA2IKY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 43
  • YALOVA TEKNO
  • İsim Soyisim: Kadir AKKUŞ
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2016, 18:22:09 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bence en aktif bölgelerden biri denilebilir, olmaz mı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Çevrim listeleri alırlar, sürekli muharebe yaparlar.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap İrtibat için özel mesajınızı kontrol edin.

çevrim yapıp savaş mı yapıyorlar ? diğer derneklerle mi ? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
TC YALOVA TEKNO Merkez.  27.215 FM

Çevrimdışı TA3LSD

• Levent S. Dikmen
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 19
  • Amatör telsizci
  • İsim Soyisim: Levent Dikmen
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2016, 19:58:13 »
Muhaberesiz muharebe olmaz demişler... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Güzelyalı - Konak

Çevrimdışı TA2ALH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • İsim Soyisim: Ayberk Halaç
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2016, 13:58:30 »
Var tayland büyükelçiliği karşısında.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap!4m5!3m4!1s0x0:0xa978c7add4932dc4!8m2!3d39.892703!4d32.8779468
Bilgisayar Mühendisi

Çevrimiçi TA2NC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 196
  • Radyo Amatörü
  • İsim Soyisim: Oguzhan Kayhan
« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2016, 14:16:34 »
orasi Antrak olsa gerek. TRAC degil
Blog: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2ALH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • İsim Soyisim: Ayberk Halaç
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2016, 14:47:51 »
Orası ilgileniyor diye biliyorum

Çevrimdışı TA2LJS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Mustafa Kemal Atatürk
« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2016, 17:27:14 »
çevrim yapıp savaş mı yapıyorlar ? diğer derneklerle mi ? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kadir abi yanlış telaffuz ederken yanlış da yazmışım artık Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap)

Muhaberesiz muharebe olmaz demişler... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

aynen öyle kıvıralım abi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2IKY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • YALOVA TEKNO
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2016, 19:09:53 »
sıkıntı yok can, ben takıldım sadece, Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap iyi bak kendine 73

Çevrimdışı TA2LJS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Mustafa Kemal Atatürk
« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2016, 19:54:16 »
teşekkürler Kadir Abim, sizde kendinize iyi bakın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 73

Çevrimiçi TA2OM - 3C3CA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 26
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ersoy Yılmaz
« Yanıtla #10 : 08 Haziran 2016, 01:00:17 »
Selam,

Web'te TRAC'ın sayfasına uğramış olsaydınız, TB2MZM Sayın Barış Yıldırım'ın şube başkanı olduğunu, telefon numarasıyla beraber görürdünüz.

Çevrim konusuna gelince, bana da çok mantıklı gelmiyor ama hiç değilse birileri ses veriyor.

Gelelim başka bir çevrime.

Örneğin 14.313'te denizlerde olan Alman amatörlerin çevrimi var. Bir kaç defa denk geldi dinledim. Bir operatör, denizlerde hava durumunu veriyor. Ardından "CQ MM" yapıyor. Sırasıyla örneğin Batı Akdeniz'deki istasyonları çağırııyor, ardından Orta Akdeniz'dekileri, Ege'dekileri, Karadeniz'dekileri ve hatta Pasifiktekileri veya Okyanustakileri. Onlar da nerede olduklarını bildiriyorlar. Biraz sohbet ediyorlar. Bu çevrimleri online olarak dinlemek de mümkün.

Ha bizde yatı matı gemisi olan yok diyebiliriz. Yatı matı yelkenlisi olan da zaten uydu kullanıyor, GSM kullanıyor diyebiliriz. Çevrime örnek olması babında belirtmek istedim.

Bizim bir buluşma kanalımız bile yok. Eskiden CB'de E5 vardı 27.915 USB. Yerinde yeller esiyor çünkü 27.215 FM olmuş defacto buluşma kanalı. Bugün (7 Haziran 2016) bir kaç dakika dinledim. FM ile ne kadar sağlıklı görüşülür o ayrı, bir de bir sürü istasyon üst üste çağrı yapıyor.

Bizim, bir buluşma kanalımız bile yok. Orada burada defacto buluşmalar var, ama eğri oturup doğru konuşalım, çevrimiçi mi o çevrimler? E5'i niye kapattık, unuttuk? Örnek olarak söylüyorum 28.400 Mhz niye bizim buluşma frekansımız olmasın, 14.200 neden bizim buluşma frekansımız olmasın?

Her neyse, TRAC'ın Ankara Şubesi var. Lütfedip bir Googlelasaydınız ve Barış Beyin iletişim bilgileri dahil görseydiniz.

73'ler TA2IBY
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2IKY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • YALOVA TEKNO
« Yanıtla #11 : 08 Haziran 2016, 09:38:50 »
selam,

Ersoy usta, cb 27.215 amele bandı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap dediğin gibi herkes üst üste çağrı yapıyor, bir nevi güç gösterisi gibi !

27.915 usb halen kullanılıyor,  10m bandında 28.305 usb amatör buluşma frekansımız, 14.270 usb yine buluşma frekansımız,

şunu görüyor duyuyorum ki ben çağrı yapıyorum, kimse cevap vermiyor, dinlemede kalıyorum 2 dakika sonra birisi başkasına çağrı yapıyor, yani beni duyduğu halde cevap vermiyor, ! bu olay başka ildeki rolel ve simplexdede  var maalesef beni çok düşündürüyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

73

Çevrimiçi TA2OM - 3C3CA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 26
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ersoy Yılmaz
« Yanıtla #12 : 09 Haziran 2016, 01:15:18 »
Üstadım,

Bilgiler için teşekkür ederim. Yani ben öyle demek istememiştim ama katılıyorum. Üst üste herkes, burada mı merkez hesabı. Bu akşam da İtalya'da bir çok kişiyi duydum, karmakarışık. Ve dediğiniz gibi olduğu için kimin gücü fazlaysa o duyuluyor, ama maksat bu mu?

28.305 mantıklı, çok bantlı CB cihazların girebileceği 10 metre frekansı. 14.270 de uyar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ben duyarsam, yanıt veririm artık bu frekanslarda. Gündüzleri vaktimin olduğu günlerin sonuna geliyor sayılırım. Denemeye değer.

O kadar çok sıkıntı var ki. Size yanıt vermiyorlar, bazen bomboş frekansta konuştuğunuzda mandal ya da mors bindirme de oluyor.

Verdiğiniz frekansları dinleyeceğim. Görüşmek üzere, 73'ler

Çevrimdışı TB2THC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Çağdaş Akçay
« Yanıtla #13 : 19 Ekim 2017, 21:31:09 »
Selam,

Web'te TRAC'ın sayfasına uğramış olsaydınız, TB2MZM Sayın Barış Yıldırım'ın şube başkanı olduğunu, telefon numarasıyla beraber görürdünüz.

Çevrim konusuna gelince, bana da çok mantıklı gelmiyor ama hiç değilse birileri ses veriyor.

Gelelim başka bir çevrime.

Örneğin 14.313'te denizlerde olan Alman amatörlerin çevrimi var. Bir kaç defa denk geldi dinledim. Bir operatör, denizlerde hava durumunu veriyor. Ardından "CQ MM" yapıyor. Sırasıyla örneğin Batı Akdeniz'deki istasyonları çağırııyor, ardından Orta Akdeniz'dekileri, Ege'dekileri, Karadeniz'dekileri ve hatta Pasifiktekileri veya Okyanustakileri. Onlar da nerede olduklarını bildiriyorlar. Biraz sohbet ediyorlar. Bu çevrimleri online olarak dinlemek de mümkün.

Ha bizde yatı matı gemisi olan yok diyebiliriz. Yatı matı yelkenlisi olan da zaten uydu kullanıyor, GSM kullanıyor diyebiliriz. Çevrime örnek olması babında belirtmek istedim.

Bizim bir buluşma kanalımız bile yok. Eskiden CB'de E5 vardı 27.915 USB. Yerinde yeller esiyor çünkü 27.215 FM olmuş defacto buluşma kanalı. Bugün (7 Haziran 2016) bir kaç dakika dinledim. FM ile ne kadar sağlıklı görüşülür o ayrı, bir de bir sürü istasyon üst üste çağrı yapıyor.

Bizim, bir buluşma kanalımız bile yok. Orada burada defacto buluşmalar var, ama eğri oturup doğru konuşalım, çevrimiçi mi o çevrimler? E5'i niye kapattık, unuttuk? Örnek olarak söylüyorum 28.400 Mhz niye bizim buluşma frekansımız olmasın, 14.200 neden bizim buluşma frekansımız olmasın?

Her neyse, TRAC'ın Ankara Şubesi var. Lütfedip bir Googlelasaydınız ve Barış Beyin iletişim bilgileri dahil görseydiniz.

73'ler TA2IBY
Ersoy Bey,adreste bir sıkıntı yok yalnız...Arkadaş oraya gittiğini ama bulamadığını söylüyor...Web sitesinde yazan adres de orası zaten.Bu benim de merak ettiğim bir konuydu aslında...Selamlar

Çevrimdışı TA2NUH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Murat AYDAN
« Yanıtla #14 : 05 Ocak 2019, 17:33:11 »
Evet, TRAC'ın Ankara Şubesi var. Gün itibariyle bir şube merkezi ve sabit bir adresi olmasa da, buluşmaları ve organizasyonları oluyor. Şb. Başkanı Barış YILDIRIM (TB2MZM) da çok düzgün bir insan ve sevdiğimiz bir kardeşimizdir. TRAC sitesinde yer alan numaradan kendisine ulaşabilirsiniz.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
TRAC AYDIN Şubesi

Başlatan TA4ACV

7 Yanıt
5192 Gösterim
Son İleti 18 Şubat 2014, 20:50:20
Gönderen: TA4ACV
xx
TRAC Sivas Şubesi Kuruldu

Başlatan TB7DSD

5 Yanıt