Gönderen Konu: sdr# 451 mhz  (Okunma sayısı 2195 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA1KLU

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 6
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: ALPER BULUS
sdr# 451 mhz
« : 08 Nisan 2020, 16:44:58 »
451 mhz çevresinde ekteki gibi enterferans görüyorum sizce bunlar nedir?
saygılarımla
73

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6640.0
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2020, 22:10:07 Gönderen: TA3CY »

Çevrimdışı TA1OAN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Mustafa Kemal ATATÜRK
  • İsim Soyisim: Okan Ayan
Ynt: sdr# 451 mhz
« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2020, 17:31:53 »
Bu frekanslarda dolaşmamanızı rica etsem  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bunun sebebini biliyorum hatta bir çok kişi biliyordur burada ama amatör frekanslar hariç böyle ss alıp atmanız bile tehlikeli yani.
Amatör bandı aşmamanız tavsiyemdir.
Önerimi yanlış anlamayın iyi çalışmalar.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Çevrimdışı TA1KLU

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2020, 21:55:00 »
Ne demek istediğinizi anladım haklısınız, telsizimde bu frekanslar açıktı ben yazılımla kısıtladım , lakin sdr bana hep karşı apartmanda ki açık pencere gibi geliyor orada duruyor bakarsanız ayıp hatta suç kafanızı çevirip geçebilirsiniz yada kimse fark etmeden kötü niyetle (röntgenleme) izlerseniz biraz vicdanla alakalı, yolladığım ekran görüntüsünün konusu İstanbulun ne pis bir spektrumumuz var 'dı ama cevabınız anladığım olayı hiç anlamadığımdır, iyisi ben efendi gibi amatör frekanslarıma geri döneyim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap . Uyarı için teşekkürler , daha dikkatli olmak lazım.
73

Çevrimdışı TA4ARR

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ahmet Arslan
« Yanıtla #3 : 28 Nisan 2020, 01:49:30 »
Elin yabancısı 40 yıllık kayıp, yüksek gizlilik içerikli askeri uyduyu tespit edip yetkililere haber veriyor, dünya basınında takdirle karşılanıyor,  biz de sdrden gördüğümüz enterferansı araştırmaktan çekiniyoruz, amatörlük bu değil bence, tek başına bir adam araştırsın görsün bulsun çözsün merakını gidersin kimseyle paylaşmasın, belki bizdeki milli güvenlikle alakalı bir mesele çözecek, belki sadece yasal sınır içende  çalışan bir kablosuz çaycı diyafonu tespit edecek merakı gidecek, belki karayollarına bağlı kablosuz güneş enerjili uyarı ışılarının tetikleme sinyali olduğunu farkedecek falan filan diye uzar gider bu iş, tabiki yasalara uymak asli görevimiz ama bunları paylaşmadan alenen ortalığa dökmeden kendi çapınızda havadaki sinyallerin gizemini çözmek bizim bilgi birikimimize aşırı faydası olur diye düşünüyorum, herkesin fikri düşüncesi farklıdır saygı duyarım, sevgi ve saygılarımla...

Çevrimdışı TA1KLU

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2020, 00:04:09 »
Ahmet Bey,
Sözlerinizde gayet haklısınız , benim hatam olmamam gereken bir frekans aralığında ekran görüntüsü alıp forumda paylaşmam oldu , biri sorarsa valla dinlemiyordum sadece spekturuma bakıyordum derim.
Saygılar
73

Çevrimdışı TA1CAN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: can usta
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2020, 09:59:47 »
slm . sdr cihaz almayı düşünüyorum sdr play 2 diyen arkadaşlar oldu malum mütce meselesi neyi tavsiye edersiniz. yada mütçe önemli değil biraz birikim yap aldın mı tam bir cihaz al derseniz neyi alim.

Çevrimiçi TA2NC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 196
  • Radyo Amatörü
  • İsim Soyisim: Oguzhan Kayhan
« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2020, 15:09:00 »
sdrplay urunleri (rsp1a ornegin)secicilik ve performans olarak piyasada ucuza satilan rtl-sdr urunlerinden cok daha iyi performanslidir. Iclerinde gerekli filtreler de mevcuttur.
Sadece dinleme icin dusunuyorsanız gayet guzel urunler.

Ama yok TX testleri de isterim diyorsaniz hackrf ya da adalm pluto derim. Fiyat ta degisiyor haliyle.

Adalm pluto benim tercihim olurdu. Cihazi spectrum analzyer olarak bile kullanabilmek mumkun oluyor.
Ama sdrplay sadece receive olarak dusunurlse belki adalm dan daha iyi performansli olabilir.
Blog: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1CAN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #7 : 11 Eylül 2020, 10:12:44 »
slm.(rsp1a  ali de bu ürünle ilgili değişik fiyatlar var 700 tl ile 1600 tl arası bu urunler aynı urun mudur yoksa aralarında isim benzerliği olup ta farklı özelikleri olan ürunmudur.?

Çevrimiçi TA2NC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Radyo Amatörü
« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2020, 10:20:06 »
aliexpressten almazdim yerinizde olsam. Orjinal ureticisnden alirdim. aliexpressteki uretim kalitesinden emin olamazsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  109 dolar+ 12veya 28 dolar shipment.

Çevrimdışı TA2EI

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 24
  • İsim Soyisim: Recep Aydın Güleç
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2020, 00:10:30 »
Eğer VLF'den başlayarak dinlemek istiyorsanız kesinlikle RSP derim. Adalm pluto 325 MHz'den itibaren dinleyebiliyor diye biliyorum. Yani HF ve 2m. Kapsam dışı. Ben de İngiltere'den almanızı öneririm.

Çevrimiçi TA2NC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Radyo Amatörü
« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2020, 01:12:21 »
adalm pluto kucuk bir hack ile 70 mhz ten 6 ghz e kadar calisabilir hale geliyor. Ama hf yok yine de.

Çevrimdışı TA1CAN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #11 : 14 Eylül 2020, 16:20:56 »
tşk oğuzhan bey

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter