Gönderen Konu: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !  (Okunma sayısı 14480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  TB2BBK
 • Ziyaretçi
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #15 : 10 Mart 2011, 23:45:21 »
Sevgili Ferhat bey konu başka yerlere kaymamalı sizler zaten işin içindesiniz yetkiler elbetteki verilmiş çoğu uygulanmıyor. yazımda belirtiğim gibi açıkça anlatmaya her iki tarafın da bu konuda bir birine yardımcı olarak sorunu çözmek kanaatin deyim yoksa iş dallanıp budaklanıyor kaldıki amatör telsizcilerle ilgili bir bilgi len dirme elbetteki gerekli, bu da eksik bir durum.

buda sorduğunuz yetkiler ve sorumluluklar.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ’NİN YETKİ VE SORUMLULUKLARI

BU TALİMAT; 5188 SAYILI YASA İLE 5188 SAYILI YASA’NIN UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK , C.M.U.K TÜRK MEDENİ KANUNU VE TÜRK CEZA YASASI’NIN İLGİLİ HÜKMÜNE GÖRE HAZIRLANMIŞTIR.

1-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, KORUMA VE GÜVENLİĞİNİ SAĞLADIKLARI ALANA GİRMEK İSTEYENLERİ DUYARLI KAPIDAN GEÇİREBİLİR, ÜSTLERİNİ DEDEKTÖRLE ARAYABİLİR, EŞYALARINI X-RAY VE BENZERİ CİHAZLARDAN GEÇİREBİLİR. (5188 S.K MD 7)

2-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, TOPLANTI, KONSER VE SPOR MÜSABAKALARI İLE SAHNE GÖSTERİLİERİ VE BENZERİ ETKİNLİKLERDE KİŞİLERE KİMLİK SORAR, DUYARLI KAPIDAN GEÇİRİR, KİŞİLERİN ÜZERLERİNİ DEDEKTÖRLE ARAR, EŞYALARINI X-RAY VE BENZERİ CİHAZLARDAN GEÇİRİR. (5188 S.K MD 7)

3-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLLİLERİ, C.M.U.K 127. MADDESİNE GÖRE YAKAMALARDA ORANTILI ARAMA YAPAR. (5188 S.K MD 7)

4-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, TARAFINDAN YAPILAN ÜST ARAMALARINDA ARANAN VE ARAYANIN AYNI CİNSTEN OLMASI GEREKİR.(5188 S.K YÖNT. MD 14)

5-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, GÖREV ALANLARINDA HAKLARINDA YAKALAMA, TUTUKLAMA VE MAHKÜMİYET KARARI BULUNANLARI YAKALAR VE ARAMA YAPAR. (5188 S.K MD 7)

6-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, YANGIN, DEPREM VE TABİİ AFETLERDE YARDIM İSTENİLMESİ HALİNDE İŞYERİ VE KONUTLARA GİRER. (5188 S.K MD 7)

7-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, KOLLUK KUVVETLERİNE DERHAL BİLDİRMEK ŞARTIYLA; ARAMALAR SIRASINDA SUÇ TEŞKİL EDEN, DELİL OLABİLECEK VEYASUÇ TEŞKİL ETMEMEKLE BİRLİKTE TEHLİKE DOĞURABİLECEK EŞYALARI EMENAT ALIR. (5188 S.K MD 7)

8-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ , TERK EDİLMİŞ VEYA BULUNMUŞ EŞYALARI EMANETE ALIR.(5188 S.K MD 7)

9-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, KİŞİLERİN VÜCUT SAĞLIKLARINI TEHLİKEDEN KORUNMAK İÇİN ZANLILARI YAKALAR.(5188 S.K MD 7)

10-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ,OLAY YERİNDE DELİLLERİ KORUR,C.M.U.K  157.MADDESİNE GÖRE KİŞİLERİ YAKALAR. (5188 S.K MD 7)

C.M.U.K MD 157; OLAY MAHALİNDE GÖREVİNE AİT İŞLEMLERE BAİLAYAN MEMUR BU             İŞLEMLERİN YAPILMASINI KASTEN İHLAL EDEN VEYA YETKİSİ DAHİLİNDE  OLARAK ALDIĞI   TEDBİRLERE AYKIRI DAVRANAN ŞAHILARI İŞLEMLERİN SONUÇLANMASINA KADAR GÖZ   ALTINA ALMAYA YETKİLİDİR. BU SÜRE 24 SAATİ GEÇMEZ.

