Gönderen Konu: Dikkatli olalım  (Okunma sayısı 8648 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  Yasin5858
 • Ziyaretçi
Dikkatli olalım
« : 25 Ocak 2012, 20:26:27 »
3 aydır Bazı kişiler Polis ve Resmi kurumların Frekanslarına giriyormuş bu gün 1 yazı okudum bu konu ile alakalı ve bu konu hakkında acizane babamında emniyet teşkilatına mensub bir görevli olduğunu göz önüne alarak bazı bilgiler vermek istiyorum..
Hobimiz olabilir sevebiliriz polis telsizi ama sevdiğimiz bazı şeyler o kurumda görevli güvenlik güçlerimizin şehit olmasına,pusu ya düşmesine neden olmaktadır nasıl mı

Emniyet Müdürlüğü'ne Roketli Saldırı
Mardin'in Derik İlçesi'nde bir grup teröristl tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne roketatarlı saldırı düzenlendi.
Derik'te saat 18.30 sıralarında görgü tanıklarının iki kişi olduğunu söylediği teröristler İlçe Emniyet Müdürlüğü nöbetçi kulübesine iki adet roketatarlı saldırı düzenledi.
4 ocak 2012

Konuşmalar Resmi emniyet telsiz kayıtları olduğu için sadece 1 2  cümle ile ifade edeceğim

Emniyet asayiş şube müdür yrd: olumsuz birşey varmı tamam
Görevi başındaki devriye: Efendim şuan çiçekli mahallesindeyiz sakin
Emniyet asayiş şube müdür yrd: anlaşıldı şubeden 15 dk sonra ayrılacağım olumsuz birşey olursa bildirirsiniz.
Görevi başındaki devriye:anlaşıldı efendim telefon ile irtibata geçelim

bu görüşme kayıt saati 18.20
10 dk sonra şubeden cıkıyor devriye değişme saaatinde baskın yapıyorlar
Emniyetin Bazı uyarıcı cihazları vardır 3 km alana girdiğiniz anda  üstünüzde silah telsiz oldunmu uyarı verir en yakın emniyet haberleşme şubesine.

O hainlerin Polis telsiz frekansına girip dinleme yaptıkları tespit edilmiş.

O gün saldırıdan sonra emniyet haberleşme muharebe şubesine o günki telsiz frekansına giren kişileri tespiti için 3 kişinin yabancı kimlikde girdiği tespit ediliyor 1.teröriste ait oldu diğer 2 sininde Telsizlerin den sinyal alınıyor ve 2 tane amatör belgesi olmayan ve evinde telsiz sistemi ile kurumları dinleyen 2 kişi tespit edilip tutuklanıyor aynı gün savcılık başka suçlarının olmadığı için sicillerinin temiz olduğu için 2 yıl hapis cezasını para cezasına çeviriyorlar ve ellerindeki bütün telsizler alınıyor Daha ayrıntılı bilgili ve bu konularda bilgi almak isteyen arkadaşlarım Emniyet genel müdürlüğü veya kendi illerindeki emniyet teşkilatına başvurarak daha ayrıntılı bilgi alırlar Gördüğümüz duyduğumuz kişileri uyaralım bunu yapan arkadaşlarımız hobi amaçlı yapıyor ancak Bu işin sonunda yakalanırsa Terörist muamelesi görür ve ona göre işlem yapılır Polis katili olmayalım Emniyet güçlerimizin bu vatanı 7 24 koruyan ların işine engel olmayalım Rica ediyorum ve bu  sitenin sahipleri birbirinden iyi insanlar yazılarını okuduğumda hepsi iyi niyetli. Onlarda bu konu üzerinde hassas duruyorlar Teşekkür ederim bu arada bir polis çocugu olaak telsiz hergün evde olmasına rağmen ve telsizede merakım çok kken alıp bakmadım dinlemedim.....Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Sivas TCDD  Garı

Makinist:Sami bey erzincan kemah tayız önümüzde trafik varmı
trafik kontrol memuru:Yok Yok temiz yarmalar nasıl
makinist:Abi hep kar dolu zor geliyoruz
makinist:
trafik kontrol memuru:Gelinde abi biz oraya dixbiçer gönderelim
makinist:tamam anlaşıldı

30dk sonra

Makinist: Efendim ben yardımcı makinistim. yarım saatlik teyir olacak
trafik kontrol memuru: Baş makinist ne oldu
Makinist:abicim şuan lavobada
Trafik kontrol memuru : anlaşıldı siz beklemede kalın arkanızdan Haydarpaşa istikametine gidecek mavi tren var 2.raya gir bekle
Makinist :Anlaşıldı
T.k.m.ur7841s efendim yarım saat 1 saat önünüzdeki tren teyir yapmış siz erzincana gireceksiniz sanırım
2.makinist evet evet
Tkm:anlaşıldı efendim siz gelin 1 raydan yarmalara dikkat edin
2.makinist efendim teyir yapmış olamaz tren telefonu ile görüştük şuan yolda olduklarını belirttiler kimlik bilgileri doğrularmısın
tkm: 5410 1 makiniste efendim siz bilgilerinizi tekrarlarmısınız
1.makinist: yanıt yok
Tkm:5410 2 : Teyir halindemisin efendim
makinist :hayır efendim yarmaları açtık geliyoruz
tkm: anlaşıldı telsizi kapatın lokomatif : tren harekat şefi ile iletişime geçin telsizi kapatıp tren telefonu ile görüşelim
Makinist : anlaşıldı.


ve bu olay sonucunda 25 dk pay ile fren yaparak kazadan son anda kurtuluyor VE EMNİYET E BİLDİRİLİYOR EMNİYET O SAHTE MAKİNİST ERZİNCAN DAN GİRDİĞİ VE TELSİZ SİNYALİNİ YAKALIYORLAR TELSİZİ KAPATMAMIŞ VE TUTUKLANIYOR VE TREN HAREKATINA ENGEL HAREKAT HABERLEŞME GÖRÜŞMELERİNE ENGEL CIKARMASI NEDENİYLE 1 SENE 6 AY HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILDI. burda tren harekat memurunun önceden bilgi sorsa idi bunlar başa gelmezdi diyenleriniz olcak ama onlar hergün sayılarını unuttukları trenleri harekat ettiriyorlar
yanlış Hobilerimiz başkalarının ölümlerine sebeb vericidir.
Kaynaklar Emniyet ve gar müdürlükleridir Ve bu sitete olup ta bu yazıyı okuyupta sonra aynı bu işi yapanlara hakkımı helal etmiyorum Bu kişilere göz yumanlar görmezlikten gelenler bu işi yapanlar kadar suçludur direk İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HABERLEŞME MUHAREBE VEYA BİLGİ İŞLEM ŞUBELERİNE BAŞVURMALARI GEREKİR. VE İHBAR ETTİĞİNİZ SİZİN KİMLİĞİNİZ AÇIK EDİLMEZ BİLEMEZ O ŞİKAYETEDİLEN KİŞİ VE SİZE HİÇBİRŞEY OLMAZ KORKMAYIN.
Raylı sistemler Makinistlik Sivas lisesinde okuyorum.Saygılarımla

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/sohbetsikintim+varkizginim/dikkatli+olalim-t2377.0.html
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2012, 20:34:03 Gönderen: Yasin5858 »

