Gönderen Konu: SINAV BAŞVURU RESİM YÜKLEME HATASI  (Okunma sayısı 5597 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

supradyn
  • Ziyaretçi
SINAV BAŞVURU RESİM YÜKLEME HATASI
« : 17 Mart 2012, 13:43:00 »
Selam arkadaşlar,
E-devlet uzerinden sınava basvuruda dun malum hatayı veriyordu sanırım halletmişler. Şimdi ise resim yüklemiyor. Basvuru yapabilen arkadaslar varsa resmi nasıl yuklediklerini belirtirse sevinirim ( gerci resim yuklemede tek secenek var. Sistemden mi kaynaklanıyor, yoksa benim tarayıcıdan mı anlamadım .. diğer tarayıcılar ile de denedim olmadı. ) . Bir seyi de tek bir seferde halledebilirsek bir gun, o zaman sanırım Turkiye olarak iyi noktalara gelmiş olacagız bu arada . Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2499.0
« Son Düzenleme: 17 Mart 2012, 13:46:30 Gönderen: supradyn »

Çevrimdışı TA3HF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: Murat Anlayan
Ynt: SINAV BAŞVURU RESİM YÜKLEME HATASI
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2012, 14:03:45 »
Selamlar;

Sistemi henüz inceleme fırsatım olmadı lakin;

İzin verilen dosya boyutlarını ve resim formatlarını kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Resimlerinizi genelde JPEG formatında (.jpg) ve boyutu da 1 Mb.'ı geçmeyecek şekilde kaydederseniz pek sorun olacağını sanmıyorum.

Kolay gelsin;

73's

supradyn
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2012, 14:05:17 »
fotografım jpg formatında ve 670kb olup sitenin istediği niteliklerdedir.

Çevrimdışı TA3HF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • İsim Soyisim: Murat Anlayan
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2012, 14:14:57 »
Selam;

Dediğim gibi sistemi inceleme fırsatım olmadı.

Belirttiğinize göre bir problem olmaması lazım daha sonra tekrar deneyebilirsiniz,
yine başarısız olursanız ve sistemden bir hata dönüyorsa, bu hatayı buradan paylaşırsanız
sistemi kullanan arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.

Saygılarımla;

73's,

Çevrimdışı TA3TT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 4
  • İsim Soyisim: OrhanCengizK
« Yanıtla #4 : 17 Mart 2012, 18:05:19 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Selam arkadaşlar,
E-devlet uzerinden sınava basvuruda dun malum hatayı veriyordu sanırım halletmişler. Şimdi ise resim yüklemiyor. Basvuru yapabilen arkadaslar varsa resmi nasıl yuklediklerini belirtirse sevinirim ( gerci resim yuklemede tek secenek var. Sistemden mi kaynaklanıyor, yoksa benim tarayıcıdan mı anlamadım .. diğer tarayıcılar ile de denedim olmadı. ) . Bir seyi de tek bir seferde halledebilirsek bir gun, o zaman sanırım Turkiye olarak iyi noktalara gelmiş olacagız bu arada . Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resmi yükleyemediğinizi nasıl anladınız?
Yüklediğiniz resim başvurudan sonra kontrol ettiğiniz ekranda zaten görünmüyor yada ben öyle biliyorum?

Sizde başvuruyu kabul edip, resim yükleme hatasımı veriyor? sorun gösteren ekran görüntüsünü paylşırsanız belki yardımımız olur

supradyn
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 17 Mart 2012, 18:36:23 »
ekran göruntusu asagıda. buraya nasıl resim eklediysem aynı sekilde oraya ekleyemiyorum. Gözattan resmi seçiyorum , anladım okudum vs kutusunu tıklayıp ileri bastıgımda bu görüntü çıkıyor

[eklenti yönetici tarafından silindi]
« Son Düzenleme: 17 Mart 2012, 18:45:20 Gönderen: supradyn »

supradyn
  • Ziyaretçi
MUTLU SON
« Yanıtla #6 : 17 Mart 2012, 23:45:59 »
arkadaslar 2 gun ugrasmama ragmen basvurumu bu gun e-devletten yapabildim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap. Yardımcı olmaya calısan tum arkadaslara tesekkurler.

Çevrimdışı TA2R

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • İsim Soyisim: İsmail Altınova
Ynt: MUTLU SON
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2012, 01:05:49 »
hayırlı olsun inşallah sınavdada başarılı olursun  başarılar dilerim .
TA2AIA

supradyn
  • Ziyaretçi
Ynt: MUTLU SON
« Yanıtla #8 : 18 Mart 2012, 01:08:26 »
tesekkurler ilginize

onurerdi
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 18 Mart 2012, 13:23:48 »
bende de aynı sorun var. Yok mu bilen birisi

supradyn
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 18 Mart 2012, 17:47:03 »
Merhaba Onur bey,
Ben ne yaptıysam olmadı. Fotograf makinamla bir tane daha vesikalık resmimi çektirdim , yeni çektirdiğim o resmi kullandım o zaman kabul edip basvurumu yapabildim. ( sanırım ya fotorafta sorun var yada benimkisi 1 mb uzerinde idi onu kucultup tekrar jpg olarak kaydettim ama o sıra bir sey oldu herhalde . Crop işlemi için internetten buldugum free olan cok basit programlar kullandım , photoshop ile yapmadım ) Yeni fotograf çekerken de çözünürlugu düşürüp çekin ki 1Mb altında olsun . Yada yukleyemediğiniz fotografı photoshop ile acıp 1 mb uzerinde ise crop edip 1 mb altına dusurun ve  tekrar jpg olarak kaydedin muhtemelen o da ise yarayacaktır.

musty67
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 21 Mart 2012, 10:59:30 »
ben kayıt oldum bendede aynı hatayı veriyordu resimin çözünürlüğünü arttırarak boyutunu istedekleri düzeye getiriniz ben boyut için photoshop cs 5 kullandım pixelleri yüksekti kabul etti öğrenci olanlar içinde öğrenci belgeside aynı şekilde tarayıcıda yüksek çözünürlükte tarayıp photoshop yadaona benzer programlaral crop edebilirsiniz sizdede işe yarar inşallah .

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
« Yanıtla #12 : 21 Mart 2012, 11:22:58 »
Hayırlı olsun Mustafa bey, tam olarak kaç'a kaç yaptığınızı öğrenebilirmiyim resmin boyutlarını ?
Malum herkesin elinde photoshop programı bulunmuyor, eş değer bir program bulmaya bakacağımdan şu an aynı sorunu 4 amatör aday daha yaşamakta.

Geriye kaldı sınav, haydi hayırlısı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Telsiz Radyo Amatörleri Cemiyeti - TRAC Ankara Şube Başkanlığı

TB4CTP
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 21 Mart 2012, 11:57:17 »
Mrb arkadaslar. Resim boyutu 512 kb yi gecmeyecek. Sitede her nekadar. 1mb densede bu sekilde yaparsaniz sorun olayacaktir.
73'ler.

musty67
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 21 Mart 2012, 18:26:32 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Hayırlı olsun Mustafa bey, tam olarak kaç'a kaç yaptığınızı öğrenebilirmiyim resmin boyutlarını ?
Malum herkesin elinde photoshop programı bulunmuyor, eş değer bir program bulmaya bakacağımdan şu an aynı sorunu 4 amatör aday daha yaşamakta.

Geriye kaldı sınav, haydi hayırlısı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
öğrenci belgemi 640*433 pixel 416 kb
vesikalık fotoğrafımı 708*776 pixel 195 kb ile sorunsuz yaptım ..

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
SINAV BASVURU SÜRESİ

Başlatan TA4ACV

2 Yanıt
1985 Gösterim
Son İleti 11 Mayıs 2013, 23:55:15
Gönderen: TA3V
moved
TAŞINDI: SINAV BASVURU SÜRESİ

Başlatan TA3V

0 Yanıt