Gönderen Konu: TA Contestler Katılım Ligi, Ne dersiniz?? Biraz uzun vadeli bir proje.  (Okunma sayısı 3610 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TA1HZ
  • Ziyaretçi
Değerli Arkadaşlar,
HF bandlarda TA istasyonlarının yurt dışı yabancı istasyonlar ile pek fazla çalışma yapmadıkları hepimizce malum. Bunun nedenlerini tartışmaya açmak niyetinde değilim. Radyo amatörlüğü okyanusunda farklı bir körfez olan contestler için bir öneri getirmek istiyorum:
Hemen hemen her hafta sonu SSB-CW ya da RTTY modlarında bir ya da daha fazla contest düzenleniyor. Contestlere katılmak için yabancı dil bilgisi gerekmiyor. Yarışmasına göre değişmekle beraber çoğunlukla  zero-zero-one dan başlayıp seri halinde numara verilerek log tutuluyor. AAtest vb bedava log programlarında zaten hesaplamalar otomatik olarak yapılıyor. Yarışmacının istenen süre içinde (2-4 hafta içinde) logunu komiteye yollaması şart.
Önerim şu: Bir sürü grup/dernek/şube mevcut. Yıl içinde katılınmış olan contestlerdeki skorlara göre bu "grup"lar arasında yıl içine yayılmış bir TA contest ligi düzenleyelim. Haftasonları hem arkadaşların bir araya gelmeleri için bir sebep olur, hem de TA havada daha fazla duyulur. Puanlama basit, contestteki skordan bağımsız olarak, önceden belirleyeceğimiz HAFTALIK LİG CONTESTLERİne katılan TA istasyonları arasında en iyi skora sahip olan ekip 10 puan, bir sonraki 9 puan, ...10. sırada olan grup 1 puan alır. Genel Lig, CW ligi, SSB ligi, RTTY ligi olabilir.Ertesi yıl sonunda her grubun/kişinin aldığı puanların toplamına göre "lig şampiyonu" ortaya çıkar. Türkiye kupası demiyorum, zira benim gibi Fenerbahçelilerin uzunca bir süre görme şansımız olamayabilir Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Bireysel olarak da benzer bir sıralama yapılabilir.
Böyle bir organizasyona ciddi destek verilir ise bireysel olarak ben İlk ona girecek gruplara/kişilere verilecek sertifikaların basım ve dağıtım-kargo sponsorluğunu üstlenmeye varım. Altına kim "başkan" "sekreter" "muhasip" diye imza atacak diye sorarsanız kişisel önerim hiç bir kimsenin ismi olmadan katılımcı grupların isimleri yazılabilir. BİZ BİZE SERTİFİKA VERMİŞ OLURUZ. Ne dersiniz??
Tartışmaya değer mi?
73 de TA1HZ

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=1014.0

Çevrimiçi TA7BB

• ömerusta
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 19
  • İsim Soyisim: Ömer Yenigün
merhaba hocam
burada iyi birkonu açmışsınız.tebrikler.
site yöneticileri uygun görürlerse,buradan konuya ilgi duyan arkadaşlar olursa yardımcı olacagınıza inanıyorum.
kontest ler TA ı yurt dışına tanıtan etkinliklerdir.
inşallah bu konu burada devam ederde keyifle izleme imkanımız olur.
73
de ta7bb
ömer yenigün
giresun
Bilgilerimizi paylaşalım.Genç amatörler yetiştirel

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
Olabilir neden olmasın.Yapan ülkelerin bizden fazlası ne?

TA1HZ
  • Ziyaretçi
Değerli Arkadaşlar,
yanlış anlaşılma olmasın, biz contest yapalım demiyorum, böyle bir organizasyon oldukça zor zira. TA-TB amatörlerinin contestlere katılımını teşvik etmek- daha fazla sayıda bireysel ve kulüp istasyonunu contestlerde havaya çıkarmak için bir lig (Wouxun TA Contest ligi mesela  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  ) oluşturalım diyorum. En basit uygulama: log gönderen her TA amatörü çağrı işareti ilgili contest web sitesinde göründüğü an 1 puan alır. Denilebilirki 1 qso ile bile puan olacaktır. Doğru, ama 1 qso için bile cabrillo file hazırlayıp ilgili web sitesine yolluyor ise o amatör çaba sarf etmiştir. Ayrıca 1 qso ile bile TA işareti havaya çıkmıştır. 1 puanı hak etmiştir.
Beyin cimnastiği yapmaya devam!
Bu arada Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap web sayfası contest takvimi için güzel bir site. Ayrıca DXCC peşinde koşmaya niyetlenen olursa Martın 26-27'sinde SSB, Mayıs'ın 28-29'unda CQ WPX Contest var. Pek çok nadir ülkeden istasyonlar 2 gün için havada oluyorlar. Şimdiden hazırlık yapmakta fayda var.
73 de TA1HZ

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Türkiye Amatör Radyocular Ligi

Başlatan TA3LSD

0 Yanıt
1454 Gösterim
Son İleti 10 Nisan 2018, 15:08:21
Gönderen: TA3LSD
xx
Biraz mola

Başlatan TA2OM - 3C3CA