Gönderen Konu: YAGİ UDA ANTEN TASARIMI HAKKINDA (ELEKTRONİK HESAPLAMALAR)  (Okunma sayısı 2977 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akıncıbeyi
  • Ziyaretçi
Çanakkale Assos'tan  73 !!!!

Daha önce bu form adı altında bir konu başlığı açmış,sizlerden bilgi almıştım..

Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum.Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Makine Dinamiği alanında master öğrencisiyim.Aile bireylerimin telsizciliğe olan merakı ve çocukken benim anten yapımına olan hevesimden dolayı aranıza katılmaya karar verdim ve A sınıfı belge almaya hak kazandım...

Dediğim gibi Assos civarında ikamet etmekte ve mesleğimi icra etmekteyim..Sizlerle Kazdağ Rölesi aracılığı ile iletişim kurmayı umut ediyorum.150-300 Tl arası Wouxun yahut  Baofeng bir cihaz almayı düşünüyorum,umarım en yakın röleye bağlanır.

Antenlerdeki  temel elektronik bilgilerine sahibim..Çanakkale'de, zamanında tüm Türkiye'ye ''Feza Elektronik'' markasıyla  çatı anteni pazarlamış, firma sahibi Cihan Usta ile görüşmüş ve telsiz için bir anten tasarımı yapmaya karar vermiş bulunmaktayım..Kazdağı da dahil karşı sahilde bulunan midilliye de bağlanarak Kuzeyege yöresini dinlemek istiyorum..

Tasarlayacağım anten ile telsiz arasında herhangi bir aracı cihaz veya ünite olmayacak..Direkt antenden aldığım (Rg ...ohm) kabloyu telsiz anten girişine bağlayacağım.Hangi kanal ve frekanslara uygun bir dalga boyu tayin edip ona göre reflektör dipol ve direktör tasarımı yapmalıyım ve bunların boyu ve ara mesafelerinin hesaplanması nasıl olacaktır..Hnagi cins kabloda daha fazla verim alabilirim ??

Ayrıca ekte göndermiş olduğum .jpeg uzantılı resimdeki Yagi Design programı hakkında bilgisi olan var mı ??

Ayrıca şu link adresini de inceler misiniz lütfen
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuya vakıf olan siz değerli  telsizci ve bu işe gönül vermiş arkadaşların detaylı cevaplarını istirham ediyorum..

İşlerinizde muaffakiyetler ve başarılar dilerim..

Göklerde buluşmak dileğiyle (telsiz ve çağrı kodu aldıktan sonra Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap )

73 !!!!!

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=4786.0

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

clip
YAGİ UDA ANTEN TASARIMI (ELEKTRONİK HESAPLAMALAR)

Başlatan akıncıbeyi

0 Yanıt
2625 Gösterim
Son İleti 28 Mayıs 2015, 17:13:36
Gönderen: akıncıbeyi
xx
Osilatör Tasarımı 446 MHz

Başlatan serhat1990

0 Yanıt
2331 Gösterim
Son İleti 29 Ocak 2013, 11:38:20
Gönderen: serhat1990
smiley
ANTEN SOHBETLERİ-1 Uzuntel’den (Longwire) Yagi’ye (Yagi-Uda)

Başlatan TA3BQ

0 Yanıt
6514 Gösterim
Son İleti 21 Aralık 2010, 16:39:55
Gönderen: TA3BQ
xx
Çeşitli Elektronik Kitaplar

Başlatan TA2AOG (SK)

0 Yanıt
4890 Gösterim
Son İleti 25 Kasım 2010, 13:50:33
Gönderen: TA2AOG (SK)