ELEKTRONİK / ELEKTRİK DEVRELER > DİGİTAL AMATÖR DÜNYA

WSPR - Propogasyon nasıl?

(1/2) > >>

TA2EI:
Merhaba,
Weak Signal Propogation Reporter (Zayıf sinyal yayılım raporlayıcısı) sistemi ile RF işaretlerinizin yayılımını ölçebilirsiniz. Merak ederek Zachtek sitesindeki bir WSPR vericisini yaptım. Oturduğum evin çatısına henüz bir anten monte edemediğimden, 5. kat balkonuna yerleştirdiğim iki bobinli bir teleskopik vertikal anten kullanarak, 14 MHz'de 150 mW ile nerelere ulaştığımı gösteren bir harita paylaşmak istedim.
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6696.0

kedisever:
Tebrikler... Haritayı nasıl oluşturdunuz?

TA2EI:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ve Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap adreslerinde WSPR için haritalar mevcut. Belli bir çağrı işaretini filtreleyerek sorgulama yapabilirsiniz.

TA2EI:
Bu da 1 haftalık sonuç.

TA1CLR:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapMerhaba,
Weak Signal Propogation Reporter (Zayıf sinyal yayılım raporlayıcısı) sistemi ile RF işaretlerinizin yayılımını ölçebilirsiniz. Merak ederek Zachtek sitesindeki bir WSPR vericisini yaptım. Oturduğum evin çatısına henüz bir anten monte edemediğimden, 5. kat balkonuna yerleştirdiğim iki bobinli bir teleskopik vertikal anten kullanarak, 14 MHz'de 150 mW ile nerelere ulaştığımı gösteren bir harita paylaşmak istedim.
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

--- Alıntı sonu ---

Merhaba, Yaptığınız cihazın detaylarını da paylaşma şansınız var mıdır acaba ? Arduino veya Raspberry pi ile yapabilme şansımız var mıdır bu vericiyi?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek