Gönderen Konu: Yeni Amatör TYT MD 390 vs Wouxun kg-uv9d  (Okunma sayısı 1402 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3BAF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Tolgay Tonay
Yeni Amatör TYT MD 390 vs Wouxun kg-uv9d
« : 14 Mart 2021, 03:11:04 »
Arkadaşlar merhaba, ayın 12'sinde yapılan sınavda 100 puan ile A sınıfı belge almaya hak kazandım. Öncelik olarak bir el telsizi almak istiyorum.

TYT MD 390 ile Wouxun kg-uv9d arasında kaldım, sizin tavsiyeniz nedir. Önerebileceğiniz başka bir başlangıç telsizi var ise de yorumlarınızı beklerim. Şimdiden teşekkürler.

73

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6837.0

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 5
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Mehmethan ÜCEL
Ynt: Yeni Amatör TYT MD 390 vs Wouxun kg-uv9d
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2021, 12:54:25 »
Tam bir kıyaslama yapmak doğru olmaz.İkisini de kullanmış biri olarak wouxun(2yıl) analog olarak hem dinleme hem göndermede çok dengeli insanı analog görüşmelerde tatmin  eden bir telsiz.Tyt(2 ay) analog ve dijital birlikte barındırıyor kendi deneyimim ikisi taraftada eksiklikleri var analog olarak wouxun kadar iyi değil dmr da ise her zaman sağlıklı çalışmadığını gördüm.Tavsiyem eğer mümkünse aliexpressten rahatlıkla getirte bilirsiniz Anytone 878plus modelini almanız.Eğer analog ağırlıklı kullanıcaksanız wouxun daha sağlıklı. TA5MHN 73.
İCOM 7300-YAESU FTM400-YAESU FT3D-ANYTONE 878PLUS

Çevrimdışı TA3BAF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2021, 18:01:47 »
Çok teşekkür ederim yanıtınız için, anytone'u duymuştum ama inceleyememiştim. Tavsiyeniz için teşekküler, anytone 878 plus'ı listeye ekledim inceleyeceğim. Zaten çağrı işaretinin gelmesi için bir miktar daha zamanım var.

73

Çevrimdışı TA2NXH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 2
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Ertuğrul Bakır
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2021, 22:02:14 »
Wouxun uv6d kullandım genel olarak wouxunlardan memnunum TYT Uv8000d modelinide kullandım MD390 da kullandım fakat wouxun alma imkanınız varsa analog olarak kesinlikle öneririm MD390 gelecek olursak daha cihazın 3.Haftasında elimden çıkardım memnun kalmadım düzgün çalışmıyor aynı şekilde bir çok sorunla karşılaştım ekran gitti anteni problem çıkardı cihaz menüde takılı kaldı vs vs Dijital olarak Anytone modelini önerebilirim

Çevrimdışı TA3BAF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2021, 02:24:13 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Wouxun uv6d kullandım genel olarak wouxunlardan memnunum TYT Uv8000d modelinide kullandım MD390 da kullandım fakat wouxun alma imkanınız varsa analog olarak kesinlikle öneririm MD390 gelecek olursak daha cihazın 3.Haftasında elimden çıkardım memnun kalmadım düzgün çalışmıyor aynı şekilde bir çok sorunla karşılaştım ekran gitti anteni problem çıkardı cihaz menüde takılı kaldı vs vs Dijital olarak Anytone modelini önerebilirim

Teşekkür ederim, ben de tercihimi Wouxun'dan yana kullandım, çok memnunum, dijitale geçmeyi düşünürsem dediğiniz gibi Anytone en uygn olan gibi
73

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 5
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Mehmethan ÜCEL
« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2021, 01:57:33 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Teşekkür ederim, ben de tercihimi Wouxun'dan yana kullandım, çok memnunum, dijitale geçmeyi düşünürsem dediğiniz gibi Anytone en uygn olan gibi
73

Hayırlı olsun analog olarak çok güzel bir cihaz edinmiş oldunuz.Dijital platformlara android ve windows tabanlı uygulamalarla da artık erişim mümkün.Dijital platformları bu şekilde deneyimleye bilirsiniz.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
AMATÖR TELSİZCİLİK İLE İLGİLİ YENİ YÖNETMELİK VE YENİ ÖLÇÜTLER

Başlatan TA3DP

0 Yanıt
4418 Gösterim
Son İleti 03 Aralık 2018, 17:08:25
Gönderen: TA3DP
lamp
WOUXUN KG UV2D YENİ ÜRÜN

Başlatan muzikaan

4 Yanıt