Gönderen Konu: TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...  (Okunma sayısı 7235 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  TB5DX
 • Ziyaretçi
TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...
« : 11 Mart 2011, 18:13:26 »
TARİH : 03.03.2011
 
Aşağıda sayın Aziz Şasa ( TRAC GENEL BAŞKANI ) ya göndermiş oldugum mailin kopyasını sizlerle paylaşmak istedim.
 
=======================
Sayın Aziz (T A1E )  bey merhaba ;
 
Öncelikle sizi saygı ile selamlar başarılarınızın devamını dilerim.
 
Size bu mesajı göndermemin sebebi yaşamış olduğum ve beni derinden kıran bir olaydır.
 
Bilindigi üzere sayın Bilal bey TA8A bitlik ve tacallbok sitelerinin moderatörlüğünü yapmaktadır.
 
inanın sizlere anlatmak dile getirmek istediğim çok fazla şey var ama uzun uzun yazıp vaktinizi almak istemiyorum kısa ve öz olarak size şunları sormak istiyorum ,
 
1. Bitlik ve Tacallbook sitelerinin Trac ile bir bağlantısı varmıdır ?
2. Eğer ki var ise denetimi kimin tarafından gerçekleşmektedir ?
 
Sayın Bilal bey kendi kurallarını kendi koyan kendi bozan istedigini gören istedigini görmeyen kişisel düşünceleriyle hareket eden bir yapı sergilemektedir.
 
örnek 1 . Bitlik sitesinde 10 paralık bir programlama kablosu için benden gümrük fişi isteyen ( gümrüksüz yasal olarak gelmiş bir posta olmasına karşın) aynı veya aynı statüdeki bir ürünü başka bir kullanıcı ilana koydugu zaman 5-6 hafta boyunca ilanını silmeyen bilal bey neden ayrımcılık yapmaktadır. Bu ve benzeri şikayetlerin örnekleri çok fazla sayıdadır.
 
örnek2. - Konya merkezde çalıştırmakta oldugum echolink link sistemini artık Konya da ikamet etmedigim için Balıkesir merkezde hizmetine devam ettirdim. 9 ayda kendilerine 7 defa mail gönderdim ve en sonunda konu hakkında bitlikde ilgini bölüm altında konu actım. Bilal bey satırlar dolusu yazı yazıp bitlik tarihini anlatmış altınada not düşmüş isterseniz burdan özel mesaj atabilirsiniz diye bende kendilerini değişiklik yapılacak link ve frekans bilgilerini bitlikdeki özel mesaj sisteminden mesaj olarak ilettim.
 
Gözlemlemeye başladım ve bilal bey 3 gün siteye girdi bazı konulara cevaplar yazdı okudu inceledi sildi herneyse sonucta benimde mesajımı okudu Ama ne bir cevap yazdı nede bir düzeltme yaptı.
 
SONUÇ OLARAK ANLADIM Kİ BİLAL BEYİN ŞAHSİ KENDİNE ÖZGÜ KURALLARI GEÇERLİ BU SİTEDE BEN VAKİT KAYBEDİYORUM.
 
Bu değerli camiada bitlik yüzünden trac düşmanlığı yapan bir şahsa kızıp traca düşman olan yani bir deyimle PİREYE KIZIP YORGAN YAKAN birey hatalarını ne yazık ki genele maal eden kişiler duydum gördüm gerçekten beni hep üzmüşler ve hiç anlam verememek teydim taki düne kadar.
 
 
Ben hem konya hemde balıkesir tracda üye ve aktif bir amatörümdür bundan da onur duymaktayım. Her e olursa olsun ben bir AMATÖRÜM YAŞASIN AMATÖRLÜK !!!
 
