Gönderen Konu: A-B Sınıfı Teknik Soru Bankası 2011 Exe çevrili  (Okunma sayısı 23104 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TB2NJX

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
A-B Sınıfı Teknik Soru Bankası 2011 Exe çevrili
« : 12 Aralık 2011, 16:49:35 »
Merhaba
Sizinle paylaşacağım program, kıyı emniyeti genel müdürlüğünün hazırladığı, amatör radyoculuk A-B Sınıfı Teknik Soru Bankası 2011 yılı sorularının flashla exeye çevrilmiş halidir.Yarışma şeklindedir.Sınav heyecanını yaşattığı için kolay yoldan öğreticidir.Link ölmeden kesinlikle indirmenizi tavsiye ederim.Yanlış ve doğru işaretlediğiniz şıklarda sesli uyarı verir, arka planda çalan müzikde sizi farklı bir aleme götürecek.Tekrar upload etmeyi düşünmüyorum, arşivinize atabileceğiniz bir uygulama.Vakit bulursam diğer amatör radyoculuk işletme ve ulusal ve uluslararası soru bankalarınıda exeye çevirmeyi düşünüyorum.Herkese başarılar...

pass:CW-TB2NJX     (hepsi büyük harf)

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2251.0

Çevrimdışı TA2T (sk)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: A.Tahir DENGİZ
Ynt: A-B Sınıfı Teknik Soru Bankası 2011 Exe çevrili
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2011, 20:48:25 »
Sayın TB2NJX

Öncelikle dosyanın ilgili sitede olmadığını belirteyim.

Soruların cevaplanması için yarışma havası içinde olmak çok güzel; ancak "dosya indirme" konusunda bir yarışmaya çağrı ne kadar anlamlı?  "Tekrar upload etmeyi düşünmüyorum" sanki biraz itici bir ifade; arkadaşlarımıza bir katkı vermek için harcadığınız emek ve zamana değmesi için bence bu katkıyı kalıcı hale getirmelisiniz.

Moderatörlerimiz söz konusu indirme sitesinden dosyaların kısa sürede silinmesi ve erişilmez hale gelmesi konusunda ne düşünürler. "Radyoamatorleri" sitenin uygun bir bölümüne benzer dosyaların upload edimesi mümkün olamıyormu.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

A.Tahir DENGİZ, TA2T
ANKARA
A.Tahir DENGİZ, TA2T, ANKARA, KM69JS

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 147
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #2 : 12 Aralık 2011, 21:05:12 »
Tahir hocam
Sizin yazınızı okuduktan sonra ben tekrar denedim ve ilgili siteden indirdim ama yinede yedeği bu linktedir bilginiz olsun
Selamlar

Çevrimdışı TB2NJX

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #3 : 12 Aralık 2011, 21:23:49 »
Sayın TB2NJX

Öncelikle dosyanın ilgili sitede olmadığını belirteyim.

Soruların cevaplanması için yarışma havası içinde olmak çok güzel; ancak "dosya indirme" konusunda bir yarışmaya çağrı ne kadar anlamlı?  "Tekrar upload etmeyi düşünmüyorum" sanki biraz itici bir ifade; arkadaşlarımıza bir katkı vermek için harcadığınız emek ve zamana değmesi için bence bu katkıyı kalıcı hale getirmelisiniz.

Moderatörlerimiz söz konusu indirme sitesinden dosyaların kısa sürede silinmesi ve erişilmez hale gelmesi konusunda ne düşünürler. "Radyoamatorleri" sitenin uygun bir bölümüne benzer dosyaların upload edimesi mümkün olamıyormu.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

A.Tahir DENGİZ, TA2T
ANKARA

Merhaba !

Öncelikle link hala ölü değil çalışıyor.Evet  zaman ve emek harcadım, amatörlüğe gönül verecek olanlara teşvik olması için  hazırladım.Ama  bu samimi gayretime farklı manalar yüklenmesi beni üzer.İnteraktif olduğundan arkadaşlara daha teşvik olacağı için indirmelerini istedim yaptığım uygulama bulunmaz hint kumaşı değil elbet.
"Tekrar upload etmeyi düşünmüyorum"  bundan kasıt meşguliyetimden eğer link pasifleşirse  nete fazla çıkamıyor olmamdan  tekrar upload edemeyebilirim dedim lütfen farklı mana çıkarmayalım.Ve çok alıngan da olmayalım.Diger sorularıda exe haline getirecem.

Hayırlı akşamlar.

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2011, 21:30:22 »
Değerli arkadaşım,
en son mesajında yapmış olduğun açıklamaları ilk mesajında yapsaydın yanlış anlaşılmazdı.Bizlerinde derdi buydu zaten madem bu kadar emek vermişsiniz kaybolmasın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Çalışman için teşekkürler dosyayı arşivimize aldık

Çevrimdışı TA2MR

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Aziz SARI
« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2011, 22:22:13 »
slm  sayın admınım ben ındırdım fakat rardan cıkardıgmda şifre soruyor bılgınıze

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #6 : 12 Aralık 2011, 22:45:07 »
Aziz şifre altta yazılı bilgine... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Şifre : CW-TB2NJX

Çevrimdışı TA2MR

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Aziz SARI
« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2011, 22:54:12 »
pardon abı görmedım heheeee  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2T (sk)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: A.Tahir DENGİZ
« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2011, 01:49:36 »
Sayın TB2NJX,

Amatörler için, amatörce emek verip birşeyler üreten ve onların kullanımına sunan arkadaşlarımı eleştirdiğimi ve ifadelerine farklı anlamlar yükleyebileceğimi lütfen düşünmeyiniz. Forumlarda amaç herhangi bir konuda verilen emeğin boşa gitmemesi için daha iyi neler yapılabileceğine dair fikir üretmektir. Bu güne kadar ben kişisel olarak; söz konusu dosya indirme sitesine forum üyeleri tarafından "upload" edilen dökümanların % 80 ine ulaşamadım. Linke tıkladığımda "The following download is not available: .......   " mesajı ile karşılaşıyorum. Şu anda da hala öyle. Yücel Bey'in benden sonra denemesi ve dosyayı indirmesi, hatanın benim tarafımda olabileceğini de gösteriyor.

Önceki mesajımda belirtilen "upload" alanı bu site bünyesinde olursa; ve arkadaşlarımız doğrudan bu alana dosya gönderebilirlerse, her seferinde Yücel Bey de diğer siteden buraya aktarma  için kaybettiği zamanı kazanmış olur. Tabi ki teknik imkanlar ve bu server buna elveriyor ise.

Bu arada Emek verip amatörlerin kullanımına sunduğunuz Flash dosyasını, Yücel beyin belirttiği adresten indirdim. Çok güzel bir eğitim malzemesi ortaya çıkmış. İleride sınava hazırlanacak adaylar adına şimdiden teşekkürler.

PDF dosyasının bu "EXE" dosyasına çevrilmesini sağlayan arayüzdeki karakter hataları da giderilebilirse mükemmel bir hale gelebilir. Dosyanın daha kullanışlı ve eğitici olmasını sağlayacak bazı önerilerimiz de olabilir. İlgilenirseniz buradan yazışabiliriz. 

Tekrar teşekkürler,

A.Tahir DENGİZ, TA2T
ANKARA

Çevrimdışı TB2NJX

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2011, 16:34:18 »
Sayın TB2NJX,

Amatörler için, amatörce emek verip birşeyler üreten ve onların kullanımına sunan arkadaşlarımı eleştirdiğimi ve ifadelerine farklı anlamlar yükleyebileceğimi lütfen düşünmeyiniz. Forumlarda amaç herhangi bir konuda verilen emeğin boşa gitmemesi için daha iyi neler yapılabileceğine dair fikir üretmektir. Bu güne kadar ben kişisel olarak; söz konusu dosya indirme sitesine forum üyeleri tarafından "upload" edilen dökümanların % 80 ine ulaşamadım. Linke tıkladığımda "The following download is not available: .......   " mesajı ile karşılaşıyorum. Şu anda da hala öyle. Yücel Bey'in benden sonra denemesi ve dosyayı indirmesi, hatanın benim tarafımda olabileceğini de gösteriyor.

Önceki mesajımda belirtilen "upload" alanı bu site bünyesinde olursa; ve arkadaşlarımız doğrudan bu alana dosya gönderebilirlerse, her seferinde Yücel Bey de diğer siteden buraya aktarma  için kaybettiği zamanı kazanmış olur. Tabi ki teknik imkanlar ve bu server buna elveriyor ise.

Bu arada Emek verip amatörlerin kullanımına sunduğunuz Flash dosyasını, Yücel beyin belirttiği adresten indirdim. Çok güzel bir eğitim malzemesi ortaya çıkmış. İleride sınava hazırlanacak adaylar adına şimdiden teşekkürler.

PDF dosyasının bu "EXE" dosyasına çevrilmesini sağlayan arayüzdeki karakter hataları da giderilebilirse mükemmel bir hale gelebilir. Dosyanın daha kullanışlı ve eğitici olmasını sağlayacak bazı önerilerimiz de olabilir. İlgilenirseniz buradan yazışabiliriz. 

Tekrar teşekkürler,

A.Tahir DENGİZ, TA2T
ANKARA

Sayın A.Tahir DENGİZ, TA2T

Samimi  duygularınız için ben teşekkür ederim.Uygulamanın  tam ekran  çalıştırılmasını tavsiye ederim.Ayrıca belittiğiniz karakter hatalarını ancak bu kadar giderebildim.Bazı soruları yazmak zorunda kaldım bazılarınıda özellikle  şemaları da capture ettim.Cevap şıklarını özellikle kontrol ettim gözden kaçan yanlış işaretlenmiş şık varsa belirtilirse iyi olur.Diğer sorularıda exe ye çevirmeye başladım.Zaman kaybettiren soruların yazılması.
selametle...

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: Nejat ARGADAL
« Yanıtla #10 : 13 Aralık 2011, 17:14:08 »
Selamlar,Sn.TB2NJX;
Apple kullanıcısı olduğum için kendim çalışmalarınızı göremedim. Ancak bu işe itekleyeceğim dostlarım adına şimdiden teşekkür ederim.

Sevgi, saygılarımla.

TB2BBK
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 13 Aralık 2011, 21:22:52 »
Metin hocam paylaşımınız için teşekkür. amatör camia için çok faydalı bir çalışma emeğinize sağlık tarih sizide unutmayacaktır.

Çevrimdışı TB2NJX

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #12 : 16 Aralık 2011, 19:03:41 »
Merhaba

Amatörlere hayırlı olması dileklerimle ulusal ve işletme sorularının exe ye çevrilmiş halde sunuyorum,  umarım faydalı olur.Herkese başarılar.

Çevrimdışı TB2NJX

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #13 : 16 Aralık 2011, 19:07:13 »
Merhaba

Amatörlere hayırlı olması dileklerimle ulusal ve işletme sorularının exe ye çevrilmiş halde sunuyorum,  umarım faydalı olur.Herkese başarılar.

Metin hocam paylaşımınız için teşekkür. amatör camia için çok faydalı bir çalışma emeğinize sağlık tarih sizide unutmayacaktır.

Ben teşekkür ederim amaç paylaşım, amaç birbirimize faydalı olabilmek....

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #14 : 16 Aralık 2011, 20:53:35 »
Merhaba

Servera alınmıştır...
BU LİNKLERİDE KULLANABİLİRSİNİZ...

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Mayıs sınavında A/B sınıfı için soru dağılımı hakkında soru

Başlatan TB4BAA

15 Yanıt
12335 Gösterim
Son İleti 23 Mayıs 2011, 11:29:57
Gönderen: TA3ST
clip
Teknik A ve B soru ve cevaplarını PDF olarak derledim. Teknik (1-175)

Başlatan TA3ST

66 Yanıt
93678 Gösterim
Son İleti 07 Ekim 2018, 15:27:47
Gönderen: TKUNTER
xx
KEGM SORU BANKASI DEĞİŞİKLİĞİ VE BAŞVURU SORGULAMA

Başlatan TA1TD

18 Yanıt
13012 Gösterim
Son İleti 12 Nisan 2011, 19:31:13
Gönderen: TA2NL