Gönderen Konu: El Telsizi alma önerisi  (Okunma sayısı 1435 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3AFO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 1
  • İsim Soyisim: FERHAT ÖZEL
El Telsizi alma önerisi
« : 02 Ekim 2022, 10:56:55 »
Merhaba arkadaslar uzun süre yoktum tekrar araniza katilmak o amator ruhunu tenefus etmek istiyorum.bu nedenle bana onerebileceginiz dual band ve yurt disi hang guvenli sitelerden alabilirim 73

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6939.0

Çevrimdışı TA1CUN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Cüneyt ŞAHNA
Ynt: El Telsizi alma önerisi
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2022, 21:33:00 »
Merhaba,

1 Mayıs 2022 tarihi itibari ile değişen gümrük mevzuatı nedeni ile 150 euro üzeri cihaz alımında çok sıkıntı yaşarsınız, tavsiyem ülke içinden almanızdır. Dual band cihazlar kalite oalark şöyle sıralanır ; Boafeng ve tyt sonra wouxun sonra anytone sonra yaesu icom kenwood diye  gider, tamamen bütçe ile alakalıdır.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

KemalGuvel
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2022, 08:39:38 »
Hocam bende amatör telsizciliğe başlayacağım ve inanın çok araştırma yaptım. Fakat Uzun model araştırması sonunda elimde UV-82 HP (Plus, 8 Watt, HML modlu diye de geçiyor ama orijinali HP) ve BF-F8HP kaldı . Araştırmanızı yormak istemem ama vereceğim detaylar yeterse uğraşmanızı da istemem , şimdiden teşekkürler 73.
UV-82HP farkları : Çift PTT tuşu (bunu da açıklarsanız sevinirim tam olarak işe yarar bir işlevi var mı?), Hoparlörü daha yüksek sesli(1 watt'tı galiba , BF-F82de 700 mw falandı?), ve de görünüş hocam , bataryada da fark vardı bakınca editlerim . başka model önermezseniz çok sevinirim .

Çevrimdışı TA1CX

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Ahmet Can ÖZKAN
« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2022, 00:36:43 »
Arkadaşlar hepimizin bildiği üzere bu hobi biraz maddiyata bağlı ve son zamanlarda artan kur yüzünden cihazlar uçtu gitti. Dual band cihaz düşünüyorum derseniz hemen hemen tüm dual band cihazları kullanmış biri olarak nacizane fikrimi söylüyorum an itibariyle alıp kullanılacak orta kalitede bir cihaz ANYTONE 878 hem dual band hem analog hem dijital bir cihaz fiyat olarak baofengin wouxun un üzerinde. Yok efendim işte daha kapsamlı içinde 50Mhz de olsun HF de duyayım derseniz o kısmı tamamen maddiyat ile doğru orantılı gider Artık İCOM olur Kenwood olur Yaesu mu olur orası tamamen size kalmış.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

question
Dijital/Analog El Telsizi Önerisi

Başlatan TA3ONK

3 Yanıt
1995 Gösterim
Son İleti 23 Aralık 2019, 13:41:58
Gönderen: TA3ONK
xx
El telsizi için mobil anten önerisi...

Başlatan TA2NLK

1 Yanıt
1458 Gösterim
Son İleti 14 Mart 2019, 22:46:40
Gönderen: TB1TFO
xx
fm bandı için anten önerisi( aliminyum boru önerisi )

Başlatan TA1OZH

7 Yanıt
6722 Gösterim
Son İleti 24 Ekim 2014, 16:13:23
Gönderen: TA4AHE
xx
FT8 Log Alma Hakkında

Başlatan TA5AAX

4 Yanıt
2305 Gösterim
Son İleti 19 Aralık 2022, 21:58:21
Gönderen: TA2NC