Kurumlara leke düşüren bu şekildeki basiretsiz insanlardır sanırım .
Bu kurumlarda bulunan insanların bunu görüp dur demesi gerekirken hiçbir şey yapmayıp seyirci KALMALARI DA manidar belki böyle dieğildir diye düşünüyorum ama bilemiyorum .
Hayırlısı olsun diyor  beni anlamanızı değerli düşüncelerinizi benimle paylaşmanızı isterim.
Sözlerimde istemedende olsa kırıcı olduysam şimdiden şahsınızdan özür dilerim.
Saygılarımla.
Ferhat KARAKUŞ
TB5DX
 
 

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/sohbetsikintim+varkizginim/ta8a+bitlik+tacallbook+hikayeleri-t1162.0.html
« Son Düzenleme: 11 Mart 2011, 18:17:51 Gönderen: TB5DX »

  TB5DX
 • Ziyaretçi
Ynt: TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2011, 18:19:25 »
Aziz Beyin Cevabı :
 
 
Merhaba Ferhat Bey,
Andığınız sitelerin TRAC ile herhangi bir ilgisi yoktur. Bunlar tümüyle bağımsızdır.
Callbook kanımca yararlı bir hizmettir. Ancak “bitlik” oluşumunun ,benim forumlar konusundaki olumsuz düşüncelerimi doğrular nitelikte olduğunu sezinler gibiyim. Ben şahsen bu foruma hiçbir zaman üye olmadım, olmayı da düşünmüyorum. Aynı kişisel tavrım ülkemizdeki diğer benzeri forumlar için de geçerli.
 
Bilal Ekmekçi’nin tavır ve yaklaşımlarını yorumlamayı uygun görmüyorum. Lakin, geçenlerde bizzat kendisinin Karadeniz Ereğli şubemizle ilgili yaptığı ve bana iletilen çok seviyesiz bir “yorum”, çifte standart sorununun varlığına işaret ettiği gibi bu forumdan uzak durmamın doğruluğunu ispat etti.
 
73!
Aziz ŞASA,TA1E

  Çevrimdışı TA3DN

 • Sistem Yöneticisi
 • Sitenin Sahibi
 • *
 • Bu Mesajı : 48
 • İleti: 1452
 • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
Ynt: TRAC VE ARKA BAHÇESİ
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2011, 18:22:20 »
Ferhat bey selamlar.
Ta role listesine ben 2 yıl evvel 4 tane ekleme ve düzeltme maili attım. Ne cevap geldi nede düzeltmeler yapıldı.Sitemizdeki linkleri verdik diyede ve şifreli düzeltmeler yapmamıza rağmen bir günde bizim için yeni kurallar eklendi ve üyeliğimiz silindi.  Lafla mangalda kül bırakmayan bu ve benzeri kişiler uyguladıkları ırkçılık benzeri ve hastalıklı politikalarla malum derneği bu günkü haline düşürmedilermi sanki? Bizden olmayan düşmanımızdır politikası ve diğer amatörleri küçümsemek ve baltalamak derneğin bu günkü haline düşmesine çanak tutmadımı?
Yinede burunlarından kıl aldırmayan bazı üyeler sayesinde bu derneğin gelecekte ne halde olacağını tahmin etmekte hiç zor değil.

  TB5DX
 • Ziyaretçi
Ynt: TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2011, 18:24:18 »
Sayın Rahmi Hocamın ( TA5JE ) Bilal beye attıgı bir eposta ve gelen cevap ;
....
 
Bilal Bey, öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ediyorum.
Benim yardımseverliğine, diğerkâmlığına, bildiğini paylaşmakta hiç tereddüt göstermediğine şahit olduğum; bu hasletlerinin yanı sıra amatörlüğe meraklı ve gerek kendisi gerekse başkaları için amatörlük söz konusu olduğunda zamanını çokça ayıran, bu yönleriyle çok sevdiğim ve çok takdir ettiğim bir arkadaşım Ferhat Karakuş (TA5DX)’tan almıştım bu serzenişi. Sizi rahatsız etmemin sebebi bu. Bu arkadaşımızla Konya’da beraberdik, Balıkesir’e hicret etti. Şimdi orada meskûn. Birkaç gün önce, Konya’lı amatörlerin e-posta grubuna aşağıdaki metni içeren mesajı düşünce, size yazmayı ve sizi dinlemeyi düşündüm. Mesajın içeriğinde iki konu var; birincisi ilan mevzuu, ikincisi Konya’da çalıştırdığı Linkini Balıkesir’e naklettiği duyurusunu Callbook’tan duyuramamış olması. Metin şöyle;

1. “Bir motorola programlama kablosu ılanı verdım benden gumruk gırış fişi istemişti 10 paralık kablonun gümrüge girmeyecegini ve bunun bir gümrük fişi olmayacagını kendisi biliyordur herhalde gocaman adam yani Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap gümrüksüz gelen bir ufacık 10 paralık postaya gümrük fişi uyduracak halim olamazdı. Ama maksat farklı ya neyse sılmışti ilanımı ama aynı urunu bir başkası 1-2 ay sonra yayınlamıştı onu 5 hafta silmemişti sonra ne oldu bilmiyorum...”
 
2. “Konya daha önceden echolink sistemi çalıştırmaktaydım ve balıkesire taşınmamdan sonra tacallbookta ki echolink frekansının Balıkesir'de faaliyetine davam edecegini belirten emaili defalarca Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ve Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap adreslerine gönderdim. Ama ne hikmetse kendilerinden ne bir cevap nede bir düzeltme geldi. Geçen günlerde Balıkesir’den gecen yabancı mobil bir amatörle qso muz esnasında konu açıldı doğal olarak ve callbook daki echolink role listesi güncellenmediği için (ama hepsi değil canının istediğini hemen güncelliyor Bilal bey!!!) kendilerine tekrar mail attım ve sonuca ulaşamayınca bitlik de bu sorunum hakkında yeni bir konu açtım.
 
Bilal beyde oldukça vaktini ayırıp bana bitliğin tarihini domain hosting giderlerinin kendisi tarafından karşılandığını belirten oldukça uzun bir mesaj yazmış sağ olsun sorumun cevabı değil ama olsun. Neyse sonuna da özel mesajla da bildirebilirsiniz diye eklemiş. Hah dedim tamam en sonunda Bilal bey beni dikkate alacak sanırım dedim. Kendisine bitlikten özel mesaj attım akabinde de tekrar mail de attım. İlerleyen günlerde takip ettim ne olacak diye gözlemledim... Bilal Bey her gün bitliğine girdi benim mesajımı da eminim okudu konulara şunun faturası nerde bunun fatura nosunu yazın gibi mesajlarını yazdı çıktı gitti yani anlayacağınız bu durum koca 3 gün böyle devam etti. Ha dedim bu adamın benimle bir sorunu var) Nedenini anlamadım ama apaçık ayrımcılık yapıyordu...
 
”Değerlendirmenizi bekliyorum, selam saygılarımla.

Rahmi Erdem, TA5JE
 
____________________
 
From: Bilal Ekmekci [mailto:bilale@sarhas.com]
Sent: Saturday, March 05, 2011 3:43 PM
To: 'Rahmi Erdem'
Subject: RE: şikayet
Rahmi Bey,
Kime hangi konuda farklı davrandığımı, kimi kolladığımı ve ilanını silmediğimi bildirirseniz sevinirim. Kontrol eder, silmediğim ilanı silerim.
73
Bilal Ekmekci, TA8A
From: Rahmi Erdem [mailto:rahmierdem@gmail.com]
Sent: Friday, March 04, 2011 10:25 PM
To: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Subject: şikayet
Bilal Bey,
Ben TA5JE Rahmi Erdem. Bitlik'i çok sık kullanmıyorum hatta bir amatörden duyduğum şeye bakmak için arada bir ziyaret ediyorum. Ama amatör arkadaşların yararlandığı bir site olduğunu biliyorum, emekleriniz için teşekkür ediyorum.
Ancak hakkınızda şikayet var. Gerçi ben Molla Kasım değilim hesap sormak da haddim değil. Ama, bu camiada amatörlüğe yakışmayan maalesef çok şeye şahit olmaya başladık. Bitlik sayfasında aynı tür ilanlara, ilan sahibine göre farklı muamele ettiğiniz konuşuluyor.
 
Bir amatör olarak bu konuda duyduğumuzun doğru olmadığını açıklamanızı, doğruysa da bir daha olmayacağını taahhüt etmenizi bekliyorum.
TA5JE Rahmi Erdem
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
 
__________________________
 
 
« Son Düzenleme: 11 Mart 2011, 19:45:45 Gönderen: TB5DX »

  TB5DX
 • Ziyaretçi
Ynt: TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2011, 18:29:49 »

ÇOK GÜLDÜM VALLAAA İLAHİ BİLAL BENİ GÜLDÜRDÜN YA :-))))
 
 
BAKIN ARKADAŞLAR DİKKAT EDİN NE DEMİŞ BİLAL EFENDİ :
 
"
TA Callbook kayıtlarının güncellemesi ve buradaki röle link kayıtlarının güncellemesi TA3AK Ömer Bey tarafından yapılmaktadır. Bunu da hatırlatmak isterim. Ben yalnızca bana gelen talepleri Ömer beye iletiyorum. O kadar.
"
 
9 AY KENDİLERİNE MAİL ATTIM BITLIKDEN OZEL MESAJ YAZDIM SONUC YOK.!!!!!
 
AMA KAYDIMI  SİL DEDIM HEM BİTLİKDEN HEMDEEEEEE TACALLBOOKDAN  ANINDA SİLDİ  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap)))
( E Be abicim hani sen yapmıyordun düzenlemeleri !!! )
 
YAAA KARDEŞ SEN GİTTE  KUMDA OYNA DERLER ADAMA YALAN SÖYLEYECEKSİN MADEM
 
AZCIK KILIFINA UYDURDA MILLETI INANDIRASIN.
 
SAAT 22:23   KAYDIMIN SILINMESINI TALEP ETTİM
SAAT 23:14    KAYDIM HEM BİTLİKDEN HEMDE TACALLBOOK DAN HEMEN SİLİNDİ.
 
YORUMSUZ...

  Çevrimdışı TA2NL

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • ****
 • Bu Mesajı : 13
 • İleti: 490
 • Bilgiyi Paylaşmayacaksan, ÖĞRENME !
 • İsim Soyisim: Murat DEMİRTAŞ
Ynt: TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2011, 19:23:28 »
Merhaba,

BU ARKADAŞ SADECE KENDİ SİTESİNE ÜYE OLUNSUN İSTİYOR, DİĞER SİTELER AMATÖR CAMİAYA HİZMET Mİ EDİYOR Kİ KARDEŞİM BİZ NEDEN ŞİFRELİ SİTE YAPALIM DEĞİLMİ AMA!!!

BEN DE CANLI SINAV SİSTEMİNİ DUYURMAK İSTEDİM KALDIKİ GİREBİLDİĞİM HER PLATFORMDA BUNU YAPTIM, BİLAL BEY SİSTEM GİRİŞİ ŞİFRELİ DİYE DÜZELTMEMİ İSTEDİ EĞER DÜZELTMEZSEM DUYURUYU SİLECEĞİNİ SÖYLEYEREK TEHDİTTE BULUNDU. ALLAH' TAN EPEY İNSAN BU DURUMA KARŞI ÇIKTIDA ARKADAŞ BİRŞEY YAPAMDI. HOŞ GERÇİ BENDE ONDAN SONRA "SİLECEKSEN SİL BENİM SANA İHTİYACIM YOK" DEDİM AMA GENEDE SİLMEDİ "SAOLSUN"...

Selamlar.
Eski:TA1ADM Yeni:TA2NL
www.muratdemirtas.net.tr

  Çevrimdışı TA2AOG (SK)

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • *****
 • Bu Mesajı : 36
 • İleti: 646
 • İsim Soyisim: Osman Güler
Ynt: TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...
« Yanıtla #6 : 12 Mart 2011, 16:02:45 »
Arkadaşlar Hatalısınız, en azından kantarın topu fazla oluyor.

Bitlik kuralları,

-Kimi zaman bana da uymaz ve tartıştığımız da olur,
-Satış ilanları kuralları sert sayılır (hiş satış yapmadım, genelde alım yaptığım halde),

Ancak orası şahsi mülkiyettir ve amatörlerden ücret istemeden amatörlere hizmet etmektedir. O mülkiyetin sahibi de özellikle alım satım işlerinde kendini koruyabilmek için kendine uygun kurallar koymuştur, beğenirsiniz veya beğenmezsiniz.

Eleştirilecek birçok husus bulabilirsiniz ve yapıcı olması halinde cevap alacağınızı sanıyorum, eleştirmenin de bir usulu olmalı sanıyorum, aşağıdakini baştan sona okursanız uslub hatasına iyi bir örnek bulacaksınız.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Uygun cevap alamadı iseniz ve uygun olmayan bir karşılık gördü iseniz veya bazı durumları yeterli görmüyorsanız işin dedikodusuna gerek yok, çekilir bir tarafa bu işi kendiniz yaparsınız. Nitekim radyoamatorleri.com da bunun örneğidir.

Ayrıca bir kişi ile yaptığınız yazışmaları onun izni olmadan ifşaa edemezsiniz, etik değildir.

Tüm bunları yazarken, ben de benzer tepkiler ile radyoamatorleri.com 'u bulan bir kişi olduğumu hatırlatayım, benzer tepkilerle veya beğenmediğimiz açıkların doldurulması ile İstanbul'da ikamet ederken Bursa Derneği'ne kayıt olduğumu hatırlatayım.

Ve işin dedikodusunu bırakıp, bir amatör olarak "ne hizmet verdim, ne hizmet verebilirim" vechine yönelmelidir. Beğenmediğinizden daha iyi ne yaptığınızı göstermeniz gerekir.

  Çevrimdışı TA3DN

 • Sistem Yöneticisi
 • Sitenin Sahibi
 • *
 • Bu Mesajı : 48
 • İleti: 1452
 • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
Ynt: TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...
« Yanıtla #7 : 12 Mart 2011, 17:19:28 »
Osman hocamın yazdıklarına katılıp,konuya kısaca şunu eklemek istiyorum.


"Kötü komşu amatörü site sahibide yapar,dernek sahibide yapar."


Bende net üzerinden yayın yapan ve amatörlere mal olmuş bir sitede kimse kafasına göre kural uyduramaz ve tarafsızlığını bozamaz diyordum ama olabiliyormuş. Yok sayarım ve tanımam olur biter.

Amatör Telsizcilik - Türkiye Telsiz ve Radyo Amatörleri Bilgi Paylaşım Platformu

Ynt: TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...
« Yanıtla #7 : 12 Mart 2011, 17:19:28 »
Sponsor

  Çevrimdışı ismail28

 • Sitenin Sahibi
 • *
 • Bu Mesajı : 0
 • İleti: 22
 • İsim Soyisim: ismail Aydın
Ynt: TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...
« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2011, 23:19:27 »
Bilal Bey'in sitesine bir yazı yazdım. GİTRAD Bölüm başlığı altında da bu yazım var. Gaziantep Giresun düşmanlığı yapmaya kalktı. Sayfasını asla ve asla kullanmam. Amatör telsizcilikle kendisini topluma kazandırmaya çalışan, yaptıkları ile yazdıkları çelişki içinde olan bir kişiliğe sahip olduğu için kendisiyle asla muhatap olmam bile. Bir zamanlar Aziz Bey ile kanka olmalarına rağmen bakıyorum aralarında menfaat çatışması olmuş ki birbirilerini eleştirmeye başlamışlar. Aslında üzücü bir durum ama şu unutulmamalıdır: Kin ve nefret güneşin buzu erittiği gibi kişilerin kendilerini de eritir ve yok eder. Fazla söze gerek yok, herkes yaptığı kötülüklerin cezasını yaradanın gücüyle çekecek, bu er veya geç gerçekleşecek... Herkese 73  TA7EA İsmail AYDIN
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

  TB2BBK
 • Ziyaretçi
Ynt: TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...
« Yanıtla #9 : 27 Mayıs 2011, 00:03:01 »
Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz. (Mustafa Kemal Atatürk)

  Çevrimdışı ismail28

 • Sitenin Sahibi
 • *
 • Bu Mesajı : 0
 • İleti: 22
 • İsim Soyisim: ismail Aydın
Ynt: TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...
« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2011, 22:51:08 »
Atatürk, bir Türk büyüğü olarak çok güzel demiş. Ben bu cümlelere sonuna kadar katılıyorum ama TRAC Genel Merkezi öyle demiyor. Diyor ki TRAC Derneği dışındeki amatörler bizim için tehlikedir, üyelerim onlarla muhatap olmayın. Biz büyüğüz, amatör telsizciliği biz biliriz, onlar oluşum gibi sıradandır. Kızılayın tüzüğü gibi bir tüzük ve değişmeyen, değiştirilemeyen başkan, başkanın etrafında 40 civarında koruyucu. İcraat yok, çalışma yok, laf çok, bizlere söylenen ağır sözlerde var. Ozaman Atatürk'ün bu ünlü ve anlamlı sözünün ne anlamı kalıyor.... Soruyorum sizlere... 73

