Gönderen Konu: SÜREKLİ AMATÖR FREKANSLARI ENTERFERE EDENİN BAŞINA GELENLER  (Okunma sayısı 10713 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 61
  • Hayati YAZDIRAN KM69KW ANKARA
  • İsim Soyisim: Hayati YAZDIRAN
2012 yılının haziran temmuz dönemine ayit 25 günlük bir süre zarfında 145.675 ankara rolesin sürekli enterfere eden bir şahıs başımıza musallat oldu  yer tespit etme çalışmalarımız oldu istasyonlar araçlarıyla dışarıya çıkıp tespit etmek istediklerinde istasyonu kapatıyor sonra tekrar açıyordu röleyi kapattık olmadı açtık olmadı ağa sın dedik yapma dedik suç işliyorsun dedik yok adam ne konuşuyor iki kelime et ne istediğini bilelim o da yok roleyi kapatır açar daha neler artık gına geldi kimse röleye çıkmaz oldu. baktık bu böyle olmayacak dernek olarak polise baş vuruldu daha demeden adamı eliyle koymuş gibi bulldular antenlerini söktüler çok miktarda envai çeşit çihazlarına el koydular amatör lisansı yok ibraz edemiyor.mahkemelik oldu savcı tutuklama istemiş ama hakim bırakmış diye duyduk ama mahkemesi dışardan devam edecek muhtemelen emdiği süt burnundan geldi şimdi bize karıştığı yok adam gibi oturuyor her halde evinde role tertemiz oldu ne enterferans var ne de müdahale aslında bu olay şunu gösterdi biz haklarımızı aramalıyız kanun bize ne hak tanıyorsa kullanmalıyız  esen kalın 73 

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2803.0
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2MR

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Aziz SARI
tam emsal teşkil edecek durum bugunlerde ıstanbulda malum rolede bu ve bunun gıbı benzerı olaylar vuku buluyor umarım dernek yönetıcılerı bu olayı örnek alırlar sızın adınıza sevındım aslında parmaklarnı kırmak lazım onun bır daha yapamasın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA3SF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 2
2014 ve izmir, 439.200 ...Buyrun burası koy kahvesi, yazık çok yazık.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: Nejat ARGADAL
Kesinlikle, ellerinize sağlık. Bu tip hastalıklı kişilerin emniyet elince yakalanması çok güzel.

Çevrimdışı TA3ICK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 5
  • İsim Soyisim: aydın
 izmir, 439.200  mu  bu role frekansında telsizi acip birakinca.. evdekiler bu konuşmalar icin mi para verdiniz bu telsize diyor... bende hemen kapatiyorum vallaa.. cok aci ama gercek...
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2014, 18:07:00 Gönderen: TA3ICK »

Çevrimdışı TA2IGA

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • 73
  • İsim Soyisim: GÖKHAN ATEŞALAN
Çok garip bir durum, onca techizatı eve kurup sırf engelleme yapma fikri hem pahalı hem de rahatsız edici. Asosyal insanların sanırım yalnızlıklarına karşı bir tür isyanı olsa gerek.

Çevrimdışı TA3ICK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
Bir de onca para verip telsiz ruhsati alan.Bir de ondan kat ve kat para verip cihaz alan sonra kanallarda konuşmak istenler var. Yaptigi en ufak bir hatada saygızılık gorupte artik hic konuşmak istemeyenler de mi asosyal oluyor??

Çevrimdışı TA2IGA

• Sitenin Sahibi
  • *
  • 73
Bir de onca para verip telsiz ruhsati alan.Bir de ondan kat ve kat para verip cihaz alan sonra kanallarda konuşmak istenler var. Yaptigi en ufak bir hatada saygızılık gorupte artik hic konuşmak istemeyenler de mi asosyal oluyor??

Aydın Bey sanırım mesajımı yanlış okudunuz. Engelleme yapmak için yatırım yapanlar için söyledim. Amatör hevesle yatırım yapıp, sonra da bir kaç haddini bilmez yüzünden kanallara küsenler için her hangi birşey söylemedim.