  Çevrimdışı TB1BHG

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • ****
 • Bu Mesajı : 23
 • İleti: 357
 • İsim Soyisim: Gökhan Köseoğlu
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2012, 00:08:35 »
 Sevgili yasin;yazını ilgiyle okudum.Ancak bu yazdığın meseleler inanki amatör telsizcilerin ilgi alanlarına hiç mi hiç girmez.Amatör telsizcilik apayrı bir ilgi alanıdır ve amatör telsizcilerde kanunların kendisine ayırdığı bu amatör frekansların dışına asla çıkmaz,dinlemez ve araya karışıp teröristçe faaliyetlerde asla bulunmazlar.
Ayrıca sözünü ettiğin bu polis katillerinin amatör telsizcilikle hiç mi hiç alakaları olamaz.onlar adından da anlaşılacağı gibi teröristtir ve ellerinde  teknolojinin son ürünü olan elektronik cihazlar bulunmaktadır,bu cihazlar onların eline nasıl geçer,hiçmi soruşturan araştıran olmaz oda ayrı bi konudur.
Sevgili yasin bu amatör telsizciler arasında şu an emniyet birimlerinde her kademede görevli memurlar olduğu gibi ,çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında görevli arkadaşlar ve hepsi de yaptığı işin sorumluluğunu taşıyan ,bilinçli ve duyarlı,her meslek grubundan arkadaşlarımız vardır.
Amatör telsizci terörist değildir,Tam tersine her birimiz aynı senin gibi bu konularda çok hassas olan ve vatanını,milletini seven ,Bayrağını her şeyin üstünde tutan ,Milli değerlerine sahip olan ve saygı duyan  kişilerdir.
 Bu nedenle amatör telsizcilerden böyle bir davranışta bulunuyorlarmış gibi bahsedilmesi bizleri üzer.
yurdumuzda  amatör belgeye sahip insanlar kayıt altındadır ve yaptıkları görüşmeler zaten herkesin duyabileceği şekilde  ve çağrı işaretleri verilerek (Telsizci kimliği) yapılmaktadır,
Teröristlerin üzerinden kriptolu cihazlar çıktığını biliyoruz. Ayrıca kriptolu konuşmaları çözen cihazlara da sahip olduklarını biliyoruz.Amatör telsizcinin kriptolu cihazla asla işi olmaz.
Sevgili Yasin sen şundan kesinlikle emin ol ki bu camiadan senin bahsettiğin kişilikte ve karakterde  insanlar çıkmaz.
Seni de eğer bir gün amatör telsizci olarak aramızda görürsek ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksın,sana derslerinde başarılar dilerim..
H.Gökhan Köseoğlu. KN41MF

  TA2AKB
 • Ziyaretçi
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2012, 00:19:13 »
Ülke birlik ve bütünlüğünü bozmayı amaç edinmiş terör örgütlerinin faaliyetlerini amatörlükle bağdaştırmayalım.
                        Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapGökhan bey çok güzel anlatmış,yorumlamış.
Bizler yasa ve yönetmeliklerin bizlere vermiş olduğu izinler çerçevesinden Amatör Radyoculuğumuzu yapmaktayız yapmayada devam edeceğiz.

  Çevrimdışı TA8AKS

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • ***
 • Bu Mesajı : 2
 • İleti: 126
 • İsim Soyisim: FATİH AKSU
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2012, 00:22:26 »
zaten belge verme aşamasında sıkı bir istihbarat araştırması yaptıklarını düşünüyorum.

  TB2NMR
 • Ziyaretçi
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #4 : 26 Ocak 2012, 00:30:29 »
Birincisi;
Kod: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
telsiz hergün evde olmasına rağmen ve telsizede merakım çok kken alıp bakmadım dinlemedim..Dinlemediğiniz konuşmalara nasıl nüfuz ediyorsunuz ve burada üçüncü kişilerle paylaşıyorsunuz?
Kod: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
"Efendim şuan çiçekli mahallesindeyiz sakin"Bu kelimeyi Google'de arattım herhangi bir aleni yayınlanmış bilgiye rastlayamadım.

Bazen iyi niyetle yapılan paylaşımların/uyarıların aslında burada bu konuyla hiç ilgisi olmayan kişilerin ekmeğine yağ süreceğini unutmayın. Bir dükkanın adresini tarif edeyim derken olası açık pencerelerini ortaya koymayın. Güvenlik sistemleri ve güvenlik güçlerinin haberleşme sistemleri Nasreddin Hoca'nın mezarı gibi her yanı açık ama kapısında kilit olan durumda değildir.

İkincisi; şehir efsanelerini dinleyin ama sadece gülüp geçin ve 3 Km. den telsizi tespit sistemi varken hedefe maksimum 700 metre uzaklıktan atım mesafesi olan bir roketin neden tespit edilemediğini açıklamak zorunda kalmayın. Bir radyo amatörünün savaşta ve barışta nasıl davranacağı ve sorumluluğu kanun hükmünde belirtilmiştir ve harfiyen uyar. Hele ki bu ülkenin amatörü olup, bu ülkenin havasını solumuş kişileri,  ne olduğu bilinmez kişilerin pervasızca davranışları ile karıştırmayın ve her konuyu amatörlere yapıştırmayın. Eline telsiz olan herkesin ya asker polis ya da amatör olmadığını, eline telsiz alıp konuşmakla da amatör olunmadığını unutmayın. Açık olan her görüşmenin art niyetli herkes tarafından dinlenebileceğini ve bu konuda tedbir alması gerekenin ilgili kurumlar olduğunu hatırlayın.

Üçüncüsü; kripto milli bir sistemdir ve kimlerce kullanıldığı yasalarda belirtilmiştir. Bunun dışında çeşitli kodlama ve haberleşmenin şifrelenmesi işlemleri ile kripto aynı değildir. Güvenlik güçlerinin bu bağlamda kriptolu sistemlerine ait hiç bir görüşmenin ne bir kelimesi, ne de sesli cümlesi çözülemez. Dikkatinizi çekerim haberleşme iletiminin bir hışırtı şeklinde duyulması taşıyıcı frekansın duyulması olup içeriğine nüfuz etmekle aynı değildir. Bir kaç itin elinde doğru dürüst tutmayı bile bilmediği cihazları da, imkanlarını gözümüzde büyütmeyelim.

Diğer hususlarda ise Gökhan beyin yorumlarına katılıyorum.

  Çevrimdışı TB2PMH

 • Master of Comp. Analyst
 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • *****
 • Bu Mesajı : 14
 • İleti: 538
 • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
 • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #5 : 26 Ocak 2012, 12:15:27 »
Yasin bey merhaba, yazınız güzel ama paylaşıma katılacak bir yorum bulamadım.Devletin her kurumundan bahsedilmiş olan yazıyı yazmasaydınız daha iyi olurdu.Gökhan abimin ve Ruha bey'in yazılarına katılıyorum.Daha da bir açıklama yapma gereği duymuyorum tamamen doğru yazılmış yazılardır.
 
Fatih bey'inde yazısında dediği gibi amatör telsizcilik lisansı (Belgesi) dandik kıytırık bir belge olsaydı imzadan, imzaya koşmazdı dıye düşünüyorum.Haklı buluyorum o yüzden.
 
Yazılarınız için teşekkür ederim.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ülke birlik ve bütünlüğünü bozmayı amaç edinmiş terör örgütlerinin faaliyetlerini amatörlükle bağdaştırmayalım.
                        Sn.TB1BHG
Gökhan bey çok güzel anlatmış,yorumlamış.
Bizler yasa ve yönetmeliklerin bizlere vermiş olduğu izinler çerçevesinden Amatör Radyoculuğumuzu yapmaktayız yapmayada devam edeceğiz.

Telsiz Radyo Amatörleri Cemiyeti - TRAC Ankara Şube Başkanlığı

  Çevrimdışı TA2AZI

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • *****
 • Bu Mesajı : 9
 • İleti: 534
 • İsim Soyisim: Aziz SARI
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #6 : 26 Ocak 2012, 12:42:14 »
Geçmiste bu konu ûzerinde buralarada çok söyledik çok konustuk.tekrar uzun uzun yazmak istemedim bu konu hakkında kendi görüşümû beyan etmek içın sayım TB1BHG Gokhan abime harfiyen katıldıgımı belirtmek isterim

  TA1AI
 • Ziyaretçi
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #7 : 26 Ocak 2012, 13:09:11 »
İÇİMİZDE BU YASAKLI OLAN KANALLARA GİRİPTE KENDİSİNİ SİVİL POLİS OLARAK TANITANLARDA VAR BUNU BEN KENDİ ŞAHSIMDA GÖRDÜM UYARDIMDA BAĞLI BULUNDUĞU TRAC DERNEĞINE DE BİLDİRDİM NE YAZIKKİ BU ARKADAŞTAN ALINA YARDIM VE AİDAT KESİLMESİN DİYE BU GİBİ DANDİKLERE GÖZ YUMUYORLAR .SAYGILARIMLA YILMAZ AKİLİ

Amatör Telsizcilik - Türkiye Telsiz ve Radyo Amatörleri Bilgi Paylaşım Platformu

Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #7 : 26 Ocak 2012, 13:09:11 »
Sponsor

  TB2NMR
 • Ziyaretçi
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2012, 13:36:32 »
Bunların yaptığı iş bir hata değil, kanun hükmünde suçtur. Suç da "bir daha yapma emi?" diye uyarılsın diye derneklere bildirilmez. Nitelikli dolandırıcılıktan tutun da haksız kazanç elde etmeye kadar uzanır vahameti. adresiniz Cumhuriyet Savcılığı veya en yakın düvenlik kuvvetine resmi olarak başvurulmasıdır. Kanun koyucu "bir daha yapma emi" demesini cezai yaptırımlarla bir güzel anlatır ilgili şahıslara. 3-5 kişinin bu yönde ceza alması diğerlerine de, bu yönde düşünen akl-ı evvellere de yeterli olur.

  Çevrimdışı TA2ANA

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • ***
 • Bu Mesajı : 6
 • İleti: 218
 • İsim Soyisim: Nejat ARGADAL
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2012, 13:37:55 »
 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 3Km silah-telsiz... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Hava alanlarında spor olsun diye ayakkabı- kemer çıkıyor anlaşılan Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Efendim, bir amatörün kendi band aralığı kendisine yeterde artar bile.

Kurumların hatlarının da kriptolu olmasına gerek yok. Sadece dinleme ile güvenlik açığı bulmak 150hektarlık samanlıkta 10 numara somun aramaya benzer. Ama dersenizki bir van aracın arkasına hem izleme yapacak hem dinleme yapacak, işin rengi değişecektir- bunu günlerce fark etmemekte bir zafiyettir ancak bunun amatör telsiz forumunda konuşulması gereksizdir.

Dinlemeyi gazeteci gözü ile değerlendiren gazeteci arkadaşlarımızda var. Ancak iç işleri bakanımızın açıklaması ile göz yumulmayacağınında artık bilinmesi, bu nedenle amatör telsiz ehliyeti alınmasının gereği olmadığının da altının çizilmesi gerekir. Peki haber nasıl çıkartacak habercilerimiz? Yasaklayan mekanizmanında buna el atması gerektiğini düşünüyorum-ki kanun çıkart gerisine bakma, görmemezlikten gel diye bir sistem yoktur.

  TB2NMR
 • Ziyaretçi
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #10 : 26 Ocak 2012, 13:41:01 »
AA, CNN veya BBC haberlerini polis telsizini dinleyerek mi çıkartıyor yoksa haber kaynaklarını kullanarak mı?

  Çevrimdışı TB2PMH

 • Master of Comp. Analyst
 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • *****
 • Bu Mesajı : 14
 • İleti: 538
 • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
 • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #11 : 26 Ocak 2012, 13:54:49 »
Yılmaz bey 3 gündür aynı yazıyı yazıyorsunuz, mademki şikayetiniz var, gidişattan ve yapılanların yanlış olduğunu düşünüyorsunuz size daha önceki yazdığım yazılarımda da belirttiğim üzre bunu ispatlayacak /kanıt bulduğunuz taktirde Ruha bey'inde dediği gibi savcılığa suç duyurusunda bulunmanız, hem vicdanen kendi adınıza, hemde genel amatörler adına faydalı olacaktır.Ama siz devamlı aynı konuyu paylaşıyorsunuz, ne yapmamızı istiyorsunuz bizmi dilekçe verelim bunları buraya yazmanızdaki amacı tam olarak çözemedim.Adı geçen şahıslarıda tanımaz kimse, hiç de görmedik.Benim başıma gelmiş olsa idi, şimdi bunu birdaha yapamazlardı.İlgili makamlara müracatımı çokdan yapmış olurdum.Sizin neden hala bu yaptırımla ilgili bir uygulama başlatmadığınızı merak ediyorum ve neden durmadan burda yayınlıyorsunuz?
 
Ne yapmamızı istiyorsunuz...
 
 

  TA1AI
 • Ziyaretçi
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #12 : 26 Ocak 2012, 14:02:36 »
MEHMET BEY.NEDEN SAVCILIĞA GİTMEDİM  BU ARKADAŞI SAVCILIĞA ŞİKAYET EDESEM HEPİMİZE AYNI GÖZLE BAKACAKLAR .BİZDE AMATÖRÜZ BUNU YAPAN KAREKTERSİZDE BİZDEN BİRİ.BURDA YAZMAMIN SEBEBİ DERNEK OLARAK BU KONUYA EL ATARLAR DİYE BEKLEDİM .EN AZINDAN UYARI ALIRLAR DEDİM.SAYGILARIMLA

  Çevrimdışı TB2PMH

 • Master of Comp. Analyst
 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • *****
 • Bu Mesajı : 14
 • İleti: 538
 • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
 • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #13 : 26 Ocak 2012, 14:14:08 »
Doğru söylüyorsunuz aslında ama, arama motorlarında zaten çıkıyoruz tüm yazdığınız yazılarla birlikte, yanlış anlamayın bende hukuk'u bilen bir insanım, şube dava tak.birimindeyim fakat göz yumulduğu taktirde daha büyük sorunlarla karşılaşırız.
 
Öncelikle bunu görüyorsunuz veya görüyorlar, söylemiyorlar sonra herhangi bir uygulama da amatör telsizci olduğu ortaya çıktığında uygulamayı yapan memur demez mi? gördünmü bak acaba hepsi mi böyle acaba diye? sonra ne olacak.
 
Zaten az önceki arkadaşımızın da paylaştığı kamu kurum ve kuruluş isimleri çok yanlıştı.Telsiz konuşmalarının birebir siteye nakledilmeside ayrıca bir hataydı.
Bilakis burada yazılanları tüm insanlar görüyor sadece bizimle alakalı değil.Eminimki adı geçen şahıslar da mutlaka okumuş veya birileri söylemiştir.3 gündür bangır bangır yazıyoruz, Özellikle siz isim vererek söylediniz dile getirdiniz.Bu sayede zaten yapılacak uygulama ortada, madem ki savcılığa vermiyorsunuz, sitemizde kayıtlı olan avukat veya kamu kurumundan birileriyle bu konuyu görüşmeniz olacaktır.Madem oyle dernekler bu tur olaylara karsı mucadele etmıyorsa kapansın o zaman.
 
syg

  TA1AI
 • Ziyaretçi
Ynt: Dikkatli olalım
« Yanıtla #14 : 26 Ocak 2012, 14:29:00 »
MEHMET BEY   BEN DERNEKLER KAPANSIN DEMEDİ SADECE AİDAT VE BİR PAKET ÇAY VE ŞEKER İÇİN BU GİBİ KARAKTERSİZLERE  GÖZ YUMMASINLAR DEDİM .SAYGILARIMLA


Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter