Gönderen Konu: Echolink için bilgisayar ve el telsizi arasında bağlantı kurulumu  (Okunma sayısı 7555 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA7AAR

• TA7AAR
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: YUNUS EMRE SEZGİL
Merhabalar.
Bilgisayar üzerinden echolink kullanırken  telsiz ile kabloyla bağlantı olmadan tx rx yapmak istiyorum.

Şuan bir telsizi telefona iki taraflı jak kablosu ile bağlayıp bir tekrarlayici haline getirdim, bagladigim telsiz belirlediğim frekansa echolink yayınını tekrarlıyor ve ben de farklı bir telsiz den dinleme yapabiliyorum, ancak gönderme yapamıyorum doğal olarak.

Araştırdım ama sağlıklı bir sistem veya bilgi bulamadım. Fiziki olarak bağımsız bir el telsizi (baofeng türevleri) ve bilgisayardaki echolink ile frekansa nasıl alma gönderme yapabilirim?

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6563.0

Çevrimdışı TA1AH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Aydın Çoban
Merhaba
Konuya epeydir yazilmamis guncel baska bir konu varsa goremedim.

Amator telsiz konusunda biraz yeniyim. Echo sunucular uzerinden haberlesme yapmaya calistim. Windows tabanli pc den echplink prg ile yurt disi sunucularini dinleyebiliyorum. Ama Yurt icindeki rolelerin ozellikle Marmara bolgesi ECHO rolelerine ulasamiyorum. Ayni sekilde cep telefonundan da Droidstar ile denedim.
Bu konuda uzman arkadas varsa bilgi verebilirse sevinirim.
2. olarak DMR ile ilgileniyorum. ID numarasi aldim. Baofeng UV82 almistim. Sonraki asamada belki uygun fiyatli bir DMR cihaz bulursam alabilirim. Bu konuda da yol gosterebilecek arkadaslar varsa cok tesekkur ederim.

Hoscakalin. 73

Çevrimdışı TA1AH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Merhaba
Konuya epeydir yazilmamis guncel baska bir konu varsa goremedim.

Amator telsiz konusunda biraz yeniyim. Echo sunucular uzerinden haberlesme yapmaya calistim. Windows tabanli pc den echplink prg ile yurt disi sunucularini dinleyebiliyorum. Ama Yurt icindeki rolelerin ozellikle Marmara bolgesi ECHO rolelerine ulasamiyorum. Ayni sekilde cep telefonundan da Droidstar ile denedim.
Bu konuda uzman arkadas varsa bilgi verebilirse sevinirim.
2. olarak DMR ile ilgileniyorum. ID numarasi aldim. Baofeng UV82 almistim. Sonraki asamada belki uygun fiyatli bir DMR cihaz bulursam alabilirim. Bu konuda da yol gosterebilecek arkadaslar varsa cok tesekkur ederim.

Hoscakalin. 73

DMR ile ilgili PC de test amacli su an aktif olarak kullanilmayan Dudestar prg mini denedim. Basarili sekilde dinleme ve yayin yapabildim. Android telefonumda da Droidstar prg mi ile ses sorununu cozdukten sonra dinleme ve yayin yapabildim.
Amacim sadece analog telsiz ile yakinimdaki roleler disinda yurt icinde farkli lokasyonlarla baglanti kurabilmek, hatta yurt disi ile de irtibat kurabilmek.
Imkanlar olcusunda DMR el cihazi temin edebilirsem veya mobil bir DMR cihazi. O asamada tekrar ogrendiklerimi aktarmaya calisiriz.

Onerileri ve yonlendirmeleri olacak arkadaslarin fikirlerini bekliyorum
Tskler.

Çevrimdışı TB2DGA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: gökhan altinelliler
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
DMR ile ilgili PC de test amacli su an aktif olarak kullanilmayan Dudestar prg mini denedim. Basarili sekilde dinleme ve yayin yapabildim. Android telefonumda da Droidstar prg mi ile ses sorununu cozdukten sonra dinleme ve yayin yapabildim.
Amacim sadece analog telsiz ile yakinimdaki roleler disinda yurt icinde farkli lokasyonlarla baglanti kurabilmek, hatta yurt disi ile de irtibat kurabilmek.
Imkanlar olcusunda DMR el cihazi temin edebilirsem veya mobil bir DMR cihazi. O asamada tekrar ogrendiklerimi aktarmaya calisiriz.

Onerileri ve yonlendirmeleri olacak arkadaslarin fikirlerini bekliyorum
Tskler.

Merhabalar dudestar programını nereden indirdiniz ? acaba pc için ben link bulamadım.

Çevrimdışı TA1AH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
Merhaba
aydincoban@hotmail.com
adresinden bana ulasabilirseniz yollarim.

Hoscakalin

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
GP300 ECHOLİNK TE KULLANMAK İÇİN ARA BİRİM DEVRESİNİN BAĞLANTI UÇLARI

Başlatan TA3ABA

1 Yanıt
5730 Gösterim
Son İleti 21 Eylül 2011, 20:08:13
Gönderen: TA2AHW
moved
TAŞINDI: yeni amatör telsizci ve tyt uv 88 telsizi ile bağlantı sorunu

Başlatan TA3V