Çevrimdışı TA3ICK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
Mesala ... Ben ornek veriyorum... Bana boyle bir kac hadini bilmez ile heycanimi kirdilar ve konuşmama karari aliyorum. Benim ile birlikte beni cok seven arkadaşlarim benim gibi sesiz kalmamayi tercih etip bunlara ben cezasini veririm diyor ve engelleme yapiyorsa onlar asosyal o zaman??? Yoksa saygiziligi yapanlar mı asosyal bu tartişma goturur? Bunun yerine saygizilik yapanlari cezalandirma yapmayi neden duşunulmuyor? Bu amator telsiz ehliyeti verirken bir sinav yapiliyor mors, teknik bilgi ve mevzuat bilgisi veriliyor. Neden telsizde insanlar arasi saygi, konuşma adabi ve piskolijik egitimler verilmiyor. (cansıkıcı bir olay olmuştur kendini dagitmak icin telsizin başina gecer en ufak seyi kaldiramz) Bu gibi seylerin bu egitimler sayesinde bu olaylarin bitmesi icin caba sarfedilmiyor. Yapanlara asosyal insan deyip gecmek işin en kolay yani. Neden onlari kazanmaya calişmiyoruz. Cunki bu kolayimiza gidiyor. Onlari asosyal deyip dişlamak işin en kolay yolu dimi?
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2014, 17:54:12 Gönderen: TA3ICK »

Çevrimdışı TA2IGA

• Sitenin Sahibi
  • *
  • 73
Mesala ... Ben ornek veriyorum... Bana boyle bir kac hadini bilmez ile heycanimi kirdilar ve konuşmama karari aliyorum. Benim ile birlikte beni cok seven arkadaşlarim benim gibi sesiz kalmamayi tercih etip bunlara ben cezasini veririm diyor ve engelleme yapiyorsa onlar asosyal o zaman??? Yoksa saygiziligi yapanlar mı asosyal bu tartişma goturur? Bunun yerine saygizilik yapanlari cezalandirma yapmayi neden duşunulmuyor? Bu amator telsiz ehliyeti verirken bir sinav yapiliyor mors, teknik bilgi ve mevzuat bilgisi veriliyor. Neden telsizde insanlar arasi saygi, konuşma adabi ve piskolijik egitimler verilmiyor. (cansıkıcı bir olay olmuştur kendini dagitmak icin telsizin başina gecer en ufak seyi kaldiramz) Bu gibi seylerin bu egitimler sayesinde bu olaylarin bitmesi icin caba sarfedilmiyor. Yapanlara asosyal insan deyip gecmek işin en kolay yani. Neden onlari kazanmaya calişmiyoruz. Cunki bu kolayimiza gidiyor. Onlari asosyal deyip dişlamak işin en kolay yolu dimi?

Aydın Bey bu kadar romantik olmaya ne gerek var? Sakin kalarak ve sükunetle, o kendini bilmezler yola getirilebilir. Düzeltmenin yolu ve ya yolları şu an yoksa bir gün mutlaka bulunabilir. Bunun için çaba harcamalı, birlik olunmalı, belki de bu kurulacak birlikle yeni bir amatör radyo ahlakı kurulmalı. Gerekirse hukuk ve yönetmeliğin erkleri ile bir araya gelinmeli, yardım istenmeli. Ama siz; "Madem o kendini bilmezler bizi rencide ediyor aşağılıyor, o zaman biz de bütün kanalları tıkar iletişim kurulmasına engel oluruz." derseniz, kusura bakmayın keşke o belgeyi almasaymışsınız. Bu kadar çocukça yaklaşılabilir mi, böyle bir konuya? İletişimin temel taşını kullanarak bizzat iletişimi engellemek, hem de cezalandırmak adına yapmak ne kadar mantıklı? Bunu yaparken diğer radyo amatörlerinin düştüğü durumu ya da çektiği sıkıntıyı hiç mi düşünmüyorsunuz? Bu ne bencil bir yaklaşımdır Aydın Bey? Bunu yapanları haklı göstermeye çalışmanız da ne kadar vahim? Amatör radyoculuğun ahlakına ne kadar yakışıyor, lütfen bir düşünün. Eğer yeni üyesi olduğum bu camia böyle saçma bir kaosun içine düşmüşse hiç bulaşmayayım, tarafları çocukça kavgalarında yalnız bırakayım. İyi akşamlar.

