Gönderen Konu: SÜREKLİ AMATÖR FREKANSLARI ENTERFERE EDENİN BAŞINA GELENLER  (Okunma sayısı 10714 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3SF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 2
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
73 lar bir şey merak ediyorum amatör ne demektir.
Yoksa herkes profesyonel olmuşta amatörleri'mi beğenmiyor diyeceğim ama.
İsmimiz amatör telsizci.
Amatör telsizcilik belgesi almak için sınava giriliyor.
Bu sınavdan da geçer not alanlar.
Her şeyi her kaideyi bilmek zorunda da değil ama öğrenmek zorunda.
Öğretmek de eğitmekte bu işe gönül vermiş ustaların işi.
Taki öğrenene kadar öğrenmeye niyeti yoksada bir süre sonra zaten muhatap bulamaz.
O telsizi de odanın bir köşesindeki vitrine koyar.
Başarılı bir yazı... Tamam ben artık herşeyi öğrendim demek'te biraz basit kaçıyor bence.

Çevrimdışı TA3SF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
kendimden pay biçeyim önce; elektrik teknikeriyim, Allaha şükür alt yapım var yani, gel gelelim konu telsiz olunca kimseden bilgi alamadım[sınav hazırlık dönemi]. Yalvardım tabiri caiz ise, belgeni al öyle gel dediler...Kınadım ve kızdım önceleri ama gerçek bir HAM olmak için yürekten istemek gerekmiş... Safralar gelirler ve giderler...Yorgan yakılır ama...........

Çevrimdışı TA1AYY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • İsim Soyisim: Yakup SAYIN
Biraz daha dramatize edilse mandalcıya hak vereceğiz neredeyse Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Olur mu beyler öyle şey hiç?

Mandal yapmak, trafiğin ortasında drift yapmak gibi birşey. Gündüz yol ortasına çöp poşeti atmak gibi birşey. Amatör isen "mandal atmayacaksın". Açık ve net.

Varsa derdin, küstürdüyseler seni, sıkıntın kimle ise callbook tan al nuamrasını, konuş sıkıntını gider. Gideremiyorsan o kişiyle frekansta muhatap olma. O kişi konuşurken mandal atmak asosyallik degildir (asosyallik insanalrla sosyal ilişkiler kurmak istememe durumudur). Mandalcılık SOSYOPATLIK tır. Yani bir patodur, tedavi gerektirir. Çay bahçesinde oturmusş sohbet eden iki kişiyi gördüğünüzde onların masasını dağıtmaktır mandalcılık.

Radyo amatörlüğü soru bankasında mors vardır, anten dalga boyu modülasyon vardır da niye adab üslup terbiye edep yoktur biliyor musunuz? Çünkü bu sıfatlar edinimler, amatörlükle değil, insanlıkla alakalıdırlar ve "aile" den alınır bu terbiye.

Bu edinimler insna olmanın fonskiyonlarıdır. Amatör olmanın değil...

Teşhisi doğru koyarsak, çözüme daha kolay ulaşırız...

Çevrimdışı TA4AHE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 28
  • Herşey Amatörlük için...
  • İsim Soyisim: Hüseyin Erol ÜNAL
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Biraz daha dramatize edilse mandalcıya hak vereceğiz neredeyse Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Olur mu beyler öyle şey hiç?

Mandal yapmak, trafiğin ortasında drift yapmak gibi birşey. Gündüz yol ortasına çöp poşeti atmak gibi birşey. Amatör isen "mandal atmayacaksın". Açık ve net.

Varsa derdin, küstürdüyseler seni, sıkıntın kimle ise callbook tan al nuamrasını, konuş sıkıntını gider. Gideremiyorsan o kişiyle frekansta muhatap olma. O kişi konuşurken mandal atmak asosyallik degildir (asosyallik insanalrla sosyal ilişkiler kurmak istememe durumudur). Mandalcılık SOSYOPATLIK tır. Yani bir patodur, tedavi gerektirir. Çay bahçesinde oturmusş sohbet eden iki kişiyi gördüğünüzde onların masasını dağıtmaktır mandalcılık.

Radyo amatörlüğü soru bankasında mors vardır, anten dalga boyu modülasyon vardır da niye adab üslup terbiye edep yoktur biliyor musunuz? Çünkü bu sıfatlar edinimler, amatörlükle değil, insanlıkla alakalıdırlar ve "aile" den alınır bu terbiye.

Bu edinimler insna olmanın fonskiyonlarıdır. Amatör olmanın değil...

Teşhisi doğru koyarsak, çözüme daha kolay ulaşırız...

Düşünceniz için elinize, dilinize, yüreğinize sağlık. Kesinlikle katılıyorum.
Dünyada yeteneksiz insan yoktur. Sadece iyi eğitilmemiş ve iyi yönlendirilmemiş insanlar vardır.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
PMR kanallarda sürekli cızırtı

Başlatan TA2LLV

3 Yanıt
1830 Gösterim
Son İleti 13 Haziran 2017, 15:55:56
Gönderen: TA2LLV
xx
KENDİ BAŞINA BİR CANAVAR :))

Başlatan TA2MR

1 Yanıt