Gönderen Konu: A-B- C - SINIFI AMATÖR BELGE FARKLAR?  (Okunma sayısı 27095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2UKC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 7
  • İsim Soyisim: Cem Burak KOCAK
Ynt: A-B- C - SINIFI AMATÖR BELGE
« Yanıtla #30 : 08 Ekim 2010, 00:38:57 »
Tarih: 29/09/2010 08:30
TB1CMD:
Bunun yanında sabit istasyon da kurabilirsin ancak 3AHS' ninde dediği gibi bu istasyonun çıkış gücü 5W ı geçmemeli. Yani C sınıfı ehliyetli amatör telsizci sadece El Telsizi kullanabilir diye birşey yok.

Dikkat PEP 5 W

Bir tane 10 dB anten ile bu guc anten ucunda 50W ERP elde edersin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Bilgiyi Paylaşmayacaksan, ÖĞRENME !
  • İsim Soyisim: Murat DEMİRTAŞ
« Yanıtla #31 : 08 Ekim 2010, 00:39:40 »
Tarih: 29/09/2010 09:56
TB1CKU haklısın ancak apachee97152 hala sadece C Sınıfı na ayrılmış olan spektrumdan bahsediyor. Ben sınıflara göre spektruma değil yönetmeliğin söylediği sınırlamadki ayrıntıya dikkat çekmek istedim ama farkedemedi galiba.
Eski:TA1ADM Yeni:TA2NL
www.muratdemirtas.net.tr

Çevrimdışı TA2CS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • İsim Soyisim: Cengiz SEZGİN
« Yanıtla #32 : 08 Ekim 2010, 00:40:33 »
Tarih: 29/09/2010 11:22
TB1CMD:
TB1CKU haklısın ancak apachee97152 hala sadece C Sınıfı na ayrılmış olan spektrumdan bahsediyor. Ben sınıflara göre spektruma değil yönetmeliğin söylediği sınırlamadki ayrıntıya dikkat çekmek istedim ama farkedemedi galiba. Smile
Vallahi haklısınız tam anlamı ile bakar kör oldum ama şunu belirtmek isterim şu son 15 günde okadar çok kaynaktan okadar bilgi aldımki kafam baya karıştı bende bilgi kaynaklarını baya sınırladım ama etkisi hala geçmiş değil nihayetinde ben yeni yeni emekleyen biriyim düşmelerimin olması gayet doğal hepinize tekrar teşekkürler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

serbes
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 08 Ekim 2010, 00:41:13 »
Tarih: 29/09/2010 11:26
Arkadaşlar,

Konuyu uzattığımın farkındayım ancak netleşmek adına bir kez daha sorayım.
C yerine A-B sınavına girmek daha mı akılcı?

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #34 : 08 Ekim 2010, 00:41:52 »
Tarih: 29/09/2010 11:36
apache benim yazdığım yazının kaynağı resmi gazetedir. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Buna itibar ederim ben her zaman. Serbes akılcılıktan ziyade kendine güvendir bence hazırsan eğer gir A-B ye yok değilsen gir C ye.

Çevrimdışı TA2CS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • İsim Soyisim: Cengiz SEZGİN
« Yanıtla #35 : 08 Ekim 2010, 00:42:33 »
Tarih: 29/09/2010 12:39
TB1CMD:
apache benim yazdığım yazının kaynağı resmi gazetedir. Smile Buna itibar ederim ben her zaman. Serbes akılcılıktan ziyade kendine güvendir bence hazırsan eğer gir A-B ye yok değilsen gir C ye.
Evelki sınavlarda sorulan sorular üzerinde çalışamalar yapıyorum şuan pek fena değil sadece sadece elektronic devreleri hesaplamalar bunları anlamıyorum tarihçe yönetmelik ve diğer hususlar hem eğlenceli hemde akılda kalıyor birde unutmadan bu hesaplamalrdan devrelerden muhtemelen kaç soru çıkıyor?

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #36 : 08 Ekim 2010, 00:43:06 »
Tarih: 29/09/2010 18:39
Benim vurgulamak istediğim C Sınıfı Belge sahibi sadece roleye girebilirin dışında birşeydi. Yönetmeliğe göre C Sınıfı Belge sahibi aynı zamanda B Sınıfına ait olan spektrumun bir bölümüne kısıtlı erişim sağlar, demesidir. Yani buradan şunu anlamalıyız ki C Sınıfı Belge sahibi kişi B Sınıfına ait olan bandların bir kısmında maksimum 5W çıkış gücüyle görüşme yapabilir. DİKKAT !

can
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 17 Şubat 2011, 09:22:48 »
arakdaslar bende belge almak ıstıyorum hak bantlarında pısmek ıstıyorum halk bantlarına nasıl gırılıyor ve sınav bılgılerı ıcın nerden bılgı alabılırım  bırde bu sınava bısey bılmeden gırmek ıstemıyorum sınavda ne soruluyor ve nerden calısa bılırım sorulara derslere bole bısey varmı bos bos bılgı olmadan sınavdan gecemıyeceıgımı dusunuyoırum nasıl calısa bılırm yardımcı olursanız sevınırım
msn mail :alpercan_81@hotmail.com yardımlarınızı beklıyorum sımdıden tesekkur ederım gorusmek uzere

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #38 : 17 Şubat 2011, 11:32:45 »
Merhaba,

Öncelikle foruma üye olmakla başlayabilirsiniz işe. Forumda bulunan dokümanları indirerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap mevcut buradan da istifade edebilirsiniz.

Halkbandı ( 27Mhz ) telsizcilik için herhangi bir belgeye gereksinim yok. Halkbandı ( 27Mhz ) telsizi yeni yönetmelikle birlikte serbest bırakıldı ve her vatandaş alıp kullanabilir.

Selamlar

Çevrimdışı TA1HF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 2
  • TA1AGA
  • İsim Soyisim: Yusuf AVCI
« Yanıtla #39 : 18 Şubat 2011, 00:54:18 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Tarih: 28/09/2010 11:34
Arkadaşlar slm ,öncelikle imtihana girecek arkadaşlara şimdiden başarılar. Amatörlüğe önce ruhla başlıyoruz. Arkasından niyet, sonrada çalışma geliyor. Belgeler alınıp frekanslarda aktif olmanın birinci maddesi, konuşmakla olur. Frekanslarda daha önceden HALK BANTLARINDA cıkış yapan arkadaşlar daha cabuk alışırlar. Ben dahil olmak üzere amatör arkadaşlarımzın çoğu HALK BANTLARINDAN gelmişizdir ,kaldıki frekanslarda artık bilgi verecek düzeyde olan amatör arkadaşların çogu aktif değildir. Hal böyleyken dinlenecek herhangi birseyde kalmamıştır. Bilgiler artık forumlarda paylaşılmaktadır .Her türlü bilgiye oralardan ulaşmaktayız .Birde önemli konu, bazı arkadaşların kendince her şeyi bildiğini zannedip karşı tarafa yanlış bilgiler verilmesi olayı var. Bu da maalesef kafa karıştırmaktan öteye gitmez. Yeni aramıza katılacak olan arkadaşların, oncelikle konuyla ilgili sitelere çağrı işaretini aldıktan sonra, işaretleriyle üye olmasını bilgileri oralardan ögrenmelerini tavsiye ederim. TB1CPİ 73

SAMİM abi yorumunu takdir ettim...basamak basamak cıkacagım bu yollardan sağlam adımlarla diyenler c den baslar ..kendini hazır hıssedınce A sınıfı belgeyı alır...   
TA1AGA   Op:YuSuF  73's    (eski çağrı işaretim: TB3POL  )

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
A Sınıfı Belge Almaya Hak kazanmış biri Hangi Telsizi almalı

Başlatan bordobereli

6 Yanıt
5245 Gösterim
Son İleti 09 Kasım 2013, 04:46:25
Gönderen: bordobereli
question
Arasıdaki farklar neler acaba ?

Başlatan ziboo9005

2 Yanıt