Gönderen Konu: RAMAD RESMİ WEB SİTESİ AÇILDI  (Okunma sayısı 14631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Behram
  • Ziyaretçi
Ynt: RAMAD RESMİ WEB SİTESİ AÇILDI
« Yanıtla #15 : 12 Haziran 2012, 17:38:46 »
RAMAD Radyo amatörlüğüne hayırlı uğurlu olsun.
Başarılar dilerim.
73.

Bildiğim doğru ise, batı ülkelerinde örgütlenme modeli farklı;
her ülkede tek bir dernek var. Dernek üyesi olmayanlar radyo amatörü olamıyorlar.

Hepsi aynı derneğin üyesi. Derneğin şubeleri var. Ayrıca
Radyo Amatörleri kendi aralarında çok sayıda kulüpler kuruyorlar. Her kulüp belli bir radyo amatörlüğü faaliyet alanı ile ilgili. Ama tüm radyo amatörleri derneğin üyesi. IRAU ise her ülkede tek bir derneği muhatap kabul ediyor.

Gelecekte Türkiye'de tüm tadyo amatörlerinin tek bir dernek çatısı altında olmasını dilerim.
73

TA1HZ
  • Ziyaretçi
Ynt: RAMAD RESMİ WEB SİTESİ AÇILDI
« Yanıtla #16 : 26 Haziran 2012, 15:24:23 »
Osman Bey,
bir düzeltme yapayım. Yurt dışında her ülkede tek bir dernek olması diye bir zorunluluk yok ancak IARU her ülkede yalnızca bir derneği temsilci kabul ediyor ve onu muhatap alıyor. Eğer o dernek 5 yıl boyunca faaliyette bulunmaz ise ya da yazılı olarak ben ülke temsilciliğinden feragat ediyorum derse başka bir dernek IARU nezdinde tanınan dernek olabiliyor. RSGB'ye hem kişiler tek tek hem de dernekler üye olabiliyor. DARC'da benzer yapı var. Fransa'da IARU nezdinde tanınan REF dışında üye sayısı yüksek 2 ayrı dernek daha var. ARRL'de de benzer bir yapılanma var. Dernek üyesi olmayanlar radyo amatörü olamıyor sözü HİÇ BİR ÜLKE için geçerli değil. Radyo amatörlüğü bireysel yapılabilen bir hobi olarak dernek üyeliğine mahkum edilemeyecek bir hobi. Sadece bazı ülkelerde dernekler Lokal Otorite adına / kontrol altında sınav yapma hakkına sahip olabiliyorlar. Onlarda her hangi bir ayrım yapmaksızın bütün amatör adaylarına  sınav konusunda cevap veriyorlar. QSL Bürolar burada tek farklı durum. Pek çok yabancı qsl büro sadece kendi üyelerine hizmet vermekte ya da bu işi ücretli yapıp "abonelerine" incoming ve outgoing " QSL büro hizmeti sunmaktalar.
ARRL'nin RSGB nin her hangi bir şubesi yok. Türkiye'de tüm radyo amatörlerinin BİRLEŞTİRİCİ-BÜTÜNLEYİCİ-PAYLAŞIMCI tek bir çatı altında toplanması dileklerinize katılıyorum, bunun ancak hiç bir kimse ya da derneği özel görmeyen-eşitlik anlayışına uyan ben değil biz diyen yönetim kadroları belli sürelerde yenilenip gençleşen (burada ben yerine bizim dernek - biz yerine Türk radyo amatörlüğü de konabilir) bir federasyon çatısı altında olacağını düşünüyorum.
73 de TA1HZ 

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

question
K.E.G.M Yeni sitesi Hk.

Başlatan TA2LLN

5 Yanıt
3508 Gösterim
Son İleti 26 Mart 2018, 08:07:46
Gönderen: TA3V
topicsolved
OLAĞANÜSTÜ HALLERDE RESMİ MAKAMLARLA İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE KULLANILABİL.....

Başlatan TA3V

26 Yanıt
13326 Gösterim
Son İleti 20 Mayıs 2014, 14:08:05
Gönderen: TA2VW
xx
Kıyı Emn.Gn.Md.den (KEGM) verilen yeni Amatör Belgenin resmi.

Başlatan TA3AAA

7 Yanıt
7582 Gösterim
Son İleti 16 Ağustos 2011, 00:25:16
Gönderen: TA2AOG (SK)
xx
DERNEĞİMİZİN YENİ WEB SİTESİ

Başlatan TA2AEC

10 Yanıt
8135 Gösterim
Son İleti 12 Nisan 2012, 00:04:30
Gönderen: TA2AEC