Gönderen Konu: ASELSAN 4822 ARAÇ TELSİZİ PROGRAMLAMA KLAVUZU  (Okunma sayısı 8752 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA5YY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 2
  • İsim Soyisim: ALİ YILMAZ YILDIZ
ASELSAN 4822 ARAÇ TELSİZİ PROGRAMLAMA KLAVUZU
« : 12 Kasım 2013, 12:16:11 »
Arkadaşlar merhaba;

Aselsan 4822 serisi araç telsizlerinin amatör frekanslara nasıl programladığı konusunda internet ortamında dağınık halde bulunan bilgileri ve programları toparlayarak bir klavuz hazırladım.

Aşağıdaki linkten hem klavuza hem de gerekli programlar ve hazır kütük bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İyi günlerde kullanmanız dileği ile.

Not:

Telsiz programlamayı bu şekilde keşfeden kişi ben değilim (ben sadece uyguladım ve derledim).  Keşfedip de forumda yayınlayarak biz radyo amatörlerin kullanımına sunan ismini bilmediği kişiye, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ile Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap forum sitelerine, ekipman temini ve bilgi paylaşımı yaparak bana destek olan Fox Telsiz Sistemleri işletmecisi Hasan Tahsin YAVUZ Bey ile TRAK Telsiz Amatörleri Derneği ( Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ) yöneticilerine huzurlarınızda teşekkür ederim.

Klavuz :

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Gerekli programlar ve hazır kütük bilgileri :

Hazır kütüğün kanal bilgileri :

Kasım 2013 itibatiyle tüm Türkiye güncel VHF röle frekanslarının Aselsan'da hangi kanalda bulunduğu bilgisi :

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=3809.0
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2013, 12:24:43 Gönderen: kokanche »

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
Ynt: ASELSAN 4822 ARAÇ TELSİZİ PROGRAMLAMA KLAVUZU
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2013, 12:34:09 »
Teşekkür ederiz elinize sağlık

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 61
  • Hayati YAZDIRAN KM69KW ANKARA
  • İsim Soyisim: Hayati YAZDIRAN
Ynt: ASELSAN 4822 ARAÇ TELSİZİ PROGRAMLAMA KLAVUZU
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2013, 16:27:15 »
4822-4826-4926 aselsan mobil cihazların amatör bantlara frekans yazılımlarında programdan kaynaklanan bir kısıtlama var idi ve halen de var
bu cihazlar cihaz olarak düşünüldüğünde amatör frekanslarda çok rahat çalışırlar ancak sizin de incelemenizden anladığım amatör frekansların program vasıtasıyla mümkün olmadığı ancak yine bir takım destekleyici farkıl çalışmalar yaparak amatör bant frekanslarında olması gereken hex sayılarına ulaştığınız  ve bu bilgileri gayet açıklayıcı bir biçimde kullanıma sunduğunuz görülüyor çalışmalarınıda başarılar dilerim
benim yaptığım çalışmalarda hata yapılan noktalar nelerdir. bunun nasıl olması gerektiği dikkat edilmesi gereken konular gibi birtakım bilgilerdi.
yaptığım çalışmaları burada yayınladım üzerinde problem yaşadıkları konularda ilgi duyan arkadaşlarımıza gereken bilgiler gerek birebir gerek email yolu ile
anlayabileceği bir şekilde anlattım ve verilen bilgiler gerçekten faydalı oldu bu çalışmalarıma zaman aralıklı olarak devam ettim.sorulan sorulara elimden geldiğince cevap vermeye çalıştım arkadalarımızdan pek çoğu istenilen bilgilere ulaştılar ve kendi çalışmalarını yaptılar sonuç başarılı oldu
bilgisayar tekniğini fazla bilmediğim için sizin hazırladığınız dosyalar gibi dosyalar hazırlayamadım tabiki bu bilgisayara olan bir hakimiyetin sonucu olabilir.
yaptığınız bu çalışmalardan dolayı size teşekkür ediyorum.aslında görsel olarak benim vermek istediğim bilgileri vermişsiniz ve faydalı olacağı kanatindeyim
yaptığınız çalışma sadece 4822 mobil cihazlarda kalmamalı bu cihazların uhf versiyonu 4826-4926 uhf leri de kapsamalı
uhf versiyonlarının nasıl 430-440 mhz ye hex lerinin indirileceği veya yükseltileceği gibi bilgiler ihtiyacınız olursa her zaman için yardım yapmaya hazırım
tekrar teşekkürler
çalışmalarınızda başarılar dilerim TA2VW

Çevrimdışı TA5YY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 2
  • İsim Soyisim: ALİ YILMAZ YILDIZ
ASELSAN 4822 ARAÇ TELSİZİ PROGRAMLAMA KLAVUZU
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2013, 16:58:23 »
Gerek hazırladığım klavuzda gerekse bu sayfadaki ilk mesajımda bahsi edilen telsizleri programlama yolunu bulan kişinin ben olmadığımı sadece internette dağınık olarak bulunabilecek bilgileri toparladığımdan söz etmiştim.

Yazınızdan anladığım kadarıyla benim "ismini bilmediğim kişi" olarak işaret ettiğim kişi sizmişsiniz. Çalışmalarınızda bizlere yol gösterdiğiniz için ben size teşekkür ederim.

Bu çalışmada bana ait olan kısım; kendime özgü bir kütük bilgisi oluşturmak ve bunun nasıl yapılacağını görsel olarak izah etmekten öte değildir.

Herkese çalışmalarında başarılar dilerim.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Aselsan MV 4822 Araç a monte etme

Başlatan TB2DKG

1 Yanıt
2169 Gösterim
Son İleti 24 Nisan 2017, 08:47:31
Gönderen: TA3V
moved
TAŞINDI: MVG40.exe ASELSAN 4822 - 4826 - 4926 telsiz programlama Hk.

Başlatan TA3V

0 Yanıt
1105 Gösterim
Son İleti 18 Temmuz 2022, 17:23:04
Gönderen: TA3V
xx
ARAÇ TELSİZİ VE ARAÇ RUHSATI HK

Başlatan TA2UBW

30 Yanıt
27516 Gösterim
Son İleti 16 Ağustos 2017, 19:43:35
Gönderen: TA1OA