11-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ AİAĞIDAKİ HALLERDE ZOR KULLANIR;

A- TÜRK MEDENİ KANUNU 981. MADDESİ;
- ZİLYET, HER TÜRLÜ GASP VE SALDIRIYI KUVVET KULLANARAK DEFEDEBİLİR. ZİLYET, RIZASI DIŞINDA KENDİSİNDEN ALINAN ŞEYİ TAŞINMAZLARDA EL KOYANI OKVARAK, TAŞINIRLARDA İSE; EYLEM SIRASINDA VEYA KAÇARKEN  YAKALANIN ELİNDEN ALARAK ZİLYETLİĞİNİ KORUYABİLİR. ANCAK, ZİLYET DURUMUN HAKLI GÖSTERMEDİĞİ DERECEDE KUVVET KULLANMAKTAN KAÇINMAK ZORUNDADIR.


B- BORÇLAR KANUNU 52. MADDESİ:
-MEŞRU MÜDAFAA, IZTIRAR VE KENDİ HAKKINI VİKAYE (KOUMAK) İÇİN KULLANILMASI
-MEŞRU MÜDAFAA HALİNDE MİTECAVİZİN ŞAHSINA VEYA MALLARINA YAPILAN ZARARDAN DOLAYI TAZMİNAT LAZIM GELMEZ –KENDİSİNİ VEYA DİĞERİNİ ZARARDAN YAHUT DERHAL VUKU BULACAK BİR TEHLİKEDEN VİKAYE (KORUMAK) İÇİN BAŞKASINI MALLARINA İRAS EDEN (GETİREN) KİMSENİN BORÇLU OLDUĞU TAZMİNAT MİKTARINI HAKİM, HAKKANİYETE TEVFİKAN TAYİN EDER. KENDİ HAKKINI VİKAYE (KORUMAK) İÇİN CEBRİ KUVVETE MÜRACAAT EDEN KİMSE HAL VE MEVKİA NAZARAN ZAMANIN DA HÜKÜMETİN MÜDAHALESİ TEMİN EDİLEMEDİĞİ YAHUT HAKKININ ZİYAA UĞRAMASININ  YAHUT HAKKININ KULLANILMASI HUSUSUNUN PEK ÇOK MÜŞKÜL OLMASINI MENİ İÇİN BAŞKA VASITALAR MEVCUT OLMADIĞI TAKDİR DE,BİR GÜNA TAZMİNAT İTASİYLE MÜKELLEF OLMAZ.

C-TÜRK CEZA KANUNU 49.MADDESİ(1.2. BENTLERİ);
-KANUN BİR HÜKMÜNÜ VEYA SELAHİYETTAR BİR MERCİDEN VERİLİP İMFAZI VAZİFETTEN ZARURİ OLAN BİR EMRİ İCRA SURETİYLE, GEREK KENDİSİNİN GEREK BAŞKASININ NEFSİNE VEYA IRZINA VUKUBULAN HAKSIZ BİR TAARRUZU FİLİHLAL DEFİ(HEMEN ÖNLEMEK) ZARURETİNİN BAİS OLDUĞU MECBURİYETTE.

12-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, EĞİTİM SAĞLIK,VE SPOR TESİSİ VE KURUMLARINDA SİLAHLI GÖREV YAPAMAZ.(5188 S.K MD Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

13-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, YETKİLERİNİ SADECE GÖREVLİ OLDUKLARI SÜRECE VE GÖREV ALANLARINDA KULLANABİLİRLER(5188 S.K MD 9)

14-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, İŞLENMİŞ OLAN BİR SUÇUN TANIĞI VE SUÇ İŞLEMESİ KUVVETLE MUHTEMELEN ŞÜPHELİ KİŞİLERİ TAKİP EDER,  DIŞARIDAN YAPILAN SALDIRILARA KARŞI TEDBİR ALIR.(5188 S.K MD 9)

15-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ NİN ZOR KULLANMA VE YAKALAMA YAPMASI GEREKEN OLAYLAR EN SERİ VASITASIYLA GENEL KOLLUK KUVVETLERİNE BİLDİRİLİR, YAKALANAN KİŞİLER VE ZAPT EDİLEN EŞYALAR GENEL KOLLUK KUVVETLERİNE TESLİM EDİLİR.(5188 S.K MD 9)

16-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, GÖREV ALANLARI İÇERİSİNDE VE GÖREVLERİ SÜRESİNCE ÜNİFORMALI OLARAK GÖREV YAPAR. (5188 S.K MD 13)

17-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ,5188 SAYILI YASA DA  BELİRTİLEN KORUMA VE GÜVENLİK HİZMETLERİ DIŞINDA BİR İŞTE ÇALIŞTIRILAMAZ.(5188 S.K MD 16)

18-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ GREVE KATILAMAZ.(5188 S.K MD 17)

19-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ TÜRK CEZA KANUNU NUN UYGULANMASINDA MEMUR SAYILIRLAR.(5188 S.K MD 23)

20-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, GÖREV ALANLARINDA CAN, MAL GÜVENLİĞİ İLE KAMU DÜZENİN SAĞLANMASI, SUÇ İŞLENMESİNİN ÖNLENMESİ, TAŞINMASI VE BULUNDURULMASI YASAK HER TÜRLÜ SİLAH, PATLAYICI MADDE VE EŞYANIN TESPİTİ AMACIYLA DEDEKTÖR, X-RAY CİHAZI KULLANILIR. GEREKTİĞİNDE ÜST ARAMASI YAPAR.(5188 S.K YÖNT. MD 14)

21-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, KAMUYA AÇIK ALANLARDA ÜST ARAMALARINI ADLİ VE ÖN ARAMALAR YÖNETMELİĞİ HÜKÜMLERİNE GÖRE YAPAR. KAMUYA AÇIK ALANLARDA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ TARAFINDAN  YAPILACAK ÜST ARAMASI GENEL KOLLUK GÖZETİM VE DENETİMİNDE YAPILIR.(5188 S.K YÖNT.MD. 14)

22-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, ÜST ARAMALARINDA ELE GEÇİRDİĞİ KİŞİ VEYA MADDE  VEYA MADDE VE CİSİMLERİ YASAL İŞLEM YAPILMAK ÜZERE BİR TUTANAKLA GENEL KOLLUK KUVVETLERİNE TESLİM EDER.(5188 S.K MD.14)
23-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ,  GÖREV ALANLARINDA MEYDANA GELEN YAYGIN,  DEPREM, SEL GİBİ TABİİ AFETLERDE ARAMA VE KURTARMA GÖREVLİLERİNE YARDIMCI OLMAKLA YÜKÜMLÜDÜR.(5188 S.K MD.15)

24-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, GÖREV ALANLARINDA BİR  SUÇLA KARŞILAŞTIKLARINDA; SUÇA EL KOYMAK, SUÇUN DEVAMINI ÖNLEMEK, SANIĞI TESPİT VE YAKALAMA İLE OLAY YERİNİ VE  SUÇ DELİLLERİNİ MUHAFAZA EDEREK GENEL KOLLUK KUVVETTİNE TESLİM ETMEKLE YETKİLİ VE GÖREVLİDİR.(5188 S.K YÖNT.MD 16)

25-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, GENEL KOLLUK KUVVETLERİNİN OLAYA EL KOYMASINDAN İTİBAREN; ARAŞTIRMA VE DELİL TOPLAMA FALİYETLERİNE GENEL KOLLUK KUVVETLERİNİN TALEBİ HALİNDE YARDIMCI OLURLAR.(5188 S.K YÖNT MD 16)

26-   ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, GECE GÖREVLERİNDE, SPOR MÜSABAKALARINDA, KONSER VE SAHNE GÖSTERİLERİNDE ÜNİFORMALARININ ÜZERİNE ARKASINDA IŞIĞI YANSITAN ‘ÖZEL GÜVENLİK’ İBARESİ YAZILI YELEK GİYERLER. (5188 S.K  YÖNT. MD 22)

GÖREVLERİMİZİ, YETKİ VE SORUMLULUKLARIMIZI BİLEREK YERİNE GETİRELİM

 KORUMA VE GÜVENLİK
                                                                                                             ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 


ekleme; telsizin kapalı alanlarda da yanımızda bulundurulmasına bir engel söz konusu olamaz, öyle ise cep telefonlarıda alınsın. iş te o zaman çıngar çıkar

yanlız, resmi dairelerde savcılık,kaymakamlık girişlerinde telefon gibi iletişim cihazları tutanak karşılığında alınır. silah taşıyanlarda sadece silahının şarjörünü verir boş silahını şarjörsüz olarak geri alır silahına el koyamaz.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2011, 00:02:14 Gönderen: TB2BBK »

  Çevrimdışı TA3AFO

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • ***
 • Bu Mesajı : 1
 • İleti: 101
 • İsim Soyisim: FERHAT ÖZEL
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #16 : 10 Mart 2011, 23:49:09 »
yorumsuzzzz
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 16:34:55 Gönderen: TB3CFO »

  Çevrimdışı TA2ABE

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • *
 • Bu Mesajı : 3
 • İleti: 40
 • Genel Telsiz Operatörü (Kara - Hava - Deniz Muh.)
 • İsim Soyisim: Burak Erözcan
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #17 : 10 Mart 2011, 23:49:34 »
Burada nihat bey'in yazdıklarına kısmen katılıyorum, ancak konu şurada yanlış anlaşılmasın amatör telsizcilerin güvenlik görevlileriyle bir alıp veremediği yok, bu kendini bilmez birinin çıkıp arkadaşa yapmış olduğu bir terbiyesizlik olarak sayıyorum, çünkü hergün bizlerden kaç kişi ben de dahil AVM'lere girip çıkıyoruz şuana kadar herhangi bir sorun teşkil etmedi. Kaldı ki bu tür durumlarda yine çok zora kalmadıktan sonra seviyemizi düşürmeye gerek olduğunu düşünmüyor ve direkt güvenlik müdürleri veya en yetkili kişi kimse bu kişiyle muhattap olunması her zaman en kısa ve kesin çözüm yolu olmaktadır. Kaldı ki gelişen teknoloji ile insanların üzerlerinde bir çok metal eşya bulunmakta ve bunları tek tek her kapıdan girişte çıkartıp koyması sıkıntı yaratmakta ve çok yoğun olan yerlerde uzun kuyruklara ve bununla birlikte güvenlik açıklarına sebep olmaktadır. Bana sorarsanız ki çoğu AVM için de bu geçerli yani sanki çok güvenliymiş gibi yapmacık davranılmasından hiç hoşlanmıyorum. X-ray cihazından geçer iken bizzat kendim cihazlar belimde geçiyorum sadece telefon ve anahtar var ise çıkartırım 2 adet cihazım, bir el fenerim, bir yedek bataryam belimde her zaman bulunur. Bunların hepsini çıkartmanın yanında, birde telefonu, anahtarı sayarsak uzun bir zaman alır. Kaldı ki cihazın çığıracağını biliyorum ve geçtikten sonra güvenlikçi arkadaşa üzerimdeki cihazları göstererek üzerimdeki öten unsurun ne olduğunu bilmesini sağlıyorum ve herhangi bir problem yaşamıyorum. Normalde bütün AVM'lerde havaalanında olduğu gibi tam tehcizatlı arama dedektörleri bulunması gerekiyor , en büyük güvenlik açığı ise sadece X-ray cihazı olup özellikle bayanların kendisinin cihazdan geçip çantalarını yandan vermeleri ve bu çantalara bakılmaması bence çok büyük bir açık. Bir bayanın çantasında bomba veya silah vs. olmayacak diye bir kaide olduğunu sanmıyorum... Bilmem bu konu başka telsizci arkadaşların da dikkatini çekti mi? Daha bunun gibi bir çok madde sıralanabilir... Saygılar 73's
Genel Telsiz Operatörü (Kara -  Hava - Deniz Muhabere) & İtfaiye ve Siv. Savunma Gnl.

  Çevrimdışı TA2ABE

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • *
 • Bu Mesajı : 3
 • İleti: 40
 • Genel Telsiz Operatörü (Kara - Hava - Deniz Muh.)
 • İsim Soyisim: Burak Erözcan
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #18 : 10 Mart 2011, 23:58:02 »
TB3CFO düşüncelerine katılıyorum arıza çıkarana daha büyük arıza çıkartmak lazım. Önceki yazımda da bahsettiğim üzere burda hedef tüm güvenlik görevlileri değil, arkadaşımıza bu terbiyesizliği yapan şahsiyet hedef. Çünkü TB3CFO arkadaşımızın da dediği gibi arada bazı artis arkadaşlar çıkıyor. Arıza da zaten bu noktada çıkıyor. Hemen bi örnek aynı durum kolluk kuvvetlerinde de mevcut. Burada karşı tarafın yaklaşımı çok önemli nasıl yaklaşırsan ona göre cevap alırsın. Kolluk kuvvetlerinde ki zihniyet biraz daha farklı onlar bizden başkası bu cihazı taşıyamaz, sadece polis telsiz taşır düşüncesi var ve artislik hareketlerle vatandaşa yaklaşılırsa vatandaşın yaklaşımı da bu doğrultuda olacağından, gelebilecek her türlü olumsuz cevaba hazır olmalıdırlar ki bu gayet normal birşeydir...
« Son Düzenleme: 11 Mart 2011, 00:00:36 Gönderen: TA2ABE »

  Çevrimdışı TA2ANS

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • ****
 • Bu Mesajı : 8
 • İleti: 336
 • NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
 • İsim Soyisim: Nihat
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #19 : 11 Mart 2011, 00:12:58 »
Vala kimseye  hısım düşman veya tavır tabi takınma gibi bir lüksümüz yok.Güvenlikçi arkadaşlarada bir gıçığımız yok özellikle ben.Terbiye seviyemizi her zaman korumak zorundayız bu güvenlikçiler olsun veya başkaları olsun bizler  amatörüz  amatörüde bırakalım insanız  tabiki sevgi saygı çerçevesinde herşeyin  aşılamayacağı bir konu olamaz konuşarak herşey çözülür ama illa bir inat olursa  bilemem.73's
TA2ANS NİHAT SEBİT BOSTANCI/İSTANBUL

  Çevrimdışı TA3AFO

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • ***
 • Bu Mesajı : 1
 • İleti: 101
 • İsim Soyisim: FERHAT ÖZEL
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #20 : 11 Mart 2011, 00:15:10 »
her meslekten herturlu ınsanlar var 
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 16:40:52 Gönderen: TB3CFO »

  Çevrimdışı TA3CY

 • Sistem Yöneticisi
 • Sitenin Sahibi
 • *
 • Bu Mesajı : 134
 • İleti: 3257
 • İsim Soyisim: Yücel KASAP
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #21 : 11 Mart 2011, 00:16:12 »
Arkadaşlar genel olarak ülkemizde amatör telsizcilik bilinmiyor...
İnat etmeyelim,kurallara uyalım ve amatör telsizciliği çalışmalarımızla TA NI TA LIM...
Selamlar
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

  Çevrimdışı TA3AFO

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • ***
 • Bu Mesajı : 1
 • İleti: 101
 • İsim Soyisim: FERHAT ÖZEL
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #22 : 11 Mart 2011, 00:16:56 »
alışveriş merkezlerındekı giriş guvenlık noktasının oldugu yerden gectığınız yer dedektörlu kapıdır 
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 16:35:43 Gönderen: TB3CFO »

Amatör Telsizcilik - Türkiye Telsiz ve Radyo Amatörleri Bilgi Paylaşım Platformu

Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #22 : 11 Mart 2011, 00:16:56 »
Sponsor

  Çevrimdışı TA3AFO

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • ***
 • Bu Mesajı : 1
 • İleti: 101
 • İsim Soyisim: FERHAT ÖZEL
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #23 : 11 Mart 2011, 00:18:30 »
ve bu konuyu burda kapatalım bence bu kadar yorumları okuyan arkadaslar bılgı sahıbı olurlar
 
ta3cy  dediği gibi amatörlük telsizciliği tanıtalım

  Çevrimdışı TA3ALP

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • ***
 • Bu Mesajı : 8
 • İleti: 116
 • İsim Soyisim: EMRE ALPASLAN
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #24 : 11 Mart 2011, 13:03:32 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Arkadaşlar merhaba,
Geçen günlerde İstinye Park'a giriş sırasında, x-ray'den geçerken çantamın içindeki el cihazımı çıkartmamı istediler.
Kapıdaki güvenlik görevlisi, telsizle girmenin yasak olduğunu, telsizi neden taşıdığımı ve ne amaçla kullandığımı sordu. Bende herhangi bir cevap vermeden Amatör Telsizcilik belgemi çıkartıp kendisine gösterdim.
 Uzun süre belgeyi inceledikten sonra güvenlik müdürüne anons yaparak durumu anlattı. Güvenlik görevlisi, güvenlik müdürünün durumu öğrenmek için bizzat gelip bakacağını söyledi.
Onu beklerken neden böyle bir uygulamanın olduğunu sorduğumda ise, alışveriş merkezi yönetmeliğinde böyle bir maddenin olduğunu belirrti.
Uzun süre beklemenin sonunda güvenlik müdürü gelmeyincede; "Bu seferlik izin verelim ancak bir daha telsizle giriş yapmayın" dedi.
 Böyle bir yasağın bahanesi, nedeni ne olabilir ? Nasıl bir yasal dayanağı vardır merak ediyorum.Alışveriş merkezi yönetmeliğiymiş. Bu ne rezilliktir yaa. Sorsaydın ya  o kendisini  İl Emniyet Müdürü zanneden güvenlik görevlilerine. Bu komedi yönetmelik hangi resmi gazetede yayınlanmış. :-)))))
« Son Düzenleme: 11 Mart 2011, 13:05:07 Gönderen: TB3BWF »
Temeli Adalet Olan Devletimiz Varola...

  Çevrimdışı TA3ALP

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • ***
 • Bu Mesajı : 8
 • İleti: 116
 • İsim Soyisim: EMRE ALPASLAN
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #25 : 11 Mart 2011, 13:08:59 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Denyonun biri gidip adamların frekansına girmiştir, sonra bu bir "güvenlik açığı" olarak görülmeye başlamıştır.


Kendilerini çok profesyonel güenlikçi görürler ama kullandıklarıda 0,5watt pmrdir. Ondan sonrada yakındaki çoluk çocuk tüpçü sucu taksici v.s. kanala girer, sonra bizden bilir.

  Çevrimdışı TA2ANS

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • ****
 • Bu Mesajı : 8
 • İleti: 336
 • NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
 • İsim Soyisim: Nihat
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #26 : 12 Mart 2011, 00:05:39 »
Peki konuyu başka bir  mevzuya çekiyorum.Bir  AVM gibi alış veriş merkezinde  özel güvenlik elindeki telsiz ne belgesi varmı dediğinde  veya  bunun belgesini göster dediğinde  ne yaparız?Ki Ferhat arkadaşımız gibi bilgili bir güvenlikçi ise bu arkadaş.
Ben göstermem.Bilal bey özel güvenlik kanun ve yönetmeliklerini güzel bir şekilde yazmış.Ama burası malesef TÜRKİYE güvenlikçi sorumlu olduğu bölgede işini yapacak ama  o iş yerinden çıktıktan sonra  o güvenlikçiyi koruyan kim olacak?Öle abuk sabuk işler dönüyorki memlekette özel güvenlikçi arkadaşlarda bazı pozisyonlarda  bir çok şeyi görmezlikten geliyor malesef.Allah özel güvenlikçilerede kolluk kuvvetlerimizede askerlerimizede yardım etsin tabi vatandaşlarada.Herkes görevini yapsın ama saygı ve sevgi çercevesinde yeter fakat bazen bu olmuyor  o üstündeki resmi elbise altında çok  seviyesizce davranan kişilerde var malesef.73's
 

  Çevrimdışı TA3CY

 • Sistem Yöneticisi
 • Sitenin Sahibi
 • *
 • Bu Mesajı : 134
 • İleti: 3257
 • İsim Soyisim: Yücel KASAP
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #27 : 12 Mart 2011, 00:15:20 »
Her koyun kendi bacağından asılır...Çuvalda çürükte olur sağlamda...Aramızda yokmu?Neleri vardır be Nihat bey...
Kim isterse istesin çıkartıp gururla gösteririm.Anlamayan olursa da defalarca anlattım yine anlatırım.
Haaa baktım işin cılkını çıkarıyor.Soyadım KASAP...Bilmem artık...Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bu işin şakası tabi ne yapılması gerekiyorsa o yapılır.Amatör telsizciliği herkez bilecek diye bir kural yok.
İnatla anlatacağız...
Selamlar

  Çevrimdışı TA3AFO

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • ***
 • Bu Mesajı : 1
 • İleti: 101
 • İsim Soyisim: FERHAT ÖZEL
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #28 : 12 Mart 2011, 00:36:26 »
amatör telsizciliği  tanıtalım
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 16:42:30 Gönderen: TB3CFO »

  Çevrimdışı TA2AZI

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • *****
 • Bu Mesajı : 9
 • İleti: 534
 • İsim Soyisim: Aziz SARI
Ynt: İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !
« Yanıtla #29 : 12 Mart 2011, 09:30:00 »
sayın  tb3cfo kardeşim bu demek oluyorkı siz bir  amatör telsızcı kımlıgıne sahıpsınız   ben elımde telsızımle avm geldımde aynı yaptırımı yapacakmısın.bana  yoksa bır tölarans gösterecekmısın. amatörtelsızcı oldugum için  saygılar
« Son Düzenleme: 12 Mart 2011, 09:32:26 Gönderen: TB2NFY »


Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
İstanbul Anadolu Adliyesi'ndeki Telsiz Taşıma Yasağı

Başlatan TA2AHP

17 Yanıt
5251 Gösterim
Son İleti 21 Eylül 2013, 10:59:15
Gönderen: TA2ASV
xx
En Uygun Nerden Telsiz Alınır? Hangi telsiz Alınmalı Neden?

Başlatan TA1LK

36 Yanıt
4213 Gösterim
Son İleti 25 Haziran 2011, 12:25:51
Gönderen: TA5AEK
xx
Yardım, Doğru telsiz seçimi ve yurt dışından telsiz getirme

Başlatan TA1ABB

0 Yanıt
2599 Gösterim
Son İleti 16 Eylül 2012, 20:07:36
Gönderen: TA1ABB
thumbup
Özel Telsiz Sistemleri Yönetmeliği Amatör Telsiz İstasyonları

Başlatan TA3CY

0 Yanıt
5392 Gösterim
Son İleti 03 Kasım 2010, 02:20:35
Gönderen: TA3CY
xx
Telsiz Seçimi ve Yurt Dışından Telsiz getirme

Başlatan TA4MTG

18 Yanıt
2762 Gösterim
Son İleti 05 Temmuz 2019, 00:31:37
Gönderen: TA5MHN
 


Kullanıcıların aradığı sayfalar:

google