  TB2BBK
 • Ziyaretçi
Ynt: TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...
« Yanıtla #11 : 29 Mayıs 2011, 02:41:42 »
ismail hocam bizim sözümüz o camianın kendisine değil bu hale düşürenleredir. sizin yanınızda oldumu belirterek bu memlekette ikiyüzlülük,yalakalık ve şakşakcılar; herşeye alkıştutanlar. başta yanlışa evet diyenler olacak biz bunların yanlış olduğnu söyledimiz zaman mualif olacağız ve haksız duruma düşürmek için ellerinden geleni yapacaklardır.Kişinin sahip olmadığı duygu, düşünce erdem ve değer gibi özelliklere sahipmiş gibi davranması veya sahip olduğunu iddia etmesidir.
            Dürüst olmama hali, özü sözü bir olmama halidir. Bildiğinden olduğundan, inandığından başka türlü görünme ve gösterme halidir. ikiyüzlülük tür.Nefsin zararlı bir unsuru olarak kabul gören ikiyüzlülük (samimiyetsizlik) kişinin kusurlarına bahane ve mazeretler bularak gerçeği olduğundan başka türlü gösterme çabası olarak da tanımlanabilir. Bu durumda ikiyüzlülük insanda zararlı ve kötü olan tarafları teşvik ederek bencilliğe yol açar. İkiyüzlülük öyle bir hastalıktır ki zararı en başta kişinin kendisine olmakla beraber. Daha ziyade topluma da yansır. Bu tür insanlar kendisi kadar, kendisi ile ilişki halinde bulunan insanlarda da kötü etkiler bırakır.
            İkiyüzlülüğün içe dönük olanı kişinin kendine karşı ikiyüzlülüğüdür. Dışa doğru olanı ise karşısındakine ( topluma) karşı yapılanıdır. Karşısındakinden bir şeyler koparmak, buna karşılık kendi değerini inkar etmek, kendi kimliğini saklamak suretiyle yapılır. Bazıları bu şekildeki ikiyüzlülüğü TAKİYE olarak da nitelemektedir.
            İnsanlar çıkarlarının korkularının etkisi altında ikiyüzlü davranmaya kalkışabilirler. Samimi, dürüst olana karşı  iki yüzlü hareket yapmada zorlanırsınız.  Samimiyetsiz olana karşı ikiyüzlülük kolaydır. Çıkarlarını düşünerek samimiyetsiz davrananlara  karşı  dinimiz cezalandırma emretmektedir. Basit korkuları ve çıkarları için iki yüzlü davrananlar hesap gününde yaptıklarıyla yüzleşecekler. İkiyüzlülük hiçbir başarının, kazanımın ve mutluluğun anahtarı olmamıştır. İkiyüzlülük insanda ne şeref bırakır, ne irade, nede cesaret bir insanın yüzüne gülüp arkasından başka bir hareket yapan muhakkak ki ikiyüzlüdür. İnsanlara bunu yapan kendini yaratana haydi- haydi yapar. Kişisel sorunlarını başkası üzerine atan hem kendini küçük duruma düşürür hem de karşısındakini üzer.
            Peki doğru olan nedir. Kusurumuz varsa derhal kabul etmektir. Başkalarının suçu varsa bile onunla vakit geçirmeyip insan olmanın erdemini yakalamalı, hem kendine, hem de topluma faydalı olacak hale gelmeliyiz. radyo amatörlüğüde bize insan vasıflarımızın özelliklerine göre hareket etmemiz gerektiğini söyler. burada onlara sözümüz mevlana ile olsun, "Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol. "      Mevlana
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır,bu sorunlarla toplumun her kesiminde maalesef karşılaşmaktayız, bu konular üzerinde ne zaman bende birşeyler yazssam telefonlarla kapımın çalınacağı belgemin iptal ettirileceği gibi tehditler alıyorum. bunları yapan işte 40 kişilik yalaka gurubu, bu yapılanlar o derneğin genelini bağlamadığı gibi içerdeki çürük elmaların kişilik bozuklukları bizlere bu şekilde yansımakta bu konu böyle devam edecek gibi Hepimiz kimseden bir talepte bulunmayarak radyo amatörlüğünü yapmaya çalışırken bu tip olayların çıkması hepimizi derinden yaralamaktadır. direkt şikayetimiz varsa bu derneğin şu şu sebepten dolayı kapatılmasını talep edelim imza toplayalım  sonuç ne olacak herkez ben imza vereceğim diyecek arkaya bakacaksın 3000 kişi  imzaya bakacaksın 3 kişi kimse bunlarla uğraşmaz bizi rahatsız ve tehdit ediyorlar diyeceksin ortada belge yok adam diyecek benim birşeyden haberim yok komik duruma düşürüp suni gündem yaratan birkaç kişinin oyunu bunlar bunlara gelmeyelim. bu tip konular burda da şöyle oluyor röleyede konuşma kardeşim. adamla tartışırken bir tanıdık araya giriyor yapmayın filan konu bağlanıyor kişiselleşerek olaylar rayın dan çıkıyor yanlış bilgilerle olayların içine atlayıp çözülemeyecek sorunlarla kendimizi yıpratıyoruz. varsınlar isteyen istediğini söylesin bizler radyo amatörleri olarak başta İNSAN Olarak kendimizi biliyoruz. bu yeterlidir. sizde bu kadar kendinizi üzmeyin sonra donkişot filan deyip daha da kızdırıp tahrik edecekler sizler bir kahraman radyo amatörlerisiniz 100 lerce kıymetli amatör yetiştirdiniz bunlara bari siz kafaya takmayın kimsede takmasın. inşallah yazımdan çımbızla birileri çekip olayları başka yere kaydırmaz.

yukarıdaki yazımın kanuni hakkı bende saklı olup alıntı yapılarak başka sitelerde yayınlanmasını  saklı tutarak dava niteliği taşıyacağını beyan ederim.

  Çevrimdışı ismail28

 • Sitenin Sahibi
 • *
 • Bu Mesajı : 0
 • İleti: 22
 • İsim Soyisim: ismail Aydın
Ynt: TA8A Bitlik & TACallbook Hikayeleri...
« Yanıtla #12 : 29 Mayıs 2011, 19:07:06 »
Sayın Biran Bilal kardeşim,
Önce merhaba. Yazınızı okurken bir öğrenci kompozisyon yazılısını okumuş gibi oldum. Karekter ve duygular açısından mükemmel bir yazı. Ben hiç bir yazımı hayaller üzerine yazmadım, yaptılar yazdım. Kötülük yapma, başkalarına hakaret veya aşalayıcı davranma hakkı kimsenin yok. Onlarında yok, bu ülke madem ki bir hukuk ülkesi öyleyse herkesin hareketlerini düşünmesi gerekir. Ve yazdıklarımın çoğu delilsizde değil, ilgililer dilekçelerini verdiler olaylar konusunda şahitlik yapmaya hazırlar. Zaten iş hukuka giderse yıllar öncesi, hain amatörler yazısı ve bu yazıyı okuyan şahit olan bir sürü amatör telsizci hazırda bekliyoruz.
Artık herkes birbirine saygılı ve efendi davranmak zorunda. Birlik beraberlik hareketlerini biz başlattık, devam ettirin. Giresun da şu anda GiTRAD-TRAC-TCSWAT-TAMSAT birlikteliklerinin üyeleri veya taraftarları var. Hep beraberiz, toplanıyoruz, teknik çalışmalar, etkinlikler vb. bir sürü çalışmaları kardeşce ve amatör telsizcilik kuralları içinde yapıyoruz... Biz birbirimizden rahatsız olmadığımız gibi arkadaşlık bağlarımızda çok kuvvetli. Bundan başka hareketler amatör telsizciliği bitirir, yok eder. Biz birliğimizi kuvvetlendirirken birileri rahatsız oluyor, bu bence hukuk açısından en büyük suç ve bu tip insanların belgelerinin iptal edilmesi gerekir. Sakin olacağız ve bekleyeceğiz, şu an kimseye zarar veya sıkıntı vermek bize yakışmaz. Ama hareketler devam ederse günah bizden gider. Hayırlısı...
Yazın ve anlamı için sana sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, güzel bir anlatım ve anlam var. Sizin gibi iyi niyetli, sakin ve geleceğe umutla bakan arkadaşlara her zaman ihtiyacımız var...   73 Kendine iyi bak... TA7EA


Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter