Gönderen Konu: 2012 1.donem sınav başvuruları başlamıştır.  (Okunma sayısı 26431 defa)

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

supradyn
  • Ziyaretçi
Ynt: 2012 1.donem sınav başvuruları başlamıştır.
« Yanıtla #60 : 16 Mart 2012, 16:47:50 »
 Umarim aksama ben de mujdili haber diye buradan siz dostlarla paylasirim basvurumu

Çevrimdışı TA3TT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 4
  • İsim Soyisim: OrhanCengizK
« Yanıtla #61 : 16 Mart 2012, 16:50:23 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Adınıza sevindim Orhan bey e-devlet şifresi herhangi bir telefondan 160'ı çevirerek sistemsel sorun olup olmadığını sorabilirsiniz.Ben sordum az önce ara ara gidip gelmeler oluyormuş ama sorunun tam olarak ortadan kalkması için sistem adminleri çalışmaktaymış.Neyseki başvurunuz kabul edilmiştir.Şu andaki bekleme süreci ise KEGM bekletme süreci ile aynı durumda.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN.

Tam zamanında yazdınız Yavuz bey yazım sizin içinde geçerli, en kısa zamanda sizinkide hayırlı bir şekilde sonuçlanır.

Sistem yeni, haliyle sorunlar oluşacaktır.Şifre sorununu da gümdeme getirdim ve o konu ile de ilgilenmeleri için elimden geleni yapacağım.Olurda şifresini kaybeden giremeyen arkadaşlar olursa tekrar yardımcı olmaya çalışırım.

73 TB2PMH Ankara

Mehmet bey, iyi dileğiniz için teşekkür ederim. Demek düzgün çalıştığı bir ana denk gelip kaydımı yapmışım.

Nihayetinde kayıt yaptırdığım için mutluyum, geçen dönem kayıt yaptırmış ancak para yatırma tarihini iş yoğunluğundan kaçırmış ve sınav hakkımı kaybetmiştim, o zamandan beri sabırla yeni sınavın açılmasını bekliyordum, kayıt esnasında sorun çıkınca çok üzüldüm ama şimdi kaydım yapıldığı için mutluyum.

Sistem yeni olduğu için ufak-tefek sıkıntılar olacaktır ama benim gibi hevesli arkadaşların hevesi kırılmaması açısından biran önce kayıt alır hale gelirse çok güzel olur.

yinede emeği geçen herkese teşekkürler

73's.

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
« Yanıtla #62 : 16 Mart 2012, 17:05:59 »
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Zaten arkadaşların hevesleri kırılmasın diye uğraş ve çaba sarfediyorum. Tüm bu kadar uğraşlarımın sebebi yeni amatörler.Ufak bir sorun yüzünden heveslerinden vazgeçmesinler bu konuda elimden gelen herşeyi yapmaya hazırım, bazı arkadaş ve abilerimize de yazmıştım.Şifresel sorunlarda kullanıcı hatası var diye ama her yazımda sanki onları düşünmediğim sonucu çıktı.Tüm sorunlarla başa çıkabileceğimi bildiğim için yardımlara açık olduğumu belirtmeme rağmen hep yanlış anlandım, bende bir daha yazmadım.Şimdi sizin için küçük bir araştırma yaptım ve sonucu paylaştım. İnşALLAH akşam sorun bitmiş olur tavsiyem, saat 01:00 dan sonra tekrar denemenizdir.Altyapı sorunu ve verilerden kaynaklı bir problem olasılığı üzerine duruyorum.

e devlet sitesiyle hiç bir bağlantım yok, sadece pc analist uzmanı olduğum için bazı kodları ve çözümleriyle başa çıkabiliyorum.Amacım yardımcı olmak, ortalığı karıştırmak değil Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tüm arkadaşlarla başvuru sonunda görüşmek üzere.
Telsiz Radyo Amatörleri Cemiyeti - TRAC Ankara Şube Başkanlığı

Çevrimdışı TA2MR

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Aziz SARI
« Yanıtla #63 : 16 Mart 2012, 21:05:44 »
mehmet senın ıyı nıyetınden zere kadar şüphem yok çalışmalarında başarılar dilerim senin gibi arkadaşlar herzaman lazım bu siteye kendi adıma düşüncem bu dur  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

supradyn
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #64 : 17 Mart 2012, 00:51:52 »
tesekkurler mehmet bey

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
« Yanıtla #65 : 19 Mart 2012, 14:08:31 »
Aziz abi merhaba. Yazın ve iyi dileklerin için teşekkürler. Hani bir laf vardır "söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu" benim çevremdeki insanlarda böyle işte.Gördüğüm kadarı ile sende beni kardeşin olarak gördüğünden bu güzel yazıyı yazmışsın.Bende abim olarak gördüğümden teşekkür ediyorum.Allah razı olsun.

Sizde sağolun Yavuz bey, yaş olarak benden hayli büyüksünüz benim doğum günümü unutmuşlar ama ben kimseninkini unutmam Doğum gününüzde ayrıca kutlu olsun, sevdiklerinizle sağlıklı, mutlu, huzurlu yıllar geçirmenizi dilerim.

supradyn
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : 19 Mart 2012, 19:49:23 »
Teşekkurler Mehmet bey iyi dilekleriniz için , yasım daha 18 ( en azından oyle hissediyorum ) Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap.... Bu gün şirkette herkez Yavuz abi doğum gunun kutlu olsun deyip iyi dileklerini belirtince insan yaslandıgını anlıyor..... Yasının daha dogru her sanıyenin kiymetini bil, bir daha o saniye asla geri gelmeyecek.

Çevrimdışı TA2IKY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 43
  • YALOVA TEKNO
  • İsim Soyisim: Kadir AKKUŞ
« Yanıtla #67 : 19 Mart 2012, 20:25:19 »
selam

vakıflar bankasında hangi hesap noya yatıracaz 40tl ücreti ?

hangi hesap noya yatırılacak bu para ?

kıyı emniyetin duyuru sayfasındada yok,  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

bugün bankaya giderek 14:15 de sıra aldım saat 17:55 e kadar bekledim ama Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü  adına hiç bir hesap bulunumadı ve geri dönmek zorunda kaldım. yazıktır yaw, mail ilede sordum hangi hesap noya yatıracak diye ama tınlayan olmadı...   amatör telsizci olmaktan bir kez daha soğudum bu duyarsızlıktan.  bana amele bandı yeter.
TC YALOVA TEKNO Merkez.  27.215 FM

Çevrimdışı TA3ATA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 6
  • KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE BİR MUM DA SEN YAK!!
  • İsim Soyisim: Mehmet Turgay Nalbant
« Yanıtla #68 : 19 Mart 2012, 21:19:49 »
""KEGM Web sayfası üzerinden/e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar ön kayıt işleminiz tamamlanmıştır. İbaresinden sonra, sınav giriş ücretini TC kimlik numarası ile vakıflar bankası şubelerinden herhangi birine yatıracaklar. Ve bu işlemden sonra adaylara sınav başvurularının Kabul veya Ret edildiğine dair e mail ve/veya SMS ile bilgi mesajı gönderilecektir.

Posta ile müracaat edecek adaylar ise KEGM Web sayfasından temin edecekleri başvuru formunu doldurmaları, söz konusu formu postaya vermeden önce sınav giriş ücretini ödemek için, KEGM ile irtibat kurarak kayıt numarası almaları ve herhangi bir Vakıflar Bankası şubesine TC kimlik numarasını belirterek, sınava giriş ücretini ödemeleri, başvuru formu ile ödendi makbuzunu birlikte adrese göndermeleri gerekmektedir."""

Arkadaşım  iyigünler..
Mesajınızı il dışında olduğumdan yeni gödüm.. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün  yayınladığı başvuru ilanının bankaya sınav ücreti yatırılmasına dair bölümü yukarıya kopyalanmıştır..

Bilgisayar üzerinden elektronik ortamda müracaat ettiyseniz, aynı yerden sorguladığınızda başvurunuz kabul edilmiştir ifadesini gördüğünüzde,Vakıfbank gişelerinden ödeme yapabilirsiniz..Kabul edidiniz dndiği halde bankya par yatıramıyorsanız ,Banka Memuruna "diğer ödemeler" başlıklı bölümden tahsilat yapmasını hatırlatınız...

Yine de olumsuzlukla karşılaşırsanız. 0212 580 98 98 nolu telefondan dahili 133 ü çevirerk yardım alınız..

Şimdiden hayırlısı olsun..

TA3ATA.M.TURGAY
Best Regards
KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE BİR MUM DA SEN YAK!! .....

Çevrimdışı TA2IKY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • YALOVA TEKNO
« Yanıtla #69 : 19 Mart 2012, 21:29:28 »
""KEGM Web sayfası üzerinden/e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar ön kayıt işleminiz tamamlanmıştır. İbaresinden sonra, sınav giriş ücretini TC kimlik numarası ile vakıflar bankası şubelerinden herhangi birine yatıracaklar. Ve bu işlemden sonra adaylara sınav başvurularının Kabul veya Ret edildiğine dair e mail ve/veya SMS ile bilgi mesajı gönderilecektir.

Posta ile müracaat edecek adaylar ise KEGM Web sayfasından temin edecekleri başvuru formunu doldurmaları, söz konusu formu postaya vermeden önce sınav giriş ücretini ödemek için, KEGM ile irtibat kurarak kayıt numarası almaları ve herhangi bir Vakıflar Bankası şubesine TC kimlik numarasını belirterek, sınava giriş ücretini ödemeleri, başvuru formu ile ödendi makbuzunu birlikte adrese göndermeleri gerekmektedir."""

Arkadaşım  iyigünler..
Mesajınızı il dışında olduğumdan yeni gödüm.. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün  yayınladığı başvuru ilanının bankaya sınav ücreti yatırılmasına dair bölümü yukarıya kopyalanmıştır..

Bilgisayar üzerinden elektronik ortamda müracaat ettiyseniz, aynı yerden sorguladığınızda başvurunuz kabul edilmiştir ifadesini gördüğünüzde,Vakıfbank gişelerinden ödeme yapabilirsiniz..Kabul edidiniz dndiği halde bankya par yatıramıyorsanız ,Banka Memuruna "diğer ödemeler" başlıklı bölümden tahsilat yapmasını hatırlatınız...

Yine de olumsuzlukla karşılaşırsanız. 0212 580 98 98 nolu telefondan dahili 133 ü çevirerk yardım alınız..

Şimdiden hayırlısı olsun..

TA3ATA.M.TURGAY
Best Regards

sayın ta3ata

allaha çok şükür okumam yazmam var, bunları zaten defalarca kıyı emniyetin sayfasında okudum, ve burayada her seferinde verip duruyorsun da neden bi hesap nosu vermiyorsun ?

kopya yapıştır yapacağına elinde birşeyler yazsan daha yardımcı olursun.

bankadaki memur soruyor kardeşim hesap no nedir ? referens nosu nedir diye !!!

insanı mal yerine koymayın yahu allah allah....

TA eğer buysa ben TA olmak istemiyorum.
« Son Düzenleme: 19 Mart 2012, 21:32:59 Gönderen: TEKNOKA »

Çevrimdışı TA2MR

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #70 : 19 Mart 2012, 21:52:47 »
kadır akkuş kardeşim hesap nosu yok gıdıyorsun bankaya vakıflar bankasına E devleten kaydını yaptıktan sonra bankada diyorsun kıyı emnıyetı telsız genel mudurlune 40 tl borçlandırılmak istedıgnı söyluyorsun hepsı bu kadar hesap no falan yok tamam anlaşılmıştır umarım

Çevrimdışı TA2IKY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • YALOVA TEKNO
« Yanıtla #71 : 19 Mart 2012, 21:56:19 »
kadır akkuş kardeşim hesap nosu yok gıdıyorsun bankaya vakıflar bankasına E devleten kaydını yaptıktan sonra bankada diyorsun kıyı emnıyetı telsız genel mudurlune 40 tl borçlandırılmak istedıgnı söyluyorsun hepsı bu kadar hesap no falan yok tamam anlaşılmıştır umarım

arkadaşım gittim diyorum yahu neden anlamıyorsunuz, ve hasap no olmadan referans nosu olmadan işlem yapamadığını söylüyor,

neyse sallayın körfeze gitsin, bu başında böyleyse bunun sonunda kimbilir neler neler olur.

bitti.

Çevrimdışı TA2MR

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #72 : 19 Mart 2012, 22:10:47 »
ya TEKNO sen anlamıyorsun yada senın ordakı banka memuru aptalın tekı TC kımlık no ıle gıdıyorsun yukarıdakı yazdıgım şekilde kıyı emnıyeti telsız işletme mudurlugune 40 tl borçlanıyorsun yani TC numaran yetıyor çok tatımın olamadın git kıyı emnıyetını ara nuri bodur bey ıle görus saz çalıyorsun kendin dinliyorsun arkadaşım

Çevrimdışı TA3HF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: Murat Anlayan
« Yanıtla #73 : 19 Mart 2012, 22:12:07 »
Selamlar;

Bu ne hiddet Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Dostum amatörlükte ne yılmak vardır ne yorulmak, ne darılmak vardır nede kırılmak...

Sizin denk geldiğiniz görevli size büyük olasılıkla yardımcı olamamış anlaşılan.
Kıyı Emniyetini aradığınızda TC kimlik numaranızı isteyecekler ve sınava giriş ücreti olarak size 40 TL. tahhukkuk ettirecekler ve cep telefonunuza da sms gelecek.
Daha sonra bankaya giderek TC kimlik numaranızı söyleyeceksiniz ve Kıyı Emniyeti hesabına sınav ücreti olarak görevli işlem yapacak.
Hepsi bu....

Esas sıkıntı amatör telsizci olduğunuzda başlayacak Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Çatıya anten kuracaksın, swr tutmayacak ... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 2-3 belki benim gibi 4-5 sefer çıkıp ineceksin. Swr tutarsa sorun yok gibi tüm uğraşıya rağmen yine tutmazsa yeni bir anten yapacaksın bu kez onun swr si ile uğraşacaksın.
Portable istasyon kurmak için dağa çıkacaksın zaman gelecek terleyecek, zaman gelecek üşüyeceksin. ve bunun gibi niceleri daha var Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
(elektronik uğraşılarımız sırasında yaptığımız hatalar ile yaktığımız yada bozduklarımızı da saymayalım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap )

Fakat ben tüm bu uğraş ve çabalara rağmen alacağın zevki, huzuru ve en önemlisi bilgi paylaşımını, kendini geliştirmeni başka hiçbir hobisel çalışma ile elde edebileceğini sanmıyorum.

Yılmak, yorulmak, darılmak ve kırılmak yok. Bizler hepberaberiz, hepimiz için havadayız.

Saygılarımla;

73's.

Çevrimdışı TA2IKY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • YALOVA TEKNO
« Yanıtla #74 : 19 Mart 2012, 22:25:59 »
Selamlar;

Bu ne hiddet Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Dostum amatörlükte ne yılmak vardır ne yorulmak, ne darılmak vardır nede kırılmak...

Sizin denk geldiğiniz görevli size büyük olasılıkla yardımcı olamamış anlaşılan.
Kıyı Emniyetini aradığınızda TC kimlik numaranızı isteyecekler ve sınava giriş ücreti olarak size 40 TL. tahhukkuk ettirecekler ve cep telefonunuza da sms gelecek.
Daha sonra bankaya giderek TC kimlik numaranızı söyleyeceksiniz ve Kıyı Emniyeti hesabına sınav ücreti olarak görevli işlem yapacak.
Hepsi bu....

Esas sıkıntı amatör telsizci olduğunuzda başlayacak Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Çatıya anten kuracaksın, swr tutmayacak ... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 2-3 belki benim gibi 4-5 sefer çıkıp ineceksin. Swr tutarsa sorun yok gibi tüm uğraşıya rağmen yine tutmazsa yeni bir anten yapacaksın bu kez onun swr si ile uğraşacaksın.
Portable istasyon kurmak için dağa çıkacaksın zaman gelecek terleyecek, zaman gelecek üşüyeceksin. ve bunun gibi niceleri daha var Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
(elektronik uğraşılarımız sırasında yaptığımız hatalar ile yaktığımız yada bozduklarımızı da saymayalım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap )

Fakat ben tüm bu uğraş ve çabalara rağmen alacağın zevki, huzuru ve en önemlisi bilgi paylaşımını, kendini geliştirmeni başka hiçbir hobisel çalışma ile elde edebileceğini sanmıyorum.

Yılmak, yorulmak, darılmak ve kırılmak yok. Bizler hepberaberiz, hepimiz için havadayız.

Saygılarımla;

73's.

yukardaki arkadaş sadece kopya yapıştırla geçiştiriyor sözde yardımcı olunuyor !!!

ama hiç biryerde denmiyor ki kıyı emniyetini arayın, tc no isteyecekler tahakkuk ettirecekler, sonra gidip tc no ile adınıza tahahukkuk edilen 40 tl ödeyiniz diye, bunu sen buraya yazmasan benim gibi bir çok kişiyi "mal" yerine koyarlar burada...

neyseki sen bi açıklama yazdında bundan sonraki amatör olmak isteyenler okurlarda ona göre işlem yaparlar.

ben TA olmaktan vaz geçiyorum.

amele bandı yeter bana, 

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
2015 1. DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR.

Başlatan TA2IKY

53 Yanıt
32511 Gösterim
Son İleti 10 Mayıs 2015, 13:50:56
Gönderen: TA2OAB
xx
2018 1.Dönem Amatör Telsiz Sınav Başvuruları Başladı

Başlatan TA2MVX

63 Yanıt
14614 Gösterim
Son İleti 06 Mart 2018, 15:12:34
Gönderen: TB7GYA