Gönderen Konu: BEN ŞİMDİ NOLDUMM  (Okunma sayısı 13518 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TB1BHG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 23
  • İsim Soyisim: Gökhan Köseoğlu
Ynt: BEN ŞİMDİ NOLDUMM
« Yanıtla #15 : 04 Mayıs 2011, 18:31:45 »

Mehmet tekrar merhaba.Sana verilen o bilgiler yalnış.çünkü  en son teknoloji ürünü amatör el cihazlarının tamamında scan özelliği var zaten.amatör cihazların tuşlu ve ekranlı olmak gibi bir zorunluluğu yok.Ancak sadece polis kanalları değil kamuya ait kanalların tamamını cihaza yüklemen yasak.Amatör cihazlar sadece kendilerine tahsis edilen amatör bantlarda çıkış yapabilir.ama bütün kanalları da dinleyebilir.Cihazında modifiye yapmadıysan eğer amatör bantlar dışında çıkış yapamazsın teknik olarak.Amatör radyocular sadece VHF de değil UHF röleleri de kullanırlar .belge sınıfına göre HF görüşmelerde yapabilirler.Elindeki cihaz sadece UHF bantları kapsayan bir cihaz.bulunduğun bölgedeki UHF röle bilgilerini cihaza girersen mutlaka bir konuşmaya rastlarsın.Benim sana cihaz konusunda tavsiyem hem UHF ve hemde VHF özellikleri bir arada bulunduran bir cihaz almandır.Bütçene göre ucuz bir çin malı yada pahalı japon malı cihazlar bu özelliklerdedir.Amatör kanalları dinleyerek belgeni aldığında acemilik yaşamamış olursun.saygılarımla.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2011, 18:53:05 Gönderen: TB1BHG »
H.Gökhan Köseoğlu. KN41MF

Çevrimdışı TA2FE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Emin Bora DEMİREL
« Yanıtla #16 : 04 Mayıs 2011, 18:41:00 »
Mehmet Bey Selamlar,

Öncelikle hiç bir şekilde bir amatör cihazı kullanamazsınız . Önce radyo amatörü olmanız lazım. Siz hele bir sınava girip amatör olun ondan sonra bu sitedeki her amatör size yardımcı olmak için yarışır . Buna inanın .

Yanlız bu başlıkta okuduğum şey bana biraz düşünmemiz gerektirdiğini hatırlattı.
Bir arkadaş amatör olduğu zaman sorulan soruların cevaplarını biliyor olması lazım .
Evet cihaz kullanmayı program yapmayı belki bilemeyebilir. Ama burada sorulan soruların bir  çoğuna doğru yanıt verebilmeli diye düşünüyorum .

Düşünüyorum da ne işe yarıyor.

Anlaşılan bu arkadaşlar ve çevremde daha önce bana müracat etmiş arkadaşlardan aldığım geri bildirim ; Hiç bir ön bilgi kazanımları olmadan sadece cevapları ezberleyerek imtahana girdikleri ve amatör oldukları yolunda.

İşte bence yanlış burada. Yada biz zamanında doğru yapmadık .
Ama bize  böyle gösterilmedi.
Biz amatör olmak için imtahana girdiğimizde çok daha donanımlı idik.
Belki meraktandı.

Neyse Soru bu arkadaşlar için ne yaparız olmalı?

Bence yüz yüze yapılan her görüşme öğrenme grafiğinde hızlanma sağlar.

Öncelikle mutlaka yüz yüze görüşmeler ayarlanmalı.

Benim yapabileceğim şu;

Evim ve telefonum 24 saat açık lütfen sorularınızı yüz yüze sorunuz.
Elimde olan cihazları anlatayım amatör olan veya olmayı düşünen tüm arkadaşları istasyonumdan görüştüreyim , göstereyim ve öğreteyim .

Selamlar sevgiler,

Emin
TA2FE

0532 2930222 

Emin Bora DEMİREL   / KN40PT Tuzla /İstanbul   053

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Bilgiyi Paylaşmayacaksan, ÖĞRENME !
  • İsim Soyisim: Murat DEMİRTAŞ
« Yanıtla #17 : 04 Mayıs 2011, 19:02:25 »
Merhaba,

Emin Bey, size canı gönülden katılıyorum, destek olmayı isteidiğimi de bilmenizi isterim.

Selamlar
Eski:TA1ADM Yeni:TA2NL
www.muratdemirtas.net.tr

Çevrimdışı TA0ABG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 1
  • İsim Soyisim: Bülent Gökçen
« Yanıtla #18 : 04 Mayıs 2011, 20:32:38 »
84 puan ile a sınıfı alması gerekmiyormuydu acaba arkadaş? neden c sınıfı almışki belgeyi
Bülent Gökçen.

Çevrimdışı TA1API

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 22
  • Bol DX ler
  • İsim Soyisim: Samim Akbulut
« Yanıtla #19 : 04 Mayıs 2011, 21:24:15 »
Slm emin beyin fikirlerine katılıyorum, her amatör biraz kendini geliştirmeli imtihan bilgileri bu işin pratiği  bunu nazari olarakta geliştirmek lazım. Kulaktan dolma bilgilerle haraket etmemek lazım, 84 puan ile A belgesi alması gerekirken niye C belgesi aldı sorusuna gelince sınav başvuru formundaki yanlış seçimden kaynaklanıyor. Formda belge sınıfını seçerken  dikkat edilmeli A-B Belgesinin soru kitapçığı ayrı C belgesinin soru kitapçığı ayrıdır. C  Belgesini seçerseniz  soruların tamamını bilseniz dahi,A belgesini alamazsınız 73
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap / Eski:(TB1CPI)

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
« Yanıtla #20 : 05 Mayıs 2011, 09:27:03 »
H.Gökhan Köseoğlu. ve Emin Emin Bora DEMİREL abilerime verdikleri bilgilerden dolayı teşekür ederim.
Öncelikle kendimi bu alanda geliştirmeye çalışıyorum, şu an 4 sınava hazırlanıyorum araya KEGM sınavınıda yerleştirdim.Bu işe gelince gönüllü değil istekliyim, 2-3 aylık yıllık bir olay değil,devamlı olmak isterim.
Bilgileriniz beni çok sevindirdi buda buradaki diğer kişilerin bile yardıma yakın olduğunu gösterir.Ben hepinizin fikirlerine katılıyorum yalnız,

Zevk için hava olsun, yanımdakileri kandırayım diye kullanılan telsiz vs. aletler için onayım yoktur.Fakat öğrenme amaçlı kullanılan telsizlere müsadem vardır, çıkış yapmadığı müddetçe sorun olacağını düşünmüyorum.

Niyetim, lisansı aldıkdan sonra da aktif amatör olmak.

Saygılarımla.
Telsiz Radyo Amatörleri Cemiyeti - TRAC Ankara Şube Başkanlığı

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
Çalışmaya Devam
« Yanıtla #21 : 05 Mayıs 2011, 14:07:18 »
Tarih: Mayıs 05, 2011 01:44:55
Adı: mehmet
Soyadı: kireçoğlu
Süre: 18 dk. 16 san.
Düzey: C - Fena Değilsin !

{{-_-}}
Kasım ayına kadar A alırım galıba Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bir aksilik olmazsa.
Bu sınavlar çok güzel oluyor, tüm sınav ve konularım birbirne karıştı.

18 dk 16.sn sürmüş. 42 dk da iyice emin olup diğerlerine de bakmak lazım.Çok iyi bir amatör olcam Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TB1BHG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 23
  • İsim Soyisim: Gökhan Köseoğlu
« Yanıtla #22 : 07 Mayıs 2011, 12:31:40 »

Mehmet kardeşim,sınava hazırlandığın amatör telsizcilik teknik ,işletme konularından başka ayrıca Amatör radyocu olmak nedir ,amatörlük ruhu nedir,amatör radyocu ne gibi işlerle uğraşır gibi konularda da çeşitli kaynaklardan araştırma yapmanı öneririm.Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2011, 18:12:39 Gönderen: TB1BHG »

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #23 : 09 Mayıs 2011, 10:14:48 »
Evet bencede her konuya el atmam lazım siz ara ara aklınıza geldikçe bana yazın pdf ve word link de atabilirsiniz herşey kabulümdür.

Şu an 4 sınava birden hazırlanıyorum.

1-T.C. İÇ İşl.Gen.Müd.EGM.
2-KEGM.
3-Aof Kamu yön.
4-Aof Halkla İlişkiler.

3a-Kanun tüzük ve yönetmeliği.
3b-hukuksal davranışlar.

Gökhan abi'de benimle çok ilgilenenlerden Teşekkür ederim.6 ay kaldı sınava.

Slmlar syglar

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter