Gönderen Konu: forumda yardımlar hk.  (Okunma sayısı 4540 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA5AEK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: ertuğrul kıraner
forumda yardımlar hk.
« : 12 Haziran 2011, 00:23:40 »
arkadaşlar biraz garip gelebilir ama forumdaki yazılar beni tatmin etmiyor nasıl derseniz
burada yazışan arkadaşların çoğu amatörün prfesyoneli olmuşlar kendi aralarında bilgi alışverişi yapılıyor. biz amatörlüğe yeni adım atmış kişiler olarak konulara yabancı kalıyoruz. pek çoğunu anlamıyoruz. şimdi örnek vereceğim gibi
cihzların kullanma klavuzlarının türkçesi yayınlanıyor ama açıklama yok örneğin
boutech uv-3r kullanma klavuzunun türkçesinde veya Wouxun KG UVD1P türkçe kullanma klavuzu
 ayarlar var orada basamak basamak ayarların nasıl yapılacağı yazıyor ama yazan arkadaş bu ayraları ne amaçla ve neye yaradığını yazmıyor yüzeysel açıklama geçiyor

örnek olarak sadece bunu yazdım bunun gibi daha bir çok yazı ve konu var
ayarları yaparken değerlerin amacı ve  nedeni nedir gönderme sinyalini neden değiştireceğiz neye göre değiştireceğiz ayarı ne olacak gibi bunları daha açıklamalı yazarsak daha  faydalı olur kanaatindeyim ayrıca bir arkadaş foruma bir yazı yazıyor 2 yada 3 kişi  yazmış konu yarım kalmış yarım kalmış derken arkadaşlar uzman olmuş ben yeni amatör olarak okuduğum zaman bana yardımcı olmuyor tam doyurucu bilgi alamıyorum . kanaatimce benim durumumda olan bir çok arkadaşımızda mevcut

73

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=1524.0
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2011, 00:27:50 Gönderen: asikan »

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
Ynt: forumda yardımlar hk.
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2011, 00:38:58 »
Sevgili arkadaşım,
Şöyle düşün;
"Elimde VX7R cihaz var,step nerden ayarlanıyor" diye sorsa
Yaesu markası olduğunu,5wattlıık bir cihaz olduğunu,ne için step ayarlamasıı yapacaksın(role içinmi ayarlamaya çalışıyorsun yoksa scan etmek içinmi?)diye detaylandırırsak aslında 5 dakikada verilecek cevabı 3 günde vermiş oluruz
İşte o zaman iş karışır Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Hangi konuda,konunun neresini anlamadıysan tekrar sor.Emin ol biz sıkılmadan cevaplamaya çalışırız.
Selamlar 

TA3AAA
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2011, 00:50:38 »
Bu görüşünüzü bizim ile paylaştıgınız icin teşekkürler.
Evet haklısınız bazı soru ve cevaplar gercekten ileri düzeyle bir bilgi birikimi istiyor.
Bu yüzdende o soruya verilen cevaplar o bilgi düzeyinde oluyor.
Bence yücel beyin dedigi gibi takıldıgınız noktayı o bölüm icerisinde YANIT  kısmına yazınız aksi taktirde cogu arkadaş "arabanın lastigini degiştirmek icin arabayının kontagını kapatınız " diye konuya başlamayacaktır.
Örnek cok uc noktada olmuş olabilir kusura bakmayın.

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 57
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2011, 00:52:11 »
Arkadaşlarıma katılıyorum. Her türlü soruyu lütfen foruma yazın. Teşekkürler...

Çevrimdışı TB1BHG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 23
  • İsim Soyisim: Gökhan Köseoğlu
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2011, 01:08:44 »
 Değerli arkadaşımız.Genellikle forumda bazı teknik konularda yazışırken bütün arkadaşlarımızın amatör cihazlar ve teknik terminoloji hakkında az da olsa bilgileri vardır varsayımıyla hareket edildiği için bu şekilde bir sonuç ortaya çıkabiliyor.Değerli arkadaşlarımızın da açıkladığı gibi anlayamadığınız yerleri özellikle yazarsanız konu hakkında bilgilendirileceğinizden  emin olabilirsiniz.en azından temel telsizcilik bilgileri içeren ve çok profesyonel olmayan içerikli bilgilerin olduğu bölümlerimizde vardır sitemizde.o bilgileri edindikten sonra kademe kademe ilerlediğinizi göreceksiniz.Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2011, 11:41:52 Gönderen: TB1BHG »
H.Gökhan Köseoğlu. KN41MF

Çevrimdışı TA2MR

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Aziz SARI
« Yanıtla #5 : 12 Haziran 2011, 09:43:53 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Değerli arkadaşımız.Genellikle forumda bazı teknik konularda yazışırken bütün arkadaşlarımızın amatör cihazlar ve teknik terminoloji hakkında az da olsa bilgileri vardır varsayımıyla hareket edildiği için bu şekilde bir sonuç ortaya çıkabiliyor.Değerli arkadaşlarımızın da açıkladığı gibi anlayamadığınız yerleri özellikle yazarsanız konu hakkında bilgilendileceğinizden emin olabilirsiniz.en azından temel telsizcilik bilgileri içeren ve çok profesyonel olmayan içerikli bilgilerin olduğu bölümlerimizde vardır sitemizde.o bilgileri edindikten sonra kademe kademe ilerlediğinizi göreceksiniz.Saygılarımla.
aynen katılıyorum herşey TA için saygılar 73

Çevrimdışı TA2ANI

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 2
« Yanıtla #6 : 12 Haziran 2011, 11:55:23 »
Ben de ilk başta sizin gibiydim. Hiç bir şey anlamadığım konular oluyordu. İlk kez sınavı kazanıp cihazımı aldığımda forumlarda röle için shift'ten bahsetmekte cihazda offset olarak bir şey yazmaktaydı. Benim ise bunların ne olduğu konusunda bir fikrim yoktu. Ancak bilen arkadaşlara sorarak ve konuları araştırıp okuyarak öğrendim ve Mayıs ayında tekrar sınava girerek A sınıfı belge almaya hak kazandım. Size de önerim bilmediğiniz ve anlamadığınız konuyu net bir şekilde sorun. Mesela nedir bu shift ayarı, ne işe yarar gibi.
ANIL YALÇINKAYA - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
cevabını bulurum belki diye sordum ayrı ayrı suçmu işledim forumda bulurum dedim

Başlatan nejat

2 Yanıt
3717 Gösterim
Son İleti 14 Haziran 2012, 11:37:25
Gönderen: TA3V