Çevrimdışı TA3ICK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
Ynt: SÜREKLİ AMATÖR FREKANSLARI ENTERFERE EDENİN BAŞINA GELENLER
« Yanıtla #10 : 23 Şubat 2014, 23:49:11 »
Ben burda kişileri asosyal olarak dişlamak yerine kazanmali diyorum. Egitim şart diyorum.  Siz bana cocukca yaklaşim,almasaydiniz o belgeyi diyorsunuz. Ben size biri bana saygizilik yapti hakaret etti cazalandirlmali (tabiki hukuk cercevasinde ama telsiz konuşmalari an icinde kayit altina alinamiyor) diyorum siz romantik veya sacma sapan diyorsunuz. (Beni seven bir arkadaş cezalandirma olayini kendine gorev kabul etmesini ornek olarak verdim yazimin başinda yazdim dikkatli okuyun. onay vermedigim birsey..) ama Saygizlik yapanin yanindamisiniz degilmisiniz ona bi karar verin. İşallah başiniza boyle sey gelmez diyorum sizinle tartişmiyorum.  Yorumu okuyanlara birakiyorum. Bana cocuk dediniz sacma sapan dediniz, almasaydin o belgeyi dedin eyvallah ( buda saygi!!! amatorlugu ozendiriyoruz sozde) hoscakalin. Birdaha da bir sey yazmiyorum.
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2014, 01:10:59 Gönderen: TA3ICK »

Çevrimdışı TA3SF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
Ynt: SÜREKLİ AMATÖR FREKANSLARI ENTERFERE EDENİN BAŞINA GELENLER
« Yanıtla #11 : 28 Şubat 2014, 20:17:00 »
izmir, 439.200  mu  bu role frekansında telsizi acip birakinca.. evdekiler bu konuşmalar icin mi para verdiniz bu telsize diyor... bende hemen kapatiyorum vallaa.. cok aci ama gercek...
Ben el cihazı taşımıyorum bu sebeplerden dolayı. Yaşasın HF ve CW dünyası...

Çevrimdışı TA3SF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *

Aydın Bey sanırım mesajımı yanlış okudunuz. Engelleme yapmak için yatırım yapanlar için söyledim. Amatör hevesle yatırım yapıp, sonra da bir kaç haddini bilmez yüzünden kanallara küsenler için her hangi birşey söylemedim.
Egolu kişiler bizler gibi[gerçek amatörler], yatırım yapamaz. Ucuz çin malı cihaz alırlar ve mutlu olurlar. Anlıyamadığım konu ise frekansların alenen yazılması. Madem cihaz satışının önüne geçemiyoruz, frekansları ulu orta yazmıyalım enazından. sağlıcakla kalın.

Çevrimdışı TA3SF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
Lütfen kimse üzerine almasın, bence ne amaç ile olursa olsun, frekansların bu hobi'ye gönül vermiyenler ile paylaşılması bence yanlış...

Çevrimdışı TA2UA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • İsim Soyisim: Uğur Apaydın
73 lar bir şey merak ediyorum amatör ne demektir.
Yoksa herkes profesyonel olmuşta amatörleri'mi beğenmiyor diyeceğim ama.
İsmimiz amatör telsizci.
Amatör telsizcilik belgesi almak için sınava giriliyor.
Bu sınavdan da geçer not alanlar.
Her şeyi her kaideyi bilmek zorunda da değil ama öğrenmek zorunda.
Öğretmek de eğitmekte bu işe gönül vermiş ustaların işi.
Taki öğrenene kadar öğrenmeye niyeti yoksada bir süre sonra zaten muhatap bulamaz.
O telsizi de odanın bir köşesindeki vitrine koyar. 

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
PMR kanallarda sürekli cızırtı

Başlatan TA2LLV

3 Yanıt
1830 Gösterim
Son İleti 13 Haziran 2017, 15:55:56
Gönderen: TA2LLV
xx
KENDİ BAŞINA BİR CANAVAR :))

Başlatan TA2MR

1 Yanıt